sedacka na bicykel

Máme "o čom" . Jednoducho o deťoch...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

sedacka na bicykel

Odoslaťod zrzka24 » Ne 12.Apr. 2009 22:06

Poradite mi ci je lepsie kupit sedacku dozadu alebo dopredu? Zatial zvazuje o kupe sedacky dopredu aby sme na malu videli. Co myslite?
Hodte link na nejaku kvalitnu. dakujem
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: sedacka na bicykel

Odoslaťod marulienka » Po 13.Apr. 2009 9:12

ahoj zrzka,

my mame tuto: http://www.sportservis.sk/product/polis ... uxe-10612/

a poznam kopu dalsich bab, ktore maju tuto.
Ja som sa rozhodla pre sedacku do zadu,lebo je bezpecnejsia, nez ta vpredu, lahsie sa udrzuje rovnovaha, dieta je chranene pred vetrom spredu, pred muskami atd., zda sa mi to bezpecnejsie. Samozrejme, nevidi toho tolko ako vpredu, ale moze ho to rovnako bavit. Naseho to bavi, ked mu rozpravam a popisujem. A vie tam v pohode zapsat (co sa mu stava), lebo operadlo sa da trochu sklopit. Cenovo to najdes podla mna niekde aj lacnejsie, link je len ukazka. A tato sedacka je do 22 kg, cize kym sa nenauci bicyklovat samo :D

Ale zavisi to aj od toho, kolko sa chces byciklovat... na kratke trasy je to asi zbytocne, my sme mali ciel chodit aj dalej
marulienka
začiatočník

Založený: Po 02.Apr. 2007 13:17

Odoslaťod Marcela » Po 13.Apr. 2009 12:59

Zrzka, my mame cyklosedacku dozadu, co som citala, tak su bezpecnejsie ako tie vpredu.
♥ ja a moji štyria mušketieri ♥
Obrázok používateľa
Marcela
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:28

Odoslaťod zrzka24 » Po 13.Apr. 2009 18:01

Fu tak to su ine palky za tu sedacku. myslela som ze stoja menej :? Tak to poriadne zvazime, mozno ju kupime az o rok alebo keby sa dalo z druhej ruky. Ale vdaka za link:)
zrzka24

expert

Odoslaťod Mikina » Ut 14.Apr. 2009 5:58

Zrzka,

z vlastnej skúsenosti odporúčam sedačku dozadu. Ja vozím syna od jeho 1,5 roka, jednak je bezpečnejšia, dieťa ti sedí za chrbtom, takže vietor všetky mušky hltám ja alebo muž :D . Dá sa polohovať čo sme neskutočne veľakrát využili keď bol menší tak si v sedačke aj pospal. Sú síce cenovo drahšie ale keď si spočíta3 koĺko ju využiješ teda my ju využívame hodne tak sa to dá. Určite by som nekupovala sedačku dopredu hlavne keď sa chystáte robiť dlhšie výlety.
Obrázok
Obrázok používateľa
Mikina
začiatočník

Založený: Pi 27.Jan. 2006 9:49

Odoslaťod lula » Ut 14.Apr. 2009 7:22

l & 02/05 & 01/08

Obrázok
Obrázok používateľa
lula
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:58

Odoslaťod lula » Ut 14.Apr. 2009 9:49

z druhej ruky je ich kopec na mmb:
http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie ... =cykloseda

naklapanie podla mna nie je az tak potrebne.
l & 02/05 & 01/08

Obrázok
Obrázok používateľa
lula
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:58

Odoslaťod DuPre » Ut 14.Apr. 2009 12:35

My sme zdedili tu prednu sedacku do 15kg. Vidim ze ju tu nikto nema tak pridam moju sksenost. Nie sme nejaki nadseni cyklisti, za leto spravime tak 2-3 cyklovyletiky do 30km, a na tieto ucely nam stacila. Je vsak pravda ze jazda s tou prednou sedackou nie je nic moc. Zase dieta ma dobry vyhlad a volakedy sa vozilo iba vpredu. Pocula som, ze by sa tie predne mali uplne prestat predavat, lebo zadne su bezpecnejsie. Ale keby sme bicyklovali vela tak zvazujem ten vozik za bike...
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Založený: Št 19.Okt. 2006 10:32

Odoslaťod Tine » Ut 14.Apr. 2009 14:22

Ahoj Zrzka

My mame prednu sedacku, tuto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3680835 a sme s nou v podstate spokojni, aj ked ma kopec nevyhod. Nohy treba mat nasiroko pri pedalovani, kedze sedacka je medzi nohami a musim mat sedadlo nizsie, aby som dokazala na bycikel nasadnut, teda sa mi viac narobia nohy, celkovo je to nepohodlnejsie. Ale my na dlhe vylety nechodime, 1-2 hod max, kedze maleho to velmi uspava. Ohladom bezpecnosti sa neviem vyjadrit, ja som skor mala vzdy predstavu, ze ked mam dieta medzi rukami, tak ho skor ochranim, zachytim, ale neviem, zatial sme nastastie nemali nehodu. Potom je tu vaha, predne sedacky su vacsinou len do 15kg, teda obmedzene vekovo, ale nas maly je pomerne drobec, nema asi 11kg a takmer 20 mesiacov. Nemal este ani rok, ked sme ju zacal pouzivat.
U nas bol najvacsi dovod na prednu sedacku, a to ta bude mozno zaujimat, ze musim mat kontrolu nad jeho usami, sem tam si este vyberie svoje nasluchatka a aj ked sme ho naucili aby mi ich dal do ruky, ked ich nechce, obcas ich jednoducho odhodi a to som nechcela riskovat pri zadnej sedacke, kde na neho nevidim. Tiez ma lepsie pocuje ked sedi predo mnou a mozem mu rozpravat rovno do ucha.

Zhrniem to, ak by syn nenosil nasluchatka a nemusela by som ich priebezne kontrolovat, urcite by som volia zadnu sedacku, my sme sa museli prisposobit.
Obrázok
Tine

Založený: St 05.Sep. 2007 11:15

Odoslaťod mmonika » Ut 14.Apr. 2009 16:28

zdvojeny prispevok
Naposledy upravil mmonika dňa St 15.Apr. 2009 9:12, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod mmonika » Ut 14.Apr. 2009 16:29

uz tu bola taka diskusia,takze vyhody sedacky vpredu su lepsia komunikacia s dietatom a lepsia stabilita bicykla , jasnou vyhodou sedacky vzadu je podla testov bezpecnost pri pade, ktora je vyssia,moj manzel odjazdil so sedackou vpredu dve deti ,pritom pri synovi mal na navese este dceru, ako vravi, po terenoch je lepsia vpredu /on beha po kopcoch / po ceste ta vzadu
Naposledy upravil mmonika dňa St 15.Apr. 2009 9:13, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Odoslaťod oswa » Ut 14.Apr. 2009 21:18

pre take male babo jednoznacne dopredu...preyoze vzadu z jazdy nic nebude mat,vpredu moze vsetko sledovat.
My sme minuly rok,ked mal syn rok,kupili taku dopredu,je urcena do 15 kil a je super,vyuzivame ju este aj tento rok,maly sa do nej stale zmesti a velmi ho to bavi s tatkom na biku,ked vsetko vidi :lol:
Obrázok
oswa
expert

Založený: So 09.Sep. 2006 13:24

Odoslaťod zrzka24 » St 15.Apr. 2009 13:23

dakujem vsetkym za odpovede, tak vyskusame aj my dopredu. Moja mama vozila mna aj sestru vpredu a tu sme:) Neviem preco ale ta dozadu mi je nesympaticka. navyse to by sme museli na bike dokupit aj tu konstrukciu na ktoru sa sedacka upevnuje
zrzka24

expert

Re: sedacka na bicykelRe: sedacka na bicykel

Odoslaťod zrzka24 » St 15.Apr. 2009 13:26

Tine píše:Ahoj Zrzka

My mame prednu sedacku, tuto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3680835 a sme s nou v podstate spokojni, aj ked ma kopec nevyhod. Nohy treba mat nasiroko pri pedalovani, kedze sedacka je medzi nohami a musim mat sedadlo nizsie, aby som dokazala na bycikel nasadnut, teda sa mi viac narobia nohy, celkovo je to anepohodlnejsie. Ale my na dlhe vylety nechodime, 1-2 hod max, kedze maleho to velmi uspava. Ohladom bezpecnosti sa neviem vyjadrit, ja som skor mala vzdy predstavu, ze ked mam dieta medzi rukami, tak ho skor ochranim, zachytim, ale neviem, zatial sme nastastie nemali nehodu. Potom je tu vaha, predne sedacky su vacsinou len do 15kg, teda obmedzene vekovo, ale nas maly je pomerne drobec, nema asi 11kg a takmer 20 mesiacov. Nemal este ani rok, ked sme ju zacal pouzivat.
U nas bol najvacsi dovod na prednu sedacku, a to ta bude mozno zaujimat, ze musim mat kontrolu nad jeho usami, sem tam si este vyberie svoje nasluchatka a aj ked sme ho naucili aby mi ich dal do ruky, ked ich nechce, obcas ich jednoducho odhodi a to som nechcela riskovat pri zadnej sedacke, kde na neho nevidim. Tiez ma lepsie pocuje ked sedi predo mnou a mozem mu rozpravat rovno do ucha.

Zhrniem to, ak by syn nenosil nasluchatka a nemusela by som ich priebezne kontrolovat, urcite by som volia zadnu sedacku, my sme sa museli prisposobit.

Vdaka za rady, prave pre toto som vahala ci dopredu a ci dozadu. my sme len teraz zacali nosit nasluchadla na von cize si zvykame na ne. Tiez by som si nevedela predstavit komunikaciu s malou keby mi nevidela na usta.
Kedy pridete na SR??? Ozvi sa potom, radi sa s vami stretneme!!!!!
zrzka24

expert

Odoslaťod len ja » St 15.Apr. 2009 18:03

Ja chodím na bicykli s malou asi od jej 8mesiacov, chodíme takmer denne, minimálne tých 20km, ale cez víkendy aj 2-3násobok. Sedačku mám vpredu a neviem si to ani inak predstaviť. Nevidím v tom jedinú nevýhodu. Malá (teraz má už 3 roky) je dosť živá, neviem si ani predstaviť, že by som na ňu nevidela. Kým bola menšia, mala také obdobie, že sa z ničoho nič celou váhou hodila nabok - samozrejme v najnevhodnejší čas - keďže som ju videla, tak som vedela zareagovať (vyrovnať), ale kebyže mi to urobí vzadu, asi spadneme. A čo sa týka bezpečnosti, mám tiež pocit, že ju takto chránim z každej strany : vzadu som ja, z bokov mám ruky a vpredu sú ešte riadítka (ako sa to povie správne :oops: ). Párkrát sme mali také minipády, ale vždy som ju vedela zachytiť rukami, myslím, že pri každej kolízii matka reflexne chráni dieťa svojím telom, rukami, čo sa však dá, len ked ho má vpredu. Jediný raz sme mali naozaj strašidelný pád, na úzkom lesnom chodníčku sme sa prevrátili nabok (bol tam kolmý zráz dole) a bokom urobili aj s bicyklom kotrmelec. Vyslovene sme sa prekoprcli aj s bicyklom cez hlavu. Mala som strašný pocit, ale malá nebola ani šuchnutá, akurát sa zľakla.
len ja
začiatočník

Založený: Ne 11.Máj. 2008 19:45

Odoslaťod ivetag » Št 16.Apr. 2009 22:57

Ja som mala najskor sedacku vzadu a bola dostatocne bezpecna, maly mal samozrejme vzdy prilbu, no raz sme boli na dlhsej ture a nielen ze mi tam maly zaspal a spal dost nepohodlne, ale sa aj trochu pripiekol.
S druhym dietatom sme si zadovazili cyklovozik a neviem si to vynachvalit. Deti sa tam radi vozia, maju tam pohodlnejsie a bezpecnejsie sedenie a su zaroven chranene proti slnku.
Starsi uz vie jazdit sam na bicykli, tak miesto nepotrebuje, ale vieme ho inaksie vyuzit. Vzdy sa nabalime do vozika a nemusime vlacit nic na chrbte. :wink:
Obrázok používateľa
ivetag
začiatočník

Založený: So 12.Máj. 2007 21:53

Odoslaťod mmonika » Pi 17.Apr. 2009 5:53

my jazdime takto
Prílohy
Nachlaeufer.gif
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Odoslaťod cloviecka » Pi 17.Apr. 2009 10:00

ahoj,zrzka.my riesime to iste,ale v podstate ja viem,ze by som radsej chcela prednu.neviem si totiz predstavit,ze by som na maleho nevidela :!: ma 9m a ja sa koli tomu neviem ani odhodlat preskladat kocik na sportovy :oops: musim ho vidiet, rozpravat sa s nim...proste sibnuta mater :)
cloviecka

pocet deti 1

začiatočník

Založený: So 21.Feb. 2009 17:43

Odoslaťod bagetka » Pi 17.Apr. 2009 13:11

my mame sedacku vpredu, a tiež kvoli tomu ze som si nevedela predstavit ze dieta nebudem mat pod kontrolou, vozime tak uz aj druheho syna asi od 10 mes. a je to uplne vpohode, myslim si ze ich to aj viac bavi ked maju rozhlad, nevyhoda je ked je chladnejsie a fuka, ze to ide rovno do tvare,ale vtedy zase nejdeme na bicykel :lol:
Obrázok používateľa
bagetka
začiatočník

Založený: So 21.Mar. 2009 14:25

Re: sedacka na bicykelRe: sedacka na bicykel

Odoslaťod zelena_zaba » So 18.Apr. 2009 5:55

len ja píše:Kým bola menšia, mala také obdobie, že sa z ničoho nič celou váhou hodila nabok - samozrejme v najnevhodnejší čas - keďže som ju videla, tak som vedela zareagovať (vyrovnať), ale kebyže mi to urobí vzadu, asi spadneme.

nespadli by ste asi, ale skoro urcite, bohuzial. ja som si vyskusala aj prednu aj zadnu sedacku a zadnu som kvoli stabilite zavrhla: ja to proste s mojimi 50kg nedokazem vyrovnat, ked sa mi dieta mykne vzadu, kde to ma ovela vacsi ucinok na cely bike ako vpredu.
navyse, dcera si bicyklovanie uziva najma preto, ze sa cestou spolu rozpravame o tom, co je na okoli...
Obrázok používateľa
zelena_zaba
expert

Založený: Pi 07.Júl. 2006 10:56

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Bábätká

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.