ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

glukozovy test v tehotenstve

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

glukozovy test v tehotenstve

Odoslaťod gombicek » Št 26.Mar. 2009 9:26

aku mate skusenost s tymto testom? su tu nejake tehulky co ho odmietli?ake ste mali dovody?

mna caka o par tyzdnov, stale trpim nevolnostami a rano nefungujem kym si neico nezajem - nizky tlak,zavrate. vysetrenie by prebiehalo tka ze doma budem 2 hodiny hladna kym zacnu ordinacne hodiny- vstavam skoro kvoli dcerke, cesta lekarovi potom odobranie krvi, vypijem glukozu a po 2 hodinach necikania,nepitia a bez namahyt.j. chodze sa zmera dalsia hodnota.
realne si neviem predstavit ako by som to mohla zvladnut,co som mu aj povedala. tak mi povedal ze mozem test teda odmietnut.

napadla ma este alternativa domaceho testu,lebo glukomer i glukozu si viem zaobstarat ale to asi zase nie je relevantne. ved ide len o jednu kolabujucu tehulku. :roll:
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy
Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: glukozovy test v tehotenstve

Odoslaťod Chantal » Št 26.Mar. 2009 9:34

GOmbicek, uplne Ta chapem, mne sice uz nebyva az tak zle, ale do 21 tyzdna mi bolo priiiiserne. Rano, len co rozlepm oci, idem jest, inak mi je zle...A teraz som 2 hodky po ranajkach a uz zase mi je zle od hladu. Neviem, ako to zvkadnem, ale tiez som rozmyslala nad odmietnutim. Na druhej strane si hovorim, aspon sa odchyti cukrovka, a predide sa komplikaciam. Asi to urobim tak, ze si zoberiem zo sebou jest a ak nebudem vladat vydrzat, alebo mi bude strasne zle, tak sa najem a hotovo...Poviem, ze to nezvladam. No a co? Je to moja vec...Nie? Pri malej pred 6 rokmi minikto taketo vysetrenie nerobil, na druhej strane je pravda ze som mala DR., ktory asi na viac veci kaslal.
Chantal
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 7:36

Re: glukozovy test v tehotenstveRe: glukozovy test v tehoten

Odoslaťod Pavucatko » Št 26.Mar. 2009 10:06

Kočky, mne lekár aj keď som mu plne dôverovala a poznáme sa už roky, a aj keď aj vďaka nemu mám dve staršie deti, tento test vôbec neurobil. :cry:
Mňa to ani nenapadlo, lebo pred toľkými rokmi sa takéto testy nerobili. Najskôr to podcenil, pretože sa mu zdalo, že sa príliš znepokojujem niekedy azda aj kvôli hlúpostiam.
No, ale stalo sa, že až po pôrode sa zistilo, že som mala cukrovku.(Inak moja váha pred tehu bola49kg, pribrala som 12, teda všetko v norme).
Malý mal cez 4 kg, s čim nikto nepočítal, dokonca mi dvaja lekári deň pred pôrodom povedali váhu cca 3,2- 3,4kg. Našťastie pre nás oboch všetko je v poriadku a malý je úplne zdravý.
Takže, dnes by som si to vyšetrenie pýtala, aj keď je trocha nepríjemné.No rozhodne sa to dá vydržať, treba len myslieť na to, že to robíš pre bábo. :wink:
Pavucatko
začiatočník

Založený: So 09.Aug. 2008 14:29

Odoslaťod Chantal » Št 26.Mar. 2009 10:18

Pavucatko píše:Takže, dnes by som si to vyšetrenie pýtala, aj keď je trocha nepríjemné.No rozhodne sa to dá vydržať, treba len myslieť na to, že to robíš pre bábo. :wink:

Vsak to si hovorim aj ja, ja sa budem snazit to nejako zvladnut, no sak ale ked bude najhorsie, tak sa nabastim a bude. Ale snad to nejako prezijem.
Chantal
expert

Odoslaťod najjanka » Št 26.Mar. 2009 10:41

Na oGTT nemusis ist ak nechces, avsak tehotenska cukrovka by sa mala podchytit. Na moje pocudovanie je pomerne casta, mnoho z mojich znamych ju nalo.

Neviem, ako prebieha vysetrenie u vas, ale ja som pri vsetkych troch tehotenstvach mohla uplne normalne chodit cikat, pit sa mi po tom mnozstve tekutin neziadalo.
Normalne som sa prechadzala, citala som si...

Co sa tyka mozneho kolapsu...ked vypijes glukozovy roztok, ktory je koncentrovany, odpadnut by si nemala, energiu budes mat prave z glukozy, krvny cukor ti neklesne, jedina neprijemnost bude skrkanie v bruchu, lebo zaludok je prazdny.

Mne test robili, vzdy bol negativny a napriek tomu som porodila tri "slonicata", posledny mal vyse 5 kil.
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
najjanka
expert

Založený: So 05.Nov. 2005 14:51

Odoslaťod schamka » Št 26.Mar. 2009 11:29

v Holandsku sa tento test standardne nerobi, preto predpokladam, ze to, ze ho nejaky lekar tehotnej neodporuci, este neznamena ziadne velke ohrozenie
Obrázok používateľa
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired
Založený: Pi 21.Okt. 2005 23:09

Odoslaťod DanicaRo » Št 26.Mar. 2009 11:40

Mne ho pri prvom synovi tiez lekar nerobil, pri dcerke som presla i inej lekarke a ta mi ho robila, takze si tiez myslim, ze to nie je az tak zivotne dolezite, aj ked prevencia je prevencia :-) Co sa tyka toho, ze je po nom zle, lebo nemozes jest, suhlasim s nazorom niekde vyssie, ze ta glukoza ta trosku "zasyti" a nepocitujes tak velmi hlad. Da sa to vydrzat, mne lekarka kazala priniest si citron, aby ta glukoza nebola tak hnusne sladka, takze som vlastne mala taku citronadu :lol:
DanicaRo
začiatočník

Založený: Št 11.Máj. 2006 20:28

Odoslaťod serafinka » Št 26.Mar. 2009 11:50

ja som ho odmietla. Večer ti potom napíšem dlhúúúú ss :D
Pomoooc, 3 deti do 30tky :-)
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod Chantal » Št 26.Mar. 2009 12:34

serafinka píše:ja som ho odmietla. Večer ti potom napíšem dlhúúúú ss :D

Serafinka, ved napis tu...aj ostatnych to isto zaujima.
Chantal
expert

Odoslaťod veronika1 » Št 26.Mar. 2009 12:40

Mne tiez tento test pri prvom tehu nerobili. Lekar mi povedal, ze zvysene hodnoty by sa prejavili v moci a kedze ten bol v poriadku, tak mi ho nerobil. Pri druhom tehu mi ho robili a vysledky boli v norme. Nebolo to prijemne, ale dalo sa to vydrzat.
veronika1
začiatočník

Založený: Št 31.Jan. 2008 19:51

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.