glukozovy test v tehotenstve

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

glukozovy test v tehotenstve

Odoslaťod gombicek » Št 26.Mar. 2009 9:26

aku mate skusenost s tymto testom? su tu nejake tehulky co ho odmietli?ake ste mali dovody?

mna caka o par tyzdnov, stale trpim nevolnostami a rano nefungujem kym si neico nezajem - nizky tlak,zavrate. vysetrenie by prebiehalo tka ze doma budem 2 hodiny hladna kym zacnu ordinacne hodiny- vstavam skoro kvoli dcerke, cesta lekarovi potom odobranie krvi, vypijem glukozu a po 2 hodinach necikania,nepitia a bez namahyt.j. chodze sa zmera dalsia hodnota.
realne si neviem predstavit ako by som to mohla zvladnut,co som mu aj povedala. tak mi povedal ze mozem test teda odmietnut.

napadla ma este alternativa domaceho testu,lebo glukomer i glukozu si viem zaobstarat ale to asi zase nie je relevantne. ved ide len o jednu kolabujucu tehulku. :roll:
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy
Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: glukozovy test v tehotenstve

Odoslaťod Chantal » Št 26.Mar. 2009 9:34

GOmbicek, uplne Ta chapem, mne sice uz nebyva az tak zle, ale do 21 tyzdna mi bolo priiiiserne. Rano, len co rozlepm oci, idem jest, inak mi je zle...A teraz som 2 hodky po ranajkach a uz zase mi je zle od hladu. Neviem, ako to zvkadnem, ale tiez som rozmyslala nad odmietnutim. Na druhej strane si hovorim, aspon sa odchyti cukrovka, a predide sa komplikaciam. Asi to urobim tak, ze si zoberiem zo sebou jest a ak nebudem vladat vydrzat, alebo mi bude strasne zle, tak sa najem a hotovo...Poviem, ze to nezvladam. No a co? Je to moja vec...Nie? Pri malej pred 6 rokmi minikto taketo vysetrenie nerobil, na druhej strane je pravda ze som mala DR., ktory asi na viac veci kaslal.
Chantal
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 7:36

Re: glukozovy test v tehotenstveRe: glukozovy test v tehoten

Odoslaťod Pavucatko » Št 26.Mar. 2009 10:06

Kočky, mne lekár aj keď som mu plne dôverovala a poznáme sa už roky, a aj keď aj vďaka nemu mám dve staršie deti, tento test vôbec neurobil. :cry:
Mňa to ani nenapadlo, lebo pred toľkými rokmi sa takéto testy nerobili. Najskôr to podcenil, pretože sa mu zdalo, že sa príliš znepokojujem niekedy azda aj kvôli hlúpostiam.
No, ale stalo sa, že až po pôrode sa zistilo, že som mala cukrovku.(Inak moja váha pred tehu bola49kg, pribrala som 12, teda všetko v norme).
Malý mal cez 4 kg, s čim nikto nepočítal, dokonca mi dvaja lekári deň pred pôrodom povedali váhu cca 3,2- 3,4kg. Našťastie pre nás oboch všetko je v poriadku a malý je úplne zdravý.
Takže, dnes by som si to vyšetrenie pýtala, aj keď je trocha nepríjemné.No rozhodne sa to dá vydržať, treba len myslieť na to, že to robíš pre bábo. :wink:
Pavucatko
začiatočník

Založený: So 09.Aug. 2008 14:29

Odoslaťod Chantal » Št 26.Mar. 2009 10:18

Pavucatko píše:Takže, dnes by som si to vyšetrenie pýtala, aj keď je trocha nepríjemné.No rozhodne sa to dá vydržať, treba len myslieť na to, že to robíš pre bábo. :wink:

Vsak to si hovorim aj ja, ja sa budem snazit to nejako zvladnut, no sak ale ked bude najhorsie, tak sa nabastim a bude. Ale snad to nejako prezijem.
Chantal
expert

Odoslaťod najjanka » Št 26.Mar. 2009 10:41

Na oGTT nemusis ist ak nechces, avsak tehotenska cukrovka by sa mala podchytit. Na moje pocudovanie je pomerne casta, mnoho z mojich znamych ju nalo.

Neviem, ako prebieha vysetrenie u vas, ale ja som pri vsetkych troch tehotenstvach mohla uplne normalne chodit cikat, pit sa mi po tom mnozstve tekutin neziadalo.
Normalne som sa prechadzala, citala som si...

Co sa tyka mozneho kolapsu...ked vypijes glukozovy roztok, ktory je koncentrovany, odpadnut by si nemala, energiu budes mat prave z glukozy, krvny cukor ti neklesne, jedina neprijemnost bude skrkanie v bruchu, lebo zaludok je prazdny.

Mne test robili, vzdy bol negativny a napriek tomu som porodila tri "slonicata", posledny mal vyse 5 kil.
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
najjanka
expert

Založený: So 05.Nov. 2005 14:51

Odoslaťod schamka » Št 26.Mar. 2009 11:29

v Holandsku sa tento test standardne nerobi, preto predpokladam, ze to, ze ho nejaky lekar tehotnej neodporuci, este neznamena ziadne velke ohrozenie
Obrázok používateľa
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired
Založený: Pi 21.Okt. 2005 23:09

Odoslaťod DanicaRo » Št 26.Mar. 2009 11:40

Mne ho pri prvom synovi tiez lekar nerobil, pri dcerke som presla i inej lekarke a ta mi ho robila, takze si tiez myslim, ze to nie je az tak zivotne dolezite, aj ked prevencia je prevencia :-) Co sa tyka toho, ze je po nom zle, lebo nemozes jest, suhlasim s nazorom niekde vyssie, ze ta glukoza ta trosku "zasyti" a nepocitujes tak velmi hlad. Da sa to vydrzat, mne lekarka kazala priniest si citron, aby ta glukoza nebola tak hnusne sladka, takze som vlastne mala taku citronadu :lol:
DanicaRo
začiatočník

Založený: Št 11.Máj. 2006 20:28

Odoslaťod serafinka » Št 26.Mar. 2009 11:50

ja som ho odmietla. Večer ti potom napíšem dlhúúúú ss :D
Pomoooc, 3 deti do 30tky :-)
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod Chantal » Št 26.Mar. 2009 12:34

serafinka píše:ja som ho odmietla. Večer ti potom napíšem dlhúúúú ss :D

Serafinka, ved napis tu...aj ostatnych to isto zaujima.
Chantal
expert

Odoslaťod veronika1 » Št 26.Mar. 2009 12:40

Mne tiez tento test pri prvom tehu nerobili. Lekar mi povedal, ze zvysene hodnoty by sa prejavili v moci a kedze ten bol v poriadku, tak mi ho nerobil. Pri druhom tehu mi ho robili a vysledky boli v norme. Nebolo to prijemne, ale dalo sa to vydrzat.
veronika1
začiatočník

Založený: Št 31.Jan. 2008 19:51

Odoslaťod schamka » Št 26.Mar. 2009 13:01

DanicaRo píše:mne lekarka kazala priniest si citron, aby ta glukoza nebola tak hnusne sladka, takze som vlastne mala taku citronadu :lol:
citala som aj radu, ze doniest nesladeny cierny caj a teda ten citron
Obrázok používateľa
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired
Založený: Pi 21.Okt. 2005 23:09

Odoslaťod vacanze » Št 26.Mar. 2009 13:12

gombicek píše:aku mate skusenost s tymto testom? su tu nejake tehulky co ho odmietli?ake ste mali dovody?

mna caka o par tyzdnov, stale trpim nevolnostami a rano nefungujem kym si neico nezajem - nizky tlak,zavrate. vysetrenie by prebiehalo tka ze doma budem 2 hodiny hladna kym zacnu ordinacne hodiny- vstavam skoro kvoli dcerke, cesta lekarovi potom odobranie krvi, vypijem glukozu a po 2 hodinach necikania,nepitia a bez namahyt.j. chodze sa zmera dalsia hodnota.
realne si neviem predstavit ako by som to mohla zvladnut,co som mu aj povedala. tak mi povedal ze mozem test teda odmietnut.

napadla ma este alternativa domaceho testu,lebo glukomer i glukozu si viem zaobstarat ale to asi zase nie je relevantne. ved ide len o jednu kolabujucu tehulku. :roll:

aj ja som sa bála, ze mi bude nevolno a isiel so mnou na test manzel :wink: zobral si v ten den dovolenku, nosil ma vzdy rano pred prácou do poradní, samozrejme mi nic nebolo a este som si tam tancovala od nudy v cakarni :lol: mala som pravidelne az do konca tehu cukor v moci, v krvi vzdy hladina glukozy ok, neboj sa, nestresuj dopredu aj ja som mala nizky tlak a prezila som, bola som aspon kludna, ze tehu cukrovku nemam, vezmi si so sebou manzela, alebo kamosku ak je to mozne :wink: Nizky tlak vyrovnas 2 plnými poharmi vody
Naposledy upravil vacanze dňa Št 26.Mar. 2009 13:50, celkovo upravené 1 krát.
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod McMillka » Št 26.Mar. 2009 13:22

V UK sa tiez standardne nerobi. Iba ak je rodinna historia alebo predchadzajuce problemy s cukrovkou. Moc sa kontroluje pravidelne, teda zvyseny cukor by sa ukazal tam. Az vtedy by odporucili glukozovy test.
Obrázok používateľa
McMillka
pokročilý

Založený: Št 16.Mar. 2006 16:29

Odoslaťod Mysenka » Št 26.Mar. 2009 16:00

Serafinka, aj ja aj ja. :lol: Ale inak, mne test robili, nenapadlo ma odmietnut, nebolo to prijemne, ale prezila som. Bola som presladena na zvysok tyzdna. Brrrrr.... Bola tam s nami curkovymi obetami jedna mamicka a ta sa z glukozy poblila. Aj take sa stava.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0
Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod Ludka » Št 26.Mar. 2009 18:32

mne glukozovy test nerobili ani v jednom tehotenstve..

nemame v rodine cukrovku, a nemala som ani zvysene hodnoty v moci.
Obrázok používateľa
Ludka

:)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:56

Odoslaťod serafinka » Št 26.Mar. 2009 22:18

Joj, ale ste zvedavé, to som len tak Gombičku potešila, že sa jej večer ozvem, keďže je to moja virtuálna veľmi spriaznená duša :)
serafinka
expert

Odoslaťod Pavucatko » Pi 27.Mar. 2009 7:18

No, ja by som to vôbec nezľahčovala. Odporúčam dať si do vyhľadávača tehotenská cukrovka, niečo si naštudovať.
Pavucatko
začiatočník

Založený: So 09.Aug. 2008 14:29

Odoslaťod serafinka » Pi 27.Mar. 2009 11:17

nikto to tu nezľahčuje, každá sa rozhodujeme za seba :wink:
serafinka
expert

Odoslaťod Mimka1 » Pi 27.Mar. 2009 12:25

Pri staršom som bola, ale bolo mi potom dosť blbo a pri mladšom mi dr. povedala že ked bol prvý test oki, nemusím isť pri druhom.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Mimka1

a ideme na vec...

expert

Založený: So 08.Júl. 2006 12:08

Odoslaťod Kirkuša » Pi 27.Mar. 2009 16:10

Pri prvom tehot. som mala gynekol. ktora bola direktivna a robila glukozovy test sposobom velkeho mnozstva priserne sladkej vody, bol to snad liter ci viac a sama temer skodoradostne vyhlasovala ako sa jej tam mnohe temer ci uplne z toho povracali a ake je to nechutne (ten roztok), ale ze treba a hotovo...Odmietla som to vtedy, aj za cenu ze som si ju pohnevala, ale nepozdavala sa mi ta metoda, sama sladke prijimam vynimocne a nepacil sa mi taky atak na organizmus.... a ona nebola ochotna diskutovat.
Viem ze rozne na SK sa robi tento test rozne, niekde dokonca ani nie vodou ale sladkym rozkom :roll: ...faktom je ze pri druhom tehot. som mala uz inu gynekol. ktora ma do toho v najmensom netlacila, vravela ze u nej sa piju tusim 2dcl vody s roztokom ktory vobec nie je nejak extra sladky, pytala sa ma ci jem niekedy sladke ranajky a po mojej odpovedi ze obcas si dam chlieb s maslom a domacim jahovovym lekvarom ma uistila ze toto bude urcite menej sladke a ze ved nech skusim a ked nebude chutit mozem odmietnut. Jej prijemny postoj ma motivoval, napochodovala som dalsie rano, vody bolo ozaj trosicku (snad ani nie tie 2dcl) a chut tak slaba, ze ozaj aj ja ktora sladke temer nemusim a ti co ma poznaju vedia ze presladene skutocne neznasam, som musela uznat ze to nic nie je. Medzitym som sla domov, nakupit si (netrvala na cakani v cakarni, len vraj aktivita nema byt velka). Bola to pohoda... :wink:
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod bagetka » Pi 27.Mar. 2009 20:18

Ahoj gombicek, bola som na tom podobne ako ty, tiež rano bez jedla uplne hotová, ale ráno pred testom aby som zahnala hlad tak som pila aspon vodu a bolo to fajn.Ráno som si išla do lekárne pre ten roztok,a na moje velke prekvapenie mi dali pohar asi 2dl so slamkou (ako v McDonalde), vypila som to na ex a chutilo to celkom fajn,vôbec to nebolo presladene.Potom som to zapila asi glgom vody na zmenu chute. Kým to cele skoncilo vôbec som nebola hladná,takže sa to dalo vydržať. A rozhodne by som to vyšetrenie neodmietala,pretože tým môžeš ohroziť nielen seba ale aj bábo. Takže držím palce určite to zvládneš! :wink:
Obrázok používateľa
bagetka
začiatočník

Založený: So 21.Mar. 2009 14:25

Odoslaťod bebe272 » Ne 29.Mar. 2009 11:31

ja som bola v stredu a v pohode. Ráno o šiestej mi vzali krv nalačno, potom sme vypili dva deci tej sladkej vody, aj tá sa dala zvládnuť, kázali nám sedieť, nie chodiť, potom nám vzali krv o siedmej, vycikali sme sa, a potom ešte o ôsmej. Neboli mi zle, ani iné blbé príznaky som nemala. Potom síce keď som prišla do roboty, som myslela, že zjem aj klince, tak som zjedla briošku s lekvárom, a ešte dva chleby s lekvárom. Až sa mi ruky triasli, aká som bola hladná. Ale tú rannú hodnotu na lačno som mala nízku, tak idem ešte v pondelok pre istotu. Ale ostatné hodnoty som mala v norme. Najprv mi p=ovedali, že výsledky sú v poriadku, ale lekárka ma upozornila na rannú hodnotu veľmi nízku, ako keby som bola vyhladovaná........ tak uvidím v pondelok, potom napíšem. :lol:
Obrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
bebe272
začiatočník

Založený: Po 16.Jún. 2008 12:06

Odoslaťod miika2 » Ne 29.Mar. 2009 23:49

ahojte, ja mam zatial len poukaz na objednanie sa na termin u diabetologa. Ked som sa pytala gynekologa, preco som pred 5 rokmi pri prvom dietati toto neabsolvovala, bolo mi povedane, ze vyskum ide stale dalej a zistilo sa, ze sa da predist roznym komplikaciam a zbytocnym vysetreniam pri porode a po nom, ak lekari maju jasno v tom ci zena ma alebo nema tehotensku cukrovku. Preto sa to az teraz po rokoch pridalo medzi standardne vysetrenia medzi 26 a 30. tyzdnom tehotenstva. Ja na to urcite pojdem, aby som vedela ako na tom som. Vraj ak sa diagnoza tehotenska cukrovka potvrdi, mamicke sa naordinuje specialna dieta, kedy jej zakazu cukry a pod.
Obrázok používateľa
miika2

začiatočník

Obrázky: 16
Založený: Št 01.Máj. 2008 17:49

Odoslaťod bebe272 » Ut 31.Mar. 2009 6:45

No zase som bola včera na ten cukor, a mám 4,28 nalačno. Takže v pohode. Už som sa bála. Pýtala som sa dr. že čo to znamená, keĎ som mala na lačno tak nízke, tak povedala, že sa nedostatočne vyživuje bábätko, že preto je ten nízky cukor nebezpečný.... Tak klop klop , dúfam, že je to OK. Pekný deň., :lol:
Obrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
bebe272
začiatočník

Založený: Po 16.Jún. 2008 12:06

Odoslaťod marulienka » Št 02.Apr. 2009 19:53

ahojte,

mne ho v prvom tehu robili a teraz idem zase, ale tak isto som nemusela sediet a cakat, normalne som sa prechadzala, chodila na wc akurat som nejedla, je to tazke, tak ale asi je to pre to babo treba. neviem, ja som pribrala v 1. tehu 17kg, co je dost, teraz zase (pv 49, teraz 62!) a nas drobec bol fakt drobec, ked sa narodil.
Myslim, ze teraz to odporucaju hlavne pre istotu

podla mna to skus a ked to nepojde, tak to nepojde a hotovo
marulienka
začiatočník

Založený: Po 02.Apr. 2007 13:17

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.