PRENASANIE

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

PRENASANIE

Odoslaťod marulka » Ne 15.Mar. 2009 17:54

Som uz vyse tyzdna otvorena na porod - 3 prsty, hlavicka ale nezostupena, a prenasam uz 3 dni.
Mate s tym niektora skusenost? Lekar radi pockat. Vdaka:)
marulka

Založený: So 14.Jún. 2008 13:18

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: PRENASANIE

Odoslaťod Nojaadka » Ne 15.Mar. 2009 20:25

Marulka, kam ideš rodiť? Lebo ďalší postup v mnohom záleží aj od pôrodnice a konkrétneho lekára.
Ja som syna prenášala dvanásť dní. Už som bola dohodnutá na nástup do pôrodnice v pondelok, keby nič, ale on sa mi potom trochu rozhýbal, tak sme sa vydali na cestu do Topoľčian už v nedeľu večer. A malý sa aj tak narodil až v pondelok poobede... :? Bol to pôrod s urýchľovačom, neotvárala som sa... Z tabletky do krčka maternice mi došlo blbo, tak som ešte popri kontrakciách aj grcala... No, povedala som si, že v živote žiadne ďalšie vyvolávačky a urýchľovačky. Vtedy to celé nastúpi príliš rýchlo, telo sa nestihne pripraviť.. No, ale končím, nie je mojím cieľom Ťa vystrašiť.
Práve naopak, snaž sa uvoľniť, nemysli na prenášanie a nepočítaj dni. Pusti si relaxačnú hudbu, pozri si nejaké milé staršie fotoalbumy, zájdi do kina na nejakú romantiku, alebo si pusť DVD. Proste rob to, čo Ťa uvoľní... neviem, možno je to v Tvojom prípade aj hudba Nirvany 8)
Osobne si myslím, že keď je bábo pripravené, tak sa na tú cestu vydá. Držím všetky palce, aby si v rukách už čoskoro držala krásne voňavé miminko.

PS: Druhý pôrod dcérky bol úplne prirodzený a do nemocky som naozaj prišla malú už len "vypľuť. Za 50 minút od príchodu do pôrodnice som ju mala v náručí... :D
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Nojaadka

Tak sa zdá, že jar je tento rok celú zimu :-)

expert

Založený: Po 15.Máj. 2006 21:20

Odoslaťod hranolka » Ne 15.Mar. 2009 21:12

Ahojky,
ja som prenášala Šimka 13 dní :D s tým,že zaoberať sa s tým začali až po 10.dni-rodila som v Martine a už mi chceli dať vyvolávačku keď sa pôrod rozbehol aj sám :lol: ale ja som sa neotvárala aj napriek kontrakciám ešte vyše 12 hodín takže skôr opačný problém :oops: ale neboj,bude to oki,nemysli na to tak intenzívne a príde to-keď sa bude bábätku chcieť 8) držím palce
ObrázokObrázok

[/url] //lilypie.com]ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
hranolka
začiatočník

Založený: Ut 01.Máj. 2007 12:36

Odoslaťod marulka » Po 16.Mar. 2009 7:50

Babulky,
nechcem sa vas dotknut, ale hladam skor niekoho, kto sa dost otvara - teraz uz som mozno aj na 4 p. - a prenasa. Obe pisete, ze ste otvorene neboli....

Ani ja nechcem vyvolavacku a som za prirodzeny porod. Chodim v BA na Kramare. Moj povodny Dr mi vravel, ze babo pojde urcite skor, aj prve som rodila skoro dva tyzdne skor - nuz ale, zivot plny prekvapiek:) Som nizka a moje brusko vyzera dost astronomicky, takze vsade budim pozornost, lebo na mne ani moc nevidno prirastok vahy, napriek 12 kg...No a mam pocit, ze s jeho velkostou sa tam uz nema kde vpratat a ze hlavicka nema sancu zostupit - ach, my laici, co?:)...
Kin, divadiel, jazz klubov, vystav atd. uz som nateraz trosku prejedena - naposledy sme boli tusim v 39.tt :), lebo som dost akcny tip a viem, ze pri dvoch to tak lahko nepojde...tak som vymietla, co len slo:)

Velmi pekne vam dakujem, na babo sa tesim a Vase odpovede mi fajn padli - nuz, cakam, ved je to celkom prijemne:)
Mozno otazocka na zaver - kolko este abo po tom 40 tt pribera?
Dik a drzte sa obe!!!
marulka

Odoslaťod Mysenka » Po 16.Mar. 2009 11:33

Dva tyzdne hore dole su tolerovane. Prenasala som 6 dni a v pohode. Podla nasich lekarov- teda aspon take info som dostala ja, je ze na siedmy den prenasania uz zenu hospitalizuju a sleduju kvoli dietatku. Potom zrejme pristupuju k vyvolavaniu. Ja som bola presne na siesty den prenasania hospitalizovana, ale nastastie nic nestihli vyvolat, spustilo sa to same. Takze klud, nepanikarit, ale pre istotu uz nepodnikaj dlhe cesty kade tade, drz sa v dosahu pomoci. :wink:

jaj a k tomu otvoreniu - bola som otvorena na tri centimetre v case terminu porodu. A vidis, dalsich sest dni sa neudialo nic.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0
Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Re: PRENASANIERe: PRENASANIE

Odoslaťod Nojaadka » Po 16.Mar. 2009 11:44

marulka píše:Babulky,
nechcem sa vas dotknut, ale hladam skor niekoho, kto sa dost otvara - teraz uz som mozno aj na 4 p. - a prenasa. Obe pisete, ze ste otvorene neboli....

Velmi pekne vam dakujem, na babo sa tesim a Vase odpovede mi fajn padli - nuz, cakam, ved je to celkom prijemne:)
Mozno otazocka na zaver - kolko este abo po tom 40 tt pribera?
Dik a drzte sa obe!!!

Marulka, tým lepšie, že si otvorená. Aspoň vieš, že sa niečo deje a aj diať bude :roll: aj samé od seba. Inak, ja som pri dcérke behala na tri prsty otvorená dva týždne :lol: (do termínu pôrodu, nie po).
Na Tvoju poslednú otázku odpoveď neviem...
Obrázok používateľa
Nojaadka

expert

Odoslaťod marulka » Po 16.Mar. 2009 12:05

Nojaadka,
tak to si ma velmi potesila, lebo o porode malej pises len same fajn veci!!!!!
marulka

Odoslaťod marulka » Po 16.Mar. 2009 12:09

Simsalka:)
Ty si bola na Kramaroch?Teda myslim tych 6 dni...ja sa nechcem dat hospit., lebo mam zive skoro 3rocne chlapca, ktore na mne visi a na Kramare 5 min. autom. No a zeny TU po termine chodia kazde dva dni na monitor.
Dik a Tebe za reakciu!
marulka

Odoslaťod marsala » Po 16.Mar. 2009 12:27

Ahoj marulka,
ak sa môžem opýtať ku ktorému doktorovi na Kramáre chodíš?Ak je to doktor Čunderlik tak môžeš byť spokojná,podľa mňa je to najlepší gynekológ-pôrodník a dokonca aj ultrazvukár.Ja som k nemu chodila počas celého tehotenstva a aj ma odrodil.On vie čo robí.Ja som prenášala dcéru desať dní,ale nobola som otvorená na toľko ako ty,len som ťa chcela povzbudiť,prajem ti aby si čo najskôr držala ten malý zázrak v náručí.Držím palce.
marsala

Založený: Po 09.Mar. 2009 11:51

Odoslaťod Martina z MT » Po 16.Mar. 2009 12:42

Je mozne babatku pomoct zostupit napr. tym, ze budes niekolkokrat denne chvilu v hlbokom sirokom cupe - hlavka by sa mohla zafixovat v panve. Ked budes s lekarom, skus sa spytat, ci nie je mozne, ze ma babo kratky/omotany pupocnik, ktory mu brani v zostupe.
Inak Ti odporucam klasicke "finty" pre prirodzeny rozbeh porodu http://www.maternita.sk/PrirodzenaIndukciaPorodu.htm
Zatila klud! Prenasat je normalne a otvorenie u druhorodicky je v poriadku - aspon mas uz cast porodu "odbytu" :wink:
Preventivna hospitalizacia by Ta zbytocne stresovala - radsej si dojdi kady 1-2 dni na kontrolu.
AK CHCEM VIAC DOBRA NA SVETE, MUSIM HLADAT VIAC DOBRA V SEBE. . .
Obrázok používateľa
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Založený: Po 24.Okt. 2005 12:55

Odoslaťod schamka » Po 16.Mar. 2009 14:35

marulka píše:Som uz vyse tyzdna otvorena na porod - 3 prsty, hlavicka ale nezostupena, a prenasam uz 3 dni.
presne pre toto su vnutorne vysetrenia uplne zbytocne
prenasas 3 dni, alebo si 3 dni po TP. za porod v termine sa oznacuje TP +/- 2 tyzdne

po TP mozes aj schudnut, to je signal bliziaceho sa porodu, na mna to dokonca platilo v oboch pripadoch
Obrázok používateľa
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired
Založený: Pi 21.Okt. 2005 23:09

Odoslaťod Mysenka » Po 16.Mar. 2009 15:45

marulka píše:Simsalka:)
Ty si bola na Kramaroch?Teda myslim tych 6 dni...ja sa nechcem dat hospit., lebo mam zive skoro 3rocne chlapca, ktore na mne visi a na Kramare 5 min. autom. No a zeny TU po termine chodia kazde dva dni na monitor.
Dik a Tebe za reakciu!

Nie, bola som hospitalizovana v Kochu, kedze tam som mala aj dohodnuty porod. Ale hospitalizovana som bola na 6. sty den po termine, nie celych sest dni. By ma svaclo. Na mna bol aj ten jeden den v spitaly dost. Asi aj preto sa mi porod v noci spustil sam, bola som neskutocne nervozna, lebo som sa citila mimoriadne dobre a musela som trcat cely den v spitaly bez toho ,aby so mnou cokolvek robili. Odo dna terminu som v podstate bola sledovana, kazde dva dni, ale neviem ci by to tak bolo za normal. okolnosti. Totiz, mne posledna poradna vysla prave na termin porodu, lekarka skonstatovala, ze som otvorena na tri cm a nic nebrani porodu. Chcela ma nechat v nemocnici, ze porod vyvolame. Nevyslo to kvoli zaneprazdnenosti primara, s ktorym to lekarka chcela skonzultovat. A tak som sla domov s tym, ze o dva dni mam prist aj s taskou a ze si ma tam nechaju. A o dva dni ma zas poslali domov, tentoraz zas pre nedostatok lozok. Do tretice - o dalsie dva dni som uz hospitalizovana bola. A to som vecer uz aj porodila. A bola som rada, ze to slo spontanne a bez vyvolavacky. Neboj sa, to pride. Z otvarania obavy nemaj. drzim palce. :wink:
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0
Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod Nojaadka » Po 16.Mar. 2009 21:18

marulka píše:Nojaadka,
tak to si ma velmi potesila, lebo o porode malej pises len same fajn veci!!!!!

Veď aj bol fajn - dávala som si sakra pozor, aby som do nemocky prišla až porodiť. radšej som si otváranie užila nerušene s manželom v súkromí v blízkom hotelíku :wink:
Jejda, a vieš, že Ti aj trošku závidím? Ja by som tuším mohla rodiť hocikedy... :lol:
Obrázok používateľa
Nojaadka

expert

Odoslaťod rozprávka » Po 16.Mar. 2009 21:42

marulka píše:Mozno otazocka na zaver - kolko este abo po tom 40 tt pribera?

Po 38tt u zdravých mamičiek bábo už nepriberá...mi vravel môj lekár...takže neboj, väčšie už nebude :wink:

držím palce :)
fialka '06 + jahôdko '08
Obrázok používateľa
rozprávka

pokročilý

Založený: Št 20.Nov. 2008 14:53

Odoslaťod marulka » Ut 17.Mar. 2009 9:57

Take pekne maily mi pisete:) velmi dore mi to teraz padne!!!
dnes idem zas na monitor, tak som zvedava, co nove...
marulka

Odoslaťod marulka » Ut 17.Mar. 2009 16:38

[quote="marulka"]Take pekne maily mi pisete:) velmi dore mi to teraz padne!!!
dnes idem zas na monitor, tak som zvedava, co nove...[/quote]

Tak som doma z monitoru a donasam nove spravy :D - ukazoval kontrakcie,(takze ja si tak pozvolna rodim :P ) avsak kedze nic necitim, sla som s nalezom za Dr. Pacil sa mu :) a po vnut. vysetreni mi navrhol, ci uz aj nexcem zostat rodit indukciou, prip mozno bude stacit len prepixnut vodu, kedze som otvorena na tie 3 cm. Odmietla som s tym, ze este mi dal 2 dni, po ktoryx ma hospitalizuju - na Kramarox je to teda po 7 dnox prenasania.

Mam potom prist rano nalacno a zhodnotia, ci len prepixnu vodu al. podaju minimalne mnozstvo vyvolavacej latky, nakolko asi v mojom pripade treba uz len "nakopnut".
Pytala som si na tieto dva dni "recept" na prirodzene uryxlenie a mozte 3krat hadat :lol: SEX SEX SEX :D No nic prijemnejsie, nie?...Ziadne sxody, drepy, namaha - to by vraj mohlo len zapricinit odlupenie placenty...

Takze tak to so mnou je a malo by pokracovat. Ved hadam este dam vediet, ako to dopadlo, ak by som tymto v buducnosti nejak podporila a povzbudila ejaku maminku.
Dakujem vam vsetkym za milu podporu!!!
marulka

Odoslaťod marulka » Ut 28.Sep. 2010 21:59

Tak som si tu nasla moj stary prispevok a idem dopisat - babo Daniel ma rocik a pol - ako to vtedy dopadlo:) Porodila som ho az na zac. 42.TT a vahou 4 kg:) Mam vysku 158, uzku panvu a zacinala som na 45 kg. Tak ked ma videli na porodnej, tak hlavne sestricky uplne podvedome zo seba vyhrkavali, ze to bude urcite sekcia a krutili hlavami. No, asi nemusim pisat o pocitoch...
A nebola. Na Kramaroch mi dali vyvolavacku, rodila som asi 7 hodin po nej, s epiduralkou. Kontrakcie som ale citila v nohach - krce do stehien boli neznesitelne, aj ked brusko bolo uplne znecitlivene a teda vdaka noham som porodila:) Asi 20 min. som este na 10 prstov otvorena lezala na por. stole, lebo sa cakalo na zostupenie hlavicky. Rodil ma fantasticky Dr. Objeromach, ktory sa o mna zaujimal aj po porode. Verim, ze porod takeho velkeho babetka na moju konstrukciu bol vymodleny - este na porodnom stole sme sepotali s manzelom:)
Teraz cakam v januari tretie babetko - tretieho chlapceka a velmo velmo sa tesim!!!!!!!
marulka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: yahoo [bot] a 0 hostí.