Kozena sedacka

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kozena sedacka

Odoslaťod ozujskova » So 07.Mar. 2009 9:14

Ahojte kocky,kupili sme kozenu sedacku bezovu :twisted: a je spinava ...neviem s cim ju cistit a osetrovat...vzdy ju pretriem vlhkou handrou ale neviem ci jej tym neskodim....cim cistite gauce kozene vy?

Dakujem za kazdy prispevok :wink:
Obrázok používateľa
ozujskova

spali sme dnes celuuu noc...neuveritelne:-D

pokročilý

Mood: Happy
Založený: Ut 29.Apr. 2008 6:27

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kozena sedacka

Odoslaťod kvetka22 » So 07.Mar. 2009 12:54

ahoj, ja som nasla na nete jeden e-shop, bola to firma ktora cistila sedacky a aj predavala potreby na cistenie. kupila som si tam taku sadu na cistenie, bola to vodicka na cistenie a taka kremovita tekutin ktora sluzi na ochranu a ozivenie.. odporucaju cistit raz za dva - tri mesiace a tym kremom natierat dva krat do roka. my mame male deti takze sedacka vyzera po tyzdni tak spinava ze by som ju mala umyvat stale.. ale nechce sa mi :D chcem ju vymenit za latkovu, s teflonovou upravou aby sa lehsie dali cistit skvrny..
Obrázok
Obrázok používateľa
kvetka22
začiatočník

Založený: Ut 15.Nov. 2005 14:33

Odoslaťod Slavka B. » So 07.Mar. 2009 13:08

Ahoj , ja ma kozenu sedacku kremovo citronovej farby. Kupovala so ju v Nabytok Galan a tam mi na osetrenie poradili pripravok:
Leather Master, hneda krabicka. Obsahuje 2 flasticky. Jedna je cistidlo a druha je udrzba-ochranny krem. Stoji to cca 500 Sk. Vydrzi nam to vzdy rok. Ochranny krem davam tak 2 x za rok, podla toho ako sa nam sedacka spini.

Svetlu kozu by som uz ani ja nekupovala, musime mat prehoz. Ked si sadne niekto v rifliach, hned su smuhy :cry:
Slavka
a Ondrik (14.10.2005, 8.30 BA Antolska)
a Lujzinka (17.4.2009,3.35 BA Antolska)
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Slavka B.
expert

Založený: Št 02.Feb. 2006 16:30

Odoslaťod kvetka22 » So 07.Mar. 2009 13:12

ano, to je ono, aj my mame ten Leather Master
Obrázok
Obrázok používateľa
kvetka22
začiatočník

Odoslaťod freya » So 07.Mar. 2009 15:26

kvetka, mam ti odfotit nasu latkovu s teflonovou upravou :?: :twisted: :twisted: :twisted:

tie skvrny sa nedaju absolutne nicim odstranit, vanish na calunenie ju akurat tak celu zalepil, ze sa do nej este lepsie chyta spina.... vyskusala som vanish, nejaky sprej, prasok na pranie, prasok na tepovanie, jarovu vodu.....muz dokonca raz vydrhol celu sedacku svedskou handrou a cistou vodou, to malo snad najvacsi efekt, len trvacnost - 2 dni
a volat si tepovaciu firmu tiez nemozem kazdy mesiac :roll:

takze ja sa zase chystam na vymenu za hladku, tmavu kožu :lol:
freya & sons (feb05, mar08)
freya
pokročilý

Založený: Po 09.Jún. 2008 18:45

Odoslaťod Slavka B. » So 07.Mar. 2009 16:24

Ja som tiez za kozu, len nie svetlu farbu.
Slavka
a Ondrik (14.10.2005, 8.30 BA Antolska)
a Lujzinka (17.4.2009,3.35 BA Antolska)
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Slavka B.
expert

Založený: Št 02.Feb. 2006 16:30

Odoslaťod eva38 » So 07.Mar. 2009 17:26

no tak my mame uz druhy rok svetlu kozenu sedacku a nedam na nu dopustit. a to mame tri deti....
v predajni v Sedyi mu poradila predavacka ako cistit kozu.
umyvam ju podla potreby detskym mydlom a destilovanou vodou. nie z vodovodu vraj ptretoze obsahuje chlor.normalne ju poumyvam vlaznou vodou a spongiou. detske mydlo obajuje lanolin a vsetko to pekne ide dolu. samozrejme ze sa ju snazim nejak mimoriadne nepremacat.vyutieram a nastriekam specialnym pripravkom na kozu . predavaju ho v DM ke nenapadne ma ako sa teraz vola. je so vcelim voskom .sedacka je potom fakt ako nova.jedine presitie je mierne vyraznejsie.
uz som tak umyla aj cervene vino fxku, pero. velke deti sa priznali po case ze aj oni uz umyvali aj temperky :roll: ked " davali " pozor na najmensiu.
uz by som latkovu nikdy nechcela. tiez sa nam vsetci cudovali ze ci sme normalni taku svetlu sedacku.

sory nechcela sa mi pisat diakritika :oops:
eva38

začiatočník

Založený: Št 27.Okt. 2005 9:11

Odoslaťod ovladac » So 07.Mar. 2009 19:51

ja uvazujem nad kupou sedacky z remark interier,paci sa mi cih dizajn,chcla som kremovu,synteticka koza alebo latka,ale veru neviem sa rozhodnut :?
ovladac

Založený: Ut 07.Aug. 2007 13:04

Odoslaťod Libuštek » So 07.Mar. 2009 20:08

ahoj.
aj v kike nájdeš prípravky na čistenie béžovej koženej sedačky. postrieka sa to, nechá sa to pôsobiť a vlhkou handrou pretrie. sedačka je ako nová.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Libuštek
expert

Mood: Cool
Založený: Po 31.Okt. 2005 13:44

Re: Kozena sedackaRe: Kozena sedacka

Odoslaťod Vieromila » So 07.Mar. 2009 20:20

ovladac píše:ja uvazujem nad kupou sedacky z remark interier,paci sa mi cih dizajn,chcla som kremovu,synteticka koza alebo latka,ale veru neviem sa rozhodnut :?
Synteticka koza (kozenka)- urcite NIE! :?
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Vieromila
expert

Založený: St 30.Nov. 2005 10:00

Odoslaťod kvetka22 » So 07.Mar. 2009 20:28

freya píše:kvetka, mam ti odfotit nasu latkovu s teflonovou upravou :?: :twisted: :twisted: :twisted:

tie skvrny sa nedaju absolutne nicim odstranit, vanish na calunenie ju akurat tak celu zalepil, ze sa do nej este lepsie chyta spina.... vyskusala som vanish, nejaky sprej, prasok na pranie, prasok na tepovanie, jarovu vodu.....muz dokonca raz vydrhol celu sedacku svedskou handrou a cistou vodou, to malo snad najvacsi efekt, len trvacnost - 2 dni
a volat si tepovaciu firmu tiez nemozem kazdy mesiac :roll:

takze ja sa zase chystam na vymenu za hladku, tmavu kožu :lol:

no nasi znamy mali bielu sedacku s teflonovou upravou a dali z nej dole cervene vino, iba vodou a handrou.. asi zalezi aj od vyrobcu.. ja chcem urcite tmavu farbu svetlu uz nie, len musim presvedcit manzela
Obrázok
Obrázok používateľa
kvetka22
začiatočník

Odoslaťod ovladac » So 07.Mar. 2009 20:40

preco nioe synteticka koza,poradte :?
ovladac

Odoslaťod Vieromila » So 07.Mar. 2009 20:44

ovladac píše:preco nioe synteticka koza,poradte :?
Kamoska ju mala (bledu) a po roku vyzerala otrasne, cela dosuchana a taka akoby supinata, potom ju darovali.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Vieromila
expert

Založený: St 30.Nov. 2005 10:00

Odoslaťod ovladac » So 07.Mar. 2009 20:47

kto ma este skusenosti so syntetickou kozou?
ovladac

Odoslaťod RomanaX » So 07.Mar. 2009 21:17

Nasi znami mali syntetiku a tiez po kratkom case (neviem presne, ale cca 2 roky) to bolo take supinato-popraskane, proste vyzeralo to, akoby to doniesli od smetnej bedne...nadavali ako kone.
RomanaX

expert

Založený: Ne 09.Apr. 2006 9:57

Re: Kozena sedackaRe: Kozena sedackaRe: Kozena sedacka

Odoslaťod zue » So 07.Mar. 2009 22:24

My mame alcantaroovu sedacku 6 rokov, to co vyzera ako semis, ku tomu hladke kozene kresla a jedalenske stolicky hladke kozene uz styri roky. Inak ako mydlovou vodou som sedacku este nemusela cistit, zislo mi aj cinske pero! Kozu osetrujem len vlhkou handrou a raz za par tyzdnov sprejujem kondicionerom na kozu a potom vylestim. Vsetko stale vyzera rovnako dobre.
Prílohy
obyvka.jpg
kozene stolicky.jpg
Tri sviste:
Neal (silny muz) september 2005
Aili (ziarive svetlo) september 2009
Liam (bojovnik so silnou volou) marec 2011
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

Odoslaťod najjanka » Ne 08.Mar. 2009 8:46

ovladac píše:preco nioe synteticka koza,poradte :?

Ja sa pridam do radu fanusikov .
Na nasej sedacke su vidiet stopy az tento rok, a to ju mame uz vyse 6 rokov. naozaj, zacali sa tam robit take akoby supinky a praska to, ale za tu cenu si tych svojich 6 poctivych rokov odsluzila bez jedinej chybicky.
Kresla su dodnes uplne ako nove, len jedno miesto na sedacke je take.

Uz som ale videla a pocula velmi vela negativnych referencii k tejto teme.
Za seba vsak musim povedat, ze som veelmi spokojna, udrzba je bezproblemova, sedacku aj kresla umyvam cistou vodou a necham uschnut, a ako som uz spominala, dlhe roky vyzerala ako nova.

Este tento rok ju poderieme a na buduci kupujeme novu.
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
najjanka
expert

Založený: So 05.Nov. 2005 14:51

Odoslaťod freya » Ne 08.Mar. 2009 9:36

kvetka - my mame svetlu Kanapu - tak radim, vyhnut sa :roll: ale zase sklon sedenia nam vyhovoval, tak by sme nabuduce kupili to iste v kozi. ale ani ta nie je naveky - rodicia maju kozenu kanapu a po 10 rokoch sa koza s anilinovou upravou miestami obdrala.
a ktora firma vyraba teflonovu upravu, ktora vyzera dobre? lebo ja nie som velmi fanusik koze, klze sa na tom a to ja nerada :D

ovladac - svokrovci mali "ekokozu" - mala by to byt nalmeta koza nanesena na latku, nie je to cekom syntetika. a nikdy viac, tiez sa to rozpraskalo, osupalo a vyzera to otrasne. a dokonca to nebolo ani ktovieako lacne, v porovnani s pravou kozou :?
freya
pokročilý

Odoslaťod finesse » Ne 08.Mar. 2009 11:31

freya, ako este moze byt upravovana koza? Je este aj nejaka ina moznost ako farbit kozu?
Tie anilinove farby by som detom zo sedacky lizat nedala :roll:
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad
Založený: Št 29.Nov. 2007 0:51

Odoslaťod ivak » Ne 08.Mar. 2009 20:05

Ahojte! My máme látkové sedačky a chceme ich vymeniť za koženú.j Aby nám zapasovala do interiéru, mala by mať tmavomodrú farbu, nie úplne tmavú, ale tzv. námornícku modrú. Viete mi dať niektorá tip, alebo internet. adresu, kde by sa dala takáto sedačka zohnať? Diki :wink:
ivak

Založený: Ut 10.Feb. 2009 17:11

Odoslaťod alexik » Ne 08.Mar. 2009 22:24

my mame bielu kozenu supravu a 3 deti ma uz 10 rokov a stale vyzera ako nova- asi aj koli tomu, ze je fakt koza a ta vydrzi vsetko. Starsia dcerka nam ju raz pokreslila s fixkou- to sme skoro plakali, a cistilu ju so vsetkym moznym a nakoniec to zislo s domestosom a supravu to neposkodilo.
Ja by som ju uz aj rada yvmenila-ale manzel nedovoli. Udrzujem ju jednoducho- raz za mesiac ju s teplou vodou so saponatom vydrhnem a na noc ju natriem detskym olejom... Ona je stale krasna i ked tak neprakticka... :roll:
Prílohy
kozena suprava1.jpg
Obrázok
4+2
alexik
expert

Obrázky: 3
Založený: St 09.Nov. 2005 12:18

Odoslaťod freya » Po 09.Mar. 2009 12:27

finesse píše:freya, ako este moze byt upravovana koza? Je este aj nejaka ina moznost ako farbit kozu?
Tie anilinove farby by som detom zo sedacky lizat nedala :roll:

nemam tusenie :oops:

tento vyraz pouzil zastupca firmy, ktory sa na to bol pozriet, ci sa s tym da nieco urobit. neda :? iba precalunit. je to obdrate presne ako ked sa okopu topanky.

myslim, ze tie klasicke stare kozene sedacky a kresla, nie pastelovych farieb, su farbene nejak inak. ale fakt tomu nerozumiem :D :oops:
freya
pokročilý

Odoslaťod AdriCa » Ut 10.Mar. 2009 19:42

Ja cistim kozenu sedacku s navlhcenou handrou, niekedy len tepla voda, niekedy mydlovy roztok. Ja mam taky pripravok na cistenie koze z IKEA, je tam hubka a nieco ako mydlovy pripravok. Aj pero mi zislo len z mydlovou vodou.
Obrázok používateľa
AdriCa
pokročilý

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 4:04

Odoslaťod marika11 » Ut 16.Júl. 2013 14:05

Tak toto ja nepoznám, podľa mňa kožená sedačka nie je žiadny problém. Pri kúpe mi povedali ako to ošetrovať, čo bolo pred 2 rokmi a sedačka je stále ako nová. :)
marika11

Založený: Po 21.Jan. 2013 12:33

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.