Syndrom polycystickych ovarii

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Syndrom polycystickych ovarii

Odoslaťod Trencanka » Po 02.Mar. 2009 15:59

Moja dospela dcera trpi tymto syndromom. Trpela nepravidelnostou menstruacneho cyklu a doslo to az k vynechaniu menstruacie. Lekar jej dal hormonalnu antikoncepciu. Uziva ju uz viac ako rok. Toto je jedine riesenie tohto problemu? Mate niekto s tym skusenosti? Ma zvysenu hladinu testosteronu. Pribrala dost v oblasti brucha a ma chut do jedla. Je mi jej luto. Co robit, kam ist?
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Syndrom polycystickych ovarii

Odoslaťod Elena. » Po 02.Mar. 2009 21:04

Moja 17-rocna dcera ma ten isty problem. Nez diagnozu potvrdili, robili jej odbery krvi a takisto hormonovu skusku(trvalo to asi 3 hodiny). Mavala velmi silnu a dlhu mrchu, k tomu zvysene ochlpenie na rukach a bruchu a takisto velmi lahko pribrala, musela si davat pozor na jedlo. Endocrinolog jej predpisal hormonalnu antikoncepciu, berie ju viac ako pol roka a mozem povedat, ze jej to pomaha, mrcha sa upravila, ochlpenie po depilacii minimalne, moze jest viacej a nepribera....ako dlho ju bude este brat nevieme, dalsiu navstevu u lekara ma v maji, tak uvidime.
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Odoslaťod Margo » Po 02.Mar. 2009 21:45

Ja som to mala tiez v tom veku. A poznam kopu dievcat, ktore tymto trpeli. U mna hormony nezabrali, pribrala som z nich skoro desat kil za dva mesiace a po troch mesiacoch uzivania som dostala emboliu, skoro som pri nej oslepla. ziadna sranda, proste moje telo hormony odmieta a su pre mna zivotunebezpecne. stav sa upravil sam od seba potom, ako som zacala mat normalny (pravidelny) intimny zivot.
Obrázok používateľa
Margo
expert

Založený: Ut 28.Feb. 2006 19:26

Odoslaťod Elena. » Po 02.Mar. 2009 22:41

Jezisi Margo, nestras, ze embolia - taka mlada?(nebolo to v kombinacii s alkoholom alebo fajcenim?, dufam ze sa nenahnevas ze sa pytam, fakt ma to zaujima),u dcery intimny zivot zatial nehrozi :lol: , ale jej tie hormony pomahaju(aj akne jej zmizlo), lekar vravel ze sa to po case same upravi....
Elena.
expert

Odoslaťod Margo » Ut 03.Mar. 2009 11:08

Elenka, mala som uplne perfektne vysledky krvnych aj pecenovych testov, nefajcila som ani nepila, pravidelne som sportovala- a napriek tomu sa mi upchala cievka v oku, ciastocne mi odisiel zrak, dodnes ta to postihnute oko uplne dobre nevidi. Lekari skumali z coho sa mi ta cieva mohla upchat, absolvovala som vsetky vysetrenia, vratane CT- zaver bol ten, ze pricinou bola hormonalna antikoncepcia nasadena ako liecba na polycysticke ovaria.
Uz nikdy by som neliecila hormonalnu nerovnovahu podavanim syntetickych hormonov. U mladych dievcat je bezne, ze telo sa vyvija, dozrieva a hormony maju manevre. Treba tomu nechat cas, tlmit prejavy (bolest pri ms, akne)- ale nie hormonalnou cestou. U mna robili vyslovene pokusy, pichali mi najprv depo proveru v kombinacii s trypsinom, nezabralo to, pravidelne mi doktorka pichala injekcie na vyvolanie ms, potom som zasa trpela ako kon a kazdy mesiac ma zachranka viezla na pohotovost, odpadnutu od bolesti. Potom mi nasadili tie hormony a dopadlo to takto... Mne sa system v podstate potom upravil sam od seba, cca po dvadsiatke.
Obrázok používateľa
Margo
expert

Odoslaťod Mischa: » Ut 03.Mar. 2009 14:02

Margo, to, ze ty si mala takyto priebeh, neznamena, ze to je vacsinou tak byva. Dovolim si povedat, ze co sa tyka PCOS, tak sa v tom dost vyznam.
Bohuzial nemam teraz cas, snad sa k tomu dostanem nieco napisat. Zatial len tolko, ze treba liecit priciny a nie nasledky a taktiez liecba zavisi od momentalnej situacie pacientky - ci ide o mlade dievca alebo o zenu, ktora sa snazi otehotniet.
Mischa:
expert

Založený: Ne 31.Dec. 2006 15:50

Odoslaťod Mischa: » Ut 03.Mar. 2009 15:22

Takze (zeny, ktore sa momentalne nesnazia otehotniet):
1. Nic sa len tak "neupravi", respektive upravi sa po menopauze. Vo veku medzi 15 a 30 sa tento problem vacsinou stupnuje.
2. Najdolezitejsie je zastavit priberanie, vacsina zien s PCOS ma inzulinovu rezistenciu, ktora je sa zhorsuje nadvahou: cim vacsia nadvaha = tym vacsia inzulinova rezistencia. Zeny s PCO maju niekolkokrat vyssi nabeh na diatbetes 2 po veku 40 rokov a takisto na rakovinu maternice, pokial nedochadza k pravidelnej ovulacii respektive menstruacii.
3. Pokial dojde k ubytku hmotnosti, castokrat staci aj 5-10 %, tak sa stav zlepsi, castokrat sa dostavi pravidelny menzes a ustupia ostatne symptomy - akne, ochlpenie, atd.
4. Strava by mala byt podobna akokeby pacientka uz Diabetes 2 mala.
5. Sport je zasadna vec a minimalne 30 minut denne aerobneho sportu a 3x do tyzdna anaerobny. Toto je zaklad.

V pripade, ze to nestaci (ako som uz napisala, cim vacsia inzulinova rezistencia, tym sa horsie chudne, hlad je neprestajny, nakolko sa energia do buniek nedostava), treba vyhladat endokrinologa, respektive diabetologa, urobit oGTT zaroven s inzulinom a nasadit liecbu, teraz sa dost predpisuje Metformin, respektive Glucophage, ktory ucinkuje niekolkymi sposobmi, je to oralny liek pre diabetikov, uz dost dlho na trhu a velmi uspesny.

Zeny, ktore sa snazia otehotniet by mali vyhladat reproduktivneho endokrinologa a postup je rovnaky, podla zavaznosti syndromu sa pripadne nasadi clomifen spolu s metforminom alebo v uplne najtazsich pripadoch IVF. Ale vo velkej vacsine pripadov uplne staci Glucophage na ovulaciu a upravenie cyklu .

Zvykne sa predpisovat aj hormonalna antikoncepcia na 3 mesiace a potom sa zena snazi co najskor otehotniet, nez sa cyklus znovu rozhadze.
U mladych dievcat uzivanie antikoncepcie maskuje hlavny problem a castokrat potom po vysadeni naplno prepukne PCO a zena nechape preco nemoze otehotniet.

Co sa tyka tych "syntetickych" hormonov, tak to mas uplne jedno ci ten estrogen mas synteticky alebo prirodny pokial sa jedna o riziko trombozy v tomto smere su rizikom jak jeden tak druhy. To riziko pri beznych davkach vsak take velke zase nie je, inak by mlade zeny umierali jak na beziacom pase.

Na zaver este raz, dieeta a sport su zasadna prvorada liecba u vsetkych PCOS pacientiek, ktore maju problemy s nadvahou (asi 80 % vsetkych).
Mischa:
expert

Odoslaťod Margo » Ut 03.Mar. 2009 15:42

Mischa, je dost pripadov, kedy zeny/dievcata dostanu emboliu po takejto hormonalnej liecbe. Ked sa to stalo mne, trochu som sa o to zaujimala. Nie je to zriedkavost, poznam aj pripady umrti po takto sposobenej embolii. Je na kazdom aku liecbu zvoli, ja by som si uz hormony nedala. Dtto pre mna plati aj pre pripadnu hormonalnu subst. liecbu po menopauze. Telo moze fungovat vyladene iba bez vonkajsich zasahov. Vsetko ostatne je umelo navodeny stav.
Btw, ja som nadvahou netrpela- kym do mna nezacali pchat hormony :-) A do troch mesiacov, ako som ich po tej embolii uplne vysadila, som bola na povodnej hmotnosti.
Obrázok používateľa
Margo
expert

Odoslaťod Trencanka » Ut 03.Mar. 2009 19:02

Baby, ale ste ma vylakali. Som v soku :!: Veci sa maju tak, ze dcera ma 22 rokov a tento problem nastal alebo prepukol pred 16 mesiacmi. Dcere praskla cysta, mala bolesti a bola v nemocnici na gynde na infuzkach. Chodila po endokrinologii potom, po gyndach a nakoniec to narychlo zazehnali hormonalnou antikoncepciou. Uziva ju tych 16 mesiacov, ale zda sa mi, ze za posledneho pol roka vyrazne pribrala a ma chut do jedla.
Rozhodla som sa nejak to riesit, lekari pred tym zatvaraju oci a nerobi sa nic. Zajtra ideme na gyndu, nasli sme ineho lekara, tak neviem...Co dalej? Ist na endokrinologiu? Zajtra sa skusim s gynekologom porozpravat aj ja, lebo to moje trdlo mi nic nepovie a ani lekarovi.
Trencanka
expert

Re: Syndrom polycystickych ovariiRe: Syndrom polycystickych

Odoslaťod Mischa: » Ut 03.Mar. 2009 19:15

Trencanka píše:Baby, ale ste ma vylakali. Som v soku :!: Veci sa maju tak, ze dcera ma 22 rokov a tento problem nastal alebo prepukol pred 16 mesiacmi. Dcere praskla cysta, mala bolesti a bola v nemocnici na gynde na infuzkach. Chodila po endokrinologii potom, po gyndach a nakoniec to narychlo zazehnali hormonalnou antikoncepciou. Uziva ju tych 16 mesiacov, ale zda sa mi, ze za posledneho pol roka vyrazne pribrala a ma chut do jedla.
Rozhodla som sa nejak to riesit, lekari pred tym zatvaraju oci a nerobi sa nic. Zajtra ideme na gyndu, nasli sme ineho lekara, tak neviem...Co dalej? Ist na endokrinologiu? Zajtra sa skusim s gynekologom porozpravat aj ja, lebo to moje trdlo mi nic nepovie a ani lekarovi.

Za prve, hlavne klud. Je to najbeznejsie endokrinologicke ochorenie (respektive syndrom) u zien v plodnom veku. Odhaduje sa asi 15 % zo vsetkych zien. Bohuzial napriek tomuto cislu, co sa tyka liecby a hlavne vedomostiam o liecbe, je to dost ubohe.
Najlepsi prehlad maju gynekologovia v IVF centrach, a potom univerzitne kliniky, ktore sa venuju neplodnosti, u nas vo Viedni je to napriklad hormonalna a Kinderwunsch ambulancia v AKH, kde sa tomu venuju reproduktivni endokrinologovia.

Pokial stale uziva antikoncepciu, tak s najvacsou pravdepodobnostou lekar na sone neuvidi nic. Uvidis ako dopadnete zajtra, pokial nijako, tak si skus nieco nastudovat a vyhladat lekara, ktory sa venuje prave tomuto. Ak vies po anglicky, tak napriklad velmi dobry laicky zdroj informacii je forum www.soulcysters.net

Ak mas konkretne otazky, odpoviem ti ked budem mat chvilku, netreba sa toho bat, ale treba to urcite riesit, najma ak pribera.
Mischa:
expert

Odoslaťod Trencanka » Ut 03.Mar. 2009 20:28

Mischa, dakujem ti. Zajtra napisem, ako sme dopadli u lekara. Nechcem to nechat len tak, je to moje dieta, aj ked ma uz vek dospelosti :D
Trencanka
expert

Odoslaťod bebebebe » Pi 06.Mar. 2009 23:52

Margo - musim potvrdit, ze som mala velmi dobru starsiu lekarku, ktora mi prave hormony na Pcos neodporucala a vdaka jej za to. mozno by som skoncila rovnako. Neskor som prave na emboliu mala potvrdene testy.
Ale HA sa teraz podava hocikomu, bez ladu a skladu a percento zien s porazkou v mladom veku sa zvysuje a mlci sa o tom.
Inak, brala som Parlodel a museli sme volat zachranku. Na agolutin - na vyvolanie menz. som jednoducho prestala chodit, bolo mi z toho zle, stale silnejsie a silnejsie krvacanie.

Ale - Trencanka, Elena - hormony v utlej mladosti som tiez mala priserne a teraz je to lepsie. Vacsina zien s PCOS ma problem otehotniet, ale po porode je velka nadej, ze sa cyklus upravuje. Len ta hmotnost, to uz je horsie, ale su zeny, ktore aj s PCOS nemaju problem s vahou.
Ja by som tiez radsej tie hormony vynechala pre tak mlade kocky. Totiz, ak budu chciet otehotniet, tak je to jedna z terapii, hormonmi, tak naco tak zatazovat organizmus. Na inzulinovu rezistenciu sa berie Metformin. S tym vsetkym ale myslim staci pockat, kym budu kocky chciet mat deti, alebo sa poradte s lekarmi uz teraz v centre asistovanej reprodukcie. Napr. Gyn-Fiv. Tam maju skusenosti. A mozete mat lepsi obraz.
V podstate to co pise Misha je pravda, aj to, ze je to individualne.

Z prirodnych preparatov mi istu dobu celkom pomahal Sarapis. Ak nie je alergia na med a pel, tak je to celkom fajn. Odporucila by som brusne tance, aj iny relax. sport. A hlavne, da sa s tym zit.
bebebebe
začiatočník

Založený: St 02.Júl. 2008 7:43

Odoslaťod bebebebe » So 07.Mar. 2009 1:26

ale neda mi to - ochlpenie sa urcite dietou neupravi :) to mi pride az trocha zabavne, ale skor cez slzy.
bebebebe
začiatočník

Založený: St 02.Júl. 2008 7:43

Odoslaťod Mischa: » So 07.Mar. 2009 8:14

bebebebe píše:ale neda mi to - ochlpenie sa urcite dietou neupravi :) to mi pride az trocha zabavne, ale skor cez slzy.

Ochlpenie, ktore uz je sa neupravi, ale tym, ze sa dietou upravi hormonalna rovnovaha, tak uz dalsie ochlpenie nevznikne, respektive ovela menej.
Metformin sa v Amerike predpisuje aj dievcatam v puberte pokial je indikacia, treba zastavit co najskor priberanie.
Mischa:
expert

Odoslaťod Elena. » So 07.Mar. 2009 14:47

Baby, mojej dcere to ochlpenie prestalo rast na miestach, kde si ho odstranila . Predtym mala problemy s akne a aj to zmizlo, mrchu mavala aj 3 tyzdne v kuse(bola anemicka), a aj to sa upravilo, vaha sa upravila....skratka u nas to funguje, samozrejme, lekar mi povedal ze po urcitom case sa HA vysadi a urobia sa znovu testy, co sa tyka problemov s otehotnenim, pri 17-rocnej dcere to zatial neriesim a dufam ze najblizsich 10 rokov ani nebudem, nateraz je dolezite aby studovala a uzivala si mladost bez tych neprijemnych sprievodnych znakov SPO :wink:
Elena.
expert

Odoslaťod Bobicek » Po 22.Jún. 2009 16:16

Misha, mozem vediet odkial mas vsetky tieto informacie? Stretla si sa s PCO aj osobne?

Tvoje informacie ma velmi ohurili, o PCO sa vie dost malo. Ja mam PCO pravdepodobne od puberty a diagnostikovali mi ho ako nasledok mojej neplodnosti. Liecba v uz spominanom GF. Momentalne som sice tehotna, ale zaujimalo by ma, ci sa mi este niekedy moze podarit otehotniet, pripadne ako neotehotniet prilis skoro. Ja patrim k tym pacientkam, ktore maju nadvahu. Bohuzial, ani sportom (hoci pomerne aktivnym) sa mi vahu nedarilo udrzat. Kondicne som na tom bola lepsie ako stihle zeny. Trpim aj migrenou a pred otehotnenim som 2 roky nebrala HAK. Dovtedy som HAK kvoli akne brala snad 10 rokov... Inak nemam ziadne alergie, ani zdravotne problemy.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Bobicek
expert

Založený: St 07.Feb. 2007 11:52

Odoslaťod Bobicek » Po 22.Jún. 2009 16:18

este k informacii carcinomu krcka, mala ho aj moja mama. Moze byt PCO dedicne?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Bobicek
expert

Odoslaťod Mischa: » Ut 23.Jún. 2009 7:40

Bobicek píše:este k informacii carcinomu krcka, mala ho aj moja mama. Moze byt PCO dedicne?

PCO je dedicne, ale predpoklada sa, ze sa dedi po otcovi - otcovia pacientiek maju vacsinou vela ochlpenia a skoro im vypadaju vlasy na hlave.

Karcinom krcka s tym ale podla vsetkeho nesuvisi.
Mischa:
expert

Odoslaťod Mischa: » Ut 23.Jún. 2009 7:47

Bobicek píše:Misha, mozem vediet odkial mas vsetky tieto informacie? Stretla si sa s PCO aj osobne?

Tvoje informacie ma velmi ohurili, o PCO sa vie dost malo. Ja mam PCO pravdepodobne od puberty a diagnostikovali mi ho ako nasledok mojej neplodnosti. Liecba v uz spominanom GF. Momentalne som sice tehotna, ale zaujimalo by ma, ci sa mi este niekedy moze podarit otehotniet, pripadne ako neotehotniet prilis skoro. Ja patrim k tym pacientkam, ktore maju nadvahu. Bohuzial, ani sportom (hoci pomerne aktivnym) sa mi vahu nedarilo udrzat. Kondicne som na tom bola lepsie ako stihle zeny. Trpim aj migrenou a pred otehotnenim som 2 roky nebrala HAK. Dovtedy som HAK kvoli akne brala snad 10 rokov... Inak nemam ziadne alergie, ani zdravotne problemy.

Osobne PCO nemam, problematike sa dlhsiu dobu venujem. Tieto informacie som cerpala z roznych studii.

Samozrejme, ze mozes otehotniet, najma ak si teraz spontanne otehotnela. Ako neotehotniet to su tu ine temy :)
Ale dolezite je zacat menezovat tu hmotnost (pokial si obezna), lebo ta moze uz v styridsiatke dobehnut diabetes, nehovoriac o srdcovo cievnych zalezitostiach, atd.

Pod GF si myslela glucophage? Ak ano, tak to ti velmi pomoze zlepsit metabolizmus, najnovsie sa predpoklada, ze metformin dokonca zlepsuje imunitne odozvy a niekolkonasobne zvysuje pravdepodobnost kompletnej remisie nadorov po chemoterapii u ludi, ktori ho uzivaju.
Mischa:
expert

Odoslaťod rado3105 » Ut 23.Jún. 2009 11:24

k tym vedlajsim ucinkom glucophagu
http://www.patientsville.com/medication ... ffects.htm
(najnebezpecnejsie: zlyhanie obliciek, acidoza). Nech sa skuma DM2 ako chce doteraz sa vie o tom minimum, inzulinova rezistencia je problem vysledku mnozstva faktorov, takze liecit sa to bude dat velmi tazko.

k tym hormonom, ani jedno podavanie hormonov nie je dobre(ci uz u muzov alebo zien), telo to ma dokonale regulovane a ked sa to zvysi zvonka, robi to brutalne problemy, ved testosteron a estrogen sa podiela asi na vsetkych procesoch v tele, sice chcete pomoct niecomu ale vacsinu pokazite. Dnes mnozstvo ludi zomiera na infarkty, vraj zo stresu, ja by som povedal z hormonalnej liecby, je to hlavne riziko pouzivania antikoncepcie a vela ludi uz podalo staznosti na vyrobcov. Ale su to velke firmy a doktori maju s nimi dobre zmluvy, tak je jasne ze ich odporucia. A zaraba sa na tom nemalo. Prirodu clovek neoklame. Zena je predurcena splodit potomka, ked tak neurobi dostavuje sa u nej mnozstvo problemov.

PS: skuste sa spytat niekoho na patologii ako to je s tou embolizaciou a s hormonalnou liecbou. Synteticky estrogen Diethylstilbestrol v minulosti znacne pouzivany povodca mnohych karcinomov, teratogenov. Potom sa cudujeme ze sa rodia dementne deti, zle vyvinute, rozne autoimunintne poruchy...prirodu podvadzat sa neoplaca
rado3105
začiatočník

Založený: Po 02.Mar. 2009 18:36

Odoslaťod Mischa: » Ut 23.Jún. 2009 12:08

rado3105 píše:k tym vedlajsim ucinkom glucophagu
http://www.patientsville.com/medication ... ffects.htm
(najnebezpecnejsie: zlyhanie obliciek, acidoza). Nech sa skuma DM2 ako chce doteraz sa vie o tom minimum, inzulinova rezistencia je problem vysledku mnozstva faktorov, takze liecit sa to bude dat velmi tazko.

Zlyhanie obliciek nie je nasledok uzivania metforminu(glucophage), ale pokial ma niekto nedostatocnu funkciu resp. zlyhanie obliciek, tak moze dojst k acidoze, nakolko metformin sa nemetabolizuje, ale vylucuje oblickami. Pacienti, ktori metformin uzivaju obvykle su pod kontrolou a pravidelne (rocne) sa im kontroluju hodnoty BUN a kreatininu.
Lakticka acidoza nastava spravidla u starsich pacientov (70tnici so znizenou funkciou obliciek ako takou resp. nasledkom diabetu).
Mierne vedlajsie ucinky vacsinou ustupia uplne akonahle si organizmus na prislusnu davku zvykne.

Metformin je zatial najuspesnejsie a najrozsirenejsie oralne diabetikum s velkou uspesnostou liecby ako u cukrovky, tak u PCOS a takisto u neplodnosti tym sprevadzajucej.

Co sa substitucnej hormonalnej liecby tyka, tak najvacsim problemom bolo nevyvazenie estrogenu progesteronom po menopauze, tato situacia je aj prirodzenym stavom u PCOS pacientiek s absenciou menzesu, nakolko nedochadza k ovulacii a vacsinou kvoli obezite je prebytok estrogenov.
Mischa:
expert

Odoslaťod rado3105 » Ut 23.Jún. 2009 13:48

Osobne by som sa zamerial na sport, pravidelne cvicenie, vychadzky do prirody. Stravu obmedzil na potravu s nizkym glykemickym indexom(z tychto potravin sa cukry uvolnuju pomaly co je pre telo vyhodne: vacsina ovocia a zeleniny-nie zemiaky, celozrne pecivo, mlieko, ryby, vajcia, mäso, syry...).
Poslednu dobu sa dost hovori o DCI(D-CHIRO-INOZITOL).
rado3105
začiatočník

Založený: Po 02.Mar. 2009 18:36

Odoslaťod Bobicek » Ut 23.Jún. 2009 18:51

Mischa: píše:
Bobicek píše:este k informacii carcinomu krcka, mala ho aj moja mama. Moze byt PCO dedicne?

PCO je dedicne, ale predpoklada sa, ze sa dedi po otcovi - otcovia pacientiek maju vacsinou vela ochlpenia a skoro im vypadaju vlasy na hlave.

Karcinom krcka s tym ale podla vsetkeho nesuvisi.

Moj otec praveze nema prilis vela ochlpenia, je skor "nahac" :lol: , ale vlasy, to jo, uz mu zacinaju "kuty".
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Bobicek
expert

Odoslaťod Bobicek » Ut 23.Jún. 2009 18:55

Mischa: píše:
Bobicek píše:Misha, mozem vediet odkial mas vsetky tieto informacie? Stretla si sa s PCO aj osobne?

Osobne PCO nemam, problematike sa dlhsiu dobu venujem. Tieto informacie som cerpala z roznych studii.

Samozrejme, ze mozes otehotniet, najma ak si teraz spontanne otehotnela. Ako neotehotniet to su tu ine temy :)
Ale dolezite je zacat menezovat tu hmotnost (pokial si obezna), lebo ta moze uz v styridsiatke dobehnut diabetes, nehovoriac o srdcovo cievnych zalezitostiach, atd.

Pod GF si myslela glucophage? Ak ano, tak to ti velmi pomoze zlepsit metabolizmus, najnovsie sa predpoklada, ze metformin dokonca zlepsuje imunitne odozvy a niekolkonasobne zvysuje pravdepodobnost kompletnej remisie nadorov po chemoterapii u ludi, ktori ho uzivaju.

V prvom prispevku som pisala, ze mam PCO a moje tehu je stav po liecbe sterility v GynFive.

Obezna sice nie som, ale vzdy som mala nadvahu a tazko som si ju strazila, hoci aktivna som pomerne dost. Srdcovo-cievne problemy absolutne nemam a dokonca ani teraz v zatazujucom obdobi. Ani len glukozu nemam zvysenu.

A este k tomu karcinomu, v niektorom z tvojich predoslych prispevkov si pisala, ze zeny s diagnozou PCO maju niekolkonasobny nabeh na karcinom krcka...
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Bobicek
expert

Odoslaťod Mischa: » St 24.Jún. 2009 6:21

Bobicek píše:V prvom prispevku som pisala, ze mam PCO a moje tehu je stav po liecbe sterility v GynFive.

Obezna sice nie som, ale vzdy som mala nadvahu a tazko som si ju strazila, hoci aktivna som pomerne dost. Srdcovo-cievne problemy absolutne nemam a dokonca ani teraz v zatazujucom obdobi. Ani len glukozu nemam zvysenu.

A este k tomu karcinomu, v niektorom z tvojich predoslych prispevkov si pisala, ze zeny s diagnozou PCO maju niekolkonasobny nabeh na karcinom krcka...

Jaj GF=GynFiv - ale nepisala si aka "liecba"

To, ze teraz nemas srdcovo-cievne problemy je uplne normalne, to by bolo velmi divne, keby si uz teraz mala symptomy. Ale predpokladam, ze nevies v akom stave mas cievy a ze tlak vies aky mas.
Glukoza v norme este neznamena, ze nemas inzulinovu rezistenciu, k tomu je treba urobit aj inzulin, okrem toho, vsetky zeny s PCOS maju do istej miery inzulinovu rezisenciu aj tie tzv. stihle PCO.

Nepisala som o karcinome krcka, ale maternice = endometria
Mischa:
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.