male bradavky ......prosim o rady

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

male bradavky ......prosim o rady

Odoslaťod nataly14 » Po 23.Feb. 2009 10:39

Ahojte, cochvila mam termin porodu a trapi ma ze mam male bradavky a mam obavy ci sa mi bude darit kojit. Pri prvom babetku sa maly nevedel prisat a tak som pouzivala klobuciky, ale to moc nemalo uspech. Odsavala som si a aj tak nakoniec som stratila mliecko. A teraz pri druhom by som veeelmi chcela kojit, ale bojim sa ze sa to zopakuje. Neviete mi poradit? Dakujem
nataly14

Založený: Po 23.Feb. 2009 9:51

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: male bradavky ......prosim o rady

Odoslaťod Martina z MT » Po 23.Feb. 2009 12:17

skus manualne formovanie a formovace bradaviek (napr. http://www.magister.sk/product_info.php ... ts_id=7840 )
pripadne si pohladaj nejaku laktacnu poradkynu (napr. tu http://www.dietaaja.sk/poradna-dojcenia.php ) uz pred porodom
prajem pohodove dojcenie!
AK CHCEM VIAC DOBRA NA SVETE, MUSIM HLADAT VIAC DOBRA V SEBE. . .
Obrázok používateľa
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Založený: Po 24.Okt. 2005 12:55

Odoslaťod moje4 » Po 23.Feb. 2009 14:55

Mne sa ani jeden zo synov nechcel prisat, mala som "vtiahnute "bradavky. Vyriesila som to tak, ze som ich krmila cez klasicky cumel na flasku. Len som si ho prilozila na bradavku, nastriekala don trosku mliecka a mali obaja sa chytili. Vytvoril sa podtlak a mliecko im same striekalo do cumlika. A dojcila som v pohode cely rok, o mliecko som neprisla. A vyhoda este bola, ze mi v pohode pili cajik, ked boli starsi cez cumlik z flasky. Takze som nepouzivala ziadne klobuciky, ale klasicky cumlik na flasku.
moje4
pokročilý

Založený: Pi 21.Nov. 2008 15:24

Odoslaťod lalia1 » Po 23.Feb. 2009 21:54

aj ja mam ploche bradavky a kojenie sa nam podarilo, netreba to vzdavat. zalezi vsak od viacerych faktorov. celkom dobre je kupit si formovace bradaviek, ako pisala martinka a uz pocas tehu s tym nieco robit. potom po porode sa naladit podla hesla "dieta pije z prsnika a nie z bradavky" a snazit sa mu do ust napchat jeho co najvacsiu cast. celkom fajn je, ked ma dieta dobry saci reflex, my sme mali to stastie, juli by sa prisala aj na ucho :D . ten napad s dudlom na flasu tiez nie je zly, my sme prvy mesiac kojili cez klobucky, treba vyskusat viacej druhov, niektore nesadnu. nam sadli od medely. potom som ich postupne eliminovala, to bolo dost au au, ale podarilo sa. vela zdaru :wink:
lalia1
začiatočník

Založený: Pi 23.Nov. 2007 23:01

Odoslaťod marulienka » St 25.Mar. 2009 17:17

ahoj nataly,

ja som mala ten isty problem v prvom tehu, a nepomahali mi ziadne techniky, ked sa mi este po porode aj naliali prsia, vyzeralo to beznadejne. A este ma sestricka povzbudila vetou: "Vy nebudete nikdy kojit!"
Ale nevzdala som sa a dojcila som 14 mesiacov, kym som neotehotnela 2.x
Naprv klobuciky - tie mi vsak sposobili ragady, takze som ich po 2 tyzdnoch odlozila (vraj sa maju pouzivat iba par dni, nie viac)
A potom to doslo, kvoli ragadam zapal atd. Mne sa Jakubko nevedel prisat vobec, este k tomu mal silnu zltacku aj ked sme boli doma, takze najprv som si odsala trosku mliecka, aby neboli tie prsia take tvrde a potom som to proste nechala na neho. To odsavanie mi tiez trochu vytiahlo bradavky, ale neodsavala som vela, aby mal aj to predne mliecko. Sprcha mi celkom pomahala - striedanie teplej a studenej (v lete to aj celkom dobre padne) a obcas som si dala studeny uterak tesne pred kojenim, ale to nebolo moc prijemne.

Nakoniec sa to zlepsilo samo, ale trvalo to cca 4 mesiace, kym som si bola ista, ze uz to je ok

Prikladaj si babo casto, nevzdavaj to, lebo ak mu ukazes, ze sa to da aj inak (z flasky), nebude bojovat. Jakubko bojoval, flasku dostal len ked mi to krvacalo, lebo do odsavacky mi nekrvacali...

Skus vytrvat a oplati sa to

drzim palce
marulienka
začiatočník

Založený: Po 02.Apr. 2007 13:17

Odoslaťod slniecko » St 25.Mar. 2009 22:26

Moje4, to je uzasny napad!
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod veronika1 » Št 26.Mar. 2009 12:49

Sestra tiez mala tento problem, sestricky v porodnici ju povzbudili hned na zaciatku - vy kojit nebudete nikdy. Skusala klobuciky, tie jej sposobili ragady. Nakoniec kontaktovala laktacnu poradkynu, ktora ju povzbudila, ze videla zeny ktore na tom boli este horsie a uspesne kojili a poradila jej kojit v lahu na boku, pod hlavou vankus a dietatko oprete o brucho. V tejto polohe sa menej hybe a da sa mu lahko prilozit hlavicka k prsniku. V porodnici sme mohli kojit len v sede, tak to skusila po leziacky a nakoniec kojila rok.

Vyskusaj, mozno pomoze. Prajem vsetko dobre!
veronika1
začiatočník

Založený: Št 31.Jan. 2008 19:51

Odoslaťod zitaje » Št 26.Mar. 2009 23:08

No ja neviem, ale male bradavky by nemala vadit, nie? Len vpacene.
Hlavne pokoj, to ze si prvykrat tak naozaj a dlho nekojila, neznamena ze nebudes pri druhom!!! Drzim palce.
z
Jaja 2002, Sofi 2008
zitaje
pokročilý

Založený: Pi 02.Nov. 2007 11:28

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.