Sused fajčí na chodbe

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Sused fajčí na chodbe

Odoslaťod katte » Ne 22.Feb. 2009 17:53

Čaute baby,
trápi ma táto vec:
Bývame v paneláku. Sused, asi 70-ročný, začal tento týždeň fajčievať na chodbe pred bytom. Denne aj 5x.
Bývame nad nim. Viete si predstaviť, ako to smrdí na chodbe, smrad ide aj do nášho bytu.
Ide ma z toho poraziť. Prosím napíšte mi, čo mám s tým robiť. Momentálne nerobím nič, musím trochu vychladnúť, lebo by som ho prerazila.
Nechápem, ako môžu byť ľudia takí netolerantní.
katte
začiatočník

Založený: Ne 29.Jan. 2006 13:45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sused fajčí na chodbe

Odoslaťod moje4 » Ne 22.Feb. 2009 18:00

Katte, normalne mu zaklop na dvere a slusne ho popros, aby fajcil mimo panelaku, trebars pred nim, ze Tebe, ako nefajciarovi to prekaza!
moje4
pokročilý

Založený: Pi 21.Nov. 2008 15:24

Odoslaťod Monika » Ne 22.Feb. 2009 18:04

U nas nepomaha ani slusna prosba nepomaha... :roll: :roll: sused si teiz robi co chce,a dokonca to zaslo tak daleko,ze ked vidi,ze ideme s detmi von (byvame na tretom a sused na prizemi) tak vyjde narocky von a zapali si... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ja uz som premysla ze by som podala oficialnu staznost na mestsky urad :roll: ,len neviem ci by to pomohlo... :?
Obrázok používateľa
Monika

snad sa vsetko zlepsiiiiiiiiiii..

expert

Mood: Scream
Založený: Št 20.Okt. 2005 19:58

Odoslaťod moje4 » Ne 22.Feb. 2009 19:11

Taraz su sprisnene zakony pre "fajciarov", tak podla mna, so staznostou "pochodis". Aj ked tie zakony doslova nepoznam, ale treba skusit!
Drzim palce!
moje4
pokročilý

Založený: Pi 21.Nov. 2008 15:24

Odoslaťod lubkaTN1 » Ne 22.Feb. 2009 19:39

:shock: no toto to uz co je? preco by si ho mala prosit na drzaka by som mu to vysvetlila to je teda drzost keby si tak kazdy isiel zapalit to by to tam vyzeralo ako na horenisku.ak by nepochopil a robil to este narocky chytila by som kybel s vodou a len by tak letel ne naho sused nesused.
Obrázok používateľa
lubkaTN1
pokročilý

Založený: Po 20.Okt. 2008 11:57

Odoslaťod Zuzana7714 » Ne 22.Feb. 2009 20:11

Baby, v paneláku je zákaz fajčiť, sú na to regulérne protipožiarne smernice, takže rozhodne riešiť oficiálnou cestou. Ja som takto spacifikovala suseda, ktorý fajčil vo výťahu.
Zuzana7714
začiatočník

Založený: So 19.Nov. 2005 15:07

Re: Sused fajčí na chodbeRe: Sused fajčí na chodbeRe: Sused

Odoslaťod don Carlos » Ne 22.Feb. 2009 22:38

Zuzana7714 píše:Baby, v paneláku je zákaz fajčiť, sú na to regulérne protipožiarne smernice, takže rozhodne riešiť oficiálnou cestou. Ja som takto spacifikovala suseda, ktorý fajčil vo výťahu.

Jednoznačne ÁNO.
Milujem Slovensko. I love Slovakia. Je adore la Slovaquie. स्लोवाकिया मैं प्यार करता ह Я люблю Словакию.
אני אוהב סלובקי أحب سلوفاكيا
don Carlos
expert

Založený: Pi 31.Okt. 2008 3:17

Odoslaťod kamila » Ne 22.Feb. 2009 23:53

Nám toto robí suseda, fajčí na chodbe, všetko ide do bytu, minule som išla s deťmi von a na ich rohožke v šálke ešte dymila cigareta. :evil: Tak jej muž zaklopal a slušne poprosil, aby nefajčila na chodbe. Tak teraz fajčí v byte, len ruku má vystrčenú von, špak zahodí, naposledy mi skoro padol do kočíka, keď sme išli pod ich okná. Pod ich oknom je to ako na smetisku. Ja to nechápem, má predsa dve malé deti, tak by mohla byť trochu ohľaduplnejšia. Jej chudák muž raz za čas ide a tie špaky pozbiera. Ale ona je kapitola sama o sebe .
kamila
kamila
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:55

Odoslaťod AdriCa » Po 23.Feb. 2009 3:02

Je to tazke na Slovensku. To dodrziavanie zakonov si viem predstavit.
Napr. tuna v Kanade su v panelakoch vsade tabulky, vo vytahu, na chodbe, ze zakaz fajcit, pokuta az do vysky 1000 $. No nestretla som sa s tym este aby si niekto zapalil. Na chodbach su aj vsade poziarne hlasice, to by sa aj spustili alarmy, a v pripade falosneho poplachu , za zbytocny vyjazd poziarnikov, hradi pokutu asi 600 $ majitel panelaku. Je to dobre vyriesene, ale aj mentalita ludi.
V tvojom pripade by som skusila poriesit nieco s domovnikom alebo spravcom, ked take nieco este existuje, nech to da on na vedemie fajciarovi.
Prajem vela stastia, aj mne vadi dym, a som byvali fajciar :?
Obrázok používateľa
AdriCa
pokročilý

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 4:04

Odoslaťod nez » Po 23.Feb. 2009 7:38

Katte, skús mu to slušne, bez emócií povedať, že Vám to vadí. Možno mu to len "nedobilo".
Inak náš sused, ten chodí so zapálenou cigaretou po schodoch, ale je to magor, takže toto s ním ani neriešim.
nez

Odoslaťod michaela » Po 23.Feb. 2009 13:40

Tak presne takyto isty problem mame aj my. Susedia co byvaju oproti maju sice uzavretu malu chodbicku,kde su len ich 2 byty,ale oni si pravidelne robia "posedenia" pri cigarete na tej minichodbicke pred ich bytmi :twisted: smrdi to po celom poschodi, ked vystupime z vytahu na nasom poschodi clovek ma pocit, ze vystupil v krcme 4. Ja som na to vylozene alergicka a ked sa ich tam zide viac, tak to citim az vo svoje obyvacke!!! Su to mladsi ludia, ta jedna rodina ma dokonca 2 deti a vobec im to nevadi. Aj sme ich prosili, aj to riesili cez domovnika, ale nepomohlo to vobec. Pritom kazdy byt v nasom dome ma vlastny balkon....
A tiez by ma zaujimalo,ako je to teraz vlastne s tym fajcenim napr. v obchodoch? dnes som bola v Auparku a okolo tych kaviarni sa naozaj s detmi nedalo prejst :(
michaela
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 14:42

Odoslaťod nez » Po 23.Feb. 2009 13:49

michaela v správach na markíze bolo, že ak je kaviareň v obchode, tak sa tam nebude môcť fajčiť, len teraz neviem, či od 1.4.09 alebo odkedy.
nez

Odoslaťod SilvaK » Po 23.Feb. 2009 13:56

Áno, zákon má byť účinný od 1.4. Ešte to treba vydržať a potom sa sťažovať. Každý nefajčiarsky objekt musí mať zverejnenú vo svojich priestoroch informáciu kde a u koho sa treba sťažovať, ak sa zákaz poruší.
Moje lásky 1994, 1996, 1998
Obrázok používateľa
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

Založený: Pi 04.Aug. 2006 7:12

Odoslaťod DanielkaS » Po 23.Feb. 2009 13:58

ahojte, aj my sme mali par susedov, ktori fajcili na chodbe, resp. vedeli si uz zapalit vo vytahu.
Ale mame noveho predsedu spolocenstva, ten napisal riadny oznam, o tom ze tu su tu ludia, ktorim toto smrdi a vadi, aby fajcili vonku, oznam dal na dvere vytahu, pri schranky, a nastastie funguje !
Som rada, lebo ma to tiez vytacalo, hlavne ked som mala ist s malym dietatom do vytahu, kde bol neskutocny smrad od fajcenia (hlavne ked druhy bol pokazeny), ale uz je to ok.
Skus poziadat predsedu spolocenstva, pripadne domovnika.
drzim palce
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
DanielkaS

Pre svet ste len nejaký jeden človek... ale pre jedného človiečika môžete byť celým svetom.

expert

Založený: Ne 30.Dec. 2007 22:21

Odoslaťod katy30 » St 25.Feb. 2009 17:22

Viem katte, že Ti asi svojim sťažovaním nepomožem.
Mne fajčí dolná suseda v kuchyni, šachtou to ide hore - do kuchyne, do kúpelne, do záchoda, obývačky.... bola som ju sucho poprosiť s malým na rukách.- Pohrdlivo na mňa zagánila a že: to mám ako prestať fajčiť? Uvidíme, čo sa dá robiť v lete, teraz je zima!

(Okrem nej tam fajčia aj jej 2 pubertálne dcéry s frajermi...)

Tak som jej šplechla, že prikázať jej nemôžem, že si jedine môžem počkať na jej NCMP.

V ten večer už nesmrdela - a v noci o druhej sa zobudím - na cigaretový smrad - ona si tuším v absťáku zapálila v posteli, ja nechápem ako, smrdela mi len spálna, malý začal kašlať - to asi presakuje v paneláku....

Jasné, že keď fajčí na balkóne je to cítiť - dym mi ide rovno do okna... táto diskusia tu už bola....

Závislosť je závislosť.........ja som za to, že nech sa rieši ako závislosť na tvrdých drogách.
Katka
katy30

Založený: Št 08.Dec. 2005 19:57

Odoslaťod miriammiriam » Po 09.Mar. 2009 0:56

AJEJEJ tak to drzim palce, mali sme to vyse roka... ked som sa dozvedela ze sa nas mlady susedko NESKUTOCNE TUHY FAJCIAR AJ PO NARODENI JEHO BABATKA odstahuje... tak som to neriesila lebo je to cudny agresivny clovek a tesiliiiii sme sa na ten DEN.

Prajem vam vsetkym nech sa to nestava, tesi ma ze su na to smernice protipoziarne ktorymi sa da podla mna ucinne pohrozit.
Viac by sme to uz nevydrzali veru ani my.
Raz som kvoli nechutnemu smradu, no fakt sa dal rozkrajat, spadla na schodoch s par mesacnou dcerkou v autovanicke v ruke, ta mi vypadla na schody... proste som sa ponahlala prec z toho humusu ... takmer som ho zazalovala ... su toto hulvati arogantni fakt.
miriammiriam

Založený: Po 19.Máj. 2008 18:41

Odoslaťod katte » Po 09.Mar. 2009 21:37

Sused na schodoch už nefajčí. Zatiaľ.
Bola som nejakú dobu dosť doma, deti som mala choré. Mám 11-mesačnú dcéru a 3-ročného syna.
Deti vyzdraveli, potom som ochorela ja. Tak som to prestala riešiť, mala som iné starosti.
V piatok doobeda mi zaklopal ten sused na dvere. Skoro mi oči vypadli, že čo chce. Otvorila som mu. Počúvajte, čo je d...l povedal:
"Nemôžete povedať tomu chlapcovi, aby tak nebehal a nedupal po byte."
Ja som mu tak strašne vynadala, asi ako nikomu v živote. Vykričala som mu aj to fajčenie, ten strašný smrad. Určite budem hovoriť malému, že nech nebehá, keď on stále fajčí na chodbe. Jeho pes stále šteká, to mu nevadí, ale že malé dieťa občas- asi 10 min. denne - behá, to ho trápi. Tak ma naštval.
Muž si ho potom ešte vonku počkal, že čo si to dovoľuje k nám chodiť, keď on nie je doma.
Sused sa asi zľakol, na druhý deň zmizol aj popolník. Dúfam, že mu to dlho vydrží.
:D
katte
začiatočník

Založený: Ne 29.Jan. 2006 13:45

Re: Sused fajčí na chodbeRe: Sused fajčí na chodbe

Odoslaťod miriammiriam » Ut 17.Mar. 2009 23:06

katte píše:Sused na schodoch už nefajčí. Zatiaľ.
Bola som nejakú dobu dosť doma, deti som mala choré. Mám 11-mesačnú dcéru a 3-ročného syna.
Deti vyzdraveli, potom som ochorela ja. Tak som to prestala riešiť, mala som iné starosti.
V piatok doobeda mi zaklopal ten sused na dvere. Skoro mi oči vypadli, že čo chce. Otvorila som mu. Počúvajte, čo je d...l povedal:
"Nemôžete povedať tomu chlapcovi, aby tak nebehal a nedupal po byte."
Ja som mu tak strašne vynadala, asi ako nikomu v živote. Vykričala som mu aj to fajčenie, ten strašný smrad. Určite budem hovoriť malému, že nech nebehá, keď on stále fajčí na chodbe. Jeho pes stále šteká, to mu nevadí, ale že malé dieťa občas- asi 10 min. denne - behá, to ho trápi. Tak ma naštval.
Muž si ho potom ešte vonku počkal, že čo si to dovoľuje k nám chodiť, keď on nie je doma.
Sused sa asi zľakol, na druhý deň zmizol aj popolník. Dúfam, že mu to dlho vydrží.
:D

Fiha ... radikalne ale ucinne, nech vam to dlho vydrzi !
miriammiriam

Založený: Po 19.Máj. 2008 18:41

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.