zakonnik prace

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

zakonnik prace

Odoslaťod logg » Ut 17.Feb. 2009 23:09

moze mi zamestnavatel nariadit pracu na 12 hodin denne ak mam 4 rocne dieta?
vychadzalo by to tak, ze dva dni 12 hodin a dva dni volno. toto nam momentalne vymysleli v robote :roll:
dakujem
logg

Založený: Po 01.Okt. 2007 22:05

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: zakonnik prace

Odoslaťod koza Tina » Ut 03.Mar. 2009 15:52

môže .Ja takto robím a je to v celku v pohode. Vychádza to presne podla zákona nemám ani žiadne nadčasy kedže si to spočítaš tak to je ako keby si robila každý deň 6 hodín.
koza Tina

skola

expert

Založený: So 01.Mar. 2008 16:49

Re: zakonnik praceRe: zakonnik prace

Odoslaťod Markíza » So 14.Mar. 2009 13:28

logg píše:moze mi zamestnavatel nariadit pracu na 12 hodin denne ak mam 4 rocne dieta?
vychadzalo by to tak, ze dva dni 12 hodin a dva dni volno. toto nam momentalne vymysleli v robote :roll:
dakujem

Môžem sa spýtať, problém je v tom, že nemáš s kým nechať dieťa, kým si v práci? Zaujíma ma to čisto iba z toho dôvodu, že keby sa mne naskytla práca na 12-hodinové smeny (napr. deň, noc, 2 dni voľno), neváham ani minútu. Podľa môjho názoru, je to ten najlepší možný pracovný čas. Vďaka za odpoveď.
Obrázok

Obrázok
Markíza
expert

Založený: Ne 18.Jún. 2006 17:24

Re: zakonnik praceRe: zakonnik praceRe: zakonnik prace

Odoslaťod logg » Po 16.Mar. 2009 16:47

Markíza píše:
logg píše:moze mi zamestnavatel nariadit pracu na 12 hodin denne ak mam 4 rocne dieta?
dakujem

Môžem sa spýtať, problém je v tom, že nemáš s kým nechať dieťa, kým si v práci? Zaujíma ma to čisto iba z toho dôvodu, že keby sa mne naskytla práca na 12-hodinové smeny (napr. deň, noc, 2 dni voľno), neváham ani minútu. Podľa môjho názoru, je to ten najlepší možný pracovný čas. Vďaka za odpoveď.

dovodov je viac,
1. musis sa sustredit 12 hod., ja mam dost ked som 8 al.9 hod. v robote, zhltnem obed, idem mozno 1krat na wecko, nehrozi internet alebo sukromny telef.
2. moze sa stat ze este aj pocas toho volneho dna by som musela ist do prace, ak bude treba nieco doriesit
3.osobne si to neviem predstavit vidiet dieta kazdy 3 den
logg

Re: zakonnik praceRe: zakonnik praceRe: zakonnik praceRe: za

Odoslaťod Markíza » St 18.Mar. 2009 22:41

logg píše:
Markíza píše:
dakujem

dovodov je viac,
1. musis sa sustredit 12 hod., ja mam dost ked som 8 al.9 hod. v robote, zhltnem obed, idem mozno 1krat na wecko, nehrozi internet alebo sukromny telef.
2. moze sa stat ze este aj pocas toho volneho dna by som musela ist do prace, ak bude treba nieco doriesit

Vďaka za odpoveď. S prvými dvoma bodmi sa dá súhlasiť. S tým tretím nie. Dieťa nevidíš iba keď si v dennej. Manžel robí denná, nočná, 2 dni voľno. Denné robí od 06:00 do 18:00 - jasné, že v ten deň je s deťmi až večer. Nočné robí od 18:00 do 06:00 a vtedy je s mladším synom takmer celý deň (teda až kým nejde do práce a potom už za chvíľu aj tak ide spať, takže malému je to jedno) a so starším je hneď ako sa vráti zo školy. No a potom nasledujú 2 dni voľna. Takže o tom, že by videl deti každý 3. deň nemôže byť ani reč. Ale to je môj názor (resp. osobná skúsenosť) a určite sa nájde niekto, kto ho má iný (alebo ho aj zdieľa :D).
Obrázok

Obrázok
Markíza
expert

Založený: Ne 18.Jún. 2006 17:24

Re: zakonnik praceRe: zakonnik praceRe: zakonnik praceRe: za

Odoslaťod logg » So 21.Mar. 2009 17:38

Markíza píše:
logg píše:
Markíza píše:
dakujem

dovodov je viac,

Vďaka za odpoveď. S prvými dvoma bodmi sa dá súhlasiť. S tým tretím nie. Dieťa nevidíš iba keď si v dennej. Manžel robí denná, nočná, 2 dni voľno. Denné robí od 06:00 do 18:00 - jasné, že v ten deň je s deťmi až večer. Nočné robí od 18:00 do 06:00 a vtedy je s mladším synom takmer celý deň (teda až kým nejde do práce a potom už za chvíľu aj tak ide spať, takže malému je to jedno) a so starším je hneď ako sa vráti zo školy. No a potom nasledujú 2 dni voľna. Takže o tom, že by videl deti každý 3. deň nemôže byť ani reč. Ale to je môj názor (resp. osobná skúsenosť) a určite sa nájde niekto, kto ho má iný (alebo ho aj zdieľa :D).

realne by som videla dieta rano 30 min. pretoze by som odchadzala rano o 8.00 a vecer by som prisla 22.00 / a to uz spi. kazdemu vyhovuje nieco ine.....
logg

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.