UMYVAČKA RIADU

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

UMYVAČKA RIADU

Odoslaťod felicity86 » Ut 11.Nov. 2008 10:33

ahojte dievčatá, zvažujeme kúpu novej umývačky riadu, nikdy som nič také nemala a nemám ani s tým extra skúsenosti teda vychytané veci čo je dobré a čo nie. Mám vybratú BOSCH 60 cm s možnosťou 12 alebo 13 súprav, so spotrebou 12 alebo 13 litrov s rôznymi funkciami (čo si aj tak myslím, že budem používať len 2-3 funkcie.) Poraďte na čo si mám dať pozor, aké funkcie najviac používate a čo najviac oceňujete (okrem toho, že sa samo umyje :D ) Ďakujem
felicity86

Založený: Pi 14.Mar. 2008 9:30

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: UMYVAČKA RIADU

Odoslaťod Gréta » Št 13.Nov. 2008 22:42

My momentalne tiez kupujeme novu umyvacku, a tiez som dlho hladala. Pre mna bolo dolezite: spotreba vody a energie, ci ma kratky program, lebo tie klasicke programy su poriadne dlhe (2 hodiny), ci su v dolnom kosiku sklopne drziaky na taniere (ked sa sklopia, lepsie sa ulozia hrnce), a este dost dolezita hlucnost. 46 dB su vedene ako tiche, najtichsia je nejaká Bosch a Siemens s 40 dB, tak to je uz sila. :D

Vobec nepotrebujem 10 programov a ani extra moderny display :wink:
Obrázok

Obrázok
Gréta
pokročilý

Založený: Št 20.Okt. 2005 16:48

Odoslaťod Danga » So 15.Nov. 2008 23:20

Zhruba pred rokom som aj ja vyberala umyvacku. Chcela som Bosch, Siemens AEG alebo Electrolux. Nakoniec som kupila Electrolux rady INSPIRE. Pre mna bolo podstatne aby mala oplachovaci program t. j. ked nechces v ten den umyvat tak ti to splachne od necistot.Vyuziva to hlavne manzel ked som odcestovana.Inak frci kazdy den. Dolezita je aj funkcia 3v1 t.j.ze vie efektivne vyuzit tablety na umyvanie.
Co sa tyka sirky tak urcite 60. A pre mna kratky program nie je dolezity ved nech si zblnkoce kolko chce, lebo pri kratkom to neumyje tak dokonale ako pri inych a o rozpustnosti tablety pri tomto programe ani nehovorim.A pokial nemas splu kuchynu a obyvacku hlucnostou by som sa netrapila.
Obrázok
Danga
začiatočník

Založený: Št 08.Jún. 2006 21:16

Odoslaťod eva_a » Ut 09.Jún. 2009 22:20

Danga, vyzera ze umyvacky mas v malicku, vedela by si mi poradit?

Mam umyvacku len nieco vyse mesiaca, nebezi kazdy den. N o stale skusame programy na riad, tablety rozne, aj prasok, lestidlo a sol.
No nie som spokojna s vysledkami a hlavne nechapem preco stale svieti kontrolka na doplnenie soli.
Ako casto sa dosypa sol?
Musia ist hrnce na 70 stupnov? Lebo na auto 40-60 neumylo dobre hrniec v ktorom sa iba varili zemiaky...
Pohare a taniere su OK. Akurat neviem ci je to ich tvarom, no na hrncekoch sa drzi voda a potom je vsetko mokre.
Eva & Ludka 2.10.2004 & Marek 27.2.2008
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
eva_a

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 20:49

Odoslaťod corky » St 10.Jún. 2009 6:52

felicity, kolko vas je doma?
my sme 4-členna rodina, mame umývačku 45 cm a uplne stačí :wink: umývam denne, no aj keby som mala 60cm, zapínam denne, lebo po 1. smrdí to a po 2. musela by som asi dokupiť ešte jednu sadu riadu aby sme mali z čoho jesť.

Umývačku mame ARDO a sme maximálne spokojní, máme ju skoro 3 roky, umýva super a to používame najlacnejšie tablety z LIDLu
Mame program oplachovanie, poháre, BIO, taniere a hrnce ... krátky program nemáme a nieviem, načo by mi asi tak bol. Hlučná nie je, mame spojenu kuchynu s obyvačkou a do obyvačke ju skoro nepočujem.
kamoška mala BOSH a pokazila sa im za pol roka, to im opravili no po 2 rokoch odišla uplne (možno mali smolu na nejaký chybný kus)

eva_a ta voda na pohárikoch ti bude "stáť", ja to riešim tak, že hned po zapípani (ukončení programu) umyvačku otvorím a nechám dosušiť. Ak to neurobím, zvyšná vlhkosť skondenzuje a ma pohároch sa urobia "jazieka"
šálky mame z IKEA a tie maju zospodu taky "zárez" a voda tým pádom odteká
ja umývam všetko na programe na taniere, a umyje mi pekne ... len ak mame pripálený hrniec, tak davam program na hrnce
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Trencanka » Ne 14.Jún. 2009 11:17

Eva, ja doplnam sol asi tak raz za pol roka. Podla toho ako casto umyvas. Ked mas nadobku plnu soli, nemala by ti svietit. Ja hrnce umyvam na 40-50stupnov, umyju sa dobre. Musis hrniec dobre ulozit v umyvacke. Pouzivam prasok a lestidlo, kupujem v DM drogerii ich znacku. Som spokojna.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Re: UMYVAČKA RIADURe: UMYVAČKA RIADU

Odoslaťod tereza » Po 15.Jún. 2009 13:09

eva_a píše:No nie som spokojna s vysledkami a hlavne nechapem preco stale svieti kontrolka na doplnenie soli.
Ako casto sa dosypa sol?

Stale svieti :?: :shock: Zrejme nieco nie je v poriadku :? urcite by som volala servis kym je este v zaruke. Sol tiez dosypam tak raz za 3-4 mesiace, castejsie urcite nie :!:

Hrnce umyvam na eko programe kt. ma 50 stupnov alebo max 60 a su v pohode. Dost mozne ze bol prilis hlboky alebo zle ulozeny, preto sa ti neumyl.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
tereza

zivot je krasny :o))

expert

Založený: Po 24.Okt. 2005 6:07

Odoslaťod tereza » Po 15.Jún. 2009 13:11

Trencanka píše:Pouzivam prasok a lestidlo, kupujem v DM drogerii ich znacku. Som spokojna.

DETTO :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
tereza

expert

Odoslaťod SilvaK » Ut 16.Jún. 2009 11:50

Ahoj, ja som mala desať rokov Ignis, začiatkom roka (alebo už koncom minulého? ja fakt neviem) sme kúpili Siemens. Je to super, je úplne tichučká, chodili sme k nej prikladať ucho, či vôbec umýva. Predtým Igniska hučala tak, že vedľa v obývačke nás rušila pri telke.
Moje kritériá boli: sklápacie držiaky (sú vo všetkých košoch), možnosť vytiahnuť kôš (pri veľkých hrncoch), zvláštna zásuvka na príbory (chvíľu trvalo, kým sme si zvykli, ale je to super), nízka spotreba vody, elektriny, nízka hlučnosť.
Som veľmi spokojná. A ešte jedna maličkosť - keď ju vypneš, nesvieti Ti displej, čo ma na viacerých spotrebičoch rozčuľuje.
Kúpili sme ju cez českú internetovú stránku - bola o cca 6 tis. korún lacnejšia ako u nás.
Máme túto:
http://www.siemens-spotrebice.sk/produk ... p_item=432
Moje lásky 1994, 1996, 1998
Obrázok používateľa
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

Založený: Pi 04.Aug. 2006 7:12

Re: UMYVAČKA RIADURe: UMYVAČKA RIADURe: UMYVAČKA RIADU

Odoslaťod eva_a » Ut 16.Jún. 2009 22:46

tereza píše:
eva_a píše:No nie som spokojna s vysledkami a hlavne nechapem preco stale svieti kontrolka na doplnenie soli.
Ako casto sa dosypa sol?

Stale svieti :?: :shock: Zrejme nieco nie je v poriadku :? urcite by som volala servis kym je este v zaruke. Sol tiez dosypam tak raz za 3-4 mesiace, castejsie urcite nie :!:

Hrnce umyvam na eko programe kt. ma 50 stupnov alebo max 60 a su v pohode. Dost mozne ze bol prilis hlboky alebo zle ulozeny, preto sa ti neumyl.

No uz sme si to vygooglili, ze na zaciatku treba nasypat soli kolko vojde :oops: :oops: tak sme nasypali a uz nesvieti.
Oni to do toho blbeho navodu nenapisali, iba tolko, ze kde je otvor na sol, ze doliat vodu, ale ze kolko soli to tam nie je.

Tak miesto tabliet uz pouzivame lestidlo a prasok, ale tie hrnce stale maju ciarku... Neviem ake hrnce mate, ja mam nerezove a po umyti v umyvacke je na nich dookola ciarka pokial siahala voda ci pokrm. Vyskusali sme uz aj program na hrnce (70stupnov) no toto stale lepsie umyjem ja... :?

SilvaK, aj my mame moznost vypnutia displeja, dobra vec.
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
eva_a

expert

Odoslaťod Saschenka » St 24.Jún. 2009 17:21

Kocky a neviete poradit ohladne velkosti, resp. castosti umyvania?
Sme styria, dvaja dospely, jeden 5-rocny a jedno este babo, takze zatial toho moc nenaspini.
Co som pozerala katalogy umyvaciek, maju vacsinou kapacitu 8, 10 alebo 12 suprav riadu. Vobec nemam predstavu, kolko mozu traja (resp. v buducnosti styria) ludia denne "vyprodukovat" spinavych suprav riadu.
Ako casto pustate tu umyvacku? A aku mate kapacitu, resp. kolko Vas je?
Saschenka
začiatočník

Založený: Ut 21.Nov. 2006 22:42

Odoslaťod corky » St 24.Jún. 2009 18:17

Saschenka píše:Kocky a neviete poradit ohladne velkosti, resp. castosti umyvania?
Sme styria, dvaja dospely, jeden 5-rocny a jedno este babo, takze zatial toho moc nenaspini.
Co som pozerala katalogy umyvaciek, maju vacsinou kapacitu 8, 10 alebo 12 suprav riadu. Vobec nemam predstavu, kolko mozu traja (resp. v buducnosti styria) ludia denne "vyprodukovat" spinavych suprav riadu.

ahoj, my sme tiež štyria a mame umývačku šírky 45cm, uplne nam stačí, varím denne
umývačku zapínam 1x denne, niekedy sa stane že 2x za den ale výnimočne (napr. na vianoce)
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod SilvaK » Št 25.Jún. 2009 8:14

Mám nervy, lebo už tretíkrát píšem ten istý príspevok, snáď to už teraz prejde.

Saschenka, ak nemáš problém s priestorom, kúp si klasickú šírku 60 cm na 12 súprav riadu. Dáš tam potom v pohode aj hrnce či plechy na pečenie. Nás je päť a ak sme doma, púšťam umývačku jedenkrát denne, ak máme návštevu, tak aj dvakrát.
Cez týždeň, keďže každý obedujeme inde, púšťam tak raz za dva-tri dni.

Dnešné umývačky sú už vybavené senzormi na množstvo riadu, takže ten rozdiel v spotrebe vody či elektriny nie sú veľké.
Obrázok používateľa
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

Odoslaťod tereza » Št 25.Jún. 2009 9:06

Saschenka píše:Kocky a neviete poradit ohladne velkosti, resp. castosti umyvania?

Aj ja sa rozhodne priklanam k 60 cm :wink: ak mas dost miesta tak nevahaj.
Tych 12 suprav je klamlivych, ved nebudes umyvat len taniere ale aj hrnce. Predstav si kolko ti taky tvoj vacsi hrniec, panvica...atd. ktory bezne pouzivas zaberie miesta v jednom kosi :shock:
My sme traja, mame 60 a pustam ju obden. Cez vikend kazdy den. Mensiu by som musela pustit aj 2 x :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
tereza

expert

Odoslaťod Saschenka » Ne 28.Jún. 2009 18:54

Dakujem vam pekne kocky!
Este jedna otazocka: je pravda, ze pribor s drevenymi ruckami sa nesmie davat do umyvacky? Vraj sa to drevo zacne potom nejak odlupovat, alebo co?
Saschenka
začiatočník

Odoslaťod slniecko » Ne 28.Jún. 2009 23:43

Saschenka, co najvacsiu :D ! To babo ti vyrastie, uvidis. A okrem toho, mnohe veci pre babo sa da dat do umyvacky namiesto do sterilizatora (len potom nedavaj lesticku).
My mame siroku a veru zapinam 1x niekedy aj 2x denne, podla toho, kolko varime.
Drevo sa v umyvacke tak presusi a odmasti a rychlejsie znici.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod eva_a » Po 29.Jún. 2009 22:02

Baby, s tymi hrncami mi neviete poradit?
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
eva_a

expert

Odoslaťod slniecko » Po 29.Jún. 2009 23:33

Evi, mne to robi len po ryzi, ak to necham zaschnut. Takze ak nepustam mycku hned, hrniec namocim.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod SilvaK » Ut 30.Jún. 2009 10:14

Eva_v neviem Ti s hrncami poradiť, mne sa nerezové umývajú pekne, jediné, čo mi dobre neumyje je hrniec po varení vývarovej bravčovej polievky, vtedy tam tie vyzrážané "šuminy" zostávajú a musím to vydrhnúť ručne, ale tú nevarím v nerezovovom hrnci ale smaltovanom.
Obrázok používateľa
SilvaK

expert

Odoslaťod inka2 » St 08.Júl. 2009 13:42

Máme 45 cm, /z priestorových dôvodov/sme traja a umývačku zapínam aj trikrát až štyrikrát denne./varievam aj dvakrát denne/. Ale ja v nej umývam okrem drevených vecí všetko. Samozrejme, že v nej umývam aj plechy, tácky, pekáče.Dokonca aj hračky som už v nej umývala. Ak môžem poradiť tak lepšie je vybrať 60 cm. Základ je umývačku používať. V našej rodine sa totiž stáva taká záhada, že kto ide na dovolenku, resp. dlhšiu dobu umývačku nepoužíva z nejakého dôvodu, tak tomu sa po príchode z nej umývačka pokazí. Viete mi vysvetliť tento jav? Vždy to bola taká chyba, ktorú nevedeli opraviť a musela sa kupovať nová umývačka.
Naposledy upravil inka2 dňa St 08.Júl. 2009 13:45, celkovo upravené 1 krát.
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 12:55

Odoslaťod corky » St 08.Júl. 2009 13:45

inka a zapínaš až skutočne plnú?
lebo ja tiež varím, sme 4-členna rodina, mame 45 cm a 2x zapínam len výnimočne, väčšinou len 1x a tiež toho decka povyťahujú statočne - lyžičky, poháre, dojčenské flaše ... ale aj tak sa mi zvyčajne naplní len 1x za den
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod inka2 » St 08.Júl. 2009 13:51

Málokedy sa stane, že nie je dostatočne plná. Častejšie sa mi stáva, že sa mi všetko čo potrebujem umyť nezmestí. Žeby som používala veľa hrncov pri varení? Maslo napríklad mávame v masielničke a tú tiež pravidelne umývame., mám kuchynský robot, čo možno umývať v umývačke...Dávam do nej napr. aj pekáče a tie zase zaberú viac miesta, ale nechce sa mi ich drhnúť ručne, takže všetko len nahádžem do umývačky a utekáme von. Kedysi som dokonca aj umelohmotnú poličku z kúpeľne do nej dala umyť. Ale možno to bude tým, že často mi pri varení pomáha dcéra a samozrejme tiež má svoju spotrebu nádob pri svojom varení, tak možno je to tým.
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 12:55

Odoslaťod corky » St 08.Júl. 2009 14:03

ja uplne všetko do umývačky nedávcam, take plastove veci, čo stačí trošku opláchnuť (napr práve z toho kuchynského robota) tam nedávam... sa mi zda ekonomickejšie to opláchnuť hned po použití ako zapínať umývačku o 1x navyše
inak hrnce, pekáče, panvice ... to všetko samozrejme v umývačke
ale snažím sa vyťahovať čo najmenej, velakrát varím jedla " v jedom hrnci"
a decka tiež brzdím ... aby nepovyťahovali riad zbytočne
ono to totiž pekne ide do penazí (voda, energia, tablety), aj ked je to isto ekonomickejšie ako umývať všetko ručne

v sobotu tam vždy umývam aj súčasti z kavovaru, takisto z krájača na chlieb
len formu z pekárny na chlieb nemožem , lebo je zvrchu hlinníková a očernela by mi :lol:
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod jana v. » St 08.Júl. 2009 23:53

inka2 píše:............V našej rodine sa totiž stáva taká záhada, že kto ide na dovolenku, resp. dlhšiu dobu umývačku nepoužíva z nejakého dôvodu, tak tomu sa po príchode z nej umývačka pokazí. Viete mi vysvetliť tento jav? Vždy to bola taká chyba, ktorú nevedeli opraviť a musela sa kupovať nová umývačka.

a vies, ze u nas je nieco podobne? otec aj brat maju elektroluxku, taka samostane stojaca, 60 siroka ale aj vysoka (nie az 85, ako ine). kupovane v rovnakom obchode, s rozdielom asi 2 dni, takze rovnaky model, rovnaka seria vyroby.... ale kedze od otca som sa odstahovala, uz sa prestala pravidelne pouzivat (predtym asi tak 2-3 x do tyzdna), iba obcas, ked tam prideme my, alebo brat. a zrazu je nejaka poruchova. najcastejsie sa zasekne program, ze pomoze len vytiahnut z elektriky, alebo na zaciatku sa spusta vzdy cerpadlo a to sa nezastavi, tak potom len napusta a napusta... ale uz zlyhala aj ochrana pred pretecenim :cry: . prave teraz sa zaoberam umyvackami, lebo minuly piatok uz bol odmerat linku do domu, a tak mi napadlo, ze ci sa tam neusadia nejake zvysky, pripadne masnota v nejakom potrubi, ci kde a zatvrdne to, ked sa nepouziva. rozmylsala som, ze najblizsie na nu pojdem tak, ze vzdy po dlhom nepouzivani do nej nalejem najskor trochu horucej vody a az potom pustim.

:?: vybrala som predbezne taku, co ma ovladanie, ked sa otvori, nie na panely. nema to nejaku nevyhodu, oproti panelu hore vpredu?
http://www.electrolux.sk/node38.aspx?pr ... 7562,12599
tento rok uz NEPRIBERIEM!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 20:25

Odoslaťod Saschenka » Pi 10.Júl. 2009 8:49

Jana, aj ja chcem taku umyvacku, co nema ten panel.
V kuchynskom studiu nam povedali, ze je to vyslovene vec dizajnu. Oni maju potom tie umyvacky nejake svetielko, co svieti do podlahy, aby si vedela, ci je uz doumyvane alebo nie. Jedinou nevyhodou moze byt to, ze ak sa Ti nieco pokazi, nevidis hned, kde je chyba, ale musis to otvorit.
Saschenka
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.