ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

hry a hracky pre dvoj-troj-rocne dieta

Dlhé zimné večery doma, horúce letné dni na lúke, chrípkové týždne v postieľke alebo námorné výpravy vo vani. Každá máme svoje vyskúšané triky na detskú zábavu.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: hry a hracky pre dvoj-troj-rocne dieta

Odoslaťod skukalka » Ne 05.Mar. 2006 16:10

Poradte, inspirujte alebo sa len tak podelte s cim sa rad hra vas pokladik.

Nas 2,5 rocny lapaj sa v poslednom case velmi rad hra so skladackou puzle. Ma 4 obrazky po 20 dielikov a pri kupe ma vobec nenapadlo, ze to bude vediet alebo chciet poskladat. Brala som to tak, ze poskladame, zlepime a vycapime na stenu a on si to tak oblubil, ze ich denne posklada aj zo 10 krat a potom si ich triedi a uklada do krabiciek. Vzdy ho bavila manipulacia s predmetmi. Ked mal zhruba rok, dlho sa zabavil s krabickou od vlhcenych obruskou ale da sa pouzit hocaka s otvorom a strkal do nej stipce /koliky na pradlo/. Teraz sme vyskusali obdobu tejto hry -do peknej flase od vina mi strkal roznofarebne cestoviny a teraz mame krasny vysledok jeho prace vystaveny na linke a je nan patricne hrdy.
Z klasickych hraciek u nas vyhra lego, cheva, duplo a ich specialy s lietadlom a panacikmi. Ma rad aj poschodovu garaz s drahou po ktorej spusta auticka. Vcera sme kupili domino s obrazkami krtka a chcem vyskusat aj pexeso.
skukalka
začiatočník

Založený: Št 27.Okt. 2005 13:53

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Danuš » Ne 05.Mar. 2006 17:41

Ahoj, náš tiež pomaly 2,5 ročný nezbedníček sa najradšej hrá :
1. tabuľa na kreslenie ( z IKEA ), kreslí fixami, do toho ukladá magnetické obrázky, alebo nakreslím mu cestičky, on na ne poukladá magnetické autíčka, alebo zvieratká, robíme ZOO
2. jazdenie na odrážadlovom autíčku
3. pracovný stolík - tie šróbiky,vŕtačka, klodivka.....
4. tiež Pexeso
5. lego
6. ukladanie všetkého možného do krabičiek
7. minulý tyždeň som kúpila detské razítka, tak vytláčame o 106
Na tú garáž o ktorej píšaš sa teším , dostane ju na meniny od rodinky :lol: :lol: , ale ešte o tom nevie. Ja som dosť na maľovanie, tak často sa takto zabávame. Maľujeme prstovými farbami, už vytvoril niekoľko zaujímavých "diel" :lol: . Alebo mu natriem týmito farbami ručičku a on ju otláča na výkres. Takto sme spolu spravili darček pre sesterničku. Dnes sme robili takú skladačku ( z kníhkupectva Panta Rei ), bez nožničiek a lepidla. Skrátka sa časti povylupovali z tej predlohy, ja som ich skladala. Vyrobili sme si papierovú železničnú staničku, s vlakmi, ľuďmi, lavičkami........ Je to také zlaté, hrozne sa mu páčilo, že pri výrobe pomáhal.
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Založený: Ut 29.Nov. 2005 9:04

Odoslaťod Svetla » Ne 05.Mar. 2006 22:35

moja dcera sa velmi rada hra s plastelinou. je to taka, z ktorej nie je neporiadok, nie je velmi mastna a ked sa rozdroli, da sa to po zaschnuti povysavat. mame k nej aj rozne vykrajovatka, formicky. obcas jej z farebneho papiera vystrihnem napriklad casti domu - strechu, okna, dvere, komin... a ona uklada a priliepa jednotlive casti na papier. takto robime aj zahradu - kvety, stromy, panacikov, teletubbies...
tiez rada jazdi na odrazacom auticku, kresli na tu tabulu co spominala aj danus, vela citame, hra sa s duplom, puzzle - asi tak ako vase deti.
okrem toho sa hra so zvieratkami, postavime im z drevenych kociek ohradku a potom ich stahujeme dnu. kedze je dievca, dost sa hra aj s babikami. a este ma u nas uspech doktorska sada.
Svetla
začiatočník

Založený: So 22.Okt. 2005 13:07

Odoslaťod Ina » Ne 05.Mar. 2006 22:39

Moj bude mat v maji 3, a tiez s nim hrame pexesovcelku Maju,abecedove pexeso, rad sklada puzle,aj 70ky,skladali sme spolu, ale on sa uci hladat a uz niektore sklada sam. Hrame LEGO, mame vlacik, maly robi zo stoliciek preliezacky a lozi ponich. Niekedy vyberem bedmintonove raketky a nahame balon,alebo sa snazime zahrat bedminton,s balonom je to lahsie. Maly striha papier,ma svoje noznicky,niekedy robime kolaz. Ale kreslenie a vymalovavanie ho nebavi. Uz sa tesim na teple pocasie,ked budema na zahrade,tam sa vzdy najde co robit.
Obrázok používateľa
Ina
expert

Obrázky: 0
Založený: Ne 13.Nov. 2005 0:26

Odoslaťod Janka* » St 10.Jan. 2007 14:46

No to puzzle ma ani nenapadlo kupit nasmu drobcovi, myslela som, ze je nan male, az kym sme nedavno jedno nedostali spolu s mikulaskymi sladkostami.. No a vazne ma prekvapil, ked ho to tak moc bavilo, postavil ho snad xx krat za den, a uz ho vie stavat i sam :)

No teraz v zime je to horsie :( No my
1.skladame rozne skladacky, LEGO DUPLO (obcas este i LEGO BABY), Hawk bloks,....
2. to puzzle (asi si este nejake zaobstarame, ked ma taky uspech :D ),
3. kreslenie, malovanie prstekovymi farbickami,
4. moc rad cita knizky - basnicky, rozpravky, riekanky, dokonca ich uz niekolko i vie :lol:, takze mame uz celkom pestru zbierku kniziek ;)
5. moc rad tiez fuka bublinky (bublifuk)..
6. odporucam i kolky, da to namahu ich postavit a pozhadzovat loptickou ;)
7. tiez moc rad pozera rozpravky BOB STAVITEL (inak uz len NEMO, ci Simpsonovci), ale nic ine.. + pocuva detske pesnicky (M.Podhradska a R.Canaky), prip. i klasicke radio..
8. No a nemozem zabudnut na OPRAVOVANIE vsetkeho -- ma taku tu sadu s naradim a srobami a to ma uzasny uspech!! :lol:

A ako tak citam asi si zaobstarame i plastelinu,, vytlacatka, ci pexeso a uvidim aky bude mat uspech :D
Dakujem za tipy!! Janka*
Obrázok

Obrázok

SAMINKO (11r.) a HENRIETKA (8r.)
http://www.janina.sk
Janka*
expert

Založený: So 05.Nov. 2005 17:29

Odoslaťod nez » Št 15.Okt. 2009 6:17

som rada, že som našla túto tému. Aké pexeso pre 2 ročné dieťa odporúčate ?
nez

Odoslaťod čika: » Št 15.Okt. 2009 7:36

nez, napriklad krtecka.
my teda mame dievku a v tomto obdobi u nas islo toto:
- kreslenie, malovanie, strihanie, lepenie
- plastelina
- hranie sa s "pokladami" (kufrik, v ktorom ma vsetko mozne - sponky, kamienky, koralky, sperky, muslicky, proste take tie male blbinky)
- knizky
- kuchynka
- hra na obchod a hra na navstevy
- babiky
- kocky
inak teraz je velmi oblubena magneticka tabula na ktoru si drevenymi magnetkami moze vselico vyskladat.
no a ked je teplo tak 90 percent casu travime vonku, tam to ide nejako tak samo
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod Dot » Št 15.Okt. 2009 9:18

Prikladam, ako tip, este drevenu zeleznicu s vlacikmi, predavala kedysi IKEA, Tesco, obchody s drevenymi hrackami...

Robili sme darceky starym rodicom - to otlacanie ruk, ale na textilne tasky alebo kuchynsku zasterku (oboje dostat v DaVinci)
Puzzle - krtko je idealny, pocet kusov 24, okolo troch rokov sa da prejst na 48.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod čika: » Št 15.Okt. 2009 9:37

mamurdik píše:jJedine babiky ju v tom veku neoslovovali. To dohana teraz, ked sa chysta na prichod surodenca.

my mame spolocne cvicenie matky s detmi :)) , tance s babatkami, chodime sa s babatkami navstevovat, spolocne kojenie :yes:
akurat ma stve, ze jej babatko je hrozne poslusne a stale spinka a nikdy neplace ;)x vcera sme boli v dazdi aj spolocne kocikovat, aspon okruh k samoobsluhe a spat (:
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod nez » Št 15.Okt. 2009 11:39

môj starší tiež raz kojil bábiku keď som ja kojila, potom ju dal mne k druhému prsníku :)b
nez

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Nápady, hry a tipy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.