ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako otvoriť cukráreň s detským kútikom?

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ako otvoriť cukráreň s detským kútikom?

Odoslaťod peta-ba » Po 25.Feb. 2008 17:53

Ako otvoriť cukráreň s detským kútikom?
Čo všetko je k tomu potrebné?

ďakujem za info
peta-ba

Založený: Pi 13.Júl. 2007 13:21

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Joko » St 27.Feb. 2008 19:44

No ja sa zrovna velmi v paragrafoch nevyznam, ale urcite budes potrebovat zivnost.
Dalej prenajom nejakej budovy, kde by si to chcela prevadzkovat (alebo kupit nejaku budovu :D), urcite budes potrebovat zdravotny preukaz a zamestnanci taktiez...
Myslim, ze na tom nie je nic zlozite..
Skus vygooglit nejake zakony..
vela stastia. :D
Obrázok používateľa
Joko
pokročilý

Založený: Pi 06.Júl. 2007 10:55

Odoslaťod akire » Po 03.Mar. 2008 17:44

Podľa mňa to teda také jednoduché nie je. Síce je pravdou , že budeš potrebovať živnosť a zdravotné preukazy ale to je len ten úúúúplný maličký najbežnejsí začiatok. Podla mna to je skôr dosť zložité. Mám primálo skúseností ale...
1/ podľa toho akú máš kvalifikáciu, /t.j. či máš odbornosť v potravinárstve / ak nie, asi ju budeš potrebovať resp. niekoho kto ju má a bude tvojím zákonným zást.
2/ Samozrejme priestory / to je samostatná kapitola ako ich získať a dohodnúť prenájom, či vlastníctvo, spísanie zmlúv, dodávky energií, dohody platieb a tak...
5/myslím, žebudeš potrebovať aj povolenie na prevádzkovanie od mesta
6/ Cukráreň treba vybaviť zariadením a bežnými prístrojmi ako sú kávovar, chladiace pulty, chladničky a také drobnosti tácky, poháre, šálky, lyž.......tento zoznam by bol nekonečný.. Zakúpenie registračnej pokladnice a nahlásenie sa na daňovom úrade.
7/ Do cukrárne treba zabezpečiť dodávky tovaru., t.j. zákusky koláče, kávy, nealká. Ak bude zmrzlina tak suroviny a samozrejme stroj na zmrzlinu.
8/keď budeš mať všetko hotové a pripravené - ale môžeš i skôr možno ti aj pomôžu- Musíš získať povolenie na prevádzkovanie od Hygieny a to teda býva dakedy dosť zložité. Treba si naštudovať literatúru ale ak chceš stopercentné informácie ja by som sa informovala hneď a priamo u nich, čo k takému prevádzkovaniu je potrebné. Tak sa najlepšie môžeš pripraviť. Ak ti nebudú chcieť presne povedať čo máš robiť, tak ti aspon poradia čo si máš naštudovať.
9/ No a v neposlednom rade zabezpečiť pracovnú silu či viac. Uzatvorenie pracovných zmlúv samozrejme v súlade so zákonníkom práce.
Ked toto všetko bude môžeš porozmýšlať nad detským kútikom, tam to už bude dúfam jednoduchšie, aj keď nie som si istá, lebo zasa tam sú malé detičky a tie potrebujú špeciálne hygienické zariadenia a opatrovanie kvalifikovaných pedagogičiek- to nie som si ale celkom istá. No to si treba zistiť či a akú kvalifikáciu musia mať.
Takže tak...Ale želám veľa šťastia. aj ja som nad niečím takým rozmýšľala no sama si netrúfam. Dúfam, že tebe sa to podarí. Budem držať palce
akire

Založený: Ut 03.Apr. 2007 21:51

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používame súbory cookie.