Ako ošetrovať penis po násilnom stiahnutí

O detských chorobách, neduhoch a problémoch s ostatnými rodičmi.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ako ošetrovať penis po násilnom stiahnutí

Odoslaťod Ivka a Jurko » Po 18.Feb. 2008 19:54

Prosím o radu ako ošetrovať penis po násilnom stiahnutí v ambulancii. Dnes to synovi urobili - mal tam smegmu. Od vtedy sa bojí cikať, hrozne plače že ho to bolí, nemôžeme sa mu toho ani dotknúť, nechce ani chodiť. Som už hotová...
Večer po okúpnaní som mu to nasilu natrela framykoinom, potom zaspal... prosím o radu ako to ošetrovať a taktiež prosím o vaše skúsenosti s podobným problémom. Ako dlho to trvalo? Ďakujem za odpovede.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Ivka a Jurko
začiatočník

Založený: So 29.Okt. 2005 19:50

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mmonika » Ut 19.Feb. 2008 11:10

co k tomu dodat,preco este mozu taki lekari ordinovat na sk , :(
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod bani » Ut 19.Feb. 2008 14:37

mmonika píše:co k tomu dodat,preco este mozu taki lekari ordinovat na sk , :(

najhoršie na tom je, že ich je veľa. ivka neviem ti pomôcť, ale aj tak ti držím palce. chudáčik. a tvoja pediatrička ti nevie radi? či to je jej dielo? :(
bani

Založený: Ne 27.Jan. 2008 13:16

Odoslaťod Lalia » St 20.Feb. 2008 11:29

Ale malicky tam mal smegmu - co to je? Tiez som proti takymto praktikam, ale detsky urologovia to robia casto - vid. uvodny clanok na babetku z pred niekolkych dni. Zrejme obcas aj je dovod. Zrejme to mal zapalene.
Na kazdy pad, chcem pomoct nasou radou. Ked potrebujem cokolvek namazat alebo osetrit a neda sa, riesim to v spanku v jeho prvej polhodine. Po desiatich minutach od zaspatia.
Lalia
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:51

Odoslaťod miu » St 20.Feb. 2008 13:52

nechcem strasit, ale svokra este za komancov, nechtiac na prikaz lekarov stiahla a da sa povedat ze odtrhla uzdicku a bolo nutne chirurchicky zakrocit,... ja som za repik, ten je na vsetko!!! co treba zahojit
Obrázok používateľa
miu

Založený: Št 29.Mar. 2007 19:40

Odoslaťod jaja1 » St 20.Feb. 2008 16:07

Skus sedave kupele v repiku alebo v hypermangane. Ja mam sice dievcatko, ale vsetky vonkajsie zapaly na cikulke riesim kupelmi v repiku alebo v hypermangane. Drzim palceky.
jaja1
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:16

Odoslaťod Zuzana7714 » Št 21.Feb. 2008 12:05

Tak toto je hrozné, tohoto sa strašne bojím, že to môjmu synovi nejaký doktor-masiar urobí. Malý mý 4 a pol a ešte sa mu nedá pretiahnuť predkožka, ale každý večer po kúpeli jemne skúšame a postupne sa to otvára. Keď si predstavím, že by mu to niekto stiahol násilím... Čo sa smegmy týka, tak väčšina chlapcov ju má, slúži na ochranu pred baktériami, nikdy som nepočula, že by to bol dôvod na násilné stiahnutie predkožky. Ak vám už ten dotyčný "odborník" nedal nič na zahojenie, tak tiež sa prikláňam k repíku, ale nesedieť v ňom, ako v teplom kúpeli, lebo ak je na penise rana, tak by teplá voda mohla spôsobiť infekciu a tiež by som v noci natierala framykoin. riziko takéhoto násilného stiahnutia je ale, že sa to zle zrastie a budú s tým väčšie problémy, akokeby sa to bolo samo otvorilo.
Zuzana7714
začiatočník

Založený: So 19.Nov. 2005 15:07

Odoslaťod salexx » Pi 29.Feb. 2008 19:13

tak maminy, nám bohužial proti našej vôli stiahol malému predkožku (podotýkam, že mal fimózu) a samozrejme mu ju roztrhol. ten zakrok nebudem komentovať, lebo som mala sto chutí ho zabiť!! No trvalo nam dva týždne niekolkonásobné denné kúpele v repíku, v hypermangane ..., kym sa tam malý s plačom vycikal. Nechcel piť, pretože vedel, čo ho bude čakať. CChytiť si to nedal vôbec. Až po týždni som mu to pozrela a samozrejme , že jazva sa zrastla naspať a fimoza bola nadalej. tak som si povedala, že to bolo poslednýkrát a nasadila som malemu Triamcinolonovu masť, ktorá mala vyriešiť problémy s fimózou a stačilo nám 2týždne natierania a predkožka sa mu dá krásne stiahnuť. Som šťastná a strašne si vyčítam, že som išla vtedy k urologovi. Vela stastia.
salexx

Založený: Ne 09.Apr. 2006 10:36

Odoslaťod Eset » St 05.Mar. 2008 19:09

Kamarátkin syn (teraz má 10 rokov) bol ako 1,5 ročný na násilnom pretiahnutí predkožky,urobili to zle, zostala aj tak prirastená,akurát si vytrpel to,čo tu všetky píšete. Vtedy som jej poradila len čistý repíkový odvar (nie kamilky) na omývanie niekoľkokrát denne,bez mastičiek a zabralo to naozaj viditeľne už za dva dni. Tiež sa bál cikať,to musíte pretrpieť. Terajšia detská lekárka, staršia a skúsená, jej radí,aby s tým nič nerobila (snažili sa to roky sami preťahovať-bezvýsledne), vraj sa to samé pri nočných erekciách spraví. Nech vraj chlapca netrápi, že sa tomu nemusí vôbec venovať taká pozornosť, ako vravia urológovia. Tak neviem...
Eset

Založený: St 18.Okt. 2006 7:41

Odoslaťod misssicka » Št 06.Mar. 2008 17:29

ahojte maminky,
podelim sa s vami o moju cerstvu dnesnu skusenost....hoci trocha dlhsi predslov :)

aj my mame skusenost s nasilnym stiahnutim predkozky v 1 a pol roku...a vysledok bol ako u vsetkych co s tym maju skusenost, neskutocny plac pri cikani, malemu sa predkozka zapalila a na druhy den to bolo este horsie...s vrestiacim deckom a teplotou sme skoncili na chirurgickej pohotovosti, kde ked som panovi doktorovi povedala co je vo veci, tak sa ma snazil odbit tym, ze to nie je stav ktory si vyzaduje "pohotovost". ked som sa ale odbi nedalat, tak sa postavil s vyarazom tvare, ze ho neskutocne otravujem a isiel sa na to aspon pozriet. Nakoniec sa celkom 'znormalizoval', ked videl, ze maly ma pipik naozaj poriadne zapaleny a aspon mi poradil, ze mu to mam preplachovat OPHTAL-om(volne predajne v lekarni, pouziva sa na preplach oci, balene v 2 x 50ml flastickach).
Po 3-4 dnoch kupania sa rano a vecer v hypermangane a preplachovania ophtalom (treba nabrat do 5ml striekacky, zaviest pod predkozku a prestreknut) sa nas stav zlepsil.
Samozrejme este asi 3-4 tyzdne som predkozku nestahovala aby sa zahojila (tak nam to poradili na chirurgii, kde na to robili) a potom sme pri kupkani znova zacali postupne skusat stahovat, cim sa pekne uvolnila.

ani nie po pol roku sa malemu asi pred 3 tyzdnami predkozka znova zacervenala a plakal pri cikani. Isla som za detskou lekarkou, ktora usudila, ze je to v poriadku a ze to je predkozka iba 'prekrvena'...trocha divne prekrvena, ked dieta pisti, ze ma 'bo-bo'.

No dobre, zase sme sa zacali kupat v hypermangane a preplachovat s Betadine (Dezinfekcny a antimykoticky roztok, ktory sa da volne kupit v lekarni, a ktory mi poradila detska). Po tyzdni som detskej volala znova, ze sa to nezlepsuje a ze maly stale place a ci mu teda neurobi odber mocu, ci nema zapalene mocove cesty. na to sa ma spytala, ci mal maly teplotu...lebo asi len vtedy je dovodne podozrenie na zapal mozcovych ciest. Az na moje naliehanie suhlasila s odberom. Vysledky vsak vysli negativne a poslala ma na kozne ...co sa mi tiez zdalo trocha divne(ja z mojho laickeho a lekarsky amaterskeho pohladu by som skor povedala k urologovi) no ale nekomentovala som to a isla.
Nesmiem vsak zabudnut podotknut, ze pani doktorka mi povedala, ze tento problem moze byt uz aj psychycky a jednoducho si to ani nie 2 rocne dieta uz 'vsugerovalo' ze ho to boli...

Tam som sa dozila dalsieho ala 'alternativneho' pristupu, a pani doktorka mi povedala, ze to bude plienkova alergia a ze mam okamzite prestat pouzivat pampersky (ktore pouzivam od narodenia) a bud sa zbavit nocnika alebo zacat pouzivat klasicke plienky ...no to som skoro odpadla od uzasu, ze by som ja v 21.storoci mala prat plienky (hoci chapem aj naturalisticke postoje mnohych mamiciek, ktore to robia).
Takisto odporucila len hypermangan, ophtal (betadine nie a ani repik a ziadne bylinky nie!)
Pani doktorka vsak este doporucila urobit vyter spred predkozky a ze sa mam obratit na detsku lekarku.

Ked som volala detskej lekarke, tak uz bola dobre rozculena, ze preco si to kozna neurobila sama, ze ma take iste moznosti ako ona ale nakoniec suhlasila, tak sme s malou dusickou isli na vyter...lebo som si uz pripadala ako hystericka mater, ktora stale niekoho otravuje...

...dnes som volala kvoli vysledkom z vyterov, su pozitivne, nasla sa tam nejaka bakteria a cakam na rozhodnutie o spravnych antibiotikach a uz len dufam, ze tieto problemy pominu, lebo som uz z toho ako maly pisti zufala...

...a po tomto vsetkom si kladiem otazku, preco neurobi detsky lekar automaticky pri podozreni na zapal predkozky odber mozu a vyter aby sa uistil, ze moze povedat, ze vsetko je v poriadku a ze dieta si to len psychycky namysla!

...jedina pozitivna vec, ktora z tohto vzisla, ze sme zacali chodit na nocnik a plienku cez den uz nepotrebujeme:)
misssicka

Založený: Št 06.Mar. 2008 16:57

Odoslaťod marika2123 » Št 06.Mar. 2008 23:26

salexx píše:tak maminy, nám bohužial proti našej vôli stiahol malému predkožku (podotýkam, že mal fimózu) a samozrejme mu ju roztrhol. ten zakrok nebudem komentovať, lebo som mala sto chutí ho zabiť!! No trvalo nam dva týždne niekolkonásobné denné kúpele v repíku, v hypermangane ..., kym sa tam malý s plačom vycikal. Nechcel piť, pretože vedel, čo ho bude čakať. CChytiť si to nedal vôbec. Až po týždni som mu to pozrela a samozrejme , že jazva sa zrastla naspať a fimoza bola nadalej. tak som si povedala, že to bolo poslednýkrát a nasadila som malemu Triamcinolonovu masť, ktorá mala vyriešiť problémy s fimózou a stačilo nám 2týždne natierania a predkožka sa mu dá krásne stiahnuť. Som šťastná a strašne si vyčítam, že som išla vtedy k urologovi. Vela stastia.

Salexx:
V lekarni predaju mast iba na lekarsky predpis........, ale su 3 druhy -10g a 20 gramove a este su nejak oznacene S, L??? Ktoru ste pouzivali vy? Lekarnicka mi tvrdila, ze sa moze aplikovat iba tyzden...........Dik za radu.
marika2123

Založený: St 30.Nov. 2005 23:26

Odoslaťod Janka_PD » So 29.Mar. 2008 21:05

Ahojte.

Vždy mi naskakuje husia koža, keď čítam o tejto problematike, hlavne o negatívnych skúsenostiach mamičiek s násilným pretiahnutím predkožky. Ja som už presedela x hodín za PC hľadaním info k tejto problematike. Názory lekárov sa rozchádzajú, tak je to len na nás rodičoch ako sa rozhodneme.
Po zlých skúsenostiach iných s násilným pretiahnutím predkožky sme sa rozhodli, že my nedovolíme žiadnemu lekárovi násilne predkožku pretiahnuť. Lenže ako to mám realizovať v praxi??? To pri príchode do ambulancie mám kričať, aby sa nikto nedotýkal pipíka môjho Samka? Z príbehov mamičiek, kt. boli šokované prístupom lekárov - mäsiarov, asi je to potrebné. Lebo nikto s vami nič nekonzultuje, samozrejme, česť výnimkám, len vás postavia pred hotovú vec.
Náš malý má rok a predkožka sa stiahnuť zatiaľ nedá. Detská lekárka nás už posielala k urológovi, ale nešli sme tam. Pri každom kúpaní mu to stiahnem pokiaľ to ide, zatiaľ nič moc, ale verím, že postupom času to pôjde. Myslím, že do času, kým začne sexovať, sa to spraví. :D
Janka_PD
začiatočník

Založený: So 02.Sep. 2006 12:23

Odoslaťod Janka_PD » So 29.Mar. 2008 21:11

A ešte som zabudla dodať, lekárovi, ktorý by násilne stiahol predkožku pred mojimi očami, by som ruky dolámala. :twisted:

salexx, Ivka a Jurko, chápem ako vám bolo, ja to prežívam naplno pri každom prečítanom príspevku, a preto vo mne rastie presvedčenie, že nech sa toho nikto násilne nechytá, aj keď má titul MUDr.
Janka_PD
začiatočník

Založený: So 02.Sep. 2006 12:23

Odoslaťod Ivka a Jurko » So 29.Mar. 2008 21:43

Diky za všetky príspevky...

My už to dúfam všetko máme za sebou. Ako to tu čítam tak nám to prešlo dosť rýchlo. To najhoršie bolo jeden deň..ale trauma pre malého i mňa na celý život :? .

už máme za sebou aj operáciu hydrokely..ale to už je iná kapitola.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Ivka a Jurko
začiatočník

Založený: So 29.Okt. 2005 19:50

Odoslaťod MartinaTI » St 16.Apr. 2008 11:34

Mojmu synovi pipik velmi scervenal, tak sme isli na urologiu, kde mu to lekar automaticky pretiahol. Nebral mu ani moc, ani vyter, nic. Mam mu davat len framykoin a harmancek. myslite, ze je to spravne? Maly pri cikani neskutocne place od bolesti, az sa zvija. Davam ho do vody, nech sa tam vycika, len neviem, ci je to spravne.
MartinaTI

Založený: Po 10.Mar. 2008 20:19

Odoslaťod Iwa » So 19.Apr. 2008 22:09

Tak my sme tiez toto absolvovali cez vianocne sviatky... Ale malemu to pomohlo. On prave plakal a nemohol sa vycikat, kym mu lekar pipik nevycistil. Potom sa mu ulavilo, sice este 2-3 dni obcas povedal "boli, boli", ale neplakal a cikal normalne. Natierali sme framykoynom a kupali v repiku. Teraz sa mu predkozka znova zrastla, tak ako mal pred tym. Teraz, ked vidim, ze ma pipik cerveny alebo sa osiva pri cikani, tak vykupeme v repiku a pouzivame biolampu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Iwa
pokročilý

Založený: Št 10.Nov. 2005 16:32

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Detské choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.