Safari park Gänserndorf

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Safari park Gänserndorf

Odoslaťod mamina » Pi 17.Feb. 2006 13:07

Ahojte, boli ste niekto v Safari parku v Rakúsku? Zaujímajú ma ceny, vstupné, ubytovanie, všetko čo sa toho týka.....Rozmýšlali sme aj o ZOO v Hradci Králové, ale toto v Rakúsku sa mi zdá lepšie. Ďakujem za každú informáciu
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Danuš » Pi 17.Feb. 2006 14:05

Ahoj, tak to Rakúsko by zaujímalo aj mňa. My sme si s rodinkou minulý rok urobili výlet do týchto ZOO : ZOO Dvur Králové
ZOO Praha
Jednoznačne veľmi odporúčam :lol: :lol: :lol: .
Máme pochodené ZOO aj na Slovensku, ale z tohto som aj ja ostávala v nemom úžase. A to sme si mysleli, že tam ide hlavne kôli nášmu drobčekovi :wink: .
Takže v skratke . ZOO Dvur Králové je obrovská, voľné výbehy zvierat, minimum klietok, nádherné pavilóny, zeleň, neskutočné množstvá zvierat z jedného druhu ( napr. celé stádo žiráf, niekoľko druhov nosorožcov......) Keď prejdete jednu časť tejto záhrady, dostanete sa do safari časti, kde nasadnete do otvorených autobusov ( v cene vstupenky, dá sa nastúpiť aj s kočíkom ), a veziete sa pomedzi voľne pustené zvieratá :lol: . V tejto ZOO premávajú aj vláčiky ( tie sú za poplatok) ak ste unavení ( a tam je veru z čoho ). V areáli je množstvo možností občerstvenia, niekoľko detských ihrísk, detská ZOO, vystava dinosaurov..... My sme si na túto ZOO vyhradili 1 deň a pokračovali sme do Prahy, kde sme mali ubytko. Ináč Dvur Králové je príjemné mestečko, dá sa tam ubytovať aj v hoteloch aj v súkromných privátoch. Asi by som to druhý raz riešila prespaním tam :wink: Kukni : http://www.zoodk.cz/

ZOO Praha : Po vyššie uvedenom výlete som si myslela, že ma už nič nemôže v ZOO prekvapiť :wink: . Ale toto bolo iné. Neskutočné pavilóny s indonézzskou džungľou ( pozri panoramatické snímky na stránke ), iné zvieratá ( výbehy tučniakov, kŕmenie tuleňov, klokany,voľné pustené lemury - malý ich naháňal ). Skrátka som nechápala, určite tam ešte pôjdeme. Táto ZOO je postavená v kopci a v jednej časti sa dá dokonca zviesť dolu na lanovke, vláčiky,"zvierací chodník slávy", pri vstupe sa dá "vyfasovať" taký vozík a detičky aj s batožinou možete po ZOO ťahať. Táto ZOO prešla po povodniach v Čechách obrovskou rekonštrukciou a výsledok je nádherný. No proste to bol super výlet.
http://www.zoopraha.cz/
A rozdiel oproti našim ZOO? V obidvoch týchto záhradách na každom rohu čistučké sociálne zariadenia ( možnosti dieťatko prebaliť...), nikde žiadne "odpadkové" zóny, milý personál. Ale to je asi samozrejmosť všade vo svete okrem SR :wink: . Takto som sa rozpísala ale tých dojmov a zážitkov odtiaľ je veľa. A to som sa k tomu výletu na začiatku stavala dosť skepticky, že ZOO :roll: .
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Založený: Ut 29.Nov. 2005 9:04

Odoslaťod HanaG » Pi 17.Feb. 2006 14:35

Ahojte, tak ja som po ňom pátrala vlani a nakoniec sme zistili, že je zatvorený. Majú aj internetovú stránku, ale nepamätám si ju.
Hana + Jurko 16.12.2001 + Paľko 4.10.2006
Obrázok používateľa
HanaG
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 6:33

Odoslaťod mamina » Pi 17.Feb. 2006 16:15

Danuš, super!!!! Ďakujem za info. Ja som tiež počula chvály na ten Dvur Kralové :wink: A tiež viem, že tam boli priamo ubytovaní....Tak asi vyskúšame toto alebo Prahu a to sa dá spojiť aj s inými "výletmi", veď Praha je sama o sebe krásna. Ok,,fakt dík za tip :D
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod babetkarka » Pi 17.Feb. 2006 17:59

danuš, presne na takyto vylet sa aj mi chystame :) Ja rada pozeram zoo a Praha sa mi tiez velmi paci. Manzel zase chce ist do auto-moto muzea niekde za Prahou a do Mladej Boleslavy. Tak to spojime :) Inac tu na Slovensku sme pochodili Zoo, no najviac sa nam paci v SNV a najmenej v Bojniciach. Ale to bude asi tym ze som vybavila ubytko cez net- Autokemp Bojnice a ubytovanie v chatkach. KATASTROFA a to nie sme narocni. Objednala som na dve noci ale jednu sme zrusili :roll: Fakt to tam bolo hrozne. ZOO nic moc na nas vkus srasne roztahane a nie moc ciste. Aspon som mala z toho taky dojem :? Pacilo sa nam najviac ze sa maly mohol hrat pri kozickach. Bolo tam detske ihrisko a kozicky boli v nom. Zlate. V KOsiciach je tiez pekne. Ale uroven sa asi neda z CR porovnat.
babetkarka
začiatočník

Založený: Ne 23.Okt. 2005 19:00

Odoslaťod Danuš » Pi 17.Feb. 2006 18:45

Žienky, som rada, že som vás navnadila. U detičiak, a aj u dospelých bude mať takýto výlet zaručený úspech. Našmu drobčekovi ( vtedy mal 1rok a 9 mesiacov ) sa tieto ZOO rátali viac ako dovolenka pri mory. Ešte teraz stále vláči album s fotkami a spomína.

Takže pripájam foto : je ZOO Praha - tie spomínané opičky - lemury, to je náš malý, čo jej chce podať ruku :wink: .
tučniaky - oni boli umiestnené v obrovskom presklenom bazéne, tak sa dalo vidieť aj čo robia pod vodou.
Prílohy
ZOO tučniaky.JPG
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Odoslaťod Danuš » Pi 17.Feb. 2006 18:48

Takže nejde mi to za sebou, tak dám foto ešte raz:
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Odoslaťod Danuš » Pi 17.Feb. 2006 18:54

No a ešte niečo z Dvur Králové. Žirafy čo ma uchvátili a záber zo safari :lol: . Tá zebra skoro vošla do autobusu :shock: .
Prílohy
ZOO zebra.JPG
ZOO Žirafy.JPG
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Odoslaťod zazi » Pi 17.Feb. 2006 21:34

My sme boli v ZOO v Liberci, nieje taká super ako Praha,ale má tučniaky - moje obľúbené. My sme boli v Babylone Liberec-je to veľky krytý aquapark, lunapark a malá obhodná ulica a hotel-všetko pod jednou strechou. Junior mal 10 rokov a mladší 2.Je tam všetko pre bábätká, pulty na prebaľovaie, jedálenske stoličky, tiché miesto na spalnie v aquaparku. Boli sme na Veľkú noc, keď vychádzala na 21.apríla-junior mal narodeniny.
zazi

Odoslaťod Lalia » St 22.Feb. 2006 15:27

Ten Gonz...dorf... To RAkusko nie je uz zatvorene? Cosi take sa mi davnejsie donieslo. Inak, v Rakusku maju aj jeden zabavny-kolotocovy park. Aj s restikou a detskymi porciami. Su tam atrakcie aj na vlastny pohon, taka zabava. Boli ste uz niekto?
Lalia
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:51

Odoslaťod babetkarka » St 22.Feb. 2006 20:25

Hej Lalia ja som bola ako decko cca 10r. Volalo sa to prater a je to vo Viedni. Pamatam si ze bolo super. Len asi to je az pre vacsie decka, lebo tie kolotoce su fakt krkolomne a teraz neviem ci by som sa na to nechala nahovorit, deti maju viac odvahy, ale kricali sme o dusu :D
babetkarka
začiatočník

Odoslaťod babetkarka » St 22.Feb. 2006 20:26

Ci myslis nieco ine???
babetkarka
začiatočník

Odoslaťod zazi » Ne 26.Feb. 2006 10:31

Lalia asi myslela toto www.maerchenpark-neusiedlersee.at Prater su len kolotoce, síce omnoho lepšie ako boli v BA pri Dunaji. My máme za sebou už Legoland v Nemecku aj Dysneiland v Paríži. V tomto sme ešte neboli, drobec nemá velmi rád kolotoče, teraz bude mať 5 rokov, tak sa tam v lete chystáme.
zazi

Odoslaťod Danuš » Ne 26.Feb. 2006 10:52

Zazi, hoď tu prosím ťa info o vašich výletíkoch. Mňa by zaujímal hlavne ten legoland v Nemecku . Napíš dobré tipy - na koľko sa oplatí ísť, ceny, koľko trvala cesta, ísť cez cestovku ?, názov mesta a pod. Skrátka všetko, čo ťa napadne. Myslím, že to bude zaujímať aj iné maminy. Dik.
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Odoslaťod zazi » Ne 26.Feb. 2006 13:14

www.legoland.de, ubytko nemajú ako Dysneiland priamo v parku, ale majú pár km od parku pár hotelov. My sme boli v jednom z nich-všetko pre deti, na izbe stolček pod umyvadlo, postielka,prebaľ.podložka, sedátko na WC, v jedálni detské stoličky, detská herňa. Junior mal 11 rokov, drobec dva. Malého sme chceli nechať u mojich rodičov,ale nakoniec sme ho vzali /mal to celé zadara/ Tiež sa povozil na vláčiku, kolotočoch aj na viacerých atrakciách. V Legolande je celá veľká plocha venovaná najmenším, HIPP centrum,kde si môžeš zakúpiť hippíky, ohriať ich aj fľašu, nakojiť v tichu dieťa,poprípade ho nechať pospať-je to úplne vzadu v tichej zóne. My sme vyrazili skoro ráno, poobede sme boli v parku-vybrali sme si deň kedy majú predĺženú otváraciu dobu aj s ohňostrojom, druhý deň sme šli znova a na noc domov. Je to pri Mnichove.
V Dysneylande sme boli tak, že sme boli autom vo Francúzsku dolu pri mori a potom sme šli do Paríža,ale len do Dysneylandu/naše cestovky ponúkajú katalóg Dysneyland/Tam treba byť aspoň tri dni.Hotely sú priamo v parku a premáva tam autobus od hotelov do parku. Chcela by som tam ísť budúci rok už aj s drobcom, ale asi lietadlom /skyeurope ma super ceny,ak si rezervuješ let s predstihom/ a z letiska do dysneyparku ide vlak. V parku máš všetky atrakcie zadara, platíš len stravu,občerstvenie-veľa fastfoodov, reštaurácie sú dosť drahé. Prechádzajú sa tam celé rodinky s deťmi,ale aj mládež a aj dôchodcovia. Stojí to zato-náš junior mal 5 rokov a keď sme tam vošli otvoril ústa od údivu a mne sa normálne tlačili slzy do očí, videl tam na živo behať mnoho postavičiek z filmov, a pri simultálnom lete do vesmíru-normálne veril, že letel. Fantastická bola aj promenáda všetkých postavičiek po hlavnej zóne. Neviem, čo dodať, spýtaj sa, ak chceš niečo konkrétne.
zazi

Odoslaťod zazi » Ne 26.Feb. 2006 13:16

zazi

Odoslaťod addy » Ne 26.Feb. 2006 19:22

Oyaj v Legolande si junior urobil vodičák,manžel mu prekladal z nemčiny, odfotili ho a vzrobili vodičák a s ním potom jazdil po veľkom dopravnom ihrisku a vzal si ho domov. Toto sa doplácalo tuším 2-3 eurá.
ady
addy
začiatočník

Založený: St 09.Nov. 2005 12:04

Odoslaťod Zuzana K. » Pi 10.Mar. 2006 15:25

Ahoj maminy, ešte by myslím stála za zmienku ZOO vo Viedni. Zatiaľ sme tam s detmi neboli, ale myslím, že je to zaručená istota, ktorá nesklame. Viac na www.zoovienna.at, sú tam ceny vstupeniek, aj napríklad rodinná karta za 50 eur, na ktorú v priebehu roka môžu prísť 4 dospelí a 6 detí. Deti do 3 rokov zadarmo, 3-6 za 4 eurá. Ak niekto máte vlastné zážitky - pripíšte.
Zuzana K.

Odoslaťod sonka1 » St 26.Apr. 2006 8:26

ahojte, vdaka zazi za tip. cez vikend sme boli v maerchenpark-neusiedlersee. malý bol unesený. síce to vstupné 10 eur je trochu prehnané ale oplatilo sa. dal by sa tam strávit celý den, no ja som to musela prisposobit synovi, lebo poobede este spava. a prisli sme si na svoje aj my dospelí.:D
sonka1
začiatočník

Založený: Ut 11.Apr. 2006 10:08

Odoslaťod sonka1 » Pi 28.Apr. 2006 8:55

este jeden tip, ak sa zatúlate do nemecka: www.ravensburgerspieleland.de. my sa tam este len chystáme v máji, tak som zvedavá.
sonka1
začiatočník

Založený: Ut 11.Apr. 2006 10:08

Odoslaťod cinester » Po 16.Júl. 2012 7:56

Tak Safari park je už zatvorený, ale Viedenská ZOO je tiež super:
http://mojerakusko.sk/vieden/zoo-vieden ... a-v-europe
cinester

Založený: St 04.Júl. 2012 9:55

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.