ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Safari park Gänserndorf

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Safari park Gänserndorf

Odoslaťod mamina » Pi 17.Feb. 2006 13:07

Ahojte, boli ste niekto v Safari parku v Rakúsku? Zaujímajú ma ceny, vstupné, ubytovanie, všetko čo sa toho týka.....Rozmýšlali sme aj o ZOO v Hradci Králové, ale toto v Rakúsku sa mi zdá lepšie. Ďakujem za každú informáciu
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Danuš » Pi 17.Feb. 2006 14:05

Ahoj, tak to Rakúsko by zaujímalo aj mňa. My sme si s rodinkou minulý rok urobili výlet do týchto ZOO : ZOO Dvur Králové
ZOO Praha
Jednoznačne veľmi odporúčam :lol: :lol: :lol: .
Máme pochodené ZOO aj na Slovensku, ale z tohto som aj ja ostávala v nemom úžase. A to sme si mysleli, že tam ide hlavne kôli nášmu drobčekovi :wink: .
Takže v skratke . ZOO Dvur Králové je obrovská, voľné výbehy zvierat, minimum klietok, nádherné pavilóny, zeleň, neskutočné množstvá zvierat z jedného druhu ( napr. celé stádo žiráf, niekoľko druhov nosorožcov......) Keď prejdete jednu časť tejto záhrady, dostanete sa do safari časti, kde nasadnete do otvorených autobusov ( v cene vstupenky, dá sa nastúpiť aj s kočíkom ), a veziete sa pomedzi voľne pustené zvieratá :lol: . V tejto ZOO premávajú aj vláčiky ( tie sú za poplatok) ak ste unavení ( a tam je veru z čoho ). V areáli je množstvo možností občerstvenia, niekoľko detských ihrísk, detská ZOO, vystava dinosaurov..... My sme si na túto ZOO vyhradili 1 deň a pokračovali sme do Prahy, kde sme mali ubytko. Ináč Dvur Králové je príjemné mestečko, dá sa tam ubytovať aj v hoteloch aj v súkromných privátoch. Asi by som to druhý raz riešila prespaním tam :wink: Kukni : http://www.zoodk.cz/

ZOO Praha : Po vyššie uvedenom výlete som si myslela, že ma už nič nemôže v ZOO prekvapiť :wink: . Ale toto bolo iné. Neskutočné pavilóny s indonézzskou džungľou ( pozri panoramatické snímky na stránke ), iné zvieratá ( výbehy tučniakov, kŕmenie tuleňov, klokany,voľné pustené lemury - malý ich naháňal ). Skrátka som nechápala, určite tam ešte pôjdeme. Táto ZOO je postavená v kopci a v jednej časti sa dá dokonca zviesť dolu na lanovke, vláčiky,"zvierací chodník slávy", pri vstupe sa dá "vyfasovať" taký vozík a detičky aj s batožinou možete po ZOO ťahať. Táto ZOO prešla po povodniach v Čechách obrovskou rekonštrukciou a výsledok je nádherný. No proste to bol super výlet.
http://www.zoopraha.cz/
A rozdiel oproti našim ZOO? V obidvoch týchto záhradách na každom rohu čistučké sociálne zariadenia ( možnosti dieťatko prebaliť...), nikde žiadne "odpadkové" zóny, milý personál. Ale to je asi samozrejmosť všade vo svete okrem SR :wink: . Takto som sa rozpísala ale tých dojmov a zážitkov odtiaľ je veľa. A to som sa k tomu výletu na začiatku stavala dosť skepticky, že ZOO :roll: .
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Založený: Ut 29.Nov. 2005 9:04

Odoslaťod HanaG » Pi 17.Feb. 2006 14:35

Ahojte, tak ja som po ňom pátrala vlani a nakoniec sme zistili, že je zatvorený. Majú aj internetovú stránku, ale nepamätám si ju.
Hana + Jurko 16.12.2001 + Paľko 4.10.2006
Obrázok používateľa
HanaG
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 6:33

Odoslaťod mamina » Pi 17.Feb. 2006 16:15

Danuš, super!!!! Ďakujem za info. Ja som tiež počula chvály na ten Dvur Kralové :wink: A tiež viem, že tam boli priamo ubytovaní....Tak asi vyskúšame toto alebo Prahu a to sa dá spojiť aj s inými "výletmi", veď Praha je sama o sebe krásna. Ok,,fakt dík za tip :D
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod babetkarka » Pi 17.Feb. 2006 17:59

danuš, presne na takyto vylet sa aj mi chystame :) Ja rada pozeram zoo a Praha sa mi tiez velmi paci. Manzel zase chce ist do auto-moto muzea niekde za Prahou a do Mladej Boleslavy. Tak to spojime :) Inac tu na Slovensku sme pochodili Zoo, no najviac sa nam paci v SNV a najmenej v Bojniciach. Ale to bude asi tym ze som vybavila ubytko cez net- Autokemp Bojnice a ubytovanie v chatkach. KATASTROFA a to nie sme narocni. Objednala som na dve noci ale jednu sme zrusili :roll: Fakt to tam bolo hrozne. ZOO nic moc na nas vkus srasne roztahane a nie moc ciste. Aspon som mala z toho taky dojem :? Pacilo sa nam najviac ze sa maly mohol hrat pri kozickach. Bolo tam detske ihrisko a kozicky boli v nom. Zlate. V KOsiciach je tiez pekne. Ale uroven sa asi neda z CR porovnat.
babetkarka
začiatočník

Založený: Ne 23.Okt. 2005 19:00

Odoslaťod Danuš » Pi 17.Feb. 2006 18:45

Žienky, som rada, že som vás navnadila. U detičiak, a aj u dospelých bude mať takýto výlet zaručený úspech. Našmu drobčekovi ( vtedy mal 1rok a 9 mesiacov ) sa tieto ZOO rátali viac ako dovolenka pri mory. Ešte teraz stále vláči album s fotkami a spomína.

Takže pripájam foto : je ZOO Praha - tie spomínané opičky - lemury, to je náš malý, čo jej chce podať ruku :wink: .
tučniaky - oni boli umiestnené v obrovskom presklenom bazéne, tak sa dalo vidieť aj čo robia pod vodou.
Prílohy
ZOO tučniaky.JPG
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Odoslaťod Danuš » Pi 17.Feb. 2006 18:48

Takže nejde mi to za sebou, tak dám foto ešte raz:
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Odoslaťod Danuš » Pi 17.Feb. 2006 18:54

No a ešte niečo z Dvur Králové. Žirafy čo ma uchvátili a záber zo safari :lol: . Tá zebra skoro vošla do autobusu :shock: .
Prílohy
ZOO zebra.JPG
ZOO Žirafy.JPG
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Odoslaťod zazi » Pi 17.Feb. 2006 21:34

My sme boli v ZOO v Liberci, nieje taká super ako Praha,ale má tučniaky - moje obľúbené. My sme boli v Babylone Liberec-je to veľky krytý aquapark, lunapark a malá obhodná ulica a hotel-všetko pod jednou strechou. Junior mal 10 rokov a mladší 2.Je tam všetko pre bábätká, pulty na prebaľovaie, jedálenske stoličky, tiché miesto na spalnie v aquaparku. Boli sme na Veľkú noc, keď vychádzala na 21.apríla-junior mal narodeniny.
zazi

Odoslaťod Lalia » St 22.Feb. 2006 15:27

Ten Gonz...dorf... To RAkusko nie je uz zatvorene? Cosi take sa mi davnejsie donieslo. Inak, v Rakusku maju aj jeden zabavny-kolotocovy park. Aj s restikou a detskymi porciami. Su tam atrakcie aj na vlastny pohon, taka zabava. Boli ste uz niekto?
Lalia
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:51

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.