Listkove cesto, co s nim??

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Listkove cesto, co s nim??

Odoslaťod haslerka » St 15.Feb. 2006 13:59

ahojte

mam doma listkove cesto, dajte mi nejake recepty co s tym. Mne uz dochadza fantazia, stale to iste, mate nieco super jednoduche???
je mi to jedno, ci na slano alebo sladko, proste vsetko co vas napadne dikes

ja napr.
Listkove cesto vyvalkam, potom rozrezem na stvorce a do nich dam kecup, sunku, syr, zabalim a upeciem.

alebo listkove cesto vyvalkam, urobim take pasiky a do nich zabalim parky, ktore prekrojim, a osolim a posypem korenim na pizzu, mnam

a co dalej?
Obrázok používateľa
haslerka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 13:40

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod j+m » St 15.Feb. 2006 14:06

ja listkove cisto najcastejsie zuzitkujem tak, ze z neho spravim jablkovu "strudlu" , t.j. naplnim postruhanymi jablkami, alebo jablka+orechy, jablka+mak a pod... potriem vajickom a je to sup-sup.
Jana
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
j+m
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:40

Odoslaťod ZuzanaR » St 15.Feb. 2006 23:09

Ja mam rada z listkoveho cesta slane chutovky. Vyvalkam cesto, potriem syrom Bambino, rozlozim na to platky sunky, na to nastruhany tvrdy syr, ochutim-sol, vegeta, koreniny - kazdy podla chuti. Cesto stocim do strudle a necham trosku stuhnut v chladnicke. Potom ho nakrajam na asi 8mm hrube kolieska, ktore dam na plech, potriem vajickom a upeciem.
Pre navstevu na vyjedanie ako stvorene :P
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
ZuzanaR
pokročilý

Založený: Št 20.Okt. 2005 15:23

Odoslaťod lutzlutz » St 15.Feb. 2006 23:33

Ja pridam nieco sladke. Listkove cesto rozdelit na dve casti, kazdu vyvalkat na velkost plechu a upiect. Dalej upiect piskotovy plat zo 4 vajec, 200g praskoveho cukru, 200g polohr. muky, prasku do peciva a 2 lyzic kakaa. Urobit plnku- uvarit puding zo zlateho klasu a 0,5l mlieka, vymiesat 250g masla a 200g prask. cukru, do toho vmiesat vychladnuty puding (mozno pridat aj rum podla chuti). Na upeceny plat z listkoveho cesta natriet polovicu plnky, na to ulozit piskotovy plat , potom druhu polovicu plnky a druhy plat z listkoveho cesta. Vola sa to juhoslovansky kremovy kolac.
Obrázok
Obrázok používateľa
lutzlutz
pokročilý

Založený: Ne 25.Dec. 2005 10:29

Odoslaťod haslerka » Pi 17.Feb. 2006 9:16

tak vyskusala som zatial ZuzninR recept, bolo to vynikajuce... vdaka,

v blizkej dobe vyskusame ostatne
Obrázok používateľa
haslerka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 13:40

Odoslaťod Maira » Pi 17.Feb. 2006 13:19

My robime rovnaky recept ako ZuzanaR, ale namiesto bambina dávam paradajkovu stavu zmiesanu s roztlačenými struckami cesnaku (3-4) a oreganom. Tiez je to super. Nabuduce vyskusam dat bambino...
Maira
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 21:02

Odoslaťod Petrouchka » So 18.Feb. 2006 12:16

Aj ja pridam dva super recepty, oba slane:

Spenatove slimaky:
Uvarite klasicky husty spenat s roztlacenym cesnakom (musi byt husty)
Cesto rozvalkate, date nan platkovy syr, nan natriete spenat a zrolujete.
Date na 2-4 hodiny do ladnicky, aby rolada ztvrdla a potom nakrajate cca. 1 cm hrube kolecka (ak rolada pri krajani zmakne a zle sa kraja, dajte ju znova do ladnicky - lepsie sa pracuje, ak si urobite viac malych rolad)
No a slimakov date na vodou vyplachnuty pekac a pecieme, az kym to je take zlate.
Mnam mnam, aj nas maly to ochutnal a chutilo mu to :P

Batozky s hermelinom:

Cesto rozvalkame a nakrajame na 4 stvorce, na kazdy stvorec v strede natrieme lyzicku kecupu, nan dame platok sunky, nan polovicu hermelinu, nan mozeme dat trosku zeleniny (par koliesok spareneho poru, alebo par ruziciek vo vode varenej brokolice a pod.) Cesto uzavrieme, urobime taky batoztek, potrieme zlkom a pecieme.
Tiez je to mnam mnam, ale nesmie sa to jest hned, lebo ten hermelin vo vnutri je dost dlho velmi horuci. Je to dost syte, staci to ako obed alebo vecera a nic ine k tomu netreba jest.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Petrouchka
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 22:47

Odoslaťod +Dia+ » Ne 19.Feb. 2006 9:11

My robíme z lístkového aj pizzu, ked sa mi nechce robit cesto :wink: . Na rozvalkane cesto dam paradajkovy základ /pretlak, cesnak, oregano, bazalka/, nakrájane cerstve paradajky, sunka, kukurica, postrúhaný syr a dám upiect.
Obrázok používateľa
+Dia+
pokročilý

Založený: Pi 21.Okt. 2005 20:48

Odoslaťod Maruška » Po 20.Feb. 2006 21:46

Ja list. cesto rozvaľkám, narežem na štvorce, naplnim lekvárom a "pirožky" upečiem v rúre. Po upečení posypem pr. cukrom.
Obrázok používateľa
Maruška
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:12

Odoslaťod Alinka » Po 06.Mar. 2006 18:32

ja som minule skusila tiez z listkoveho cesta taku roladu. Mala som slepacie maso z polievky, to som nakrajala na mensie kusky. V miske som si zaliala trochou mlieka 4-5 rozkov, pridala som korenie, sol, vegetu. Zmiesala som k tomu to masko, pridala som mrazenu zeleninu. Listkove cesto som si rozvalkala natenko. Nan som si rozlozila tuto zmes, zakrutila do rolady, dala do pekaca, podliala vodou, potrela vajcom, posypala rascou a upiekla. Celej rodine to chutilo.
Obrázok používateľa
Alinka

Založený: Pi 28.Okt. 2005 13:05

Odoslaťod elli » Po 06.Mar. 2006 19:29

ahojte,
ja som pred rokm nasla v jednej vegetarianskej kucharke super recept: uvarte si prazenicku so sampionmi a cibulkou a zeruchou (ked nemam pouzivam ine korenie, najlepsie petrzlen). liskove cesto si rozkrajam na stvorce asi 12x12 cm (nie velmi tenke) zlozim a konce prilepim rozslahanym vajickom. vrch posypem nejakym syrom aky mam v chladnicke (oni odporucali parmazan, ale ja davam co chladnicka da...........) pecie sa to asi 10-15 min, resp. podla pocitu. je to vyborne ako lahky obed so salatom, alebo ako slana pochutka na veceru.
Obrázok používateľa
elli
začiatočník

Založený: Št 29.Dec. 2005 9:42

Odoslaťod ZuzanaR » Ne 12.Mar. 2006 14:12

Pridam nieco sladke. Ananasove stvorce ale mozno by sa dalo aj ine ovocie
Potrebujeme na to: balicek listkoveho cesta, jeden vanilkovy puding v prasku, ananasovy kompot - kolieska alebo cerstvy nakrajany na asi 2cm platky, 4-5 pl teplej marmelady, tmava poleva v sacku napr. Dr.Otker a pod., 1 vajce
Postup: Uvarime puding, cesto rozvalkame a krajame stvorce 12x12cm. Tie poukladame na plech a potrieme vajcom. Do stredu kazdeho stvorca dame lyzicou puding a prikryjeme platkom ananasu. Dame piect v predhriatej rure na 200 stupnov asi 15-20min. Este teple potrieme marmeladou a ozdobime cokoladovou polevou podla fantazie. :D
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
ZuzanaR
pokročilý

Založený: Št 20.Okt. 2005 15:23

Odoslaťod Hosť » Po 13.Mar. 2006 17:37

Ahojte pridavam aj ja jeden receptik je to JABLKOVY KREMES
potrebujeme -1mrazene listkove cesto,dlhe piskoty aspon 2baliky
JABLKOVA PLNKA-2kg jablk,15g krystaloveho cukru,1vanilkovy cukor
VANILKOVY KREM - 0,5l mlieka,1balik pudingu vanilkoveho,1 vanilkovy cukor, krystalovy cukor ja davam podla toho aky chcem mat sladky ten krem tak odoka
Dve tretiny listkoveho cesta vyvalkame a dame na plech tak,aby kraje precnievali. Na cesto rozotrieme jablkovu plnku,nanu poukladame piskoty a zalejeme ich vanilkovym kremom.Prikryjeme zvysnym vyvalkanym platom cesta,kraje dobre postlacame aby krem nevytiekol a upecieme vo vyhriatej rure.
JABLKOVA PLNKA-jablka osupeme a postruhame,pridame krystalovy cukor a vanilkovy a podusime.
VANILKOVY KREM- v 1dcl mlieka rozmiesame puding,zvysne mlieko osladime a privedemie do varu.Do vriaceho vlejeme puding a uvarime husty krem.
Ked chcete mozte poliat cokoladou.Prajem dobru chut
Hosť

Odoslaťod MarcelaP » Po 13.Mar. 2006 17:46

Ahojte pridavam aj ja jeden receptik je to JABLKOVY KREMES
potrebujeme -1mrazene listkove cesto,dlhe piskoty aspon 2baliky
JABLKOVA PLNKA-2kg jablk,15g krystaloveho cukru,1vanilkovy cukor
VANILKOVY KREM - 0,5l mlieka,1balik pudingu vanilkoveho,1 vanilkovy cukor, krystalovy cukor ja davam podla toho aky chcem mat sladky ten krem tak odoka
Dve tretiny listkoveho cesta vyvalkame a dame na plech tak,aby kraje precnievali. Na cesto rozotrieme jablkovu plnku,na nu poukladame piskoty a zalejeme ich vanilkovym kremom.Prikryjeme zvysnym vyvalkanym platom cesta,kraje dobre postlacame aby krem nevytiekol a upecieme vo vyhriatej rure.
JABLKOVA PLNKA-jablka osupeme a postruhame,pridame krystalovy cukor a vanilkovy a podusime.
VANILKOVY KREM- v 1dcl mlieka rozmiesame puding,zvysne mlieko osladime a privedemie do varu.Do vriaceho vlejeme puding a uvarime husty krem.
Ked chcete mozte poliat cokoladou.Prajem dobru chut
Obrázok používateľa
MarcelaP

Založený: St 02.Nov. 2005 19:21

Odoslaťod PeterNR » So 06.Máj. 2006 14:46

ZuzanaR píše:Pridam nieco sladke. Ananasove stvorce ale mozno by sa dalo aj ine ovocie...

My robíme ovocné štvorce s jablkami, hruškami alebo banánmi.
Postup je veľmi podobný - rozvaľkáme cesto, capneme na plech (najlepšie na papier na pečenie), namažeme vajíčkom, na to poukladáme na plátky nakrájané ovocie, potrieme rozpusteným maslom a posypeme kryštálovým, vanilkovým alebo škoricovým cukrom. Pokrájame radielkom pomedzi ovocie na štvorce, a dáme piecť. Príprava trvá asi 15 min, pečieme cca 10 min. pri 180 °C. Mňam :D
Veronuška 27.02.2005 + Veronika + Peter
Obrázok používateľa
PeterNR
pokročilý

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:13

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot] a 2 hostí.