Šiesta choroba

O detských chorobách, neduhoch a problémoch s ostatnými rodičmi.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Šiesta choroba

Odoslaťod zoana » Ut 14.Feb. 2006 16:09

Ahojte maminy, mate prosim niektora skusenosti z tzv. siestou chorobou, my ju pravdepodobne teraz prekonavame. Mala mala 4 dni teploty okolo 38,5st. Celzia a na piaty den sa vysipala, ma po tele take malicke fliaciky, nie su to vyrazky (nie je to vypukle), akoby vpite do koze. Neviete mi niekto poradit ci je to infekcne aj po odzneni teplot, lebo tie uz nema dva dni. dakujem.
Detska lekarka nam kazala uzivat Fenistil a kalciovy sirup.
Obrázok používateľa
zoana

Založený: Ut 25.Okt. 2005 12:57

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod MartinaT » Ut 14.Feb. 2006 18:57

Ahoj Zoana,
my sme ju prave prekonali. Dcerka, 15 mesacna, mala 4 dni vysoke teploty a potom sa vysypala a teploty uplne zmizli. Vacsinou tato infekcia odide sama, nijake lieky na to nie su, len lieky na znizenie vysokych teplot, (panadol, brufen). Vsetko co mi povedala lekarka som si precitala aj na roznych strankach internetu a uplne sa to zhodovalo.
MartinaT

Založený: Št 02.Feb. 2006 22:45

Odoslaťod Barbra » St 15.Feb. 2006 22:01

Ahoj, aj moja dcera v lete prekonala tuto chorobu, najskor mala teploty, potom sa vysypala - islo to od hlavy smerom dole, ked vyrazky na hlave mizli, tak sa objavovali smerom nizsie. Dcera nebrala ziadne lieky - nemusia sa brat, akurat sme nemohli chodit von a do kolektivu ludi, potom to samo preslo. Tak drzim palce, nech ste rychlo fit :) Barbara
Barbra

Odoslaťod Monika » St 15.Feb. 2006 22:15

Ahojky tak tuto chorobu sme prekonali i my teraz v decembri ,syncek mal akurat 10 mesiacov.Nam ale spatne stanovili diagnozu,tak sme celkom zbytocne brali ATB :cry: .Ale potom lekarka prisla na to co nam je a napravila to.Nam na znizenie teploty nepomahalo absolutne nic,ziadne lieky,zabaly injekcie,3 x sme volali pohotovost,syn mal teploty od 38,5- do 40,5,ktore nechceli vobec klesnut pocas 4 dni.Uz nas chceli dat do nemocnice.Ale na piaty den mu teploty zazracne preli,vysypal sa len na hrudniku a uskami,davali sme fenistil kvapky proti svrbeniu a hlavne vela tekutin...A na ten 6 den by ste mali byt relativne fit,bez vyrazok.Aspon u nas to tak bolo :D
Prajem skore uzdravenie...
Obrázok používateľa
Monika

snad sa vsetko zlepsiiiiiiiiiii..

expert

Mood: Scream
Založený: Št 20.Okt. 2005 19:58

Odoslaťod Petrouchka » So 18.Feb. 2006 19:22

Nas syn prave tuto chorobu prekonava (ako povedala lekarka, vyskytuje sa hromadne, takze je mozne, ze v Bratislave ju ma prave viac deti)
Tiez mal 4 dni horucky, max. 39,6 - davali sme panadol baby, zabaly a vlaznu sprchu
na piaty den horucka zmyzla a objavili sa fliaciky na hrudi, chrbatiku a krku
vraj do dvoch dni by mali odist, tak som zvedava, dnes ich este ma (objavili sa vcera)

citala som o tejto chorobe na internete, aj v casopisoch a knihach a to iste mi v podstate hovorila aj lekarka:
tato choroba je neskodna, neexistuju na nu ziadne lieky, treba len znizovat horucku (paralen, brufen, pripadne zabaly, sprchy) a do 4 dni by mala horucka prejst, a potom asi dva dni budu vyrazky
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Petrouchka
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 22:47

Odoslaťod sniff » Po 02.Okt. 2006 16:20

suhlasim s Petrouschkou, my sme to tiez prekonali, ked mal maly 6 mesiacov. Bolo to o nervy, ale prezili sme len so znizovanim prilis vysokej teploty.
sniff

mam kraaasneho bambuliaka :)

expert

Mood: Happy
Založený: Po 02.Okt. 2006 15:03

Odoslaťod sniff » Po 02.Okt. 2006 16:21

suhlasim s Petrouschkou, my sme to tiez prekonali, ked mal maly 6 mesiacov. Bolo to o nervy, ale prezili sme len so znizovanim prilis vysokej teploty.
sniff

mam kraaasneho bambuliaka :)

expert

Mood: Happy
Založený: Po 02.Okt. 2006 15:03

Odoslaťod Hosť » Pi 06.Okt. 2006 13:24

my sme to tiež mali, po 4 dňoch klesli 40 stupňové teploty a dcéra sa vysipala. Po niekoľkých dňoch to samé prešlo, opakovalo sa to vždy keď mala vysoké teploty, do 1,5 roka. potom nebola chorá do 3 rokov a teraz už nemáva také vysoké teploty do 38,5 stupňov a už nie je vyhádzaná.
Hosť

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Detské choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot] a 0 hostí.