farebné steny v byte

Dlhé zimné večery doma, horúce letné dni na lúke, chrípkové týždne v postieľke alebo námorné výpravy vo vani. Každá máme svoje vyskúšané triky na detskú zábavu.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: farebné steny v byte

Odoslaťod Janka+2 » Po 06.Feb. 2006 12:47

Ahojte, poradte mi prosím s farebnosťou stien v byte, zakrátko budeme maľovať (asi za 2 týždne), a chceli by sme skúsiť aj nejaké farebné variácie, len sa bojíme experimentov. Ak máte možnosť pridať foto, budem vééľmi rada. Nieže by som sa chcela po niekom poičiť, ale dobré rady a typy pomôžu. Dík
Janka+2
začiatočník

Založený: Ut 13.Dec. 2005 15:16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod danirose » Po 06.Feb. 2006 21:04

ahoj,
ked som este byvala s nasimi,tak tam sa vsetko experomnetovanie s frabou stien zacinalo a koncilo u bielej....ale kamoskina spalna je cela dost tmava zelena a to veru nevoim,ci by som zvladla psychicky...teraz je v mode mat jednu vyraznu farebnu stenu a tie tri tlmene..
..a taktiez,aby som nezabudla,uz dostat aj velmi ''zdrave'' farby,asi sa budu volat ''bio',ktore neobsahuju ziadne skodliviny a vypary,viem aj o takych,co zabrania napr. ziareniu mikrovlnky z druheho bytu atak..
danirose
expert

Založený: Ut 08.Nov. 2005 0:32

Odoslaťod Kristy » Po 06.Feb. 2006 21:37

ahoj janka,
my sme malovali pred 5 rokmi a vypada to takto:
predsien a detska je biela
obyvacka je oranzova aj plafon
kuchyna je taka ako mliecna kava ale velmi mliecna
spalna je bledomodra a cenzúrované je bliely a kupelka ruzova

teraz tento rok sa chystame malovat a steny budu opat farebne
ja to inak ani nechcem ,je to veselsie a krajsie
ale teraz bud detska taka zlto- oranzovo nieco ,proste svetla aj nabytok a vsetko

spalne ostane modra - mozno trocha tmavsia - super sa v nej spi
obyvacka - no co ja viem ta oranzova je takaaa super , je tu svetlo a vlastne aj doplnky su oranzove

kuchynu dam troska na bledohnedu a chodba bude asi zas biela ,,alebo nieco ako zlta

ejejej som sa ale rozpisala , by som ti to aj odfotila ,ale na fotke to vypada uuuplne inac
Obrázok
Obrázok používateľa
Kristy
začiatočník

Založený: So 22.Okt. 2005 22:19

Odoslaťod haslerka » Pi 10.Feb. 2006 21:17

ahojky

tak mi mame obyvacku ruzovo-mala to byt oranzova- modro a strop tam je taky chaoz ruzovo modry.... Stena pri okne a oproti je modra a bocne ruzove. Detska izba mala tam ma take capky ruk nad stolom, a pri posteli tmavomodra a na tom nalepene fosforujuce hviezdy.... sa mi zda, ze nejake foto mame na rodina.cz/rapusak z malej izby
dalsie izby sme este nemalovali

ale u manzelovych rodicov sme mali obyvacku hnedo zltu a spalnu modro*zltu. A strop take modre machule
Obrázok používateľa
haslerka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 13:40

Odoslaťod mmonika » So 11.Feb. 2006 20:13

tu je ta nasa kuchyna
Prílohy
stenakuchyna.jpg
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod simax » Ut 14.Feb. 2006 9:55

Ahojte. Ja si myslím, že farebné steny sú super. Roky sme mali bielu a je to poriadna nuda. Pred maľovaním by som si asi najprv naštudovala trochu techniky. Treba dávať pozor na tmavé farby, ktoré opticky miestnosť zmenšujú. My sme vo všetkých izbách dali odskoky od plafónu, aby sme opticky zdvihli strop. Myslím, že potom je aj tmavšia priateľnejšia v menších priestoroch. Výrazne tmavú farbu sme dali len na jednu dominantnú stenu, ostatné sú jemnejšie. Teplé farby idú skôr do chladnejších miestností. Studenšie sú lepšie v presvetlených izbách, kde dlhšie svieti slnko. Detskú máme orientovanú na západ. Celé poobedie tam svieti slnko. Zatiaľ je jediná v byte biela, ale doplnky sú oranžovo žlté. Závesy, prehozy, vankúše, kvetináče. Fakt to nerobí dobrotu. V lete poobede to tam vyzerá ako vo vysvietenom TESCU. V lete tam plánujem prestavbu a celé to bude do takej studenej ružovej. Snáď som trochu pomohla.
Obrázok používateľa
simax
pokročilý

Založený: Ut 06.Dec. 2005 8:17

Odoslaťod maminika » Ut 14.Mar. 2006 22:46

Mne sa tiez pacia farebne steny v byte, len akosi nemam na to doma odvahu :wink: Detske izby som pomalovala (sice nie jednofarebne) a teraz stojim pred rozhodnutim ako vymalovat obyvacku.... Problem je ale v tom, ze nemam jedinu stenu vcelku... teda na dvoch stenach su okna, na dalsej su velke posuvne dvere a na poslednej ... no ta by sa dala pomalovat.... Aj som uvazovala, ze ta by mohla byt zlta - vyraznejsia a nieco ako vonkajsia fasada na domoch, ale neviem ci sa pustit do malovania aj ostatnych stien, ako to bude vyzerat take clenene ...A este k tomu mam pocit, ze sa potom biju ostatne doplnky v izbe, aspon ja ich mam v obyvacke hodne a vsetko je modro - zlte... Co myslite?
Obrázok používateľa
maminika

Aké nádherné je mať deti...

expert

Mood: Happy
Obrázky: 2
Založený: Pi 21.Okt. 2005 17:08

Odoslaťod ajka » Ne 19.Mar. 2006 14:59

ahoj, pre tú farbu sa rozhodni aj v závislosti o orientácie izieb, ale aj od zariadenia a doplnkov. My máme obývačku otočenú na východ, cez deň je dosť tmavá, tak sme ju vymaľovali na bledožlto - ale fakt bledo, je to len akoby dotyk slnečného lúča, ale už to pomôže, že to vytvorí efekt, akoby sme v obyvke mali stále slnečné lúče. Detská a spálňa je otočná na juhozápad - západ, celé poobedie tam svieti slnko, chcela som ich bledozelené, no maliari + moj manžel na to pozabudli, tak aj ti sú bledožlté. Od obeda mám v nich spustené vnútorné žalúzia. Žalúzie je v týchto izbách bledučkozelené - a vyzerá to super, tak optimisticky a pritom nevtieravo, mám pocit že je tu kus lúky...
Chodbu máme bielu, lebo v nej nie je žiadne denné svetlo, a kuchňu - je tiež na východ - som dala tiež bielu, lebo po predošlých majiteľoch nám ostala béžová kuchynská linka ...

A na tie doplnky a zariadenia - Danirose, myslím, že žltá stena + žlté a modré doplnky môžu ísť super k sebe, len sa musíš "utrafiť " do správneho odtieňa. Ja som napr. nemohla v tej bledučkožltej obyvke zavesoiť moje oblúbené žltooranžové závesy :roll: / je to skôr teplejší odtieň a pri tej stene mal ružovkastý nádych..
Ajka + Lucinka 24.1.2005
Obrázok
Obrázok používateľa
ajka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 15:45

Odoslaťod DášaB » Ne 19.Mar. 2006 16:29

My sme zatial barebne vymalovali iba detskú izbu Tento rok sa chystáme na dalsiu izbu
Prílohy
mirkoizba1.jpg
DášaB
začiatočník

Založený: Ut 07.Mar. 2006 18:31

Odoslaťod Veruška » Po 20.Mar. 2006 13:13

ahojte, my máme celý byt farebný a je to super, spálňu máme bledunkozelenú, detská je tiež zelená, ale tmavšia od spálne, chodba je oranžová, len jedna stena na chodbe je výrazná červená (tej som sa bála keď to manžel maľoval, vyzeralo to hrozne, ale výsledok je o to krajší), tá červená sa ťahá až do kuchyne a tam je stena oranžová, obývačka tiež oranžová, strop biely.
Veruška

Založený: Ut 08.Nov. 2005 12:21

Odoslaťod zue » Po 20.Mar. 2006 23:30

Ahoj! Ked chces malovat, ale mas trosku strach zvol si farebne steny pastelovych farieb a s teplejsim podtonom. Budu farebne, ale utulne a nebudu kricat. Ak sa ti to zapaci, a budes chciet nieco ostrejsie, dalsikrat mozes farbu zase zvyraznit. Farebne stropy opticky znizuju miestnost. Jemnymi farbami nemozes nic pokazit. Vela stastia! :)
Tri sviste:
Neal (silny muz) september 2005
Aili (ziarive svetlo) september 2009
Liam (bojovnik so silnou volou) marec 2011
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

Odoslaťod Janka+2 » St 29.Mar. 2006 20:38

Ahojte maminky - maliarky. Takže,,,,, byt už máme krásne vymaľovaný. Pri dnešných techbológiách a spôsoboch natierania to zvládne fakt aj maximálny nešika. Manžel natrel najprv jednu stenu v detskej, ako mokré to vizeralo hrozne, no keď to vyschlo, to bolo nádherné a pustila som sa do maľovania ja. Manžel urobil len kreje okolo stropu(moja jemná motorika bz to nedokázala) a všetko ostatné som vymaľovala ja. Som na to patrične hrdá. Len som trošku sklamaná, že sme sa nechali nahovoriť len na oteruvzdorné a nie vodeodolné. Chlapci si už značkujú svoje aktivity. Takže podme ku farbám. Na chodbu sme dali zelenú-to kôli mne, keď prídem z dakadiaľ vykoľajená, aby ma to trošku uzemnilo. Do detskej som už mala dávno rozmyslenú modrú a žltú. Do kuchyne sme dali žltú. Obyvku sme chceli oranžovú, niečo v takom odtieni ako má orange logo, no asi som pri výbere zo vzorkovníka bola farboslepá, pretože naša spoločenská miestnosť je ružová. O spálni som menala konkrétnu predstavu, tú som aj chcela nechať bielu, ale keďže nám zostalo veľmi veľa žltej, zmiešala som ju s tou ružovou z obyv. a vznikla mi krásna oranžová. Takže dve steny sú oranž. a jedna modrá a na moju hanbu ešte jednu stenu nemáme po mesiaci vzmaľovanú, pretože tej modrej je už veľmi málo a už mám maľovania vyše hlavy. Mooooožno keby mi niekto nachystal farbu štetec valček a stôl, tak by som da do toho pustila. Ale sama od seba sa akosi neviem donútiť. Avšak veľmi dobre sa cítim v spálni, neviem, či je to tým, že sme s manželom konečne sami, alebo je to tými farbami, alebo,...
Aj keď po terajších skúsenostiach by som volila hlavne inú predajňu som fakt hrdá na našu realizáciu a odkazujem všetkým, ktorý uvažujú o farebných stenách. JE TO SUPER! NIE JE O ČOM ROZMÝŠĽAŤ!
Janka+2
začiatočník

Založený: Ut 13.Dec. 2005 15:16

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Nápady, hry a tipy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.