bavlnene plienky hamiko

Máme "o čom" . Jednoducho o deťoch...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: bavlnene plienky hamiko

Odoslaťod jana v. » Po 10.Sep. 2007 13:51

andrea l. píše:ja som kukla ze aj babylucy sa vyrabaju v knm

hamiko robili svokrovci, babylucy robi zat, aspon mne tak povedali, ked som objednavala telefonicky (tusim aj adresa oboch firiem bola ta ista), ale som spokojna
tento rok uz NEPRIBERIEM!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 20:25

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod serafinka » Po 10.Sep. 2007 14:24

Adula píše:Nie su to soibe Hamiko, ale nejake plienky pribudli na www.nosime.sk (resp. avizuju, ze budu) Najdes to v "pripravujeme".

To sú Haipy Daipy a sú veľmi veľmi veľmi dobré... a tie fleecové nohavičky :)
Môžem len doporučovať... A sú vhodné aj pre maličké bábätka - dajú sa vyskladať tak, že dieťatko nemá riťku hore a níííč ho netlačí. Hlasujem za ne (mám aj popolinky) :)
Pomoooc, 3 deti do 30tky :-)
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod Adula » Po 10.Sep. 2007 17:41

serafinka - haipa daipa je tam uz dlhsie, ale teraz sa tam daju kupit Babyidea, Mommys touch, Ellas house, Disana....a ja neviem co este. Na tej stranke pripravujeme su aj imse vimse, o tych som vela pocula :-)
Adula
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 19:56

Odoslaťod andrea l. » St 19.Sep. 2007 21:00

tak mam uz par dni doma niekolko kusov babylucy,musim uznat ,ze sa v nich drobci asi citia konfortnejsie . netlacia nejake hnusne suche nepruzne zipsy a su jenmnejsie,

ale musim povedat i to , ze ma teda neohurili. su take velke ,zda sa mi ze obmedzuju v pohybe. hlavne kvoli tym gatkam vrchnym. a keby som aj zakupila flisove mal by zadok este vacsi. nevtrepem ho ani do oblecka :D . je mi to strasne luto ale asi nebudeme pouzivat. obcas iste ,ale nedokupim do kompletneho poctu. ale vycitky svedomia ma mozno nakoniec donutia a budeme bavlneny :)

a kolko ich malym nechavate? kolko ich za den miniete?
pripadne davate pod tie gatky aj normalne stvorcove plienky? kolko nechate tie?
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
andrea l.
pokročilý

Mood: Happy
Založený: So 07.Júl. 2007 6:56

Odoslaťod jana v. » Št 20.Sep. 2007 15:08

andrea l. píše:ale musim povedat i to , ze ma teda neohurili. su take velke ,zda sa mi ze obmedzuju v pohybe. hlavne kvoli tym gatkam vrchnym. a keby som aj zakupila flisove mal by zadok este vacsi. nevtrepem ho ani do oblecka :D .
a kolko ich malym nechavate? kolko ich za den miniete?
pripadne davate pod tie gatky aj normalne stvorcove plienky? kolko nechate tie?

podla mna neobmedzuju. pri Petke som si to chvilu myslela. ale to bolo preto, ze ona bola velmi leniva a do roka sa velmi neprevracala. ale nerobila to, ani ked som jej pokusne davala jednorazovky. a teraz pri malom som zistila, ze to vobec nie je pravda, lebo ten sa prevracia jedna radost, dokonca vcera sa mu podarilo odhodit hrkalku pol metra od seba a do 3 minut ju mal v ruke :lol:
oblecenie to je trosku problem, lebo dnes uz tusim ziaden vyrobca nepredpoklada, ze sa pouzivaju aj bavlnne plienky. ale zvykla som si pouzivat body s kratkym rukavom zvasca o cislo vacsie a na to nohavice a tricko s dlhym rukavom. na dupackach name dost casto dlhsie nohy, ale nie je to nic tragicke. ale suhlasim s tebou, ze ak si mala doteraz jednorazovky, tak potom ti vela oblecenia bude asi male.
nechavam 2-3 hodinky, ak spinka, tak nebudim. v noci od krmenia do krmenia, dokonca obcas sa v noci stane, ze iba vymenim vlozku, ak je vrchna plienka sucha.
ja mam vrchne popovrap. do nich davam obcas aj stvorcovu, ale iba na spanok, ked mi nahodou nestihnu vyschnut hamiko (babylucy, popolinky). tieto nohavicky nie su na stvorcovky dostatocne tesne, aby ich pevne drzali a Janik uz kludne lezat nebude.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Odoslaťod zrzka24 » Pi 28.Sep. 2007 13:13

ja by som sa chcela spytat ze ci pouzivate aj specialne vedierka na spinave plienky alebo davate len do nejakeho obyc. vsimla som si na niektorych strankach ze su v ponuke vedierka na spinave plienky. to su nejake speci vedierka?
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod jana v. » Pi 28.Sep. 2007 13:39

do obycajneho vedra s vekom. mam take velke po nejakej malovke. dam vodu, trosku prasku na pranie a je.
neviem, ci to nie su vedierka na jednorazovky, lebo tie v normalnom kosi strasne smrdia. zvlast ak su pokakane. a vadi to asi viacerym, lebo som si vsimla, ze maju nejake vedierka na balkonoch, kde su male deti :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Odoslaťod zrzka24 » Pi 28.Sep. 2007 15:04

jana v. píše:do obycajneho vedra s vekom. mam take velke po nejakej malovke. dam vodu, trosku prasku na pranie a je.
neviem, ci to nie su vedierka na jednorazovky, lebo tie v normalnom kosi strasne smrdia. zvlast ak su pokakane. a vadi to asi viacerym, lebo som si vsimla, ze maju nejake vedierka na balkonoch, kde su male deti :)

urcite to nie je prijemna aroma:)))ja sa pytam len preto ze chcem pouzivat bavlnu a nechcem kupit zase kazdu blbost. aky prasok davas? lovelu???potom ked sa vedro naplni tak supnes cely obsah do pracky? boze pytam sa jak dilino :oops:
zrzka24

expert

Odoslaťod serafinka » Pi 28.Sep. 2007 15:13

Zrzka, ja dávam plienočky do práčky (aj ostatné špinavé prádlo). Nesmrdí to - práčka je normálne zavretá. Ani to nesplesnivie, ani nič podobné... Prať je potrebné tak raz za 3 dni.
Inak objavila som super prášok - teda tekutý prostriedok na prádlo, levandulový Sonnet (eko) a hneď som si na teba spomenula, keďže pamätám, že ľúbiš voňavé prádlo :) :)
Pomoooc, 3 deti do 30tky :-)
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod jana v. » Pi 28.Sep. 2007 15:24

vyberiem z tej vody, ale nezmykam. a ked maly kakal iba raz za 2-3 dni, tiez som to nechavala v zavretom vedre bez vody. ale pokakane viac smrdia a v tej vode tak nie.
serafinka, neviem si predstavit, ako by som pradlo skladovala v pracke, ked pravam tak 5-6x do tyzdna. jednak by toho bolo vela do jednej pracky a potom pocas prania to ostatne by som mala niekde na zemi? ale vsetko to zavisi na zvyklostiach kazdej z nas.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Odoslaťod zrzka24 » Pi 28.Sep. 2007 17:49

serafinka píše:Zrzka, ja dávam plienočky do práčky (aj ostatné špinavé prádlo). Nesmrdí to - práčka je normálne zavretá. Ani to nesplesnivie, ani nič podobné... Prať je potrebné tak raz za 3 dni.
Inak objavila som super prášok - teda tekutý prostriedok na prádlo, levandulový Sonnet (eko) a hneď som si na teba spomenula, keďže pamätám, že ľúbiš voňavé prádlo :) :)

Sonnet pouzivam v domacnosti takze vdaka za typ:) akurat dnes som konecne objednala tie haipy daipy:) uz sa nam to blizi tak nech mame kdyby neco:) mozem ich zobrat uz do porodnice? alebo tam bude lepsie ked zoberiem papierove plienky?
zrzka24

expert

Odoslaťod Katka G » Pi 28.Sep. 2007 18:24

Haipa Daipa vrele odporucam. Su fakt vyborne. mam Hamiko a aj Disany. Ale HP vedu a tie nohavicky - najlepsie, ake som mala a to som ich uz "par" vyskusala.
Zrzka, do nemocnice by som ich asi nebrala. Kde ich budes skladovat a tam ti ich urcite neopreu.
A co sa tyka skladovania pouzitych plienok, ja ich mam v uzavretom vedre s troskou pracieho prasku. Podla mna je zbytocnost kupovat tie specialne vedierka na plienky. Su predrazene a rovnako dobre posluzi aj obycajne vedro s poklopom :wink: .
Jakub - 24.8.2002
Zoran - 22.9.2006
Obrázok používateľa
Katka G

:-)

začiatočník

Založený: Ut 26.Dec. 2006 22:01

Odoslaťod zrzka24 » Pi 28.Sep. 2007 18:41

Katka G píše:Haipa Daipa vrele odporucam. Su fakt vyborne. mam Hamiko a aj Disany. Ale HP vedu a tie nohavicky - najlepsie, ake som mala a to som ich uz "par" vyskusala.
Zrzka, do nemocnice by som ich asi nebrala. Kde ich budes skladovat a tam ti ich urcite neopreu.
A co sa tyka skladovania pouzitych plienok, ja ich mam v uzavretom vedre s troskou pracieho prasku. Podla mna je zbytocnost kupovat tie specialne vedierka na plienky. Su predrazene a rovnako dobre posluzi aj obycajne vedro s poklopom :wink: .

vdaka:)) ja som si myslela ze tie vedierka su specialne ked su take drahe preto som sa radsej opytala odbornicok:)a aky to prasok pouzivate na namacanie???
tieto plienky sa nemusia vyvarat ani zehlit tak ako sa dezinfikuju???? toto vrta v hlavach mamiciek ktore budu pouzivat jednorazovky a ja nad tym tiez uvazujem:) mam chrobaka v hlave. som rozhodnuta pre bavlnu aspon to skusit ale niektorymi argumetami ma mamicky jednorazoviek dostali tak teraz som z toho zneistela.mamicky ktore pouzivate bavlnu preco ste sa rozhodli pouzivat bavlnene plienky v dobe jednorazoviek???
zrzka24

expert

Odoslaťod Katka G » Pi 28.Sep. 2007 19:03

Ja Hamiko aj Haipa Daipa periem zvycajne na 60 st., pocikane staci na 40, ale sem-tam ich hodim aj na 95 stupnov s predpierkov. A nic sa im nestalo, sluzia uz rok uplne v pohode. Zo zaciatku som dokonca prezehlila tie vlozky do plienok z oboch stran, teraz to uz nerobim. Ja pouzivam Lanzu uz niekolko rokov a stale je podla mna najlepsia, vyhovuje mi najviac.
A preco som sa pre ne rozhodla? Aj pri prvom synovi som pouzivala bavlnene, ale iba prvy pol rok. Pouzivala som klasicke stvorcove, manzel mi ich po veceroch zehlil {nemali sme telku :lol: }. Ale ekd zacal byt viac pohyblivy, uz mi to nevyhovovalo. velmi mu padali, vtedy bolo dostat len smiesne nohavicky - volali sa Sandra a to bolo najlepsie, co som vedela zohnat.
Pouzivam ich z presvedcenia - verim, ze zo zdravatneho hladiska je bavlna lepsia ako celulozka, z ekologickeho hladiska a aj financeho. Nie je pravda, ze vyjdu na rovnako ako jednorazovky.
Jakub - 24.8.2002
Zoran - 22.9.2006
Obrázok používateľa
Katka G

začiatočník

Odoslaťod zrzka24 » So 29.Sep. 2007 17:10

katka vdaka za postreh, tiez chcem bavlnu hlavne zo zdravotneho hladiska. pride mi taka prirodzenejsia. nechcem riskovat zdravie nasej vytuzenej dcery len kvoli mojej lenivosti. mozem sa spytat ty pouzivas haipy mala si pri nich nehody ked sa ti babetko cez plienku prekakalo?drzia tie nohavicky napevno??? mava tvoje babetko zapareniny?
zrzka24

expert

Odoslaťod Katka G » Po 01.Okt. 2007 21:13

Asi zacnem od konca. Zoran nemal zapareniny este ani raz a je tu medzi nami uz rok, takze aj to o niecom svedci.
Nohavicky Haipa Daipa sedia fakt velmi dobre. Nemala som s nimi ziadnu nehodu na rozdiel od Hamiko nohaviciek na suchy zips. Ten flis okolo noziciek na HD je vyborny v tom, ze pekne obopne nozicku a pritom neotlaci a je prijemny na dotyk. ja nepouzivam tie uplne flisove, ale tie pogumovane s flisom okolo okrajov.
nehody boli hlavne na zaciatku, ale to som este HD nemala, iba Hamiko a tie nohavicky od nich. Vtedy mal este redsiu stolicu, takze sa stalo obcas, ze pretieklo. Co sa tyka HD, nehoda bola iba raz, ale tie nohavicky to vsetko zachytili. Stalo sa to preto, ze som tu sponu zle uchytila a odopla sa mi. Teraz si uz davam viac pozor, ale Zoran mi najnovsie uteka pri prebalovani a ma z toho velku zabavu.
Ja mam tiez z bavlny omnoho lepsi pocit, ked som presla pri starsom synovi na jednorazovky z bavlnenych, amli sme obdobie, kedy sme sa trapili so zapareninami takmer permanentne. Mozno to bolo aj tym, ze na jednorazovky nebol dostatocne zvyknuty, netusim, ale verim tomu, ze zo zdravotneho hladiska su bavlnene plienocky lepsie ako celulozka :wink: .
Jakub - 24.8.2002
Zoran - 22.9.2006
Obrázok používateľa
Katka G

začiatočník

Odoslaťod jana v. » Št 04.Okt. 2007 12:21

ja ich pravam rovnako ako katka - pocikane obcas prihodim k ostatnemu bielemu, ked nemam dost, inak na 60, obcas na 90.
nehody som mala podstatne castejsie s jednorazovkami. ja mam vrchne nohavicky popowrap a cez tie mi doteraz (asi 15 mes. pouzivania pri starsej a od narodenia pri mladsom) pretieklo mozno 3-4 x. ak pretieklo z plienok, nohavicky zachytili. je pravda, ze plienky popoliny su v tomto lepsie ako hamiko alebo babylucy.
mozno este odskusam tie haipy, uz o nich citala tu dost vela kladnych ohlasov.

do nemocnice by som ich nebrala, tam ich nemas kde skladovat a kto ti ich bude nosit domov prat a ciste nosit? a potrebovala by si ich viac, lebo doma mozes hocikedy vziat zo snury.

zrzka, ja si myslim, ze ta 90 je dostatocna na vydezinfikovanie. ani jednorazovka nie je sterilne cista. a ked si predstavim tie rozne ultra absorbcne gely, co do nich davaju - chemikalia je lepsia ako obycajna latka?

a k zapareninam - vcera som sa vratila od mojho otca. boli sme tam 5 dni a kedze som zistila, ze mam nejako prilis vela jednorazoviek do 9 kilov a maly uz 9 kilov ma, tak ze neberiem latkove, ale tieto. a maly ma trochu zacervenelu ritku, co doteraz este nemal. jednorazovky som pouzivala len prilezitostne max do jedneho dna - napr. na dlhsiu vychadzku z domu, do poradne, na vylet a podobne. a to iste bolo aj s petkou, pri dlhsom pouzivani jednorazoviek bola zaparena. mozno, ze ked si uz ritka zvykne na latkove, jednorazovky jej nevyhovuju.

a nie je to az taka robota - pouzitu musis tak ci tak odniest do kosa resp. vedra, co je navyse, je preplachanie pokakanej latkovej. do pracky to nahadzes za 2 minuty, vyvesis max. za 5 minut, suche poskladas za 2-3 minuty - spolu cca 10 minut 2-3 krat do tyzdna. a cenovo to pri dlhsom pouzivani vyjde lacnejsie.
moj oblubeny prasok je palmex. pouzivam aj na detske pradlo. priznam sa, ze pri najskor som uvazovala, ze budem pouzivat nejaky specialny detsky, ale nevedela som si vybrat, ktory, tak ze po narodeni postupne odskusam. ale neprejavili sa ziadne reakcie ani na tento, tak som uz nespekulovala. avivaz skoro nepouzivam.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Odoslaťod zrzka24 » Pi 05.Okt. 2007 9:21

dakujem babulky za vsetky rady ohladom bavlnenych plienok. velmi mi pomohli v rozhodovani sa medzi jednorazovkami a bavlnou:) ako neskusenemu novacikovi ste mi velmi pomohli. moj muz mi dnes prinesie haipy daipy:) po debatach na temu plienky sme sa nakoniec rozhodli vyskusat tieto:)
Dakujem este raz za vsetky rady a postrehy:)
zrzka24

expert

Odoslaťod jana v. » St 14.Jan. 2009 21:35

predam plienky Hamiko (7 ks novych, vel. XL), ak by ste niektora mali zaujem

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4787233
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4787122
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Odoslaťod jana v. » St 20.Máj. 2009 16:10

uz to neplati
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Bábätká

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.