Napady a rady - STRIKOVANE a HACKOVANE

Dlhé zimné večery doma, horúce letné dni na lúke, chrípkové týždne v postieľke alebo námorné výpravy vo vani. Každá máme svoje vyskúšané triky na detskú zábavu.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Napady a rady - STRIKOVANE a HACKOVANE

Odoslaťod Umbra » Ne 25.Dec. 2005 19:33

Ahojte, podme si vymienat rady a inspiracie na pletene a hackovane vecicky pre nasich drobcov a pre nas :wink:
Naposledy upravil Umbra dňa So 23.Aug. 2008 12:34, celkovo upravené 2 krát.
Umbra
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 18:48

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Napady a rady - STRIKOVANE a HACKOVANE

Odoslaťod Umbra » Po 26.Dec. 2005 19:34

...
Naposledy upravil Umbra dňa So 23.Aug. 2008 12:34, celkovo upravené 1 krát.
Umbra
expert

Odoslaťod lutzlutz » Po 26.Dec. 2005 21:30

Ahoj Mirka, ja som skusena pletiarka, nechcem sa chvalit, ale fakt zvladam aj veci ako rukavice, ponozky atd. No ked som caka la babatko neplietla som vobec, uz ma to tak nebavilo a s tymi malymi vecami je fakt strasna "piplacka" . No a ked bolo babo na svete tak som bola rada ze som sa takto rozhodla, lebo strasne rychlo rastol a ta namaha by nestala za to. To je vsak moja skusenost. Neviem aka zrucna pletiarka si, lebo detske veci su na ucenie sa uplne nevhodne a predpokladam ze si to pletenie pre babetkko chces vychutnat a nie "maturovat" nad vzormi a uberanim a pridavanim(dufam, ze to neberies v zlom :) ), ale ak si skôr menej pokrocila mam jeden celkom dobry tip, myslela som na to aj ja, ale fakt som nemala chuť (mne to pocas tehotenstva dost myslelo a tak som "drvila" spanielcinu). Mam kamaratku a ta kazdemu svojmu dietatku uplietla deku, bolo to cca 60x60 cm a bolo to veľmi milé. Neviem kedy cakas babatko - ak v lete mozes urobit prikryvku z bavlnenej priadze. Doporucila by som ti dzerzejove vzory- kombinacia hl. a obr. ociek, potom sa to nekruti do rulicky. Ak by si nieco potrebovala, tak sa kludne ozvi, ak si z Blavy, mozem Ti dat aj cislo. Inak hackovanie je este lahsie ako pletenie, ale hackovane odevne doplnky su tazsie ako pletene- spotrebujes viac priadze (takze podla mojho skromneho nazoru pre babetka dost nevhodne), ale deka by tiez mohla byt.
Este k tomu brmbolcu- treba ho prisivat v tej casti, kde su vlakna spojene, moznost dobe brmbolec prisit zavisi samozrejme aj od jeho kvality- ako pevne je zviazany (asi nemusim pripominat, ze male sa prisivaju lepsie a drzia pevnejsie). Daj vediet ako sa dari, :wink: papa :wink:
Obrázok
Obrázok používateľa
lutzlutz
pokročilý

Založený: Ne 25.Dec. 2005 10:29

Odoslaťod Umbra » Ut 27.Dec. 2005 20:42

...
Naposledy upravil Umbra dňa So 23.Aug. 2008 13:07, celkovo upravené 1 krát.
Umbra
expert

Odoslaťod lutzlutz » Ut 27.Dec. 2005 22:18

Ahoj Mirka! Tak som uz konecne uspala drobca, uf! To bol zase den! No vidim, ze ty si sikovna, to bude teda paradne babo. Vies, ja som to robievala uplne inak ked som plietla a teda hlavne ked som sa ucila, kupovala som si casopisy (Sandra a Verena- vtedy Verena vychadzala mesacne, dnes uz len dvakrat rocne), tam som nieco vybrala a podla toho ake boli uvedene ihlice som vyberala priadzu, metraz nema vplyv na uberanie a priberanie, ale na spotrebu, ale ako pisala aj ta dalsia kocka, treba si vzorkovnik urobit, naozaj sa to oplati. Neviem presne ako je to s tymi malinkymi vecami , ja som robila len dospelacke. Zial nic z mojich vytvorov tu nemam, vsetko ostalo u mojej mamy, lebo ja som plietla len pre nu, ale aj saty, a tak, Neviem ake konkretne rady chces, ale mozem povedat vseobecne, ak ta to bavi, tak si to uzi, ked sa babo narodi, tak to budes moct robit este par mesiacov a potom uz len ked bude spat a hlavne to budes musiet pred nim schovavat. Ja som kedysi vladala pliest aj cely den, to boli casy, hlavne ked som sa ucila- po skuskach, a ciastocne aj ked som zacala pracovat. Inak som tiez lavacka, pliest mi ukazala teta (tiez lavacka), vravim ukazala, lebo naozaj len ukazala, hl. a obr. - ostatne mam z knih a casopisov. Hackovat som sa naucila uplne sama, podla knihy za doobedie som zvladla ten zaklad a potom som sa len zdokonaľovala- robila som obrusy, ale aj deky robebe z malych kuskov a zosite spolu. Mirka, odkial si z Kysuc? Ja som na 3/4 zo Staskova, chodila som tam na prazdniny, mam tam babku a este nejaku rodinu. Ozvi sa a ak sa ti chce napis mi nieco o sebe. Jaj a este toto som chcela- aka je asi spotreba na taky detsky svetrik? Neviem ci robis vsetko jednej velkosti alebo si robis vacsie zasoby- tak toto zase zaujima mna. Zatial papa, este tu nieco popisem a idem si citat, uz je strasne vela hodin!!! Papa dobru noc a ozvi sa budem sa tesit l.
Obrázok
Obrázok používateľa
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod daniellass » Ut 27.Dec. 2005 22:35

MirkaK
Tie svetríky sú nádherne,už sa asi veľmi tešíš keď ich oblečieš svojmu bábätku.Ja som tiež veľa štrikovala keď boli deti malinké,ale teraz už by mi to asi nenosili.
Minulý rok som štrikovala hrubé šále a to je asi koniec môjmu štrikovaniu :wink:
Už asi budem čakať na vnúčatá :lol: veľké veci ma nebavia.
Danka.
Obrázok používateľa
daniellass

Založený: Po 07.Nov. 2005 19:09

Odoslaťod vinka » Ut 27.Dec. 2005 22:43

Dik za tuto diskusiu :) Ja prave po rokoch dostavam zase strikovaciu maniu...
Strikovat viem od svojich 6-tich rokoch (naucila som sa to naraz s mojou o 5,5 roka starsou sestrou) a myslim, ze nie najhorsie, ale po kvantach svetrikov a inych drobnosti, ktore som postrikovala sebe a aj celej rodine som pred par rokmi "stratila chut". Ked som bola tehotna nemala som absolutne ziadny vztah k rucnym pracam aj ked inac som celkom kreativna, takze vo vybavicke som mala len par zdedenych strikovanych kuskov (niektore boli aj moje vytvory, ktore sa mi casom vratili ;))
Pred sviatkami sa mi zase chut vratila (ked to ratam tak asi po 5tich rokoch) a uplietla som dcerke supravu - ciapku, sal, rukavicky (niekedy nabuduce pridam foto, teraz este nemam v kompe). Dnes som si zase kupila nejake casopisy na inspiraciu, lebo v skrini ma uz caka dalsia vlna :wink:
Co sa tyka mierok som dost neporiadna. Povacsine niekolkokrat prve riadky param, kym nie som spokojna s velkostou, som leniva urobit si skusobnu vzorku a potom "blbnem" :D. Neviem ako to je so slovenskou vlnou, ale teraz som v DE a na jednotlivych vlnach a priadzach je uz uvadzany pocet ociek a riadkov pre vzorku rozmeru 10x10 cm, takze to mierne pomaha, teda hlavne mne, kedze mne sa to skusat nehce ;)
Eva a Lucka
Obrázok
vinka
pokročilý

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:43

Odoslaťod Umbra » St 28.Dec. 2005 20:25

...
Naposledy upravil Umbra dňa So 23.Aug. 2008 13:09, celkovo upravené 1 krát.
Umbra
expert

Odoslaťod lutzlutz » Št 29.Dec. 2005 13:24

Ahojte kocky, konecne som sa sem dostala, my sa teraz nemame najlepsie, maly dostal sopliky a hlavne teplotu, vcera vecer som mu musela davat az zabaly, chudacik, taky je zmoreny, teraz spinka. No baby, vy ste ma tak nablaznili tym strikovanim, ze som vcera poprezerala zasoby co mam doma (vacsina ostala u mamy) a rozhodla som sa podokoncovat zacate veci - jeden hackovany prehoz na plecia pre mamu a druhy trojuholnikovy pleteny pre kamosku. A ked toto zvladnem, tak asi urobim nieco malemu, ak ma to dovtedy neprejde, ale nemam rada vela pozacinanych veci. Inak Tess, TOPTEx poznam, bola som ich dost dobrou zakaznickou, doteraz mi posielaju vzorkovniky :roll: , nikdy som s nimi nemala problemy- raz som aj reklamovala, poslali zlu farbu, ale vybavili to rychlo a ku vsetkej mojej spokojnosti. Takze MIRKA- aj ja doporucujem a ak pre maleho nenajdem nieco schopne, tak objednam. Este jeden TIP- neviem ako to robite vy, ale ja som si viedla STRIKOVACI DENNIK :shock: :o , o kazdej veci som mala presne popisane, co a ako ihlice, pocet ociek riadkov a ako uberat, a ked som potom isla robit nieco nove, vzdy som vedela co presne chcem, tak som si to konzultovala s tymi poznamkami, velmi sa mi to osvedcilo, a aj ked som robila nejaky model z casopisu, tak som si k nemu dala listok s poznamkami co som robila inak ako uvadza casopis. no teraz ma uz nic nenapada, ja to pisem tak dost zivelne co na um pride, ale fakt ste ma navnadili. A strasne by ma este zaujimalo co na vase pletenie hovoria vase drahe polovicky :roll: . Majte sa, idem si pozriet Basnikov na Markize :lol: a hackovat ten prehoz, no uz mam len 150 g priadze tak by to malo byt chytro za mnou. Papa pekne poobedie
Obrázok
Obrázok používateľa
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod lutzlutz » Št 29.Dec. 2005 13:47

drobec sa uz zobudil a to som sa hacika ani nechytlla, no a takto je to so vsetkym a navyse zase nechcel obedovat, ale nastastie nema teplotu- zatial,
Obrázok
Obrázok používateľa
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod vinka » Št 29.Dec. 2005 14:06

Ahojte,
nokonecne som hodila do PC foto supravicky pre malu, pripajam ho :)
A tiez pridavam tabulku velkosti aj pre vacsie detske modely od vel 80-110 je v nemcine ale hadam nevadi (nechce sa mi ju prepisovat :wink: ), ked by niekto nerozumel da sa to sparovat podla tabulky od Mirky, narp. podla velkosti 80, lebo niektore riadky su prehodene :)
Obrázok

Lutzlutz moj muz zatial na moje strikovanie niec nehovori... Resp. nic v zlom a vie, ze pri rucnych pracach relaxujem... Dokonca posledne mi navrhol ci nechcem tie svoje vytvory predavat :wink:

Inac keby ste vedeli o nejakych vhodnych strankach o hackovani pre zaciatocnikov... sem s nimi. V hackovani nie som nijaky prebornik a ked ho dlhsie neprevadzkujem, stale zabudenm na vsetky fitny a triky :D A priznam sa hackovacie schemy zatial neviem citat, asi som sa doteraz malo snazila :) Zvladam obhackovanie a zatial som uhackovala asi 2 obrusky a ja to uz starsne davno...
Prílohy
suprava.jpg
Eva a Lucka
Obrázok
vinka
pokročilý

Odoslaťod Umbra » Št 29.Dec. 2005 18:50

Ahojte, VINKA, ta supravicka je velmi pekna. Ako si robila tie farebne lemy? Vyzera to tak plasticky.
Ja som sa volakedy vela nahackovala. Teda len decky a urobila som jeden vacsi obrus zo spajanych stvorcov pre maminu. Kym som byvala s nasimi, tak ho mamina aj davala na stolik, ale teraz uz nie, lebo jej ho nema kto naskrobit a napnut ;-) Inac, vsetko, co som nahackovala, som rozdala. Ked som sa vydala, musela som si urobit nove. Inac, ja aj vysivam. Krizikom. To ostatne mi moc nejde. A naucila som sa aj strikovane decky, tie idu rychlejsie ako hackovane, ale ked som sa pomylila, tak to bolo o nervy...
Dnes som uz mohla mat papucky hotove, ale som sa od rana necitila dobre, akoby na mna liezla choroba. Pokasliavam a som unavena, aj ked nic poriadne nerobim.
Moj manzel mi na strikovanie nehovori nic. Asi mi to schvaluje, vyzeram ako spravna zienka domaca :-) Horsie to je, ked ma vidi sediet za PC a surfovat. To uz zienky domace nerobia ;-) Na babetku musim byt kazdy den...
Umbra
expert

Odoslaťod alca » Pi 30.Dec. 2005 0:07

Ahojte pletiarky. Takze dalsia diskusia, kde mi to neda nepridat sa. Strikovat som sa naucila ako asi 8 rocna, hackovat o nieco skor, ale to ma az tak nechytilo. Zacalo to roznym oblecenim pre babiku, salmi pre celu rodinu,... no a vrcholilo strikovacim sialenstvom v casoch studia na VS a po nastupe do zamestnania. Teraz uz len tak podla potreby a velkej chuti. Kedze mam tetu, ktora je zhava do obstrikovavania celej mojej rodiny a casto zapasim s nedostatkom casu, nechavam to uz dost casto na nu. Vzdy som zvykla strikovat pri debatach s kamoskami - toho uz je pomenej a stretavame sa v inych priestoroch ako volakedy, kde to strikovanie by bolo ako past na oko, takze v sucasnosti 0 bodov. Alebo som zvykla pri telke, to sa ale nepozdavalo mojmu muzikovi, ktory chcel aby som sedela pri nom a "nepohadzovala tam drotmi", ze vraj co si aspon vecer nevydychnem. Ze je to pre mna relaxacia akosi (doteraz) nepochopil. No ale ked ma nieco nazhavi, tak sa nedam nicim zastavit.
TESS, vyborny link, inspirovala som sa, doteraz som obcas kukla len na chytrepleteni.cz.
Volakedy pre mna existovali 2 nebezpecne obchody (tzn. hrozba velkeho minania penazi :oops: ) - knihkupectvo a galanteria, teraz uz zostalo len knihkupectvo (to sa nepoznam :roll: ), z galanterky som rokmi nasyslila tolko priadzi a zostalo mi tolko zvyskov, ze to nemam kde davat, tak tam chodim len pre konkretnu vec a uz sa ovladam v kupovani :wink:
Ale ste ma nabudili, asi v novom roku hrabnem do zasob a nieco vykuzlim :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
alca
začiatočník

Založený: Po 24.Okt. 2005 22:41

Odoslaťod alca » Pi 30.Dec. 2005 0:28

Strikovaci denik ako uviedla lutzlutz - dobra vec, tiez som si ho viedla v casoch najvacsieho strikovacieho rozletu (a to som dost lajdak na taketo veci "okolo") a obcas mi helfol, ked som uvazovala nad dalsim vytvorom. Pisala som si don nazov vlny (davala som adjustacnu pasku), pouzite ihlice, vzorku, spotrebu, nakres a velkost, uberania a pod.
Skusobne vzorky - som dost leniva, tak som ich casto nerobila a niekedy sa mi to aj vypomstilo, ked som mala ustrikovanych napr. 10cm na vysku a zistila, ze je to o 10 cm sirsie (uzsie) ako by malo byt :roll: , tak nezostalo nez vyparat. Ked som vzorku robila, tak som nahodila 10 az 30 ociek (podla hrubky vlny a planovanej velkosti vyrobku), uplietla tak 5 cm na vysku, premerala a rozpocitala na riadnu velkost. Takze odporucam vzorky robit.
Ked som ucila dceru pliest (aj syn sa zaklady naucil), tak som jej hovorievala, ze najtazsie je naucit sa parat (isto poznate zo svojich zaciatkov rozsirujuci sa alebo zuzujuci sa sal :lol: ).
alca
začiatočník

Odoslaťod Jana z BA » Pi 30.Dec. 2005 0:34

Ahojte, ja osobne radsej sijem ako pletiem :P (je rychlejsie vidiet vysledok) ale boli casy kedy ma to bavilo a z puberty mam obstrikovanu barbinu (cca 15 svetrov a kazdy iny - bez navodu len tak "baj očko")
pripajam ale par vytvorov mojej maminy ktora si neodpusti vnucatam nieco popliest a neviem ju presvadcit ze ak nakupim svetrik vo vypredaji za 250-300,- sk tak sa mi s pletenim moc kaslat nechce (som to ale lenivec :oops:)
Prílohy
pletene vrece1.JPG
Emka 3/03+ Matko 8/04
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Jana z BA
začiatočník

Založený: Pi 21.Okt. 2005 8:05

Odoslaťod Jana z BA » Pi 30.Dec. 2005 1:00

predsalen som nasla aj svoje dielko vo fotoarchivoch :oops: (ten zlto modry "skvost") vznikol spontanne na ihliciach bez predlohy.
Ak vas bavi spontanne vymyslat ako mna tak mozno vam pomoze moj tip a mozno ho mnohe poznate - ak sa vam nejaky vzor paci, ale chyba mu popiska, treba zobrat stvorcekovy papier a kreslit ceruzkou kriziky :P tak sa daju aj vygumovat a prekreslit do "spravnejsieho tvaru"

a neda mi nepridat "vrchol fanatizmu" mojej maminy=babky supravicku, komplet vypletanu 4 farbami do 5 zakladnej, s tym ze nite netahala ale su zapletane (vidno to v rozopnutom zipse).... ked som to videla iba som skonstatovala "TY NIE SI NORMALNA, alebo sa velmi nudis.... :P - je to nadherne ale piplacka....
Prílohy
supravicka od babky1.JPG
zsvetrik1.JPG
Emka 3/03+ Matko 8/04
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Jana z BA
začiatočník

Odoslaťod vinka » Pi 30.Dec. 2005 11:32

MirkaK píše:Ahojte, VINKA, ta supravicka je velmi pekna. Ako si robila tie farebne lemy? Vyzera to tak plasticky...
Vzorka je plasticka, na ciapke je lem zahnuty...
Prikladam popis vzorky, je vsak nakreslena pre pracu na okruhlych ihliciach, tak ak niekto menej skuseny ju bude chciet robit na 2 ihliciach musi parne riadky robit opacne ako su popisane tj. hl.=obr. a naopak a samozreme preberat bez pletenia tie spravne ocka :wink: A este A, B, C su jednotlive farby priadzi, s ktorymi pletieme...
Obrázok
Dole davam aj ukazku vzoru z blizka, aby bolo kazdemu jasne o com je rec :)

Tess skus mrknut na www.rucniprace.cz v casti Pleteni, su tam zaujimave tipy. Mna najviac zaujalo spojovanie priadze..., ale ja na to nie som dost trpezliva, takze robim klasicke uzliky ;)
Prílohy
vzor.jpg
Naposledy upravil vinka dňa Pi 30.Dec. 2005 12:20, celkovo upravené 1 krát.
Eva a Lucka
Obrázok
vinka
pokročilý

Odoslaťod j+m » Pi 30.Dec. 2005 12:16

Tess a nehodis sem navod na to ponco?
Jana
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
j+m
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:40

Odoslaťod alca » Pi 30.Dec. 2005 12:39

Jej Vinka dik za link na rucniprace.cz, mala som ju volakedy medzi oblubenymi, len asi pred 2 mesiacmi nam total padol pocitac, syn musel nahadzovat vsetko odznovu a mne sa vsetko stratilo, tak teraz postupne davam tie adresy dokopy.
Tess, ty to mas teda riadne obkuknute, tie strikovacie a hackovacie stranky su perfektne. Uz to teda vo mne poriadne vrie, musim sa do niecoho pustit, to ponco nie je zly napad, dcera po nom tuzi a v marci ma narodky :wink: .
alca
začiatočník

Odoslaťod Jana z BA » Pi 30.Dec. 2005 20:44

Tess, ja zapletat nite viem, len som lenivec :wink: nechce sa mi pliest, ale nie je problem, ked sa dame obe dokopy (po zdravotnej stranke) a dame si nejake domace stretko ukazem ako na to... vsetko sa da aj zapletanie tahanej nite, aj nemotat klbka, len si treba davat pozor :P a mat trpezlivost a cas - a to ja nemam ani jedno :oops: :wink:
Emka 3/03+ Matko 8/04
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Jana z BA
začiatočník

Odoslaťod vinka » Po 02.Jan. 2006 20:09

Dievcata mate niektora skusenosti s ranglanovymi rukavami (tj. nie klasicky srtrih ale rukav je skoseny az ku vystrihu a k tomu je prisposobeny samozrejme predny aj zadny diel)... Zaujima ma ako potom svetre/pulovre zosivate, nejake specialne stehy..., pripadne specialne spustate ocka na dieloch a rukavoch???
Vopred diky za info.
Eva a Lucka
Obrázok
vinka
pokročilý

Odoslaťod vinka » Ut 03.Jan. 2006 10:56

Tess diky, presne to som chcela pocut :) Ten steh som si uz kukla na nete, takze uz viem o com je rec :wink:
Eva a Lucka
Obrázok
vinka
pokročilý

Odoslaťod lutzlutz » Ut 03.Jan. 2006 12:58

Ahojte, tak ako idu rucne prace, ja sa pomalicky trapim s tym hackkovanym prehozom, ale to maly uz musi spat a u nas je to vzaaacne, navyse si chcem aj nieco precitat, no a vcera som vynechala, lebo som piekla chlieb, prvy raz v zivote, podla receptu z babatka, velmi dobry, vobec to netrvalo dlho, tak takto sa realizujem asi obmedzim nakup peciva v obchode. Neviete co je s Mirkou? :?:
Obrázok
Obrázok používateľa
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod Umbra » Ut 03.Jan. 2006 19:14

Ahojte, ja nemam nic nove. Minala som cez vikend zvysky vlny a robila som papucky aj pre svagrinu, ktora caka babo nejake dva mesiace po mne. Vcera som si prala svetriky do vybavicky a zistila som, ze nateraz je uz toho nastrikovane dost :wink: Tak teraz premyslam, ze by som vysila nejaky obrazok babu nad postielku. Celkom sa mi paci motiv krtka a jeho kamaratov, v ludovke som videla ramiky na obrazky aj so sklom, tak by som si to sama doma aj "zaramovala". Idem teraz vytiahnut celu kopu starych casopisov, co som zobrala mamine a trochu sa v nich pohrabat.
Nosim stale v penazenke ten rozpis vlny, ktoru si chcem kupit na svetrik, ktory sa mi velmi paci, ale este som sa nedostala do obchodov. Som prechladnuta, tak mi manzel dovolil "vylet" len do poradne a hned domov :wink: .
Ahojte, LUTZLUTZ - zdravim!
Umbra
expert

Odoslaťod LubikaS » Ut 03.Jan. 2006 22:29

Ach jaj, ako tak čítam túto diskusiu, s nostalgiou som si vybavila časy dobrých 15 rokov dozadu, keď som ako stredoškoláčka plietla ostodušu. Vzhľadom k tomu, že "kupované" je podľa mňa vždy krajšie ako ručne pletené (aj keď neviem s akou láskou robené), stratila som akosi motiváciu. Ale, ak sa budem na dôchodku veľmi nudiť :D, je možné, že si zaobstarám pletací stroj, ktorým začnem veľmi vážne konkurovať tým svetríkom v už spomínanom Benettone resp. Mexx (inak, musím povedať, že za tú kvalitu mi tých peňazí ľúto rozhodne nie je - ja tam nakupujem hlavne vtedy, keď sú zľavy a to sa celkom dá. Napríklad svetríky, ktoré malá nosí túto zimu, som kupovala minulý rok na jar...No a po tom, čo ich vynosí, ich posúvam neterke - síce niekoľkokrát prané, ale stále krásne, je to fakt kvalita!).
Ešte môj typ ku vzorom: Pokiaľ chcete niekde v rámci "výtvoru" šupsnúť iba malý obrázok/nápis..., ja som to riešila tak, že som uplietla povedzme svetrík iba jednou priadzou a vzor som tam potom jednoducho vyšila farebnou priadzou (toto ale ide iba vtedy, keď používate vzorku "jeden riadok hladko, jeden obratko).
LubikaS
expert

Založený: Pi 04.Nov. 2005 21:34

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Nápady, hry a tipy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot] a 0 hostí.