ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

A čo tak Taliansko

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: A čo tak Taliansko

Odoslaťod Danuš » Ut 20.Dec. 2005 18:41

Ahojte, my sme toto leto navštívili s našou dvojročnou ratolesťou talianske stredisko Rosolina Mare ( neďaleko Benátok takže aj vzdialenosť zo SR je v pohode ). Pobyt sme kupovali cez českého predajcu, nakoľko sa nám na u slovenských predajcov na Taliansko nepodarilo objaviť nič zaujímavé . Ubytovanie bolo - apartmán s bazénom blízko mora, pláže s množstvom detských ihrísk, množstvo zelene, večer zábava v miestnom lunaparku. Taliansko odporúčam pre pobyt s malými ďeťmi. Ten piesok je pre najmenšie detičky super. Osobne sa mi veľmi páči aj Chorvátsko ale rozhľahlé pieskové pláže tam ťažko hľadať. Malý sa dokázal v piesku so svojími kýblikmi a lopatkami celé hodiny hrať a keď sa mu to zunovalo tak sme mohli šantiť v bazéne. Určite sa tam ešte pozrieme :D . Ak poznáte aj vy najaké overené letovisko v Taliansku napíšte. Ďakujem.
Danuš
expert

Založený: Ut 29.Nov. 2005 9:04

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod gabca » Pi 23.Dec. 2005 12:56

My sme boli toto leto v Eraclea Mare. Je to asi 40 min. od Benátok a tiež sa nám tam veľmi páčilo. Bývali sme v apartmáne pre 6 osôb /naozaj veľký/ a celkom dobre zariadený. My sme si vybrali bez bazéna lebo sme celé dni trávili pri mori. Eraclea Mare je mensie letovisko s velkym piniovym hajom, mnozstvom detskych ihrisk, zabavnym parkom pre deti, vecer je tam zivo, rozne vystupenia, zabava, v mestecku ma ambulanciu aj detsky lekar. Určite aj ja Taliansko doporučujem, je vhodne pre deti a je to blizko.
Obrázok používateľa
gabca
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 7:34

Odoslaťod gabikas » Ne 01.Jan. 2006 13:23

kedy si vyberate dovolenku na leto, ked mate male deti. nasa bude mat v lete 2 roky, a nevieme, ci dopredu nieco zarezervovat, alebo az last minute. Bojim, ze co ak prave bude chora :( . A ako cestujete busom??? Je to v pohode s takym babom???
Obrázok používateľa
gabikas
začiatočník

Založený: Po 24.Okt. 2005 18:50

Odoslaťod gabca » Po 02.Jan. 2006 12:42

My sme vyberali dovolenku asi vo februari, spolahli sme sa ze neochorie a bolo to v poriadku. Cestovali sme autom, maly mal vtedy 2 roky a zvladol to uplne v pohode. V aute sme mali nocnik aby sme nemuseli zastavovat na dialnici a tak pocas cesty cikal do nocnika.
Obrázok používateľa
gabca
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 7:34

Odoslaťod Danuš » Po 02.Jan. 2006 15:10

My cestujeme zásadne autom. S deťmi je nevyhnutné aby malo auto klimatizáciu, veľa detských CD a cesta ubehne veľmi rýchlo. Objednávame max. tri týždne pred odchodom a zatiaľ sme boli vždy spokojní. Počas cesty si urobíme niekoľko preňho zaujímavých zástaviek. Odpočívadla v zahraničí sú dobre vybavené pre cestovanie s deťmi ( prebalovacie kútiky, preliezky... ). Veľmi sa nám osvedčilo zobrať malému (2 roky) do auta odrážadlo a vždy na odpočívadle sa prebehol a potom sme spokojne cestovali ďalej. :lol:
Danuš
expert

Odoslaťod Gabika+Šimonko » Ut 03.Jan. 2006 15:17

Ahoj Danuš,
mohla by si mi prosím ťa napísať kontakt na Českého predajcu kde ste si objednávali, prípadne aj miesto presnejšie kde ste boli ?
Vopred ďakujem za info.

Gabika
Gabika + Lucia 11.10.1991+Silvia 24.7.1993+Šimon 9.9.2004
Obrázok používateľa
Gabika+Šimonko

Založený: Pi 21.Okt. 2005 15:20

Odoslaťod Danuš » Ut 03.Jan. 2006 20:39

Gabika, info som ti asi omylom poslala na ss, keďže ho nevidím na fóre. Dúfam, že ti prišlo.
Danuš
expert

Odoslaťod Hosť » Ut 03.Jan. 2006 22:07

ahooojte, môj manžel básni o stredisku Bibione... nemáte niektorá skúsenosti s touto oblastou? chceli by sme tam v lete na pár dní aj s našou už skoro dvojročnou Kristínkou... neprezradíte nietkorá viac, ak ste tam náhodou už boli? ... vdaka .. :roll:
Hosť

Odoslaťod Gabika+Šimonko » Ut 03.Jan. 2006 22:25

Danuš bohužiaľ mi neprišlo nič :cry: , ani ss.

My sme chodili do Bibione, cca od dvoch rokov mladšej dcéry, v kuse každé leto, po sebe asi 5 rokov. Ja som si ho nevedela vynachváliť. Najprv som mala objednaný apartmán cez našu cestovku, potom som sa napojila na talianskú cestovku priamo v Bibione. Bývali sme v apartmanovom stredisku TIVOLI, boli to také poschodové domčeky, dole bola kuchyňa s obývacím priestorom, kde sa dalo v prípade potreby aj prespať. Hore boli dve izby a kúpelňa. Jedna izba bola s balkónom. Pred domčekom bola predzáhradka, kde bol krb a posedenie a kus trávičky, kde sa decká v prípade, že sme varili, alebo večer vyhrali.. Mali sme to ďalej k moru cca 500-600 m, ale pre domčeky boli tuším tri bazény / aj detský /v areáli. Boli tam aj preliezky a tuším kurty. Nám vzdialenosť, že sme neboli hneď tesne pri mori neprekážala. S malým dieťaťom sa nedalo byť celkom celý deň pri mori a aj bazén je veľmi príjemné spestrenie.
Po večeroch sú rôzne atrakcie pre deti, poznáš rôzne autíčka a pod..... je tam lunapark, alebo sa prejdete iba tak po kolonáde, obchodoch. Je to centrum pre rodiny s deťmi. Mne sa tam veľmi páčilo a mám veľmi príjemné spomienky a aj cesta bola fajn vždy.
More máš plytké, pláž piesok pre vaše dieťatko ideál a ak to manžel pozná, tak vie o čom hovorí a a budeš mať aj jeho spokojného. Ak by si potrebovala konkrétne info, kľudne napíš, neviem čo by ťa zaujímalo. Môj druhý manžel :wink: nemá rád Bibione, tak ho pomaly lámem kvôli nášmu malému, no on Bibione nemá rád kvôli moru, porovnáva ho s Chorvátskom.
Gabika + Lucia 11.10.1991+Silvia 24.7.1993+Šimon 9.9.2004
Obrázok používateľa
Gabika+Šimonko

Založený: Pi 21.Okt. 2005 15:20

Odoslaťod Danuš » St 04.Jan. 2006 9:14

Ahoj Gabika, posielam ešte raz info o Talinasku. Netuším kde to zlyhalo.
Ponuku som našla na internete náhodou : http://sweb.cz/avoracek/index.htm
Ten pán uvedený na stránke je sprostredkovatel pre ubytovanie v tomto stredisku. S cestovkou sme sa spojili mailom a telefonicky, oni nám poslali plánik cesty a ubytovací poukaz. My sme bývali v apartmánovom dome typu D. Platili sme až na mieste v Euro, takže nemala som obavy. Na stránke ešte nemajú novú ponuku 2006. Ale ako vidíš ceny sú aj po prepočte na naše celkom fajn a my sme cestovali prvý septembrový týždeň. Počasie bolo akurát pre pobyt s malým dieťaťom. Na stránke uvádzajú, že sa platí vopred 20% z ceny, ale my sme všetko platili až v Taliansku, lebo sme cestovali na poslednú chvíľu. Rosalina Mare je vzdialená od BA si 700km ( 10- 12 h cesty). V stredisku bola kontaktná talianska agentúra s dvoma česky hovoriacimi delegátmi, takže dalo sa dohovoriť. Nedaleko strediska sa nachádza hypermarket ( v letovisku boli potraviny dosť predražené ), kde sú ceny podobné našim, takže reči, že Taliansko je pre Slovákov strašne drahé nepripúšťam, Chorvátsko je :roll: .
Apartmánový dom, kde sme bývali ponuka v čechách ešte aj CK:
http://www.nev-dama.cz/leto/italie/seve ... acita.html
Ináč v tomto stredisku by si márne hľadala slovenských turistov ( väčšinou Nemci a Taliani). Dajú sa tam podniknúť aj krátke výlety - Choggia ( malé Benátky ), aqapark na pobreží, detské ihriská, lunapark... Takže toľko ma napadlo, čo sa týka tohto letoviska.
Danuš
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.