LEGO fanclub

Dlhé zimné večery doma, horúce letné dni na lúke, chrípkové týždne v postieľke alebo námorné výpravy vo vani. Každá máme svoje vyskúšané triky na detskú zábavu.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: LEGO fanclub

Odoslaťod ZuzkaB » St 26.Okt. 2005 11:01

Ak máte doma akúkoľvek stavebnicu LEGO a radi sa s ním hrajú nielen vaše deti, ale aj vy, tak sa pochváľte svojimi spoločnými výtvormi a inšpirujte aj ostatných :idea: .
Prílohy
pyramida.jpg
ZuzkaB

Založený: Po 24.Okt. 2005 10:17

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod jesa » St 26.Okt. 2005 12:43

boze , to je moje, nasa mamina nam uz za totaca stale kupovala lego. len lego. esdte tie stavebnice mame doma. A teraz aj aj kupujem detom lego a je to super.
Najviac pouzivame este DUPLO, mame skoro vsetky zakladne sady kociek. Maly vlacik, farmy, zvieratka, indianov, domceky. Strasne rady s a s tym hraju :)
Prave sme im pod stromcek objednali Letisko a vlacik s kolajnicami, tak sa tesim...
Prílohy
nas tato1.jpg
Obrázok používateľa
jesa
expert

Založený: Ut 25.Okt. 2005 20:21

Odoslaťod jesa » St 26.Okt. 2005 12:46

inac najradsej, vlastne skoro vsetko nakupujem cez www.legacek.cz
Maju super vyber, da sa objednat online. NAd istu sumu je postovne zadarmo, len tusim nejaky poplatok na poste, okolo 120-150Sk.
A maju vyborne ceny....
Prílohy
Martin senderak 2r_moje mesto2.jpg
Obrázok používateľa
jesa
expert

Odoslaťod gabika » Št 27.Okt. 2005 7:27

Tak pridavam sa do legacskeho klubu. Tiez este za totaca nam nasi kupili par krabic, boze, to bolo! Vystali to v 3hod. rade, potom, co dostali tajny typ, ze dojde. :shock: Teraz mame nastastie stedreho krstneho otca a ten posiela pravidelne velke krabice. :D Najnovsi je hrad, ale aj tak sa stale hrame s farmou a duplo vlakom, postupne sme dokupili tunel, most, krizovatku a je to uuuuplne super. Az nato, ze je to stale rozlozene a zabera dost miesta. :?
Obrázok používateľa
gabika
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 7:02

Odoslaťod gabika » Št 27.Okt. 2005 7:31

tak foto nebude, vraj priestor vycerpany :x
Obrázok používateľa
gabika
začiatočník

Odoslaťod ZuzkaB » Št 27.Okt. 2005 9:14

Momentalne je u nas hitom stavat velke veci - mame dost kociek (zatial iba same duplo), a predsa nam stale nejake chybaju :o . Stanko (20 mesiacov) pomaha, je sikulko.
Tento obrovsky slimak mal uspech, a liezol opatrne a velmi pomaly :) Povozil vsetkych panacikov aj zvieratka (to bol Stankov napad).
Prílohy
slimak.jpg
ZuzkaB

Odoslaťod ZuzkaB » Št 27.Okt. 2005 9:43

jesa, legacek.cz vyzera uplne super! My mame vacsinu lega z USA (je tam moja svagrina), tam je lacnejsie. Svokra nam z navstevy u nich vzdy nejake doniesla. Ale nejake sme si aj sami kupili tu na Slovensku. Vy sa este chystate investovat do dupla. Co myslis, kedy nastane prechod na male lego pre velkych? Naozaj az v tych 4-5 rokoch?
Co to bola za "Legacek soutez 2005"? Ako ste obstali?
Prílohy
kvety.jpg
ZuzkaB

Odoslaťod jesa » Št 27.Okt. 2005 12:55

legacek sutaz este prebieha :) Tam na ich stranke je to napisane, treba posielat foto na ich adresu a su tam podmienky.

A ten slimak je uplne uzasny :)

Duplo este stale kupujeme a budeme este... Dobre sa s tym hra, je to velke, mam krabicu maleho, ale musim s nimi skladat. Z maleho im kupujem auticka, pretoze martin to miluje rozoberat na kolieska, gumy, svetla :) (vsetky ost.auta doma - nie lego, mame na franforce) takze lego ma vyhodu, vzdy to poskladame naspat :)

A da sa kombinovat duplo - male lego. Takze myslim ze vela zakladnych kociek vyuziju aj potom.
Obrázok používateľa
jesa
expert

Odoslaťod zaza » Št 27.Okt. 2005 13:06

Podľa mňa nieje lepšej hračky. Náš junior dostal I.Duplo ako 8-mesačný a už ho nepustil z ruky, Dnes má 12 a minulý rok dostal posledné LEGO SPYBOTIC, programuje sa to cez počítač.Ale máme drobca 4 roky a ten stavia Duplo,ale už rok aj Lego.Dokáže neuveritelné lietadlá,vesmírne lode-všetko čo lieta. Duplo beriem aj na dovolenky,vždy plný kufrík /ako kufrík Pribináček/ - perfektne sa vyhrá už v aute.Duplo, preto,lebo sa nastrácajú kocky tak ako by mizli pri Legu,niekde v hotelovej izbe. Inak lego máme vo veľkom šuplíku pod postelou, ľahko sa v tom hľadá,lebo je to velký priestor a rýchlo máme upratané. Kedysi sa dal kúpiť taký autobus,ktorým sa jednoducho naberali kocky zo zeme,ale ten nemáme. Keďže "dedíme" po staršom,nekupujeme veľa-dve sady Dupla a 1 Lega a teraz pod stromček by chcel požiarnicky vrtuľník.Ja by som kupovala a kupovala,ale manžel ma vždy stopne-naozaj máme neuveriteľne veľa kociek.
Skladajú vaši podľa návodu? Náš synátor si to vždy zložil a na druhý deň to už pomiešal a vymýšlal nové veci,ale kamoškin syn vždy skladal podľa návodu a vystavil si to na poličku-nikdy nič nezmiešal,všetko pekne na poličke,alebo v príslušnej krabici.
zaza

Odoslaťod jesa » Št 27.Okt. 2005 13:12

hahaha, najprv ja postavim niekedy podla navodu a isto, oni si to hned pretvoria na svoj obraz :)
alica ma teraz take stadium, rano sa zobudi, ide ku krabici a nosi nam drakov, normalne som neverila, ono sa to podobalo na drakov :)

takze vyhrava mimo navodov a stale burat burat a stavat nove, dotvarat :)
Inac s tym kupovanim, ja by som im tiez nakupila skoro vsetko :-) Ale brzdim sa, teda hlavne seko :)
Este otazka, tiez to funguje u vas ako u nas? Zacneme sa vsetci hrat a nakoniec pri legu zostaneme ja s manzelom a skladame o dusu :lol:
Pytam sa sama seba ci to kupujem pre seba alebo pre deti :wink:
Obrázok používateľa
jesa
expert

Odoslaťod zaza » Št 27.Okt. 2005 13:12

Ešte dodám, že my sme ozaj "legomaniaci". Junior k 10.narodeninám dostal výlet do Legolandu v Nemecku. Bol s nami aj drobec a bolo to super.Mali tam aj obrovské kocky-gumové,s ktorími sa dalo pohrať,super detský kútik,množstvo kolotočov, vecí vyrobených z Lega, junior si robil "vodičák" na autíčku, je tám ukážka výroby kociek a mnoho iného. Tie gumové kocky dostať aj na www.eduxe.sk.
zaza

Odoslaťod gabika » Št 27.Okt. 2005 15:25

Tak ja neviem, Jakub je dost zrucny, ale prechod od Dupla k malym kockam sa este nekonal, miluje svoju farmu a vlacik, takze hrad sice postavil, ale tym to pre neho zhaslo. Aspon zatial. :?
Obrázok používateľa
gabika
začiatočník

Odoslaťod jesa » Pi 28.Okt. 2005 20:42

baby skoro som odpadla, dnes nam prisiel z toho legacka vlacik a letisko :shock: Ja som vobec netusila ze to lietadlo je taaaake obrovske :) Parada, budu sa hrozne teist, dostanu to pod stromcek... teraz to maju aj v akcii 2500CZK (na nase cca 3200Sk), normalne sme z toho s muzom hotovi :)
Obrázok používateľa
jesa
expert

Odoslaťod Monina » Pi 28.Okt. 2005 21:16

Caute baby, no to je super diskusia. A to som si myslela, ze sialene zalubena som do lega len ja a moje deti :D . Moj starsi syn Matusko bude mat 4 roky, tiez kupujeme Duplo a nebudeme to este aspon 2-3 roky menit, lebo tie kocky su take akurat, aj pre nas dospelych aj pre decka. My si z toho staviame vsetko mozne, teraz nedavno sme stavali hrad, len taky akoze, mali sme sklapaci most- pouzili sme navijak z poziarnikov a most bol z velkej podlozky.
Ja som zacala kupovat lego hlavne kvoli Borekovi, malemu sa pacili strasne tie stroje. Tak sme mu ich postupne pokupili a vydrzal sa s nimi hrat cely rok, teraz ho uz viacej bavi stavat rozne tipy aut, rozne tahace a zeriavy. Tiez mame objednane lietadlo, nie cele letisko ale len to lietadlo a este tu zachranarsku jednotku a tomu mensiemu konika a kocky.Ja objednavam u obchodnika, dava mi 11%z doporucenej ceny, je to na Legaciku lacnejsie?
Cauuute
Monina

Odoslaťod jesa » So 29.Okt. 2005 9:04

a kde nakupujes ty? mne sa ceny na legacku zdaju fajn... ale treba vzdy kupit viac, aby sa neplatilo postovne...
oprovnavala som s dracikom, mraveniskom, hypermarkety...
viem ze bol nejaky obchod s legom v petrzalke, ale neviem ci funguje... a este som videla RD na racianskej, ale ceny neviem...
takze otazke: kto kde nakupuje lego? ;)

A z toho lietadla budes milo prekvapena uvidis ;)
Obrázok používateľa
jesa
expert

Odoslaťod babetkarka » So 29.Okt. 2005 19:29

Jesa,
Poprosím ťa mala by som záujem o to lietadlo malemu pod stromcek, len som bola teraz na legacku a neviem kde ho nájdem.
babetkarka
začiatočník

Založený: Ne 23.Okt. 2005 19:00

Odoslaťod jesa » So 29.Okt. 2005 19:44

klikni v lavom stlpci na katalog lego > pro nejmensi > Duplo od 2 let > Duplo Ville

a tam na druhej strane je lietadlo aj letisko.
Nezabudni si precitat aj dodacie podmienky na Slovensko.
Obrázok používateľa
jesa
expert

Odoslaťod Monina » So 29.Okt. 2005 20:29

Caute baby, ja nakupujem este dalej ako v Petrzalke, ja som totiz z Martina :wink: . Mame tu jeden maly obchodik a tam mi vysli maximalne v ustrety. Teraz som si uz zajednala darceky na vianoce, budem ich tam mat pripravene, nemusim sa bat ze mi ich predaju a zaplatim si ich az neskor, ked si pre ne pojdem, lebo teraz mi to moc nevychadza. Takze su velmi fajn.
Monina

Odoslaťod maminika » Št 03.Nov. 2005 14:46

Jeeej aj my sa pridavame do Legoclubu... :D Kedze mame rozdelene vsetko na chalanske a babske :D , tak lego tiez. U nas je velmi oblubeny duplo domcek (ten velky bez papierov, inak tie sa mi vobec nepacia), farma a sada velkych babik a samozrejme vlacik, bez toho by to nebolo ono. Deti si stale postavia cele mesto a akoze sa vlacikom navstevuju... :lol: A male legokocky asi naozaj 4-5 rokov, je to individualne, zalezi od dietata. Nas Risko sa hra uz s Jackom Stoneom a poziarnikmi a este nema 3 roky (je to sice skor rozoberanie ako skladanie a hlavne ked sklada, tak z toho vznikne vzdy akasi divna poziarna stanica :wink: )
Mne sa paci aj legobaby a tie hrkalky (to uz je ale prichystane v krabici pre najmladsieho clena :D
Uplne kdesi na zaciatku som povedal, ze Lego? naco? Ale velmi rychlo som pochopila, ze niet lepsej hracky pre deti...
Obrázok používateľa
maminika

Aké nádherné je mať deti...

expert

Mood: Happy
Obrázky: 2
Založený: Pi 21.Okt. 2005 17:08

Odoslaťod jesa » Št 03.Nov. 2005 14:50

ja chcem alicke tiez duplo domcek, kt. mas ty namysli? ja osm jej chcela kupit, taky co ma stolicky, stolik, postele, no neviem, vies mi nikoleta poradit?
Obrázok používateľa
jesa
expert

Odoslaťod maminika » Št 03.Nov. 2005 14:54

Inak my sme zacali lego kupovat, ked sa najstarsi syn hral u svagrovcov dve hodiny vkuse so srubovacim bagrom... presne tam to zacalo a ked sme mu potom na Vianoce kupili srubovaci buldozer na dialkove ovladanie tak sa s tym manzel hral dlho do noci a skusal ako to funguje... normalne ste ma teraz inspirovali svojimi vytvormi, dnes sa budeme urcite dlho hrat s legom :D :D :D
Obrázok používateľa
maminika

expert

Odoslaťod maminika » Št 03.Nov. 2005 14:56

jesa ja som ho kupovala, ufff tusim v r.2002 a vtedy u nas vobec nebol, tak som si ho dala doniest z nemecka. Teraz som taky uz nevidela, viem, ze v eduxe mali kedysi vypredaj a bol tam aj taky domcek, ale teraz som to ozaj davno nevidela... Ale je super a hraju sa s nim aj chalani.. Ked nahodou niekde objavim, dam vediet...
Obrázok používateľa
maminika

expert

Odoslaťod jesa » Št 03.Nov. 2005 14:59

tento si myslela, ze je taky papierovy? http://lego.legacek.cz/domecek+dp35500/
inac som si vsimla, ze teraz ma lego nejaku maniu, a ak maju byt kocky "potlacene" daju vam k tomu nalepku a nalepis to na kocku :( to sa mi nepaci, nase lego za starych cias :) to malo krasne poctivo potlacene na kocke :)
Obrázok používateľa
jesa
expert

Odoslaťod maminika » Pi 04.Nov. 2005 8:16

Presne taky papierovy som myslela, ten sa mi nepaci... A s tymi nalepkami je to pravda, ja som uz davno nove lego nekupovala, lebo mame dobre zasoby, pacil sa mi ale hrad duplo a ten tusim nie je "papierovy" vsak?

Inak ak Karolinka postavi domcek tak ho odfotim a dam ho sem... Ten nas je o hodne vacsi ako ten novy :cry:
Obrázok používateľa
maminika

expert

Odoslaťod ZuzkaB » Pi 04.Nov. 2005 10:35

Tesim sa, ze sa diskusia takto rozbehla :D
Ak chcete tip, ako sa da dobre zahrat - postavte si bludisko. Z celej nasej legovej historie sa na tom nas Stanko (20 m) najviac narehotal. Isiel zosaliet od radosti, ako tam panacikovia bludili, neustale narazali na stenu a s nadsenim im ukazoval vychod (tade podte von, vy nemehla!). Najlepsie bolo umiestnit do stredu piskotku, a nech ju panacik vynesie :o . Obrovska radost a netrpezlivost, ale pravidla neporusil a nezobral si ju priamo :) Casom sa to samozrejme okukalo.

Nemame to odfotene, ak to nabuduce postavime pridam aj fotku. To nase bludisko bolo vysoke 3 kocky a pokryvalo celu velku zelenu zakladnu dosku.
ZuzkaB

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Nápady, hry a tipy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.