Dovolenka v Chorvátsku - dajte dobré typy.

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka v Chorvátsku - dajte dobré typy.

Odoslaťod Lesulka » St 26.Okt. 2005 11:00

Rada by som otvorila diskusiu o Chorvátsku a overených miestach kam sa dá ísť aj s malými detičkami. Keď ste boli na mieste kde sa vám páčilo napíšte krátku charakteristiku a dajte tak typ pre ostatných.
Osobne zháňam na ďalšie leto niečo čo je blízko (Istria) a o ubytovaní mám predstavu radšej bungalového typu (niečo s vlastnou kuchynkou, nie hotel, ale s možnosťou zaplatiť si v centrálnej budove polpenziu najlepšie typu švédskych stolov s výberom aj pre vegetariánov). Ďalším dôležitým kritériom je ticho a kľud v danej lokalite, zeleň v okolí a pozvolný vstup do mora. Náročné? :lol:
Ale vítané sú samozrejme všetky postrehy na dobrú dovolenku.
Lesulka

Založený: Pi 21.Okt. 2005 8:28

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mmonika » St 26.Okt. 2005 17:08

nam sa pacila piesocnata plaz vo vodiciach ,bolo tam vela ludi,ale deti piesok ocenili
Prílohy
chmarikobabatko.JPG
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod Zdenka » Ut 13.Dec. 2005 17:04

Lesulka,nam sa velmi pacilo v Duce pri Omisi, zial nemam foto, ale na internete isto najdes. Je tam piesok,ale je dost tazky,tak sa neviri a voda je cistucka,klesanie pozvolne,idealne pre deticky.Len ta cesta je nekonecna.
Zdenka
začiatočník

Založený: So 22.Okt. 2005 13:53

Odoslaťod japo » St 21.Dec. 2005 20:53

nam sa najviac paci na RABe...
na ostrov Rab sme narazili nahodou ked sme hladali pre maleho v chorvatsku piesocnate plaze.....
pred cca 7 rokmi sme hladali v nasich cestovkach pieskovu plaz v chorvatsku, dost bezuspesne...
vacsina plazi ktore nam odporucili boli vlastne z drobuckych kamienkov pripadne male kusky pieku alebo bez clnka uplne nepristupne miesta / KRK-baska, Pag, Omis, Losin, Bracj/ iba nahodou podla jednej pohladnice sme sa isli pozriet na RAB - a objavili sme tam rozhodne najkrajsie piesocnate plaze od Makarskej na sever..... to mnozne cislo nie je omyl - spolu je ich cez 10 a to nepocitam tie male par metrove + vsade napieskovych plazach je velmi pozvolny vstup do vody, nikedy by sa to dalo nazvat bazenom - 20 m od brehu este stale do 50cm vody...ostrov je krasny aj co sa tyka prirody - kazda jeho cast je uplne ina /hlavne LOPAR, KAMPOR/ kdesa daju urobit krasne turisticke a lebo cykisticke vylety. najvecsie mesto RAB sa podoba na znamejsi ROVINJ.
co sa tyka ubytovania - RAB robi na SK myslim iba vitkovice tours, ale my sme si oblubili dovolenku v campe ktory je rovno na najznamejsej plazi SAN MARINO - 3km - / nie je najmensi - ma tusim kapacitu 3000 osob/- ak ma clovek stastie na miesto tak podvecer moze pekne zo stanu pzerat na deti pri vode - vecer prijemne prehriatej....+ sceneria zalivu s ostrovmi a pohlad na majestane vrchy Velebitu oziarene zapadajucim slnkom.....
cca 3-4 nuda plaze...

ha ha ha... vyzera to ako reklama dakej cesovtky....

takze spomeniem aj minusy:
1. RAB je v lete a hlavne v auguste uplne plny - takze rady na trajektoch /KRK, Jablanac/ najlepsie ist skoro rano - inak treba pocitat 1-3 hod cakanim / Jablanac chodi od cc5.00 - 24.00/ - cena za trajekt - rodina + auto =cca 170/220 Kuna
2. z toho ze je tam pravidelne plno vyplyva : vysie ceny ako na pevnine / vo vsetkom/ + domaci sa nijako zvlast netrhaju a flakaju to sem tam / aj ked sa mi zda ze pristup k cudzincom v chorvatsku sa celkovo dost pokazil.../
3. hlavna plaz - SAN MARINO je cez den preplnena a nevynika extra cistotou - to je to flakanie...
4. k ostatnym plazam je predsa len trosku komplikovany pristup - hlavne s malymi detmi - ale su zase prazdnejsie , taka rodinna atmosfera - ale ziadne bufety apod.. asi najlepsie je pouzit daky vodny taxi alebo vlastny cln / tak hodina usilovneho veslovania na gumenom clne /

aj tak sa nam nikdy nechce odist......

p.s. z BA ked sa vecer o cca 10.00 vyrazi cez A nie je problem byt rano o 6.00 na trajekte JABLANAC / cca 680km/

dake linky:
http://www.lopar.com/eng/lopar.htm
http://www.lopar.com/img/mapa/map-island_rab.jpg
http://www.kristofor.hr/Otok-Rab.html

fajn spomienka takto pred Vianocami - toto leto bol nas RAB bez nas...
:( :(
japo

Založený: St 21.Dec. 2005 19:11

Odoslaťod Mimina » Št 05.Jan. 2006 21:35

Ahojte, my sme boli v lete s 10 mesacnym synom v Omisi a bolo to skvele, mali sme apartman priamo na plazi,plaz bola pieskova a boli na nej aj stromy, takze sme mali tien. Pre maleho to bol raj, dokonca zopar krat spal priamo na plazi pod plazovou muslou. Velke negativum omisu je, ze ak sa chcete ist prejst idete popri ceste kde jazdia kamiony a nie prave najmensou rychlostou, plus domaci si tiez nerobia stres z toho, ze by sa mohli vyburat. A musim suhlasit aj s tym, ze chorati su but tak lenivi, alebo to maju vsetko na haku, pretoze na vsetko maju vela casu, najme obsluha v restauraii je hrozna.Napriek tomu je Chorvatsko krasna krajina a rada sa tam vratim. Cesta do Omisu je dlha,myslim 800 km, ale nam ju maly nastatsie celu prespal, isli sme na noc.
Mimina

Založený: Pi 18.Nov. 2005 21:16

Odoslaťod Mimina » Št 05.Jan. 2006 21:37

Ahojte, my sme boli v lete s 10 mesacnym synom v Omisi a bolo to skvele, mali sme apartman priamo na plazi,plaz bola pieskova a boli na nej aj stromy, takze sme mali tien. Pre maleho to bol raj, dokonca zopar krat spal priamo na plazi pod plazovou muslou. Velke negativum omisu je, ze ak sa chcete ist prejst idete popri ceste kde jazdia kamiony a nie prave najmensou rychlostou, plus domaci si tiez nerobia stres z toho, ze by sa mohli vyburat. A musim suhlasit aj s tym, ze chorati su but tak lenivi, alebo to maju vsetko na haku, pretoze na vsetko maju vela casu, najme obsluha v restauraii je hrozna.Napriek tomu je Chorvatsko krasna krajina a rada sa tam vratim. Cesta do Omisu je dlha,myslim 800 km, ale nam ju maly nastatsie celu prespal, isli sme na noc.
Mimina

Založený: Pi 18.Nov. 2005 21:16

Odoslaťod babetkarka » Pi 06.Jan. 2006 14:34

No my sme boli v Makarskej a bolo to super. Piesok sice nebol ale to nam nevadilo.Aspon sme ho nemali vsade. Na plazi boli kamienky s ktorymi sa krasne vyhral. Na plazi kopec stromov pod ktorými cez obed v stane spinkal.Na plazi sme boli od rana do vecera. Jedlo sme mali zo sebou, ale chodili sme hlavne na vecere. Morske priserky, ryby nam vsetkym velmi chutili. Boli sme na dva týzdne a bolo to uzasne. Urcite sa tam vratime. Vecer sme chodili na promenadu kde boli obchodiky, restauracie a kopec atrakcii pre decka. Velke plus je hlavne synove zdravie kedze minuly rok ako nastupil do skolky bol v kuse chory, a tento rok len raz. aj to nebral antibiotika. Pripisujem to tomu moru.Bolo nadherne, priezracne.
No boli sme pozriet aj v Omisi a tam sa nam vobec nepacilo. Nebolo tam kde ist kedze hlavny tah po ktorej isli nonstop auta isiel cez stred mesta a popri ceste restiky a obchody. Sa nam tam vobec nepacilo. Plaz bola to sa neda nazvat pieskom, skor nejaky pomlety kamen a more plytke ale nie ciste. Mozno oproti Taliansku ale ano. No a priroda a prostredie sa s Makarskou neda porovnat.
babetkarka
začiatočník

Založený: Ne 23.Okt. 2005 19:00

Odoslaťod gabika2 » Ne 15.Jan. 2006 11:41

my sme si tiez teraz zabookovali dovcu do Chorvatska, ostrov Hvar. Nevieme tiez ake to tam bude, ale tesime sa. V katalogu pisali, ze sa tam nachadza aj piesocnata plaz aj kamienkova. Ta piesocnata je samozrejme dalej. :? (ako naschval). Ideme s dcerkou, ta bude mat akurat 2 roky a neviem si predstavit cestu busom. I ked v CK nam povedali, ze ludia bezne cestuju busom s takymi detmi i mensimi. Tak uvidim ako to zvladneme my. :roll:
gabika2

Odoslaťod Dadula » Ne 29.Jan. 2006 20:57

My sme boli v Žaboriči pri Šibeniku. Je to malá dedinka, kde sme objavili piesočnú pláž (!) a tiež tam bola kamienková. Okem toho to bol dobrý východzí bod, aby sme videli veľa zaujímavých miest (Vodice, Primošten, Šibenik). Bol tam kľud, málo ruchu a to sme práve potrebovali. Ale tiež (skoro) žiadne služby, ani promenáda, ani hotel, ani žiadna "chorvátska" hudba. Takže nič pre tých,čo vyhľadávajú ruch. Chceme ísť aj tento rok, čakám na ponuky cestoviek, možno vyskúšame ostrov Pag (boli sme tam pred 4 rokmi a páčilo sa nám.).
Prílohy
petko more 2.jpg
Obrázok používateľa
Dadula
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:09

Odoslaťod Cencula » Pi 17.Feb. 2006 13:54

My sme boli minulý rok na Istrii v Rabacu v hoteloch Girandela. Bolo to super, mali sme 2ročné dieťa a veľmi sa nám tam páčilo. Nám malý nechcel ísť do mora a pod hotelom bol bazén s morskou vodou a nie hlboký. Boli tam aj skákajúce hrady, takže ked sme si už nevedeli dať s malým rady, tak sme ho tam zatovrili a skákal a aspon chvídľu sme mali od neho pokoj. My sme boli spokojný.
Cencula

Založený: Ut 27.Dec. 2005 19:27

Odoslaťod Sona22 » Po 20.Feb. 2006 15:48

My chodime stale do oblasti okolo Splitu. Najlepsie asi bolo v Omiši. Chodime len do domov, vlastnou dopravou- vyjde to velmi lacno. Vyuzivame sluzieb online chorvatskej cestovky uz niekolko rokov- nizsie ceny, velky vyber, vela fotiek, super jednanie. www.chorvatsko.szm.sk
Sona22

Odoslaťod mibur » St 22.Feb. 2006 14:30

My sme si vybrali dovolenku v Zadare, v Boriku, a to preto, lebo vieme, do čoho ideme. Boli sme tam už pred dvoma rokmi. Vtedy sme ešte nemali synčeka. A z miest, kt. sme navštívili sa mi práve toto zdalo vhodné pre dieťa. Je tam aj kamenistá aj piesková pláž, veľa stromov( ako skoro všade v Chorvátsku), pekný park na prechádzky. Čo sa týka stravy mali sme aj máme polpenziu, ubytovanie je v ešte nezrekonštruovanom hoteli, ale je tam všetko, čo potrebujeme. Je to cez CK Satur, vlastnou dopravou a nevyjde to až tak draho. Pekné rozhodovanie. :wink:
mibur

Odoslaťod mibur » St 22.Feb. 2006 14:37

A ešte niečo. Veľkým kritériom pri výbere pre mňa bola poloha destinácie. Trošku sa obávam :roll: , ako zvládneme cestu, a preto do úvahy prichádzala Istria, Krk, Severná Dalmácia.
mibur

Odoslaťod babetkarka » St 22.Feb. 2006 20:29

Mibur, ja som chcela ist minuly rok do Zadaru, ale odradila ma kolegyna. Tak sme to dotiahli az na Makarsku. My chodievame na blind, lebo raz sme boli s cestovkov a ubytko bolo otrasne :roll: A vyjde to ovela lacnejsie. Inac ta dialnica do Splitu je super, neviem ale od Zadaru je to na Makarsku dlhsie asi o dve hodky a da sa to prezit. Nas maly celu cestu prespal :lol: Ake mate stare babo?
babetkarka
začiatočník

Odoslaťod mibur » Št 23.Feb. 2006 13:00

Naše bábo bude mať v júni, kedy cestujeme rok a dva mesiace. Dosť často cestujeme k rodičom. Čím je starší, tým je to horšie. Snažíme sa cestovať v takú hodinu, aby spinkal. Ale aj tak, päť hodín cesty je aj na mňa dosť. :cry: No už máme aj novú autosedačku v smere jazdy, tak už nebude musieť "čumkať" do sedadla a možno to bude pre neho zaujímavejšie. :) Zatiaľ sme mali vždy na cestovku šťastie, dúfam, že to bude aj tento rok tak. Môže to byť fajn ísť na blind, ale neviem, zatiaľ ešte nemám odvahu.
mibur

Odoslaťod babetkarka » Št 23.Feb. 2006 14:24

No v autosedacke je to s nasim horor. Ja viem ze ma bude kazdy preklinat, ale my sme mu zobrali vankus, deku, do medzier na nohy sme dali tasky a pod neho karimatku. Tak mal leharo a spal celu cestu. V autosedacke vydrzi max. 2 hodiny. Tak si cestu neviem predstavit ani ja :roll: Ja viem teraz sa stale pise o nebezpecenstvach a tak, ale ved ked sme boli mali my tak to nejestvovalo. A na hraniciach/my sme sli cez Madarov/ problemy nerobili. Pozreli ze spi a sli sme dalej. Tak sme boli minuly a predminuly rok. Pohoda. Ja viem, ze z jednej srany je to risk, ale pocuvat revanie celu cestu, to by ma asi porazilo :?a manzel by mal nervy, ze by sa nehoda mohla stat skor :)
babetkarka
začiatočník

Odoslaťod mibur » Pi 24.Feb. 2006 9:28

To je fakt, veľa vecí neexistovalo, keď sme boli malí my. Neboli veru žiadne autosedačky, ale na druhej strane, ani taká hustá premávka, diaľnice, na kt. poniektorí jazdia ozlomkrky rýchlo...My sme tiež šli cez Maďarov, boli tam skoro prázdne cesty. Nešli sme po diaľnici ani v Chorvátsku, pretože sme počúvali ich dopravný servis, a tak sme sa vyhli zápche na chorvátskej diaľnici. Išli sme možno trochu pomalšie. A teraz, keď pôjdeme aj s malým, tak asi budeme častejšie stáť a cesta bude trvať dlhšie. Ešte nevieme, či po diaľnici, aebo cez vnútrozemie HR. :?:
mibur

Odoslaťod Danuš » Pi 24.Feb. 2006 13:13

Babulky, keď vás tak čítam musím napísať, že som bola práve na trase, ktorú spomínate ( cez Maďarsko do Chorvátska ) účastníčkou strašnej dopravnej nehody. Keby nebola moja neter v autosedačke, tak už nie je medzi nami :cry: . Bol to najhorší deň v mojom živote. Stalo sa to pred štyrmi rokmi, ale teraz prvý krát o tom dokážem hovoriť. Ale nechcem prosím, aby sa tu strhla diskusia okolo autosedačiek :? . Iba som mala potrebu vám to napísať. Ale človek to musí fakt zažiť na vlastnej koži, aby už nikdy neriskoval. Neviem, či vôbec dokážem ešte niekedy túto trasu absolvovať ( dovtedy bolo Chorv. naším najoblúbenejším miestom ).
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Založený: Ut 29.Nov. 2005 9:04

Odoslaťod Loretta » Ne 05.Mar. 2006 8:39

ahojte, ja ked môžem doporučiť, my chodievame do Podgory - je to pod Makarskou...Bábenko ešte len čakáme tento rok v auguste, no na budúci rok sa tam určite vyberieme už aj s ním...Je tam super, chodí tam strašne veľa rodín s malými detičkami...mesto je pozdlž pláže, tak že tam nejazdia ani autá, je to pešia zona so samými obchodíkmi, reštikami, kaviarnami...proste nám sa tam páči... :wink:
vlaste fotka, ktorú mám pod nickom, je odtiaľ... :wink:
Obrázok
Obrázok
maminka+tatinko+Nicolasko 29.8.2006 3700g/52cm
Obrázok používateľa
Loretta
expert

Založený: Ut 20.Dec. 2005 22:02

Odoslaťod **Tereza** » Ut 07.Mar. 2006 14:57

My sme si minuly rok vybrali Crikvenicu kvoli tomu ze sa jedna o jedno z najblizsich stredisk. Boli sme spokojni s hotelom, sluzbami i strediskom. Bolo tam vela atrakcii pre deti, jemne kamienkova plaz a nasa 3 rocna dcera sa tam vysantila dosyta. Tento rok sme si vybrali Omis - viacere ste ho tu uz spomenuli. Poznate niekto aj konkretne stredisko Ruskamen? Bolo nam odporucene hlavne kvoli detom.
**Tereza**

Odoslaťod Isabel » Ut 07.Mar. 2006 15:18

baby ja chcem ist s malou do chorvatska, ale len do hotela, najradsej do nejakeho novsieho a s plnou penziou alebo all inclusive ak tam nieco take maju :) mala bude mat iba rok a daco, tak potrebujem nieco s pravidelnou stravou a hlavne s dobrou stravou. boli sme v chorvatsku v hoteli ale to sme boli este slobodni a nevadilo mi tyzden jest skoro to iste, ale pri malej by mi ten nedostatok ovocia a zeleniny a stale ten isty salam a prazenica dva tyzdne vadili.
tak dajte fakt dobry tip, lebo chcem mat fakt dobru dovolenku
Isabel Obrázok + Karinka Obrázok + Adrianka Obrázok
Obrázok používateľa
Isabel
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 19:41

Odoslaťod ivas » Št 16.Mar. 2006 19:36

Isabel píše:baby ja chcem ist s malou do chorvatska, ale len do hotela, najradsej do nejakeho novsieho a s plnou penziou alebo all inclusive ak tam nieco take maju :) mala bude mat iba rok a daco, tak potrebujem nieco s pravidelnou stravou a hlavne s dobrou stravou. boli sme v chorvatsku v hoteli ale to sme boli este slobodni a nevadilo mi tyzden jest skoro to iste, ale pri malej by mi ten nedostatok ovocia a zeleniny a stale ten isty salam a prazenica dva tyzdne vadili.
tak dajte fakt dobry tip, lebo chcem mat fakt dobru dovolenku

Isabel doporučujem Ti hotel Zora v Primoštene. Ideálne pre deti, krásne prostredie, kvalitné služby. Mestečko je fantastické - chodíme tam už roky.
♥ SAŠKA 2006 ♥ ELIŠKA 2002 ♥Obrázok Obrázok
ivas
expert

Založený: Po 02.Jan. 2006 21:55

Odoslaťod Horalka » Št 16.Mar. 2006 21:59

Ivas, prosim a cez aku cestovku chodis, alebo kde by som mohla zistit o tomto hotely info. Tiez by ma zaujimalo nieco podobne. Dikes.
Horalka

Založený: Št 12.Jan. 2006 12:26

Odoslaťod Miška » St 22.Mar. 2006 8:27

My sme boli už 3 krát na maličkom, padacím mostom spojeným s pevninou, ostrove Murter, medzi Zadarom a Šibenikom. Najmenší mal vlani 12 mesiacov a cestou bol najlepší, išli sme na noc a celú prespal. Boli sme už aj na Istrii - Pula, ale teraz sú tam super diaľnice, stojí to za to ísť o hodinu dlhšie . Už len kvôli klíme, istote lepšieho počasia a teplejšieho mora. Vlani sme išli cez vnútrozemie v rámci šetrenia :wink: a cesta bola veľmi rýchla, žiadne kolóny spred pár rokov, miestami som mala pocit, že sme na ceste medzi Zvolenom a Lučencom po 22 hodine :lol: , teda skoro žiadne auto. A tie dopravné nehody, aj ja som bola našťastie len svedkom, určite je to nebezpečné, ale my deti zo sedačiek za jazdy vôbec nevyberáme, ani na chvíľku, oni sú už tak zvyknuté. radšej sme si sparvili prestávku a vybehali ich s loptou.
Miška+ Martinko 1998+Lucka 2002+Timko 2004
Obrázok používateľa
Miška

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:30

Odoslaťod janna_1 » St 29.Mar. 2006 11:27

Ahojte.

http://sk.croatia.hr/

Posielam Vam stranku o Chorvatsku s množstvom užitočných informacií - je po slovensky. Na stránke sa dajú aj bezplatne objednať brožúry o Chorvátsku aj mapa Chorvátska. /ak by ste to nevedeli násť tak posielm link:

http://sk.croatia.hr/misc/brosure.php?menu=2&
Obrázok používateľa
janna_1
začiatočník

Založený: St 26.Okt. 2005 16:57

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.