gaštanové pyré

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: gaštanové pyré

Odoslaťod Nella » Št 15.Dec. 2005 21:59

maminy prosím neviete nejaký chutný zákusok z gaštan.pyré?viete predávajú to v obchode, vyzerá to ako maslo je to zmrazené.Moji to strašne lúbie len tak jest ale dajte sem ak máte nejaký chutný zákusok alebo niečo také.Moc Vám dakujem
Nella

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod hannah » Pi 16.Dec. 2005 1:39

ja robim gastanovu tortu - ala Krtkuv dort,
cokoladove cesto obliate presom s javorovym sirupom aby bolo stavnate, a na to na striedacku parizska slahacka - cesto-a gastanovy krem (vyslahana slahacka v ktorej je zlahka premiesane postruhane gastanove pyre)
a na vrch cele oplacat este jednou vyslahanou slahackou pripadne posypat kakaom,mnam
hannah
pokročilý

Založený: St 19.Okt. 2005 23:13

Odoslaťod zazi » Pi 16.Dec. 2005 17:09

Tak to mrazené gašt.pyré po rozmrazení spracujem na cesto spolu s 2 polievkovými lyžicami masla a 1 PL práškového cukru. Rozvaľkám na potravinárskej fólii a potriem plnkou s masla a práškového cukru a kakaa /všetko od oka/, potom stočím do rolády,dám do chladničky stuhnúť. Inak to mávam aj v mrzáku a keď príde nečakaná návšteva vytiahnem a o 10 min. môžem krájať.Na tanieriku ešte polejem griotkou,kto chce dá si šlahačku. Niekedy dám do rolády aj višne namočené v rume ak mám /robievame si domácu griotku/,je to mňam,aj keď bacha na líniu,trocha viac sladké.
zazi

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.