popalenina

O detských chorobách, neduhoch a problémoch s ostatnými rodičmi.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: popalenina

Odoslaťod adda » St 23.Nov. 2005 14:55

ahojte maminy,

neviem, ci pisem do spravnej rubriky, ale zda sa mi najvhodnejsia. Problem je v tom, ze sa mi popalila dcekra,16 mesiacov, stiahla na seba zaliaty caj, zasiahlo hrudnicek, velkost skoro ako moja dlan, 2.stupen. Dnes jej dali dole taky transplantat, ten jej tam dali, ked sme boli na pohotovosti a vyzera to dost zle, cervene...no bojim sa velmi, ci tam neostanu jazvy. Az mi srdce zviera, ked si predstavim, co som sposobila nepozornostou, citim sa ako krkavcia mater...
Chcem sa spytat, ci ste nezalili nieco podobne, ale myslim, ze ste urcite vsetky opatrnejsie, ak predsa, tak ako ste to liecili, ci aj ostali jazvy, ako sa to hojilo.... Ja viem, ze u kazdeho to prebieha inac a koza ma roznu schopnost sa liecit u kazdeho, ale aj tak..Pocula som nieco o gele contractubex, vraj sa pouziva pri hojeni roznych zraneni a jaziev, pripadne neviete odporucit nejaku osvedcenu masticku, pripadne odbornika na popaleniny, som z Ba.
Ak viete, poradte prosim
adda

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod zazi » St 23.Nov. 2005 15:15

Môžem Ťa upokojiť,iba v tom, že nie si sama "nepozorná". Nemôžeme byť s nimi stále a stanú sa aj horšie veci. Náš malý mal tiež tuším okolo 16 mesiacov,keď na seba stiahol čaj-plakal neskutočne a to bol doma aj manžel-proste sme to neustriehli. Nemali sme ho asi až tak horúci ako vy,šli sme len k našej pediatričke, dala nám masť, ranu sme prekrývali sterilnou gázou.Mal to velmi červené,dnes tam nič nemá, popálil sa cez mikinu a tričko,takže aj to dosť zachytilo. Contratubex sa používa na jazvy-ja som ho mala po šití,ale možno aj na toto zaberie. Držím vám obom palce,nech nemáte žiadnu pamiatku na telíčku. Ja mám odvtedy doma pre istotu,take chladivé náplaste na popáleniny zn.VIACELL, tlmia bolesť, chladia a brania vzniku infekcie.Kupovala som ich v lekárni a samozrejme phantenol spray ako prvu pomoc. Zatial sme ich nevužili.
mimochodom, malý v tom čase si malý aj nalomil ruku, takže sa nestresuj, že si krkavčia mater.Náš sa narodil so srdcovou chybou a tak na neho dávame dvojnásobný pozor a predsa sa stane.Paradoxne keď si zlomil tu ruku v obyvačke,zalievala som si v kuchyni čaj.
zazi

Odoslaťod Dot » Št 24.Nov. 2005 13:05

Adda, priznam sa, ze s tak velkou popaleninou skusenost nemam, nase sa vzdy zahojili bez jazvy (cca velkosti koruny), co je vsak dolezite pre buducnost aj pre vsetkych ostatnych - pri popaleni strcit popalenu cast pod studenu vodu (hoc aj sprchu) a umyvat a umyvat a ochladzovat, co najdlhsie, ako je to len mozne. tym sa da velmii vela zachranit. Aby sa to popalenie nesirilo hlbsie, do spodneho tkaniva. Toto nas ucili na zdravo kurze (lekar z ARO).
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Jana+M. » Pi 25.Nov. 2005 13:22

Ahoj. Ja som si ako mala vyliala na stehno cerstvo zaliatu kavu. Dlhe roky som tam mala flak, ale postune sa zmensoval a nakoniec zmizol uplne. Ak je koza na hrudnicku podobna tej na stehne, tak jazva sa postupne vytrati.
Obrázok Jana+Michaela (06/2004)
Obrázok používateľa
Jana+M.
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:56

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Detské choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.