Svrbenie (mikotické ochorenie v tehotenstve)

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Svrbenie (mikotické ochorenie v tehotenstve)

Odoslaťod Zuzka1 » Pi 23.Jún. 2006 8:23

Ahojte
Chcem sa opytat ci nemate mńiektora skusenosti s tymto ochorenim v tehotenstve. Som v 3 mesiaci a priserne svrbenie :oops: v posve. Bola som u lekarky , ktora mi dala urobit nejaku vodicku s ktorou sa mam vytierat a este mast Fungicid. Na masti je napisane ,ze to mozu uzivat tehulky ale nedoporucuje sa to v prvom trimestri. Tak sa bojim :( aby mi to neuskodilo. A este nieco , mam to uz skoro mesiac a problem stale pretrvava nic mi nepomaha. Neviete mi nieco poradit co by som mohla uzivat aby to neuskodilo?
Ahojte
Zuzka
Zuzka1

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod andreja » Pi 23.Jún. 2006 13:00

ahoj asi ta nepotesim ale aj ja som mala tento problem cele tehot.vsetko co sa dalo som brala aj naviac som ako zdrav.sestra vyskusala a vobec my nic nepomohlo.akonahle som porodila vsetko odvtedy ok-uz 16.mes.dr.my povedala ze ak budem znova tehot.budem s tym mat opet problem proste tym ako je zmenene flora ph posvy.ale vraj by sa nemalo jest sladke lebo vtedy tomu vyrazne napomaha candida albikans.a priznam sa ja som moc neodolala..to ani nepomahali cipky masti hyg.obrusky homeopatika.no prodte to bola hruza.dufam ze som ta moc nenastrasila.urcite ti este dakto napise lepsiu skusenost nez som mala ja.pa
andreja

Odoslaťod catarinka » So 24.Jún. 2006 19:11

ahoj
Ja som momentalne v 27tt, mam taky isty problem. Mykoticky zapal od zaciatku tehotenstva. Este som ani nevedela ze som tehotna a uz tam bol poriadny zapal.Dostala som vtedy vklady a lekarka ma zacala liecit aj na bakterialny zapal.Dala mi 3 druhy vkladov jeden sa nemohol v tehotenstve a kedze sme v tom obdobi chceli otehotniet, brala som len tie ktore sa mohli v prvom trimestry. zapal sa mi preliecil. ale opat sa po case opakoval, to uz sme vedeli ze som tehotna, takze mi lekarka dala vklady ktore mozu tehotne. nakoniec som skoncila tak ze kombinaciu tychto dvoch cipkov si davam kazde 3 dni preventivne. Okrem toho je dolezta hygiena iba cistou vodou, bavlnene spodne pradlo, pozor na bakterie z konecnika a samozrejme sa vzdat vsetkeho sladkeho, to kvasinky strasne miluju.teplo a sladke prostredie.Kedze sa v tehotenstve meni prostredie v posve tak takymito problemali trpi vela tehotnych.Drzim ti palce nech sa toho neprijemneho svrbenia zbavis a nebudes tym trpiet cele tehotenstvo.
catarinka
expert

Založený: Pi 23.Jún. 2006 17:45

Odoslaťod Zuzka1 » Po 26.Jún. 2006 10:03

Ahojte
Dakujem za odpoved.Aspon viem,ze som v tom neni sama a je to normalne lebo som myslela,ze sa uz zblaznim. Takto to budem musiet nejak vydrzat.Majte sa .
Zuzka
Zuzka1

Odoslaťod NikoletaT » St 28.Jún. 2006 3:55

Nie, nevydrzaj!
Kludne si to daj! Ja som akurat mala tento problem, samozrejme lekarnik (farmaceut, nie ten fero za pultom) mi tvrdil to, co je napisane na letakoch, nie je to bezpecne.
Tak som zavolala na poradensku linku mojej porodnice, kde sa specializuju na lieky pocas tehotenstva. Povedali mi, masticky s latkami ako clotrimazol alebo micanazol si kludne mozem davat vaginalne, aj zo zaciatku.
Varovali ma pred oralnymi liekami, napr Diflucan (flucanazole), zvlast v prvom trimestri.

Tak kludne, to sa len spolosnosti chrania pred sudenim.
Obrázok používateľa
NikoletaT
začiatočník

Založený: Ut 25.Okt. 2005 4:53

Odoslaťod Zuzka1 » St 28.Jún. 2006 9:05

Ahoj Nikoleta
Dakujem ti , moc si mi pomohla lebo je to ako vies strasne neprijemne.

Ak mate niektorá nejake skusenosti s mastickami, ktore vam v tehotenstve zabrali , dajte mi prosim vediet.
Dakujem

Ahoj Zuzka
Zuzka1

Odoslaťod Margo » St 28.Jún. 2006 11:30

nastastie ten problem nemam, ale ja preventivne po menzese vzdy zvyknem uzivat par dni v mesiaci cipky s obsahom laktobacilov, tusim sa teraz volaju Gyntima. a pred kupanim v bazene alebo vo volnej prirode zvyknem mat tampon namoceny v geliku s obsahom cajovnika (tea tree), volalo sa to Femigel, tusim sa predava este aj teraz. skus si po prelieceni antimykotikami aplikovat gyntimu alebo femigel, urcite neuskodi. moja sestra zase v takychto pripadoch neda dopustit na obycajny biely jogurt (musi obsahovat zive kultury laktobacilu, ktory da na tampon a aplikuje.
po menzese aj v tehotenstve sa meni pomer hormonov v tele, to moze spustit kvasinkove ochorenie, je to pomerne bezne. nestaci vsak iba vyhubit kvasinky antimykotikami, treba potom aj obnovit beznu posvovu floru, ktora obsahuje laktobacily. inak je to velmi nachylne na recidivu
Obrázok používateľa
Margo
expert

Založený: Ut 28.Feb. 2006 19:26

Odoslaťod Zuzka1 » Pi 30.Jún. 2006 9:22

Dakuje Margo
Zuzka
Zuzka1

Odoslaťod modrofuzik11 » Št 17.Apr. 2014 15:37

skus pouzit canesten intime gel. mne pomohol. kazdy vecer som sa umyla a bolo mi fajn. tiez skus obmedzit sladkosti. popripade "preliecit" partnera. moze byt nositelom...
modrofuzik11

Založený: Št 19.Máj. 2011 10:55

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.