Žihlavka

Problémy s pokožkou, dermatitídy, atopické exémy, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Žihlavka

Odoslaťod b.ildi » St 31.Máj. 2006 13:06

Ahojte,ma niekto skusenoti so zihlavkou?Moja dcerka(24 mes.)ma ju na celom tele.Dostali sme Flonidan a este nejaky krem.Stale sa to zhorsuje.Este nemala zihlavku,vobec nevieme od coho to je.Ako sa to lieci a kolko trva?
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
b.ildi
začiatočník

Založený: Št 27.Okt. 2005 12:00

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod dona » Po 19.Jún. 2006 14:36

Ahoj, asi ťa veľmi nepoteším, so žihľavkou máme veľké skúsenosti - teda už od 3 rokov mojej dcéry teraz má už 5 rokov. Žihľavka je vlastne alergická reakcia tela na nejakú látku. Moja dcéra sa pravidelne sa vysypáva po celom tele a to priblížne 2 - 3 x do mesiaca a momentálne je to aj viac krát. Berie tiež lieky aerius. Lekári jej nevedia zistiť na čo je alergická - či sú to potraviny, prípadne pracie prostriedky, aviváže .... Najnovšie mi povedali, že to môžu byť všade prítomné EMULGÁTORY. Takže nesmie pyť džúsy, bylinkové čaje, ochutené nápoje ... , papať nesmie citrusové plody, keksy s plnkami...., kupné džemy, med , jogurty s dlhou záručnou dobou - najhoršie sú asi dannone... (my kupujeme len SABI ).
V imunoalergologickej ambulancii jej robili krvné testy - na niektoré potraviny a na pele no výsledky boli negatívne. Mali jej dokonca robiť kožné testy - no nepodarilo sa keďže bez liekov nevydrží týžďeň.
Niekedy rozmýšľam či má zmysel ju pchať tými liekmi, keďže aj tak sa jej na tele objavuje žihľavka. Potom to lekári riešia, že jej okrem aeriusu dajú dithiadhem a prípadne to ešte doplnia prednisolom. Za tri dni jej to síce zmyzne, ale o týždeň - 2 týždne je zasa vysypaná. Niektorí známi ma utešujú, že z toho vyrastie, no či naozaj to ukáže čas. Prajem ti pevné nervy a veľa sily - je to strašné, keď vidíš telíčko svojho zlatíčka pokryté fliačikmi a ty jeho matka nemôžeš a nevieš ako mu pomôcť. PAPA DONA
dona

Odoslaťod vikinikii » Po 17.Júl. 2006 14:34

Ahojte moj problem so zihlavkou a velmi silnou obrovskymi mapami po celom tele nastal asi ked moj syncek mal 8 mesiackov :? :? :? tazke mam zihlavku asi 3 mesiace :? brala som hydrokortizonove injekcie ktore zaberali ale nemozu sa pichat donekonecna :? :? :? vystriedala som uz asi 4 lekarov tu v Topolcanoch teraz chodim az do Blavy k imunologovi nasadili mi Telfast 180 rano jednu tabletu a Prednison 20 dve tablety denne :? :? :? a este Fenistil 1 tabletu vecer pred spanim :? :? :? robili mi krvne testy ktore su zatial v poriadku imunita je uplne v pohodke aj dalsie testy :? :? :? zatial na potraviny netestovali obavaju sa aby som nedostala sok a aby som sa nezadusila :? :? :? neprijali ma ani do nemocnice :? :? musela som prestat kojit maleho a beriem lieky zapisujem si do dennika ako casto a kde sa osypavam a opuchy :? :? kazdu chvilku som na pohotovosti s tym za ma dusi ze mam vysypany krk z vnutra :? :? :? doktor am este ani netestoval a uz vyhlasil ze sa ani vo vacsinej pripadov vobec nezisti co sposobuje zihlavku a ze sa sama strati ako aj prisla :? :? :?

moja zihlavka bola pravdepodobne vyvolana jahodami silnym alergenom prvymi jahodami a odvtedy sa mi prudko uvolnuju histamini v tele v dosledku silneho tepla ako slnko a teplo a aj ked sa na bicykli spotim ked chodim so syncekom von tak pridem domov s tym ze mam velke mapy po tele a uz ani tabletky nezaberaju pomoze len hydrokortizon :cry: :cry: :cry: mam Koprivku na tvary opuchnu mi viecka oci po stranach slichy a krk zapuchne no je to strasne neprijemne :cry: :cry: :cry:

doktori sa cuduju ze som nikdy nebola alergicka na nic vsetko som kludne jedla nevadil mi prach pel nic vobec nic :shock: :shock: a teraz mi vadi asi vsetko :roll: :roll: :roll:

tolko moj prispevok :!: :!: :!:drzme sa my co mame alergie je to velmi neprijemne a dost to boli ja mam Koprivku velmi bolestive vcera mi napr. navrela velika mapa na stehne na nohe a ten flak cerveny strasne stipe a boli na dotyk a ked to mam po celom tele tak nezaobide sa to bez slz :cry: :cry: :cry:
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Založený: Ne 19.Feb. 2006 20:03

Odoslaťod vikinikii » Ut 18.Júl. 2006 15:11

b.ildi píše:Ahojte,ma niekto skusenoti so zihlavkou?Moja dcerka(24 mes.)ma ju na celom tele.Dostali sme Flonidan a este nejaky krem.Stale sa to zhorsuje.Este nemala zihlavku,vobec nevieme od coho to je.Ako sa to lieci a kolko trva?

velmi tazka otazka ze kolko trva :? :? :? mna lekari utesuju ze ako prisla aj zmizne ale zatial ziadna zmena :? :? :? mam to tiez stale horsie po celom tele ako som uz pisala ak by som nemala lieky tak som hotova a este sa aj zadusim ja totiz mavam aj v krku osypane a zapuchnute :? :? :?
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod gabi1 » Št 17.Aug. 2006 18:34

ahojte,

ja mam tiez maleho synceka ,ktory ma 1 rok a 3mesiace, a druheho 3 a pol rocneho. Zijeme vo Viedni a na zaciatku juna som dostala tu pliagu zihlavku. Zo zaciatku to boli len akoby stipance, po case uz velke plochy na tele, opuchy oci, pery a ked si obujem cele topanky, tak mi opuchnu totalne nohy, velmi to boli, vyzera to ako zlomenina, ani sa neda poriadne chodit. Bola som v soku, ze co to je za choroba. Pride z cisteho neba, po tabletke zmizne...a opat. Najhorsie je, ze uz mi neskor nezmizli tie vyrazky ani po antihistaminikach, ostali cely den. Boli sme aj pri mori, tak velmi som dufala, ze tam to zmizne a figu. Inak testujem sa uz dlhsie a na nic som neprisla, niekedy mam pocit , ze je to z tychto horucav, ale mala som to aj po ochladeni. Inak vzdy sa mi to spravi najviac vecer a rano. Bola som tu u kozneho lekara, co mi dalo vela namahy, lebo sme tu len pol roka a vsade musim ist s mojimi dvomi ratolestami.
Kozny mi dal najskor len Xyzall, ten zaberal, potom uz ani nie. Po 6 tyzdnoch mi nasadil vraj na take precistenie organizmu antibiotika proti bakteriam Vibromycin na 20dni. Poslali ma na vsetky mozne vysetrenia, na gyndu - vytery, na krcne - zakl.vysetrenie + rontgen prinos.dutin, na zubne, ci nemam nieco pod zubom nejaky vacok, brali mi krv, moc, stolicu.....taktiez nejake vytery na sifilis, hiv...toxoplazmozu....ani neviem na co este, bol to cely zoznam, co tam k urtikarii mali. Nic nezistili zatial, len candidu v stolici. Teraz beriem mycostatin proti candide, ale len par dni, je to dvojtyzdnova liecba. Nesmiem jest ziadny cukor, ani med...ani bielu muku, drozdie....
Musim povedat, ze sa to trosku zlepsilo, uz beriem len pol Xyzalu rano a pol vecer, urobi sa mi par vyrazok a tie hned zmiznu. Ja pevne verim, ze je to na ustupe.
Inak v Nemecku existuje stranka www.urticaria.net, je tam vela typov a rad. Docitala som sa, ze niektorym pomohlo nejest cukor dlhodobo a uzivat calzium 1000.
Najhorsie je, ze len u 10percent ludi zistia pricinu.
Inac mne dost pomaha aj studena sprcha, ktoru som predtym neznasala.
Hlavu hore dievcata, musime bojovat, najviac mi je luto tych malickych deticiek. Dufajme, ze nam vsetkym pomozu lekari, alebo to zmizne coskoro, tak ako to prislo.
gabi1
začiatočník

Založený: Ne 11.Jún. 2006 17:46

Odoslaťod gabi1 » Št 17.Aug. 2006 18:45

este ma napadlo, ze pri svrbeni je vraj dobry kupel vo vode s praskom do peciva. :D Pisu to lekari na tej nemeckej stranke. Ja som to zial neskusila, lebo mame len sprchovy kut. A dobre je skusit ryzovo - zemiakovu dietu, par dni, ak zihlavka ustupi, alebo zmizne, tak je to zo stravy. Taktiez treba vylucit potraviny ako su syry, paradajky, jahody,alkohol, soju....vsetky alergeny zo stravy, pre istotu. Dobrre su vraj acidofilne jogurty.
Ja to vsak vsetko dodrziavam a nic, aj dietu som drzala. Zial nenastalo zlepsenie. :evil:
Som zufala z tych tabletiek kazdodennych, ani ja som nikdy nebola na nic alergicka. :roll:

Mozme si aspon cez toto forum poradit, mam pocit, ze ked doktori pocuju zihlavka, tak su sami zufalí. Mame to tazke.

Prajem pekne dni, bez tych hnusnych vyrazok, nech idu do certa :twisted:
gabi1
začiatočník

Odoslaťod gabi1 » Št 07.Sep. 2006 8:14

Ako vidim, zatial si tu pisem sama. :lol:
Bolo by fajn, keby sa ozvalo viacej ludi, mozno ked dame hlavy dokopy, nieco vymyslime, co nam trosku pomoze.
Ja som dufala, ze moj stav sa zlepsuje. Trvalo to asi tri tyzdne, ze som mala len par kuskov po tele, ale jedneho dna asi pred tyzdnom to opat vypuklo a poriadne. Ja uz tomu naozaj nerozumiem. Preco????????????????
:cry:
gabi1
začiatočník

Odoslaťod vikinikii » Po 02.Okt. 2006 22:23

gabi1 píše:Ako vidim, zatial si tu pisem sama. :lol:
Bolo by fajn, keby sa ozvalo viacej ludi, mozno ked dame hlavy dokopy, nieco vymyslime, co nam trosku pomoze.
Ja som dufala, ze moj stav sa zlepsuje. Trvalo to asi tri tyzdne, ze som mala len par kuskov po tele, ale jedneho dna asi pred tyzdnom to opat vypuklo a poriadne. Ja uz tomu naozaj nerozumiem. Preco????????????????

ahoj moja mas pravdu mohlo by sa ozvat viac ludi :!: :!: :D :D :D

tazke ja som na tom takto zatial :roll: presla som vyseteniami ako ty :? riaznymi dokonca sonom organov bolo podozrenie na zlcnikove kamene :? :? :? vsetky organy mam v poriadku dokonca ladviny :) aspon tomu sa tesim :)

no a este mi kozna predpisala takui mast ktora je vraj velmi dobra ale nie pre mna :roll: :roll: :roll: mne nezabrala :? :? :?

aj ja som vystriedala mnoho liekov uz ani poriadne neviem ktore boli :shock:

brala som kombinacie tabletok: Prednison 40, Telfast 1krat denne, Fenistil 1krat denne

dalsi mesiac: Prednison 20, Fixit 180 jeden krat denne, Fenistil 1krat denne, Famotidin 1krat denne :)

dalsi mesiac: Prednison5, Fixit180, Aerius 1krat denne, niekedy som si dala Dithiaden

dalsi mesiac Prednison 5, Fixit 120 2krat denne, Aerius 1krat denne, antibiotika 1 krat denne, proti zapalu pokozky a chripke bola som chora :?

no a teraz beriem : vysadzala som Prednison uz ho neberiem :) Fixit 120 2krat denne, Aerius 1 krat denne, Nalcron 4 krat denne,

ako som vysadzala Prednison musela som drzat dietu aj drzim snazim sa nejest alergeny ovocie a nejem sladke ziadnu cokoladu a nic co obsahuje oriesky a tiez nekorenim a nejem moc slane :? :? :? mala som problem s vysadenim Prednisonu pretoze sa prekryval s inymi liekmi hlavne s Nalcromom ktory posobi len v crevach a zabranuje alergenom aby sa dostali do tela :) :) :) kym som 2 tyzdne vysadzala Prednison tak som bola kazdy druhy den na tom velmi zle ze mi musela suseda sestricka pichat Hydrokortizon a tiez som musela minuly tyzden utekat na pohotovost mala som strasny opuch tvare a vysoky tlak 150na90 chceli ma nechat lezat na internom :? :? :? pichli mi Sol Medrol kortikoid ktory prudko znizuje tlak svojim ucinkom rychlejsim a takmer som odpadla museli ma dat lezat a pit vodu :? :? nie raz som utekala na pohotovost som tam uz ako doma mavam casty vysev v krku a na tvary a vo vlasoch boli ma to ako modriny je to velmi bolestive a tiez na chodidlach nemozem stupat na nohy :? :? :?

teraz mam asi 4 dni pokoj a uz neberiem Prednison tomu sa aspon tesim :? :? :? mam vysev po tele ale velmi slaby ze si to ani nevsimam :) je to ovela lepsie ak drzim dietu a beriem NALCROM :D
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » Po 02.Okt. 2006 22:33

GABI :) medzi tym ako som sem nepisala mi moj inunolog robil testy na muku, mlieko, vajcia , prach, pel :) :) :) nie som alergicka na tie zlozky :) :) :) pises ze nemozes jest drozdie a muku :shock: myslim si ze z toho to nebude :? :? :? tiez som mala podozrenie na tieto zlozky ale som testovana na ne a testy su negativne som v poriadku co sa tyka tychto testov :? :? :? minuly mesiac mi bral krv opat a tuto stradu idem opat na kontrolu a uvidim co zisti alebo nezisiti teraz :? :? mala som obrovsky vysev po tom ako som skusila zjest jednu broskynu a este ked som zjedla melon a tiez ked som robila ryzoto a dobre som ho okorenila a mala som velmi silny opuch tvare a oci aj po tom co som zjedla kukuricu :shock: :shock: :shock: a jednu napolitanku :? :? :? skor tieto zlozky to mozu byt :? :? :? skus brat NALCROM mne zabera :) je drahy stoji asi okolo 1000Sk ale mne zatial ucinkuje :) :) :) pre mna je uz uspech ze som nemala silny vysev a opuch tvare 4dni :) :) :)
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » Po 02.Okt. 2006 22:37

GABI este som chcela ze ty pises len o koznej :? ale mala by si ist aj k imunologovi na odber kvi a nejake testy aby ti porobil aby sa vylucila alergia na niektore zlozky aby si mala dusu na mieste ze muku a vajcia a mlieko a prach a pel ti neskodia :? :? :? nadalej nam vsetkym ktori mame problem s touto chorobou zelam skore uzdravenie a aby sme to zvladali lahsie a pokojnejsie :) :) :) viem ze je to velmi tazke a hlavne ak mame doma male deticky a nie sme schopne normalne fungovat a starat sa o ne :? :? :?
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » Po 02.Okt. 2006 22:42

gabi1 píše:Ako vidim, zatial si tu pisem sama. :lol:

viem presne co pises :? :? :? ja som mala tiez take obdobie asi tyzden par fliackov a tiez to potom vypuklo naplno :shock: skoro som umrela zadusenim a dokonca sme museli s muzikom volat sanitku aby ma prisli pichnut do zil :? :? :? vela krat musela prist sesuda a pichnut mi Hydrokortizon v noci a tiez cez den co som nebola schopna fungovat alebo sa mi tak osypali nohy ze som nemohla chodit ani bicyklovat a zit ci dychat :cry: :cry: :cry: teraz v poslednej dobe som to mavala vo vlasoch a na tvary opuch oci :cry: nemohla som spat a lezat na hlave strasna bolest ako modriny keby som mala vo vlasoch :cry: :cry: :cry: mozno si zjedla nieco co to vyvolalo a nedrzala si zu dietu :? :? :? ja tejto chorobe tiez nerozumiem a hlavne tym premenam v castym :shock: chvilu klud a potom idem zomriet a mam rychlejsi pulz a tlak infarktovy :cry: :cry:
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » Po 02.Okt. 2006 23:23

pocula som ze pomaha aj nejaka lampa nieco ako horske slnko :shock: :shock: :shock: no a infuzie Sol Medrol :) :) :) imunolog mi ich chce nasadit ak nic nezaberie ani Nalcrom :? :? :?
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » Po 02.Okt. 2006 23:26

GABI ked mam silny vysev tak mam aj bolesti zaludka silnu koliku a zimnicu :? :? je mi tak zle ze by som vracala alebo ma prehana :? davam si vtedy 35kvapiek Algifenu ktory mi zaberie alebo Pankreol 2tablety :? :? :?
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » Po 02.Okt. 2006 23:31

no a este som si robila ocne vysetrenie Perimeter ocne pozadie :? :? :? to sa robi ak ma pocient brat Antimalarika :? :? :? tie mi chce tiez imunolog nasadit :? :? :? Antimalarika nejakym sposobom zabranuju Histaminom aby sa prudko uvolnovali a lieci sa tym Malaria :shock: :shock: ak sa beru tieto lieky tak sa chodi casto na ocne vysetrenie aby sa vylucilo poskodenie zraku :shock: :? ale dufam ze tak daleko zajst nebudeme musiet :cry: ze Nalcrom zaberie :)
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » Po 02.Okt. 2006 23:32

no ja som dnes toho popisala :shock: tak sa pridajte aj dalsi :!: :!: :!: nech tu nie som len ja :oops: :oops: :oops:
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod gabi1 » Ut 03.Okt. 2006 8:38

Ahoj Viki,

ani si nevies predstavit ako si ma potesila, konecne sa niekto ozval a zapojil do debaty. Tu chorobu hnusnu Ti samozrejme neprajem, zelam Ti, aby coskoro zmizla, aby si tu mohla pisat nejake pozitivne rady.
Poviem Ti, ze ked som Ta citala, tak som pochopila, ze som stale na tom este dobre, moze to byt este 100krat horsie, a musela si to mat veeelmi tazke. Tie opuchy tvare a krku, kortikoidy....skratka hruuuza. Som rada, ze sa Ti teraz lepsie vodi.
Je pravda, ze by som mala absolvovat este cely rad vysetreni, neviem, preco ma nikam neposielaju. Na kontrolu idem tento tyzden.
Takze vlastne pricinu Tvojej zihlavky nenasli, ze? A odkedy ju uz mas?
Ja som teraz na tom celkom fajn, par vyrazok na tele, ktore v priebehu dna zmiznu, ostane naozaj len par. To je takto posledny tyzden. Ale pravda je, ze vcera rano som mala totalne opuchnute jedno ok - priserka :lol: Zacala som skusat homeopatika.
Dufam, ze to nieco pomoze. AK ano, dam vediet.
A ake velke mas babo?
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
gabi1
začiatočník

Odoslaťod gabi1 » Ut 03.Okt. 2006 8:40

Viki, idem koncit, prichadza mi navsteva, ale urcite sa este ozvem a budem cakat pozitivne spravy od teba. Cauko
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
gabi1
začiatočník

Odoslaťod vikinikii » Ut 03.Okt. 2006 21:38

gabi1 píše:Ahoj Viki,

ani si nevies predstavit ako si ma potesila, konecne sa niekto ozval a zapojil do debaty. Tu chorobu hnusnu Ti samozrejme neprajem, zelam Ti, aby coskoro zmizla, aby si tu mohla pisat nejake pozitivne rady.
Poviem Ti, ze ked som Ta citala, tak som pochopila, ze som stale na tom este dobre, moze to byt este 100krat horsie, a musela si to mat veeelmi tazke. Tie opuchy tvare a krku, kortikoidy....skratka hruuuza. Som rada, ze sa Ti teraz lepsie vodi.
Je pravda, ze by som mala absolvovat este cely rad vysetreni, neviem, preco ma nikam neposielaju. Na kontrolu idem tento tyzden.
Takze vlastne pricinu Tvojej zihlavky nenasli, ze? A odkedy ju uz mas?
Ja som teraz na tom celkom fajn, par vyrazok na tele, ktore v priebehu dna zmiznu, ostane naozaj len par. To je takto posledny tyzden. Ale pravda je, ze vcera rano som mala totalne opuchnute jedno ok - priserka :lol: Zacala som skusat homeopatika.
Dufam, ze to nieco pomoze. AK ano, dam vediet.
A ake velke mas babo?

moj syncek mal v auguste 1 rocik :D :D :D zatial pricinu zihlavky nenasli :cry: dufam ze najdu aspon budem vediet co nemam jest a na co si mam davat pozor :roll: :roll: mam ju uz 7 mesiacov a kazdy den mam vysev na celom tele a mavala som aj opuchy ako som pisala 2 tyzdne som bola na Hydrokortizone :cry: :cry: :cry: priamo do zil ma pichali :? :? aj dnes mam vysev flaky po tele svrbi a pali :roll: :roll: nemam vsak opuch :) zajtra cestujem do Blavy budem mat vysledky krv tak som zvedava co noveho sa zisti alebo nezisti :roll: :roll: ja som homeopatika este neskusala ale skusala som pit caje bylinkove a skoro ma to zabilo tazke uz to neskusam :? :? :? chcela som pit nieco na precistenie ale len som opuchla narobila som si velmi zle mala som vysev ak v krku skoro som sa zadusila :? :? :? no a doktor mi este napisal papier aby som sla na krcnu pohotovost aby ma vysetrili ked budem mat vysev v krku ci sa jedna o vnutorny alebo vonkajsi vysev a opuch :? ak by to bol vnutorny tak potom by mi napisal sprej na dychanie Inhalator :) :)
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » Ut 03.Okt. 2006 21:41

GABI zihlavka moze byt 1000krat horsia ako si myslis :? :? :? mala som zu rozne problemy s tym aj bolesti zaludka a hnacky pri vysokom vyseve a opuchu tvare tiez vysev v krku mavam nemozem preglgat a tazko sa mi dycha a tiez bolesti reumaticke :cry: :cry: :cry: co je strasne bolestive a neprijemne :? :? :? potieram si to Fenistilovou mastou alebo som pouzivala tekuty puder :? dokonca som si to isty cas potierala Calciovou mastou :? zmiernuje palenie :?
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » Ut 03.Okt. 2006 21:44

GABI aj ja ti zelam aby si vyzdravela aby sa Koprivka stratila tak ako prisla a uz nikdy ta neobtazovala :twisted: :twisted: a zelam to aj vsetkym detickam aby nemali tuto pliagu :cry: :cry: :cry: mna to velmi boli a je to neprijemne :? neviem si predstavit ako velmi musi trpiet dietatko ked ma nieco taketo :shock: :cry: som vdacna za to ze to nema moj syncek :? :? :? radsej nech ja mam Koprivku ako on :?
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » St 04.Okt. 2006 13:11

sme doma z Blavy :? nie som alergik na ziadne ovocie :shock: som zdrava jak ryba akurat cela ohukana :twisted: primar povedal ze mozem byt alergik na niektoru zlozku v nejakej potravine ale zakladne testy neukazali alergiu ja uz tomu vazne nerozumiem predspisal mi lieky mam ich brat mesiac ak sa po mesiaci stav nezlepsi mam ist na internistovi alevo infektologicke a predpisal mi kortikoidy infuzne Sole Medrol :shock: takze taka je moja dalsia liecba :roll: stale dookola to iste :evil:
Prílohy
nn3.JPG
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » St 04.Okt. 2006 13:12

:)
Prílohy
nn2.JPG
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod vikinikii » St 04.Okt. 2006 18:10

:? :? :? dnes to so mnou je asi taketo po tom co mi lekar povedal som si na nervy dala napolitanku s lieskovoorieskovou naplnou :oops: :oops: a takto mi zapuchaju usta a zacinaju uz aj oci ale dala som si Prednison 20 mala by som za 4 hodiny odpuchnut :? :? :?
Prílohy
viki Koprivka.JPG
Obrázok
Obrázok používateľa
vikinikii

kuk

expert

Odoslaťod gabi1 » Pi 06.Okt. 2006 18:54

AHoj Viki,

snad si uz odpuchla a je vsetko v poriadku. Poznam ten obraz aj ked pravdupovediac, taketo silne opuchy som este nemala. Viem si predstavit, ako sa pri tom citis a aky mas neustale strach. Ide to pekne na nervy, clovek ma z tej choroby psychiku na nule. Este si hovorim, ze mame stastie, ze nechodime do roboty, lebo to si uz vobec neviem predstavit. A s tou napolitankou to poznam, clovek niekedy zo zufalstva spravi hlupost, zje co nema a potom este par dni lutuje. Na jednej strane je fajn, ze si zdrava - okrem tej hnusoby zihlavky - a ze ti nic nezistili. Je to sranda, ze testy neukazali zatial nic. Ja nechapem, kde sa to potom berie a odkial to z nas vychadza.
Ja som pila zihlavovy caj, ten mi neublizil, ale ani nepomohol. Momentalne beriem 3krat denne ten xyzal a tie homeopatika. Inak mam teraz len par vyrazok, akoby sa to zlepsuje. Ale nejdem sa tesit, pretoze si myslim, ze sa to neoplati sa tesit, lebo potom to znovu pride a budem cela cervena ako muchotravka.
Viki, ak by mi tie homeopatika zabrali, tak ti dam vediet. Su to nejake nemecke preparaty, na Slovensku ich nemaju. Vola sa to Schussler salze a ja beriem c. 9, 10 a 12. Lekarnicka mi vravela, ze su velmi ucinne, len to treba dlhodobo brat. Aspon mesiac.
AK by zabrali, tak ti ich mozem kupit a poslat napriklad. Stoja cca 24euro a je to zhruba na mesiac davka. To je cena za vsetky 3 balenia. Je to dost drahe, ale mne je to uz jedno, ked aj jest nebudem, len nech som uz bez tych vyrazok.
Ako ucinkuju Ti tiez mozem napisat, len si to musim najskor prelozit, mam ku tomu knizku. Ak vies po nemecky, tak o tom najdes info na nete.
Su moja nova nadej. Na koznom som nebola, lebo sa mi polepsilo, tak aby ma nevysmiali, ze som prisla zbytocne. Zatial cakam, co bude.
Daj vediet ako sa mas, ako sa ma Tvoje Niky a ako travis matersku.
My sa mame v podstate fajn, Kubko chodi do skolky na 4 hodiny a uci sa nemecky - nevedel ani zatat, ked sme tu prisli, ale uz sa mu celkom dari. A Oliverko zacal byt nejaky vzdorovity.
Inak som tak rozmyslala, nemas to zo stresu? Nemali ste nejake stresove chvilky ked Ti to zacalo? Lebo ja asi aj hej, lenze potom sme boli aj na dovolenke, bola som v klude a aj tak to ostalo. A teraz sa tiez nestresujem, tak neviem... je to zahada a neprajem to naozaj nikomu. Snad sa coskoro vyliecime.
Tak pekny vikend, ahoj
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
gabi1
začiatočník

Odoslaťod Malvinka » Pi 06.Okt. 2006 20:56

Ahojte dievcata, tak som si vas zacala citat, lebo moja 2-rocna dcerka v lete tiez trpela na zihlavku!
Nastastie pre nas to "zihlavkove" obdobie netrvalo dlho, snad 10 dni a bolo to v case, ked nam dosiel sirup Aerius (ktory berie kvoli atopickemu ekzemu, ale ten uz momentalne nastastie nema). BOli sme u nasich v Leviciach (inac byvame v Cechach), takze sme si nemali dat ako predpisat Aerius a myslela som, ze by tych par dni bez neho mohla vydrzat. No mylila som sa :? Mala sa v kuse vyhadzovala takym vysevom aj mapami v podstate po celom tele (aj po tvari), ale rychlo jej to zmizlo a zase sa vratilo.
No odkedy zase berie Aerius, tak je bez problemov, tuk-tuk na drevo! Inac robili jej testy na alergiu a nic konkretne nezistili, takze teraz je v podstate vsetko, okrem nejakych jahod ci pomarancov.

Dievcata Viki a Gabi, tie vase problemy vam nezavidim, je to fakt hrozne cosi :evil: Ze az taketo problemy moze ta hnusna zihlavka sposobovat, to som veru netusila :shock:
Viki, ta fotka s napuchnutou pusou to je fakt hrozne :shock: taka pekna baba a take nieco, som dost v soku :shock:
No bohuzial vam nic neviem poradit, len vam mozem drzat palce :!: Snad tie zihlavky casom prestanu..
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Malvinka

:)

expert

Založený: St 23.Nov. 2005 16:56

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Dermatológ

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.