MIRENA

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: MIRENA

Odoslaťod kalamajka » Po 08.Máj. 2006 9:07

Chcem otvorit diskusne forum na temu Mirena - vnutromaternicove teliesko s hormonalnym pôsobenim na maternicu. Rada by som si precitala skusenosti zien, ktore si Mirenu dali, pripadne klasicke vnutromaternicove teliesko.
Tak piste :wink:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázok
[/url]l]
Obrázok používateľa
kalamajka
začiatočník

Založený: Ut 04.Apr. 2006 17:09

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Hosť » Ut 09.Máj. 2006 18:27

mirena je fajn vyber. ja som velmi spokojna. ma iba jednu chybu- neviem, kedy mam dostat svoje dni, viem ze nemozem otehotniet a preto si ich uz nezapisujem:-)
Hosť

Odoslaťod anoli » St 10.Máj. 2006 20:30

Ahojte,
dnes som to po prvy krat aj ked mam 3deti. Antikoncepcne tabletky som neznasala vobec dobre, bola som podrazdena, velmi som schudla /to nebol az taky problem/.
Uz styri roky mam Mirenu a som s nou velmi spokojna. Nepocitujem ziadne vedlajsie ucinky.Na zaciatku som sice asi 3 mesiace spinila islo mi to na nervy ale da sa to vydrzat. No a co je dost podstatne svoje dni mam len obcas a aj to ide skor o silnejsie 3dnove spinenie a kamaratka nema svoje dni vobec, len jej manzel vzdycha, ze ju castejsie boli hlava ale kedze muzi nechcu ist na vazektomiu musia vydrzat aj obcasne bolenie hlavy.
anoli

Odoslaťod anoli » St 10.Máj. 2006 20:30

Ahojte,
dnes som to po prvy krat aj ked mam 3deti. Antikoncepcne tabletky som neznasala vobec dobre, bola som podrazdena, velmi som schudla /to nebol az taky problem/.
Uz styri roky mam Mirenu a som s nou velmi spokojna. Nepocitujem ziadne vedlajsie ucinky.Na zaciatku som sice asi 3 mesiace spinila islo mi to na nervy ale da sa to vydrzat. No a co je dost podstatne svoje dni mam len obcas a aj to ide skor o silnejsie 3dnove spinenie a kamaratka nema svoje dni vobec, len jej manzel vzdycha, ze ju castejsie boli hlava ale kedze muzi nechcu ist na vazektomiu musia vydrzat aj obcasne bolenie hlavy.
anoli

Odoslaťod ipitakova » St 10.Máj. 2006 20:33

Ahojte,
ipitakova

Založený: St 10.Máj. 2006 20:04

Odoslaťod b.ildi » Po 15.Máj. 2006 20:37

Kolko stoji Mirena?Od kedy mozem mat Mirenu?Teraz mam 2mesacnu dcerku,dojcim,menstruaciu som este nedostala.Ake vnutromaternicove telieska existuju?
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
b.ildi
začiatočník

Založený: Št 27.Okt. 2005 12:00

Odoslaťod pupava » Ut 16.Máj. 2006 0:00

Maximalna cena v lekarni je 7153 Sk, je gestagenova, tak je pri dojceni mozna. Ak si nemala po porode zapal, asi ju mozes aj hned, ak uz mas menstruaciu tak sa zavadza pocas nej, dobre je mat predtym relativne cerstvu cytologiu (nie je nutne) a cerstvu kultivaciu. Ak mas krcove zily, moze byt problem, popisem, ak budes chciet.
pupava

Odoslaťod b.ildi » Ut 16.Máj. 2006 12:32

Ahoj pupava,
aky zapal mas na mysl?Teraz beriem ATB,lebo mam zapaleny prsnik.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
b.ildi
začiatočník

Odoslaťod puoava » Ut 16.Máj. 2006 22:06

ale mam na mysli zapal maternicoveho krcka a maternice.
puoava

Odoslaťod b.ildi » Št 18.Máj. 2006 12:32

Aky je rozdiel medzi Danou a Mirenou?Aj cenovy rozdiel.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
b.ildi
začiatočník

Odoslaťod Margo » Pi 19.Máj. 2006 12:07

obyc vnutromaternicove teliesko (DANA) posobi na mechanickej baze, neobsahuje hormon. To znamena, ze mechanicky zabrani oplodnenemu vajicku uchytit sa v sliznici maternice. Mirena je hormonalny vnutromat.system, ktory postupne uvolnuje gestagen- to je hormon, ktory zabrani sliznici v maternici zhrubnut, aby mohla prijat vajicko. tym, ze sliznica nezhrubne, nedochadza ku klasickej menstruacii, ale iba k "spineniu". Vedlajsim ucinkom Mireny je, ze jej uzivatelka nemusi mat menzes takmer vobec, vacsina uvadza iba slabe spinenie. Mirena je pre mna ok, ja som s nou spokojna a dala som si ju "nainstalovat" tusim pol roka po porode :-) A to som relativne rizikovy pacient, ktory nemohol uzivat HAK na baze estrogenov.
Obrázok používateľa
Margo
expert

Založený: Ut 28.Feb. 2006 19:26

Odoslaťod kalamajka » Ne 21.Máj. 2006 6:32

Margo, nerobi Mirena problemy pri pohl.styku ?
Obrázok
[/url]l]
Obrázok používateľa
kalamajka
začiatočník

Odoslaťod Margo » Ne 21.Máj. 2006 16:57

nechapem preco by mala robit problemy :shock: :?: ved mirena je zavedena do maternice, takze so stykom do styku neprichadza :P
Obrázok používateľa
Margo
expert

Odoslaťod kalamajka » Po 22.Máj. 2006 16:03

no v tej info brozurke sa pise, ze ju moze partner citit
Obrázok
[/url]l]
Obrázok používateľa
kalamajka
začiatočník

Odoslaťod zue » Po 22.Máj. 2006 16:27

Juchuu tak to aj ja chcem vyskusat partnera co pociti az vnutromaternicove teliesko...... :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:
Tri sviste:
Neal (silny muz) september 2005
Aili (ziarive svetlo) september 2009
Liam (bojovnik so silnou volou) marec 2011
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

Odoslaťod Margo » Po 22.Máj. 2006 18:06

no, teoreticky moze citi vlakienka, ktore kratko po zavedeni trcia z krcka maternice. ale lekar ich zvyknu skratit ma max takze ziadne vlakienka tam uz potom nie su, su schovane v krcku :-) staci taketo vysvetlenie :?: :lol:
Obrázok používateľa
Margo
expert

Odoslaťod Margo » Po 22.Máj. 2006 18:07

pre zue: az teraz mi doslo :oops: :oops: :oops: :lol:
Obrázok používateľa
Margo
expert

Odoslaťod kalamajka » Po 22.Máj. 2006 19:05

no tie vlakienka som myslela, o tych sa tam pise.
takze je to vsetko v poho ? nejaku dobu po zavedeni spinis ale potom si vlastne bez menzesu a inak ziadne vedlajsie ucinky nie su ?
Obrázok
[/url]l]
Obrázok používateľa
kalamajka
začiatočník

Odoslaťod Margo » Ut 23.Máj. 2006 9:46

zavadza sa to pocas menzesu, takze spinis asi z toho. inak pohoda. nemala som ziadny problem. ja si to fakt pochvalujem, lebo prestali klasicke problemy s bolestivou menzes a nadmernym krvacanim. krce prestali hned prvy mesiac po zavedeni, krvacanie tiez a do pol roka uz to bolo fakt iba troj-stvordnove spinenie, takze napr. usetrim na klasickych alwayskach :-) stacia len slipove. a o pocite istoty, ze nemoze dojst k otehotneniu ani nehovorim :-)
Obrázok používateľa
Margo
expert

Odoslaťod trencanka » Ne 06.Aug. 2006 20:30

Ja mam mirenu dva mesiace zavedenu a vlastne uz 3. mesiac...a som z toho na nervy. Chodim stale s vlozkou. Teraz momentalne mam za sebou 2 tyzdne spinenia a hned nato sa naviazal menzes uz 9 dni a nevidim koniec. Menzes je sice slaby, ale je stale. A to mam ist na dovolenku k moru koncom augusta. Ked si predstavim stale s vlozkou tam budem chodit...Cakam na zazrak, ze to prestane. Tampony sa pri mirene neodporucaju. Ja viem, ze v letaku pisu, ze spinenie sa upravi do 6 mesiacov. Je to zufale. Myslite, ze by mi mohla gynekologicka pomoct nejakymi tabletkami?
trencanka

Odoslaťod Hosť » Po 07.Aug. 2006 11:26

Aj ja zvažujem Mirenu, mávate menzes pravidelne? Ja bez antiko od 30 do 38 dňové intervaly.S tabletkami presne na deň.Ak mi vychadza na dovolenku, neprerušim tabletky a nastavím si menzes tak aby sa vyhol dovolenke, robievam to tak 1x do roka, inak si plánujem dovolenky mimo menzes, ale ak by som ho pri Mirene nemala pravidelný ako pri tabletkách, tak by sa mi mohlo stať,že zaplatená letecká dovča v decembri plánovaná na august by mohla byť s menzesom. Diky za odpovede.
Hosť

Odoslaťod trencanka » Po 07.Aug. 2006 12:08

Zatial sa neda hovorit o ziadnej pravidelnosti, lebo chodim stale s vlozkou. Dufam, ze to prejde a potom uvidim, menzes sa moze aj stratit, pripadne 3 dni spinenia.To by sa dalo vydrzat. Urcite by som si po druhy raz dala zaviest mirenu na jesen, aby do buduceho leta bol cyklus v pohode. Viac neviem povedat. S tabletkami to bolo tak, ako pisete.
trencanka

Odoslaťod gio » Pi 20.Okt. 2006 17:11

baby, je pravda, ze Mirena sa po cisarskych rezoch nedava ?
Obrázok
Obrázok
gio
začiatočník

Založený: St 11.Jan. 2006 22:19

Odoslaťod Trencanka » Pi 20.Okt. 2006 18:25

Ja mam teraz Mirenu po cisarskom reze. 6 mesiacov po porode mi ju doktorka davala. Neviem, po akej dobe sa moze dat po cisarskom, ale asi jazva musi byt na maternici zahojena.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod ivaD » Ne 22.Okt. 2006 10:54

gio píše:baby, je pravda, ze Mirena sa po cisarskych rezoch nedava ?

ja ju mam takisto po cisarskom
Obrázok
ivaD

Založený: Št 31.Aug. 2006 12:49

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.