Varenie na dovolenke

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Varenie na dovolenke

Odoslaťod Horalka » Pi 07.Apr. 2006 14:26

Kucharocky poradte. V lete ideme partia s deturencami na dovolenku do Talianska do apartmanu a budeme si varit sami, aby sa nestalo, ze nasi 2-3 rocni potomkovia odmietnu jest co navaria cudzie tety a ujovia. Poradte nejake jednoduche, nenarocne jedla. Zatial som na dovolenke nevarila, tak si neviem celkom predstavit co vsetko mam vziat, co tam kupovat... Ma niektora z Vas skusenost?
Horalka

Založený: Št 12.Jan. 2006 12:26

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Danuš » Ut 11.Apr. 2006 9:00

Ahoj Horalka, my máme tiež drobca nejedáka. Po jeho narodení sme sa tiež vrátili k dovolenkám "varte si sami", nakoľko odmieta reštauračnú stravu. Skrátka iná farba jedla, iný tvar atď :roll: :roll: :roll: . Napíšem ti maje overené jedlá, tiež po minuloročnej dovolenke v Taliansku. Pripravila som si to tak na celý týždeň, aby som vlastne minimum času strávila v kuchyni. Takže väčšinou som varila z polotovarov, viem, že pre deti to nie je moc vhodné, ale ten týždeň hádam neublíži. Do cestovnej chladničky som nabalila :
- rybie prsty
- mrazené tvarohové guľky ( predávajú ich 1 kg balenia v Metre), sú výborné s Grankom
- mäso ( udusila som ho na spôsob soté s omáčkou, naliala do veľkých zaváraninových fliaš a dala sterilizovať - toto sa mi veľmi osvedčilo :lol: , po otvorení to stačí zohriať a podávať s ryžou, zemiakmi, či cestovinou )
Ďalšie" rýchlo jedlá" :
kolienka s vajíčkom, omeleta so zemiakmi, krupicová kaša, dezerty - pudingy, sáčková ryža - k nej stáčí udusiť napr zeleninu, alebo pridať už to pripravené mäso - zmiešať a máš rizoto. Ku všetkému možnému som robila zeleninové šaláty, niežeby ich náš drobec jedol, ale my si vždy radi dáme zeleninu. Toľko ma napadlo, myslela som si, že s tým varení na dovolenke to bude hrôza, ale v pohode sa to dá, len si musíš naplánovať doma čo budete mať na každý deň. A zobrať len to z čoho budeš variť a čo nechceš kupovať tam ( napr. ja vždy beriem slovenské trvanlivé mlieko, lebo nemám dôveru v iné). Na cestu vždy beriem synčekovi teplé mlieko do termosky. A ešte praktické rada - v Talinsku sú ceny potravín zhruba rovnaké ako u nás, len treba nakupovať vo veľkých hypermarketoch, nie v letoviskách ( tam sú potraviny predražené, aj o 300%!!! ). Už po ceste sme si vyhliadli väčší hypermarket podobný napr. Tesco a neskôr v strede týždňa boli na nákup - sú tam výborné ceny kvalitného vína ( od 0,90Euro ), ale aj ovocia, zeleniny, nealka.... Keď sme šli domov, kúpila som si do zásoby podlhovasté piškóty na tiramisu - tie sú tam lacné a sú originál na tento zákusok :lol: .
Prajem pohodovú dovolenku, aj s tým varení sa to dá zvladnuť a aj si oddýchnuť a určite si (aspoň dospeláci :wink: ) sadnete večer na tú ich vychýrenú pizzu :lol: a vychutnáte si talianskú stravu.
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Založený: Ut 29.Nov. 2005 9:04

Odoslaťod Zuzana Roznayova » Ut 11.Apr. 2006 13:10

Ahojte,
ja sa spytam teraz trosku "od temy" - ked idete s tymi dorbcami do Talianska - ako pocestujete???Idete busom ci autom???Pytam sa preto,ze my sme povodne chceli ist tento rok s dvojrocnou dcerkou do Chorvatska,mysleli sme si ze ju dame na noc spat dozadu, no schvalili tie autosedacky - a tak rozmyslam ako by sme isli,kedze mala tam nevydrzi sediet a pritom spat 9 hodin - to by som ani ja nevydrzala.....Tak prosim PORADTE!!!
INAK s tymi jedlami,presne som to robila rovnako - dala do zavaraninovych poharov maso,kuracie,bravcove a potom sa da z toho robit co chces - so smotanou,len tak na stave, robila som si aj taky polotovar na segedinak - k masu do pohara aj kyslu kapustu udusenu - potom uz len doladit smotanou...dalej sme bravali morcadelu - so spagetami, mala s kakaom,dobra je tiez prazenica s cestovinou - to jej aj chuti:-),rychlu je aj spenat so zemiakmi - to vydrzi v tej cestovnej chladnicke.. a mas uz pomaly jedalnicek na cely tyzden:-)))
Zuzana Roznayova

Založený: Ne 26.Feb. 2006 15:54

Odoslaťod danirose » Ut 11.Apr. 2006 14:04

Zuzana Roznayova píše:Ahojte,
ja sa spytam teraz trosku "od temy" - ked idete s tymi dorbcami do Talianska - ako pocestujete???Idete busom ci autom???Pytam sa preto,ze my sme povodne chceli ist tento rok s dvojrocnou dcerkou do Chorvatska,mysleli sme si ze ju dame na noc spat dozadu, no schvalili tie autosedacky

ahoj zuzana,my chodime do londyna dost casto,je to 4,5-5 hodin autom a chodime neskoro vecer,aby mala mohla spat vzadu..vzdy jej dame velku perinu,ktora vlastne vytvori akusi kolisku vzadu,takze je ,podla nas,v bezpeci a tak ideme...
danirose
expert

Založený: Ut 08.Nov. 2005 0:32

Odoslaťod Danuš » Ut 11.Apr. 2006 16:39

Asi mi neprešiel príspevok, tak skúsi ho napísať ešte raz.
My cestujeme s drobcom vždy autom . Vyrážame po druhej hodine v noci. Mareka dám večer spať v teplákovej súpravičke, v noci ešte s manželom ponakladáme veci do auta, nakoniec pripnem spiaceho Mareka do autosedačky, zakryjem ho dekou . Inak je veľmi živý a neposedný, ale v autosedačke vydrží sedieť veľmi dlho. Od malička ho vždy pripíname, je zvyknutý v autosedačke aj pospať. Nikdy v aute ešte neležal, alebo bol nepripútaný. Berie to ako samozrejmosť. Mám zlú skúsenosť s nepríputaním sa v aute, tak na tom bazírujem od narodenia. Pri cestovaní sa zvykne ráno zoudiť, to si dáme prestávku na raňajky, malý si pobehá. Vyberáme odpočívadlá s detskými ihriskami. Cez obed znova pospí, tak ako keď je doma. Najdlhšia cesta, akú sme s ním absolvovali je tých cca 14 hodín cesty.
Ak dieťatko fakt nevydrží sedieť treba brať do auta detské CD, spievať, rozprávať rozprávky, novú hračku ktorú ešte nevidelo a pod.
Obrázok
Obrázok
Danuš
expert

Založený: Ut 29.Nov. 2005 9:04

Odoslaťod Zuzana Roznayova » Ut 11.Apr. 2006 18:35

Dakujem za odpovede,no neviem ci to riskneme....My mame totiz skusenost,ze nasa mala ledva vydrzi v sedacke cestu z TT do BA,nechce byt jednoducho priputana....A zase nepriputat sa bojim ist tak daleko...Asi ostaneme s nou na Slovensku a do Chorvatska pojdeme len ja a manzel - aspon popracujeme na druhom :roll:
Uz som dnes aj rezervovala chatku v Bojniciach s pieskoviskom - tak dufam ze bude fajn:-)
Majte sa
Zuzana Roznayova

Založený: Ne 26.Feb. 2006 15:54

Odoslaťod Horalka » Št 13.Apr. 2006 10:38

Jejo, dakujem vam za tipy. Super ste mi pomohli, uz sa toho stravovania az tak neobavam. Urobim bojovy-stravny planik na celych 10 dni, myslim, ze mala sa tesi hlavne na tie polotovary, ktore jej doma nedoprajem. S tym maskom v poharoch ste mi vyborne poradili a tie nakupy v hypermarketoch asi tiez vyuzijem. Diky Danus!
K tej ceste. My ideme tiez autami a na noc, pevne verim ze vascinu casu prespi. Zatial sme taku dlhu cestu neabsolvovali, ale vzdy sedi priputana v sedacke a zvykla si, ze aj ked protestuje odputam ju az ked stojime. Samozrejme knizky, hracky, CD to budu istit a este jej skusim dat ten vankusik okolo krku, aby jej nekolembala hlava, aj ked sedacku mame polohovatelnu.
Este ma mata problem s cikanim, ak ju to chyti niekde na dialnici tak neviem. Nocnik beriem, ale co, pocas jazdy? Plienku by uz v ziadnom pripade nezniesla. Inak v noci na WC nechodi a vie aj celkom dlho vydrzat, ked vie ze nema kde, tak snad to zvladne. Dufam.
Horalka

Založený: Št 12.Jan. 2006 12:26

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.