ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prvy mobil - kupit novy ci dat stary?

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Prvy mobil - kupit novy ci dat stary?

Odoslaťod KatkaHolickova » St 15.Mar. 2017 12:05

Ahojte,
chcem sa opytat ako ste riesili situaciu ked prisiel cas na to dat svojmu dietatu prvy mobil. Kupovali ste novy (smartfon) alebo ste mu dali starsi mobil (mame ich doma kopec), mozno nie taky rychly a nie s tolkymi super hrami. ?? :) Ja by som chcela aby moje dieta malo v prvom rada nastroj na spojenie sa so mnou a v druhom aj nejaku tu zabavu. Zase sa bojim ak bude mat starsi, ze baterka je zla atd...
Diky za vsetky odpovede! ;)x
KatkaHolickova

Založený: Po 28.Dec. 2015 13:54

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvy mobil - kupit novy ci dat stary?

Odoslaťod inka2 » St 15.Mar. 2017 13:17

Treba rátať s tým, že dieťaťu ten mobil aj spadne, takže lepšie nejaký odolný, ktorý prežije aj pád a nerozbije sa hneď. V škole aj tak musia mať deti tie mobily väčšinou vypnuté a keď ich vyberú, tak niekam musia utekať a vtedy im vyletí z ruky rovno na zem.
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 12:55

Odoslaťod Martina O. » St 15.Mar. 2017 13:19

podla mna je hlavne otazne, kedy "pride cas dat dietatu mobil". zalezi kolko ma rokov a na co ho bude pouzivat. my sme synovi dali prvy mobil na konci 2. triedy, lebo zacal chodit sam na treningy a ja ako spravna paranoidna matka som chcela mat istotu, ze tam aj dorazil, tak vzdy odtial prezvonil. dostal stary mobil, nie zas uplnu vykopavku, ale nebol to smartfon. bala som sa aj o to, ze ho strati, zabudne, vypadne mu z ruky, rozbije sa.... takze z praktickych dovodov urcite pouzity. mali sme k nemu novu nahradnu baterku, takze nehrozilo, ze sa mu hned vybije a nebude moct zavolat.

my sme mu slubili, ze novy dostane pri prechode na druhy stupen = absencia druziny a teda bude chodit kazdy den sam domov, takze "kontroly" sa zintenzivnia :-)

toto sme aj dodrzali, dostal ho na 10. narodeniny, ma ich v lete, takze presne to vyslo pred tou piatou triedou. jasne, ze bol dlho kvoli tomu nestastny, lebo vsak minimalne pol triedy uz ficalo na najmodernejsich mobiloch a on teda musel vyse dvoch rokov na ten svoj vysnivany cakat, ale snazili sme sa mu vysvetlit, ze na to, co potrebuje, sluzi dobre aj takyto stary a ze sa teda tiez neda mat vsetko hned. hoci to nie je o tom, ze by sme si to nemohli dovolit ako skor o nasich zasadach.

pri dcere budeme postupvat rovnako, mobil dostane az ked bude treba a urcite zacneme s nejakym pouzitym. zas ak to ma byt na hry, tak na to podla mna sluzia ine veci, mobil je na telefonovanie.
Martina O.
začiatočník

Založený: Ut 08.Nov. 2005 10:39

Odoslaťod jaroslavka » St 15.Mar. 2017 15:23

Dala by som najprv starý a až potom po čase by som kúpila nový
jaroslavka

Založený: Ut 02.Aug. 2016 10:23

Odoslaťod corky » St 15.Mar. 2017 17:26

dcera dostala prvý nový v 15 rokoch, vytúžený Iphone
syn ma 10 a zatial používa naše staršie, 2-ročné mobily. nový mu kupim, ked bude starší a da si na veci lepší pozor

osobne by som odporúčala ako prvý mobil dať dieťaťu nejaký jednoduchší model, kludne tlačítkový, nech sa s tým naučí najskor telefonovať, písať SMS ... lebo niektoré decka to majú len na hranie a dovolať sa im nedá
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slniecko » St 15.Mar. 2017 18:27

My sme to poňali ako darček pod stromček - vždy v tretej triede - a tým pádom nový. Samozrejme nie nejaký extra drahý, ale dotykáč, tie deti s tým (na rozdiel odo mňa) nemajú problém narábať.
Keby to nebolo vo forme darčeka, tak by sme možno aj posunuli niektorý zo starších, len....ako to robíte? Ja mám dojem, že sa mi každý mobil pokazí tesne pred koncom viazanosti....
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Kirkuša » Št 16.Mar. 2017 6:20

My davame nove. Prave mne staci mobil len na telefonovanie, nemam uplnu vykopavku, ale ani nic najnovsieho, to davame detom. Vzdy pockam na akciu ked sa tie nove daju kupit za zvyhodnenu cenu vramci programu co mame my, ale namiesto sebe, to dame s muzom detom. A davaju si pozor na ne, doverujem im a vychadza to, nestratili ani neznicili. A ano, hraju si na nom aj hry, aj sufruju, aj fotia, ucia sa pouzivat navigaciu, atd, nemaju problem vyuzivat viac funkcii nez by sme bezne my s muzom.
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod mmonika » Št 16.Mar. 2017 12:29

Syn mal starsie , potom novy ale tam som zbytocne setrila , vzhladom nato , ze t naplno vyuziva sme po,rok teda v jeho 13 kupili novy ale treba aspon 2Gb/16Gb a konecne spokojnost
Dcera ma stale jednoduchy stary aj ked ma 19 , ona pouziva ipodtouch ma uz druhy , skoda ze ho asi uz nebudu robit , vie to vsetko ako iPhone okrem telefonovania , kedze do toho nejde sim ,ale stoji polovicu ako iphone, ma na tom celu svoju "kancelariu" , lebo aj tu treba kupit aspon 64 G a lacnejsia verzia s malo pamatou potom rychlo nestaci
Ak ma dieta obycajny mobil,do skoly a na cesty mozno aj bezpecnejsie potrebuje doma tablet, je to tiez rozumna kombinacia ,,ak strati, znici stary Mobil nevadi,ale Ked pride domov moze byt v spojeni s kamaratmi hart hru a tak
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod mamina » Po 12.Jún. 2017 14:12

U nas prisiel cas na novy mobil vzdy vtedy, ked zacali chodit sami busom zo skoly. Cize v 9tich rokoch a dostali stary mobil
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod plastina » Po 19.Jún. 2017 11:53

Neoplatí sa z môjho pohľadu kupovať nový. Dieťatko ho môže niekde stratiť, zabudnúť, rozbiť. A skôr oželiem aspoň ja teda starší mobil ako nejaký nový, čo nestojí málo peňazí.
my family my all
Obrázok používateľa
plastina

Založený: Po 20.Feb. 2017 11:56

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používame súbory cookie.