ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

dieta odmieta jest

Dojčenie, prvé príkrmy, strava dojčiat, detský jedálniček, rodinné stravovanie, alternatívy.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

dieta odmieta jest

Odoslaťod em32 » Št 10.Nov. 2016 16:28

Dobrý den, prosim o pomoc uz neviem ako dalej. 9 mesacný syn odmieta jedlo a vyzaduje stale kojenie, cez den zje max par lyziciek obedika a viac do neho nedostanem,v noci kojim kazde dve hodiny niekedy aj castejsie :skuli: uz 4 mesiace som sa nevyspala neviem ako dlho to vydržim :HLP prosim poradte mi ako ho naucit papat ?
em32

Založený: Št 10.Nov. 2016 16:23

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: dieta odmieta jest

Odoslaťod slniecko » Pi 11.Nov. 2016 10:10

Len postupne skúšať....sú deti, ktoré aj do roka veľmi iné ako MM nechcú...možno skúsiť odsledovať, napríklad, či ak vôbec mu niečo trošku lepšie ide, či je to mäsko/zelenina/ovocie/kaše prípadne, keď aj nechce príkrmy vôbec, či je ochotný si zobrať trebárs kukuričnú chrumku a tú žužlať (vtedy sa dá postupovať tak, že sa mu aj bežné jedlo robí tak, aby bolo chytiteľné do ruky, tzv. finger food)...no a tpezlivosť. Držím palce!
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod leni.flower » Pi 11.Nov. 2016 10:55

chce to cas, pomaly ho ucit, niektore deti na odnaucenie potrebuju viac casu, ale chce to trpezlivost. Kamoska teraz s malym ma podobny problem, ibaze maly aj cez den zje len jeden druh kasicky iny vobec nie, takze ta je tiez zufala, ale doktorka jej poradila, ze nech sa nevzdava, nech skusa a ono to pojde. Drz sa :-)
leni.flower

Mood: Tired
Založený: St 02.Nov. 2016 15:57

Odoslaťod julca214 » Po 14.Nov. 2016 13:18

Tak tie prvé príkrmy sú len na omočenie jazyka to dieťa veľa nezje :-( len aby spoznalo viacero chutí ale o nejakom väčšom jedení nie je ani reči.Takže neboj sa čím ďalej tým to pôjde lepšie hlavne nestresuja nenúť ho, samo sa to upraví :-) Prípadne môžeš skúsiť postupne odstavovať a bude viac pýtať vašu stravu keď bude menej mlieka
julca214

Založený: Št 28.Júl. 2016 17:36

Odoslaťod gabona1 » Ne 13.Aug. 2017 9:30

Ahoj, ani moj malý nechcel nič jesť zo začiatku. Ja som ho prestala kojiť a hľadali sme UM, vyskúšali sme viacej značiek, nič nechcel, vždy sa zatváril kyslo a otočil hlavu. Nakoniec mu sadlo jedno mlieko amilk bifido a už to potom postupne išlo. Robila som mu aj krupicovú kašu z neho , všetko. Postupne sa rozpapal. Aj zemiačky som mu popučila a dala do nich amilk...atď, proste všade som to mlieko primiešavala. Teraz spapá hocičo, nemá problém, má dva rôčky. Stále pije však pred spaním a aj ráno amilk.
gabona1

Založený: Št 07.Jan. 2016 11:05

Odoslaťod lia25 » Po 14.Aug. 2017 9:19

Musíš len vydržať a skúšať mu stále dávať aj normálne jedlo. Aby sa naučil aj na to. Ale pri malých deťoch a ešte dobre kojených je toto úplne normálne
Keď je dieťa ticho, tak je zle.
Obrázok používateľa
lia25

Mood: Happy
Založený: Ut 18.Apr. 2017 10:33

Odoslaťod krasotinka » St 16.Aug. 2017 7:48

Trpezlivost treba. Neboj sa nic on sa rozpapa. Dobre ti tu baby pisu, zo zaciatku kazde dieta nechce az tak vela toho jest. Ale to predsa od nich ani nemozme chciet, kedze boli od narodenia len na mliecku
Obrázok používateľa
krasotinka

Založený: Št 23.Mar. 2017 14:54

Odoslaťod jaroslavka » St 16.Aug. 2017 10:59

Mlieko odstav a keď mu nepôjde tak počkaj ako bude papať aj inú stravu:-)
jaroslavka

Založený: Ut 02.Aug. 2016 10:23

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Výživa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.