citanie

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

citanie

Odoslaťod Tinka89 »

nastupili sme nedavno do skoly, uz si pomaly aj zvykol.. chcela by som mu kupit knizku nejaku asi najlepsie rozpravkovu. sice v skole sa takymto veciam venuju, chcela by som v tomto smere pokracovat aj doma. je to dobry napad co poviete,
pripadne mi viete nejake dobre knizky odporucit, co zaujmu deti ?
Tinka89
 
Príspevky: 48

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: citanie

Odoslaťod corky »

dnes už deti veľmi klasické rozprávky nečítajú ... sú také rôzne nové, moderné knižky, asi najlepšie zobrať malého do knihkupectva a nech si vyberie sám
ale naša jedna z prvých, ktorá je skutočne pekná je O psovi, ktorý mal chlapca od Kláry Jarunkovej
potom skúste Smelý zajko a Smelý zajko v Afrike, Opice z našej police, alebo zo zahraničných Benji Bengál Bom, Zošidlo, Grázlik Gabo.
V 2. triede sme začínali s Roaldom Dahlom, ako prvú odporúčam Žirafa Pelly a ja, Danny - majster sveta, Akčan Tyrok alebo Hastrošovci.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: citanie

Odoslaťod zdenka1 »

U nás jednoznačne Grazlik Gabo vyhral, Zosidlo úspech nemalo a kniha bola odložená na neskôr.
zdenka1

expert
 
Príspevky: 1101

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: citanie

Odoslaťod corky »

no len časom Gabo sa nám (aj s pani učiteľkou) nezdal moc vhodný, lebo robí samé nezbedné veci, tak aby neinšpiroval :lol:
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: citanie

Odoslaťod Martina O. »

ja si nemyslim, ze deti uz necitaju klasicke rozpravky... podla mna je to hlavne o tom, co im ponuknu rodicia. ja som kupovala vzdy len slovenske rozpravky, stare klasiky. jasne, ze ked bol syn starsi, zacal pokukovat po tych modernych knizkach, asi to videl u spoluziakov, tak sme postupne presli na grazlika gaba, zosidlo, exotov, odvazneho bojka... takze teraz to tak strieda. vidim, ze aj sam kolkokrat siahne prave po tych starych knihach.

u nas je uplny top osmijanko. dalej su to knihy o psickovi a macicke, maxipes fik, danka a janka, andersenove rozpravky... je vela pekny starych knih, treba skusit ponuknut.

dcera je este skolkarka, ale vsimla som si, ze pyta knihy, ktore im v skolke cita ucitekla, uz sme takto kupili napr. pipi dlhu pancuchu, aj to radi citaju.

ja myslim, ze treba zacat tou klasikou, kym su deti male a nechaju sa ovplyvnit... jasne, ze casom pridu na to, ze su aj tie moderne knihy, budu chciet byt in a citat aj to, ale prvakovi/druhakovi by som take knihy nenukala... staci, ked si pokazi vkus aj neskor :-)

a co ste citali doteraz? nechce sa mi verit, ze az v skolskom veku idete kupovat dietatu prvu rozpravkovu knihu... kludne by som ostala aj pri tom, co ste citali doteraz, aj ked su to knihy pre mensie deti, hlavne, ak ho to bavi.

namiesto knihkupectva ja odporucam kniznicu, tam si moze sam vybrat a ked sa mu kniha nebude pacit, vymeni za inu.
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: citanie

Odoslaťod corky »

Martina O. píše:ja si nemyslim, ze deti uz necitaju klasicke rozpravky... podla mna je to hlavne o tom, co im ponuknu rodicia. ja som kupovala vzdy len slovenske rozpravky, stare klasiky. jasne, ze ked bol syn starsi, zacal pokukovat po tych modernych knizkach, asi to videl u spoluziakov, tak sme postupne presli na grazlika gaba, zosidlo, exotov, odvazneho bojka... takze teraz to tak strieda. vidim, ze aj sam kolkokrat siahne prave po tych starych knihach.

u nas je uplny top osmijanko. dalej su to knihy o psickovi a macicke, maxipes fik, danka a janka, andersenove rozpravky... je vela pekny starych knih, treba skusit ponuknut.

ja som aj klasické rozprávky ponúkala, ale je to nudáááá
tento rok mali aj projekt o rozprávkach, tak ked "musel", tak prečítal, ale ani o jednu naviac ... a to ja mam čitateľa, ktorý číta tempom 4 knihy mesačne, niekedy aj 2 paralelne, sám od seba a denne

take ako Maxipes Fík, Mach a Šebestová, Danka a Janka ... to sme čítali už v školke, kym ešte nečítal sám, takže to už ho nebavilo
ked spomínaš Pipi, dlhá pančucha ... tak tá je skor dievčenská, ale pre chlapcov tiež astrid lindgrenová napísala viacero kníh - aj take detektívky ... sú skvelé 8)b

ja zastávam názor, že na začiatku by mal dieťa čítať to, čo chce a čo ho baví, aby získalo návyk ... a postupne medzi to zaraďovať aj kvalitnejšiu literatúru, nejaké povinné čítanie a podobne
a knižnica je super, my by sme sa nedoplatili, keby sme mali všetko kupovať ... som ochotná dať za knihy do 20 eur mesačne a ak chce viac, tak musí do knižnice
dcéra už má čítačku kníh, tak tam to už je lacnejšie
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: citanie

Odoslaťod zdenka1 »

U nás bol Grazlik Gabo prvá kniha, ktorú syn čítal sám od seba a rád. Samozrejme, medzitým sme núkali aj iné knihy od rozprávok po dobrodružné, samozrejme primerané veku. Prečítaného mám smelého zajka obe knihy, jozka pletka, grécke baje a povesti, rozprávkové, dinosaury, encyklopédie, náučné...tých kníh a žánrov je veľa a kedye chalani majú rozdiel 2,5 roka, tak aj záujmy majú podobné. Mladsi (prvak) teraz číta síce grazlika gaba, ale skôr preto, že je to jednoduchý text, stačí zase troch matracov. Skúšali sme aj knihy ako zosidlo, denník odvážneho bojka, či dračku uličku, ale zatiaľ neoslovili ani jedna. Mám ešte v zásobe nejaké vhodné knihy,no ďakujem postupne :-)
zdenka1

expert
 
Príspevky: 1101

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.