Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Odoslaťod gabona1 »

Ahojte, chcem sa opýtať, kedy ste prechádzali z umelého mliečka na kravské. Túto otázku dávam preto, lebo moja svokra stále presadzuje kravské mlieko. Ja mám osobne pred prechodom veľký rešpekt, kvôli alergiám, ktorých je teraz neúrekom. My máme od pol roka amilk bifido, je to vynikajúce mliečko, aj cenovo je v pohode. Som spokojná, malý pekne spinká a aj trávenie má teraz super. Prosím o vaše informácie a skúsenosti, aj negatívne, aby som mohla argumentovať. Díky!
gabona1
začiatočník
 
Príspevky: 120

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Odoslaťod corky »

A koľko ma dieťa mesiacov teraz? Ja po problémoch so synom by som používala to, go vám vyhovuje kľudne aj do 3 rokov. Syn bol na UM do 6 rokov.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Odoslaťod mmonika »

mne to raz jedna lekarka zhrnula takto , ked mam dieta z domu so studnou a nemozu kupovat kojenecku vodu tak urcite je lepsie dat kravske mlieko ako umele zarobene vodou s nejasnym obsahom latok , ak mate k dipozicii zarucene nezavadnu vodu potiahnite to umele aspon do roka , je to iny pohlad na vec
mmonika

pracujem

expert
 
Príspevky: 15117
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Odoslaťod zuzka_1985 »

maly ma o dva mesice tri roky a stale pije umele mliecko. chuti mu, takze budeme davat aj nadalej. podla mna je lahsie stravitelnejsie ako kravske a obsahuje tiez vitaminy a probiotika
zuzka_1985
 
Príspevky: 32

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Odoslaťod lastom »

ahoj gabona,
zhodou okolnosti mame aj my amilk a tiez malemu chuti, ale nemyslim si, ze je to o znacke ale o pocite dietata. My ideme zajtra 2 roky a maly stale rano ma svoj ritual s mlieckom. Skusali sme niekolkokrat aj kravske, lebo nam doslo UM, ale zatial mu nechutilo. Takze ostavame pri umelom mliecku a popravde, je to aj jednoduchsie na pripravu. Vsetky ostatne vitaminy dostane v strave, takze ja v tom nevidim ziadny problem a svokre by som odporucil drzat sa pocitov dietata.
lastom
 
Príspevky: 14

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Odoslaťod gabona1 »

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za odpovede. Vidím, že každý sa riadi dieťatkom, hlavne aby bolo ono spokojné. Ja som si povedala, že do dvoch rokov budeme mať len amilk a potom sa uvidí, ako mu bude chutiť kravské. Ja som totiž neni mlieková, vypijem, ale len s grankom, kakaom. Svokra nech si hovorí, čo chce. Už som jej definitívne povedala, nech to nechá na mňa. Zatiaľ rešpektuje, ale je to stará škola:-).
gabona1
začiatočník
 
Príspevky: 120

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Odoslaťod corky »

veru tak ... ty si mama a vieš najlepšie, čo vám vyhovuje, koniec-koncov, ak by malému kravské nesadlo a nastali by problémy, tak ich budeš riešiť ty a nie svokra

inak, pri varení už môžeš od 1 roka použiť aj trošku kravského, napr. do omáčky, polievky ... a uvidíš, či bude vadiť, alebo nie
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Odoslaťod autumn11 »

ja dávam kravské do varenia od roka, ale na pitie stále dávam UM Amilk bifido. Malý je s ním spokojný, chutí mu a nechcem riskovať, že by mal nejaké problémy. Ak ti malý pije UM v pohode, tak by som ho zatiaľ nemenila za kravské.
autumn11
 
Príspevky: 63

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prechod z UM na kravské mlieko, kedy?

Odoslaťod stastnablcha »

ja by som sa kravskeho mlieka bala u maleho dietata.. do 2 rokov isto by som nechavala UM. to co sa v obchodoch kupuje uz ma od mlieka daleko a pokial nieje od niekoho koho poznate ze kravicka je vazne krmena len tym co ma, tak mozno aspon do varenia by som davala. ale je tolko UM aj cenovo dostupnych ze vazne je si z coho vybrat. da sa kupit cez net (ja tak kupujem amilk) a donesu ho.. tych par penazí co sa takto ušetrí nestoji za to aby sa dieta nemuselo mat dobre ...
stastnablcha
 
Príspevky: 39

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron