Narodeninova torta-cokoladova

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Narodeninova torta-cokoladova

Odoslaťod ivušik » Ut 04.Apr. 2006 9:08

Babulky, nehodite mi niekto recept na vacsiu super cokoladovu tortu? Mala bude mat v piatok 3 roky tak sa chystam piect a akosi som v koncoch. Vdaka.
ivušik

Založený: So 22.Okt. 2005 21:13

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod daniela 1 » Ut 04.Apr. 2006 10:19

:lol: To poznám každý rok vymýšlam torty a neni to lahké aby mal každý zo synov inú.Mám osvečený recept na klasickú tortu ale ja sa hlavne zameriavam na tvar a výzor torty.Som ochotná meilom poslať zopár typov.A tu je recept na klasicku gulatú tortovú formu.CESTO:6 vajec,150 g kryštálový cukor,180 g polohrubá múka.Bielka vyšlaháme ,pridáme kryštálový cukor a došlaháme.Do snehu zamiešame žltka a polohrubú múku.Cesto vylejeme do múkou vysypanej a tukom vymastenej formy.PUDINGOVY KREM DO TORTY:1 1/2 l mlieka (1/2 l môže byť aj voda),6 zlatý klas (Dr.Oetker),180 g kryštálový cukor,400 g masla(Rajo v kocke) .Mlieko (z vodou),dáme zohriať a pripravíme si pudingový krém podla návodu na obale.Pridáme ale 180 g kryštáloveho cukru a uvaríme puding.Dáme ho ochladiť a občas premiešame aby sa nám navrchu nevytvorila kožka.Puding musí mať izbovú teplotu aj z maslom (čiže obe veci majú stejnu teplotu,lebo keby nie mohol by sa nám krém zraziť.)Do ochladeného pudingu zamiešame maslo a z mixérom šlaháme dopenista aby sme nemali v kréme hrudky.Tortu môžeme prilepšiť aj broskyňami z konzervy,že na krém dáme nakrájamé broskyňe.Takže dúfam že som pomohla. :)
Obrázok používateľa
daniela 1
začiatočník

Založený: Ut 04.Apr. 2006 9:48

Odoslaťod evka » St 05.Apr. 2006 20:36

Ahoj, vyborna je aj tato torta:

Čokoládová (Parížska) torta

Potrebujeme: 4 vajcia, 4 PL polohrubej múky, 4 PL práškového cukru, 1 prášok do pečiva, 2x vanilkový cukor, 2 PL kakaa, 2 sladké smotany, pikantný džem (malinový, ríbezľový, jahodový), čokoládu na varenie 200 g, tuk a múku na vymastenie formy

Ako na to:
Vyšľaháme žĺtka s práškovým cukrom a vanilkovým cukrom do penista, zvlášť vyšľaháme bielka na tuhý sneh (môžeme pridať štipku soli aby boli tuhé). Do vyšľahaných žĺtok pridáme múku s práškom do pečiva a zapracujeme sneh z bielkov, nakoniec pridáme 2 PL kakaa. Do vymastenej a múkou vysypanej formy dáme cesto, ktoré pečieme vo vyhriatej rúre, na cca 180 °C cca 15 min.
Krém si pripravíme nasledovne: 1 sladkú smotanu zohrejeme (pozor aby nevrela) a nalámeme do nej 100 g čokolády na varenie, miešame kým sa nerozpustí, necháme schladiť (najlepšie cez noc, ale stačí aj 2-3 hodinky v chladničke). Korpus prepolíme, natrieme pikantným džemom (malinový, ríbezľový, jahodový), natrieme čokoládovou šľahačkou, ktorú vyšľaháme bez pridania cukru, dáme druhú časť korpusu a natrieme vyšľahanou bielou šlahačkou (ochutíme ju vanilkovým cukrom). Navrch použijeme zvyšok čokolády na varenie, ktorú, môžeme nastrúhať alebo na stuhnutú tortu dať ako čokoládovú polevu.
TIP: Bielu šľahačku môžeme nahradiť šľahačkou v prášku, lepšie drží tvar.
Na krem mozeme dat aj kolieska bananov, ale vyborna je aj bez nich.
Inak ak sa ti zda ten krem malo sladky, mozes ho osladit.
Dobru chut!
Naposledy upravil evka dňa St 05.Apr. 2006 20:49, celkovo upravené 1 krát.
evka
začiatočník

Založený: Št 27.Okt. 2005 20:44

Odoslaťod evka » St 05.Apr. 2006 20:46

DANIELA, a do toho pudingoveho kremu ide az 6 zlatych klasov :?: :?: :?:
evka
začiatočník

Založený: Št 27.Okt. 2005 20:44

Odoslaťod hannah » St 05.Apr. 2006 23:45

ja som robila takuto, ked chces zajtra pohladam recept...
Prílohy
lienka2.JPG
lienka.JPG
hannah
pokročilý

Založený: St 19.Okt. 2005 23:13

Odoslaťod daniela 1 » Št 06.Apr. 2006 6:58

áno,ide tam 6 zlatých klasov ale preto lebo musíme rátať ako použitie plnku,na potretie torty,a na prípadnú ozdobu.Ja osobne pre deti dávam jednu kocku masla rajo aby to bolo viac pudingové a je vhodná pre malé detičky ako aj pre tých čo nemajú radi známe tukové alebo šlahačkové plnky.ak sa mi podarí zmenšiť obrázky tort tak pošlem. :lol:
Obrázok používateľa
daniela 1
začiatočník

Odoslaťod j+m » Št 06.Apr. 2006 7:04

Hannah mohla by si sem hodit ten recept :D vyzera to dobre
Jana
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
j+m
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:40

Odoslaťod daniela 1 » Št 06.Apr. 2006 7:08

tak sa mi to podarilo :lol: tu sú torty.
Prílohy
korytnačka.jpg
Obrázok používateľa
daniela 1
začiatočník

Odoslaťod daniela 1 » Št 06.Apr. 2006 7:09

:lol: a ešte jedna.
Prílohy
ježulo.jpg
Obrázok používateľa
daniela 1
začiatočník

Odoslaťod daniela 1 » Št 06.Apr. 2006 7:56

:lol: a ešte jedna ale na vrchu je marcipán.
Prílohy
IMG (1).jpg
Obrázok používateľa
daniela 1
začiatočník

Odoslaťod sasac » Št 06.Apr. 2006 14:20

ahoj daniela.
moj drobec videl tvoje krasne torticky a uz asi 10min mi dokola opakuje, ze mu mam spravit take torty. vyzera to dost zlozito, ale dufam, ze to nie je take hrozne :( mohla by si ma prosim napisat na mail alebo sem, ako tie zazraky robis? dik.
;)
sasac

Založený: Po 20.Feb. 2006 14:10

Odoslaťod Hosť » Št 06.Apr. 2006 15:59

vyborna a jednoducha-
cesto: vymiesat 175gramov masla s 200 gramami krystal. cukru a vanilkovym cukrom, primiesat tri rozslahane vajcia, v mikrovlnke rozpustit 115 gramov kvalitnej horkej cokolady (coko daj do misky, prikry a zapni mikrovlnku na dve minutky) a priliat rozpustenu cokoladu do zmesi, prilej 150 mililitrov bieleho jogurtu. do zmesi vmiesaj 150 gramov polohrubej muky zmiesanej s praskom do peciva. vymiesaj cesto, nalej do vymastenej tortovej formy a upec (rura na 180 stupnov cca pol hodinku piect)

tortu nechaj vychladnut vo forme, potom ju vyber, prerez na polovicu a natri dobrym lekvarom, spoj dokopy a polej cokoladovou polevou (cokolada, maslo, rozpustit vo vodnom kupeli)

je to velmi jednoduche a strasne dobre :-)

margo
Hosť

Odoslaťod daniela 1 » Št 06.Apr. 2006 16:35

Ahoj sasac :lol: som rada že zaujali aj moje torty.A tu sú recepty.Prípravu na gulatú tortu aj s receptom nájdeš na začiatku tejto diskusie.Tento recept je na ježka a korytnačku.Urobíš si klasickú gulatú tortu naplníš a zo zbytočným krémom ju potrieš z vrchu a z bokov.Na ježka potrebuješ upraviť tvar takže len ju orežeš po bokoch a ako ňufáčik použi dlhé piškoty a tie potri krémom.a navrch čokoláda.Korytnačka je podobná len zachováš gulatý tvar,a ako labky použi gulaté piškoty a na hlavu dlhé piškoty a ozdobíš zo zafarbeným krémom na hnedo z kakaom.Ako ozdoby sú použité marcipánové ozdoby z obchodu.Na zú mesiačikovú tortu je treba piesť na plechu a potom podla šablony ktorú si pripravíš z tvrdého papiera vykrojíš mesiac a potom len dotvaruješ z farbeným marcipánom.Takže prajem aby sa ti vydarila a daj vedieť ako ti chutila. :lol:
Obrázok používateľa
daniela 1
začiatočník

Odoslaťod daniela 1 » Št 06.Apr. 2006 19:28

A jedna,ako ho poznateNEMO.
Prílohy
nemo 1.jpg
Obrázok používateľa
daniela 1
začiatočník

Odoslaťod gabika » Pi 07.Apr. 2006 8:40

Tak teda tu je moj maco. Nic zlozite. Cesto som robila podla receptu na metrovy kolac, ale na plechu - 3 platy a plnku zo zlateho klasu a masla.
Prílohy
tomaskova 1.torta.jpg
Obrázok používateľa
gabika
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 7:02

Odoslaťod sasac » Ne 09.Apr. 2006 20:45

ahoj daniela :) dakujem, ze si mi napisala ako na to :lol: moji chlapci maju narodky az v zime, ale aj tak si to vyskusam. urobim napr. velkonocneho jezka :D a radost bude urcite velka. dam vediet ako to dopadlo. este raz dik za receptik.pa
;)
sasac

Odoslaťod sasac » Ne 09.Apr. 2006 20:53

a este som zabudla, ten nemo je tiez super napad a gabikin macko je rozkosny. baby, obdivujem vasu tvorivost :) dufam, ze raz sem prispejem aj ja fotkou nejakej krasnej torticky.... :D
;)
sasac

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.