Jánošíkove diery

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Jánošíkove diery

Odoslaťod anmapo »

Kto má rád prieskumnícke výpravy trošku odvážnejšie odporúčam Jánošíkove diery. Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Pre decká veľká zábava, rôzne zákutia. Zábava aj pre rodičov :wink:
Jánošíkove diery sa skladajú z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery.
Trasa Dolné diery je napriek rebríkom pomerne nenáročná a bežne ňou chodia aj deti. S deťmi sa však neodporúča vydať na Malý Rozsutec. :wink:
anmapo
 
Príspevky: 54

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jánošíkove diery

Odoslaťod Lucia34 »

Dobrý deň, myslíte, že by som zvládla prejsť Jánošíkové diery aj s 3 ročným dieťaťom? Je to tam prispôsobené aj pre menšie detičky? Veľmi by sa mi páčil taký výlet do horského prostredia.
Lucia34
 
Príspevky: 5

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jánošíkove diery

Odoslaťod zitka3 »

Čo si. To pre také malinké deti vôbec nie je vhodné :)
zitka3
začiatočník
 
Príspevky: 148
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jánošíkove diery

Odoslaťod agilu »

Jánošíkové diery sú krásne miesto, odporúčam každému navštíviť to tam, aj keď som si nie celkom istá či by som tam brala aj deťurence malé keďže je to tam trošku aj nebezpečné. Ale tak dá sa dať pozor alebo poprípade ocinovia zoberú na koňa:-)
agilu
 
Príspevky: 38
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jánošíkove diery

Odoslaťod Kirkuša »

Janosikove Diery su akoby troje, Dolne Diery kam patri 1.) tradicna modra trasa z Bieleho potoka na planinu Podziar. Tuto trasu by som bez vahania odporucila aj s 3 rocnym dietatom, nehladiac ze tam plno rodiniek s tak starymi detmi bezne chodi. Teraz su vynovene, je tam az moc istiacich pomocok, smyklave kamene su potiahnute kovovymi lavkami aj na usekoch co predtym neboli. Je tam prakticky len 1 relevantny rebrik (http://www.hotel-diery.sk/fotky-hotela/ ... -diery.jpg), ale da sa ked idete tesne za dietatom a toto nema vyslovene strach. Ako hovori, rodiniek je tam na kvanta aj s tymto vekom deti.
Sucastou Dolnych dier su aj 2.) Nove diery zlta znacka tam uz su rebriky prudsie, vyssie a je ich viac, pravda v len kratkom useku. Napr. narychlo vyberam z netu: http://hiking.sk/dev/gallery/photos/295 ... d5f9ba.jpg
https://i.ytimg.com/vi/BO5LOh4IfOA/maxresdefault.jpg
http://files.mala-fatra.webnode.cz/2000 ... brikom.jpg
Tieto ustia tiez na planinu Podziar. Daju sa z predchadzajucou modrou znackou spojit do okruhu (jednymi tam, druhymi spat), ale nemusia. Pozrite na mapu , v bode "Ostrvne" kde sa odddeluje modra a zlta znacka je mozne kusok vyskusat aj zltu a keby boli obavy, vratit sa, nakolko tie rebriky su vseobecne par minut od odbocky.
Z planiny Podziar potom vedu 3.)Horne Diery az do sedla Medzirozsutce. Tam su uz rebriky celkove narocnejsie a 3r. mi priapada malo na to, jedine ze by dieta bolo skutocne trenovane v tomto type turistiky.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jánošíkove diery

Odoslaťod luciy »

Dobre vediet, toto vsetko som o Janosikovych dierach vobec nevedela. Ale prijemne citanie a snad sa tam buduci rok cez leto aj osobne dostanem aby som to videla ked tu dost vela zien pise ze tam je pekne
luciy
začiatočník
 
Príspevky: 197
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jánošíkove diery

Odoslaťod stastnablcha »

jej my sme boli , ale popravde ma odradza to, ze je tam tolko vela ludi.. cakali sme v rade ako v tesco kym sme mohli vyjst hore.. ale inak to bolo fajn
stastnablcha
 
Príspevky: 39

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jánošíkove diery

Odoslaťod nnikisteinn »

to ste boli kedy, v ktorom obdobi? asi leto predpokladam ze? lebo vtedy tam chodi najviac ludi
nnikisteinn
 
Príspevky: 33

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jánošíkove diery

Odoslaťod bibusenka »

Janosikove diery su velmi pekne a nie su ani narocne
bibusenka
začiatočník
 
Príspevky: 129

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.