Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod domonkosova007 »

Rozmýšľam. Už dve kamarátky mi hovorili, že majú svoje vlastné účty so svojimi peniazmi, o ktorych manzel nevie. Ze keby ich opustil, aby nieco mali.
Je to bezné? Fakt som nejaká archaická, ked mame s manzelom jeden spolocny ucet? Ako to funguje u vas? A nie je to torchu schizo, rozmyslat nad tym, ze by ma mal niekedy opustat?
domonkosova007
 
Príspevky: 28

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod corky »

ja má svoj vlastný účet, teda dva - jeden bežný, kam mi chodí moja výplata, druhý sporiaci
okrem toho si platím aj menšiu životku (časť sa mi tam sporí) a aj tretí pilier (to je síce veľmi malá suma, ale čosi tam predsa len je)
Nemám to preto, že by som snáď očakávala, že ma opustí manžel, na také niečo ani nemyslím. S manželom aj navzájom vieme, koľko asi tak zarábame - nie na cent presne, ale zaokrúhlene áno.
Zaviedli sme to ešte v čase, ked bol manžel SZČO a teda mal vlastný účet kvoli firme ... a už to tak zostalo.
A v čom vidím výhodu oddelených účtov? No že mám vlastné peniaze aj kartu, niečo si aj nasporím, napr. na darčeky a milé prekvapenia. tak isto manžel si zvykne niečo nasporiť a potom to napr. vytiahne počas dovolenky a poteší že zrazu na niečo máme, čo som ani nerátala.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod slniecko »

Mám vlastný účet, ale nie na tajňáša...v takýchto prípadoch mi príde relevnatnejšie rozdelenie BSM, resp. nejaká manželská zmluva.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod alenka76 »

Ja mam dokonca dva ucty.O oboch mm vie.
MM ma taktiez ucet vlastny a potom mame firemne ...u nas vieme vlastne kto co kde ma ....

Tiez jak slniecko pise,tiez skor by som to riesila nejak zmluvou....

Ale poznam dievcata co su ako tvoje kamaratky,tiez si odkladaju-ale su bezdetne....Ja to beriem ,vsak nech si kazda robi podla svojho vlastneho svedomia a vedomia.
alenka76

expert
 
Príspevky: 5477
Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod Kirkuša »

Ja nejake tajne fondy nemam a zatial ani neuvazujem. Ked tak ale niekto citi, preco nie, ale zase len preto ze niekto tak citi, tak nemusim aj ja. Kazdy ma iny nazor na mieru "doveruj ale preveruj, resp. zaistuj sa" vo vztahu. Nemusi byt jeden model univerzalnejsie lepsi. Dnes je taka celkovo nedoverciva doba co sa tyka vztahov, preto tento trend uplne chapem. My sme spolu tak ze si hodne verime, teda taketo veci neriesim.
My mame sice kazdy svoj vlastny ucet s tym ze mame dispozicne pravo na ucet aj druheho ale nelezieme si tam a nespehujeme sa na co kto vydava, je tam dovera uz tych 20 rokov. Mame priblizne podelene co kto plati ale peniaze v zasade berieme ako spolocnu vec, rozne ich presuvame a ratame s nimi ako s rodinnymi, nie ako mojimi a tvojimi.
Ale poznam v sirsej rodine zenu, ktora si takto bokom sporila, dlhe roky a potom ked uz boli pred dochodkom a videla ze to prezili, nejak sa to v nej zlomilo, prezradila to, zasmiali sa, vytiahla peniaze a sli s muzom na paradnu exoticku dovcu, temer okolo sveta. Muz ju este pochavlil a utuzili vztah. Tak aj tak sa da.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod domonkosova007 »

Kirkuša, to je mile ten pribeh s tou dovolenkou.
A dakujem dievcata, vacsinou to teda znie povzbudivo, ze netreba mat pri tom nejake predstavy o nedovere, ale jednoducho o dvoch samostatnych dospelych ludoch, ktori sa navzajom respektuju a neupodozrievaju.
Dik za vase nazory.
domonkosova007
 
Príspevky: 28

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod S_Borka »

Nemôžeš dopredu povedať, čo ak ma opustí. Stať sa môže všeličo, ale mať takéto tajné dvierka, to môžeš povedať že máš aj iného chlapa, čo ak ma manžel opustí. Ale ten účet mám aj ja. Mala som ho ešte predtým než sme sa vzali a nechala som si ho, lebo to tak chcel aj on. Je vždy výhodné mať peniaze tam aj tam, čo ak vykradnú banku? :lol: Máme všetko podelené čo sa platí už jedného a čo sa platí z druhého účtu :-) najlepšie na tom je, že keď ideme niekam do reštaurácie, tak raz platí kreditkou jeden raz druhý :D
S_Borka
 
Príspevky: 44

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod varticek »

Máme spoločný účet a vôbec nemám v pláne tajne si nejaký zakladať. Urobila by som to, keby som mu prestala dôverovať a to už by bolo celé nielen o vlastných peniazoch.
varticek
 
Príspevky: 25
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod RomanaX »

My mame kazdy svoj ucet + spolocny, kde je hypo. Vzdy sme mali kazdy svoj, akurat ta hypo pribudla. Aj mi raz muz pred odchodom na operaciu pisal svoje hesla a PIN, ale neviem kde som to dala :)
RomanaX

expert
 
Príspevky: 1741

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mať svoje vlastné peniaze, keby ma opustil

Odoslaťod monika19 »

nuz podla zakona o rodine je uuplne jedno,ci jeden z manzelov ma alebo nema svoj tajny ucet..ked sa to pri rozvode protistrana dozvie,tak aj tak na polovicu uspor ma manzel pravo,kedze uspory patria do BSM... takisto manzel nemoze manzelku nechat "s holym zadkom" ,je to napadnutelne na sude.... tolko co je zakonom dane...
v skutocnosti sa pravdepodobne nikdy pravnik rozvadzajucehosa manzela nemusi dozvediet o nejakom ucte,na ktorom su peniaze...to by mozno niekto presetroval,ak by sa jednalo o podnikatela,ktory sa snazi uliat si vsetko pre seba....
kazdopadne,mat kazdy svoj ucet,teraz ako stastne rozvedena zenampovazujem za velmi dobry napad
monika19
expert
 
Príspevky: 2436

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.