ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co proti jarnej unave???

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Co proti jarnej unave???

Odoslaťod Martina O. » Ut 18.Mar. 2014 12:18

Prosim poradte... Moj 10 rocny syn rano nevie vstat z postele.. Spavat chodi 20.15 (hned zaspi, urcite nebuntosi do desiatej), budim ho 6.45 kvoli liekom, potom si este lahne a ledva vstane o 7.15 kedy sa uz treba ist umyt, obliect, najest. Nikdy sme s tym problem nemali, kedze spi podla mna dost, stravu ma pestru a relativne zdravu, sice ziadne bio, ale ma vela ovocia, zeleniny, sladkosti + slanosti minimalne, do mekacu ideme 2x do roka, na pizzu raz za mesiac, stale ma obycajne plnohodnotne jedlo, celozrnne pecivo, polievky, stravou to podla mna nebude (akoze by jedol len cipsy a zapijal to malinovkou a nema energiu). Hybe sa dost, od malicka je neobsedny, nekresli si, nesklada si, radsej stale v pohybe, vonku na ihrisku, aj si sam vybral sportovy kruzok a rad nanho chodi (2x do tyzdna).
Myslim ze je to len jarna unava, lebo uz som si vsimla ze ked sa zapne telka tak v momente ozije a nic mu nie je :-) Rada by som mu pomohla, ale nechcem kupovat v lekarni chemiu typu Martankovia. Viete poradit nieco "prirodne" na prebratie?
Doteraz sa mu to nikdy nestalo, nie ze by vstaval rad (ako kazdy) ale po chvili sa prebral. Teraz fakt vidim ze by spal a spal. Minule mi povedal, ze zaspal na hodine na lavici, raz som ho nasla poobede na kruzku spat v kresle. Trva to asi mesiac, mesiac a pol, tak ta jar mi z toho vychadza najviac.
Martina O.
začiatočník

Založený: Ut 08.Nov. 2005 10:39

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Co proti jarnej unave???

Odoslaťod akvi » Št 20.Mar. 2014 14:57

V prvom rade by som sa snazila vylucit nejake ochorenie - unava je typicka napr. pri nedostatku zeleza. Nasadila by som probiotika, plus pridala zeleninu a ovocie (minimalne 5 porcii denne!), vylucila sladkosti, bielu muku.. Pozri mu nechty - nedostatok mineralov sa prejavuje zmenenou strukturou - ci uz su to ryhy (celkovy nedostatok mineralov), alebo biele bodky - chyba zinok..
akvi

.

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod anni6 » Pi 21.Mar. 2014 0:05

a ak nezaberu ziadne bio preparaty a vitamin a nezlepsi sa to do (netrufam si navrhnut kolkych ) tyzdnov, sla by som na preventivku k pediatricke. no nechcem strasit , ale su ochorenia, ktore zacinaju neopodstatnenou unavou :?
anni6
expert

Založený: Po 13.Okt. 2008 9:05

Odoslaťod slniecko » Pi 21.Mar. 2014 9:20

daj mu spraviť krvný obraz, nech vieš, na čom ste a ak mu niečo chýba, môžeš pridávať cielene a nie sa snažiť striafať a ak zistíš, že nič, tak len počkať, jarná únava prejde...prípadne ho trošku vypoďkať von, ono čerstvý vzduch tiež robí divy.

Ozaj, nemajú nejaký väčší nápor v škole? ono aj to dokáže vyšťaviť.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod para » Pi 21.Mar. 2014 9:32

krvny obraz daj urobit urcite.
Na zelezo je vyborna melasa, davaj do caju, tazko ju zje len tak,ani mne nechuti.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod Sasula » Po 07.Apr. 2014 0:37

Stitna zlaza - vysetria z krvi. V tomto veku sa mojim obom detom zistil nedostatok hormonov stitnej zlazy.
Sasula
expert

Mood: Happy
Založený: Ut 05.Sep. 2006 10:25

Odoslaťod Kalea » Pi 11.Apr. 2014 11:07

Martinka - tak ako po mesiaci? Zlepšila sa situácia, už je syn menej unavený? Ja som kdesi čítala, že pri zvýšenej únave treba doplniť vitamín D a tuším K2.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Martina O. » So 12.Apr. 2014 10:42

baby, dakujem za vsetky odpovede, aj ty si zlata kalea ze sa zaujimas :-) sa mi zda, ze uz trosku lepsie. krv mu beru pravidelne kvoli inemu ochoreniu, tak myslim ze keby mu bolo nieco vazne, to by sa tam ukazalo.
vlastne som si vsimla, ze ak sa zobudi rano sam, tak je v pohode, zle to je iba ked ho budime. tak asi fakt len ta jarna unava to bude, len mi ho bolo tak luto hlavne ked na otm kruzku zaspal... tak som ho chcela niecim "nakopnut" ale asi to prejde aj samo, uz ako svieti slniecko je to tusim lepsie :-)
Martina O.
začiatočník

Založený: Ut 08.Nov. 2005 10:39

Odoslaťod AdamJ » Pi 19.Feb. 2016 12:43

Veľa ovocia a zeleniny.
Obrázok používateľa
AdamJ

Založený: Po 07.Dec. 2015 13:07

Odoslaťod lastom » St 29.Jún. 2016 12:53

3-4 do tyzdna chodim plavat a vzdy sa citim cely den super. Naopak, ked nejdem, tak pride na mna aj unava.
lastom

Založený: Št 14.Jan. 2016 22:28

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

Používame súbory cookie.