kravské mlieko

Dojčenie, prvé príkrmy, strava dojčiat, detský jedálniček, rodinné stravovanie, alternatívy.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

kravské mlieko

Odoslaťod Nina2012 » Po 14.Jan. 2013 20:29

Nájde sa tu mamička, ktorá dáva svojmu bábätku od narodenia kravské mlieko?
Nina2012

Založený: Ut 07.Aug. 2012 7:51

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kravské mlieko

Odoslaťod monika19 » Ut 15.Jan. 2013 15:54

kravske mlieko nieje vhodne pre novorodenca,ludsky organizmus ho nedokaze spracovat a u niektorych ludi sposobuje alergiu
Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe...!
Obrázok používateľa
monika19
expert

Založený: Pi 27.Jún. 2008 18:51

Odoslaťod corky » Ut 15.Jan. 2013 18:23

dieťa nie je teľa, aby od narodenia pilo kravske mlieko
a nežijeme už ani v roku 1900, aby sme nemali inú možnosť...
malo by piť materské mlieko a ak žena kojiť nemože, tak upravené kravské mlieko pre potreby detí, su aj lacnejšie druhy, nemusíš hned kupovať najdrahší Nutrilon
prípadne sa da poradiť s lekárkou a niekedy sa da mlieko dostať aj na predpis (predčasniatka, ak je v rodine alergia...)

síce to možno aj s tým kravským mliekom nejako prežije, ale bohvie s akými nasledkami, alergiami, zaťaženým trávením a obličkami ... na kravské mlieko ma dieťa čas minimálne do roka, ideálne do troch
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Kalea » Ut 15.Jan. 2013 19:00

Nina2012 píše:Nájde sa tu mamička, ktorá dáva svojmu bábätku od narodenia kravské mlieko?

Dúfam, že nie :drop: :drop: :drop: .
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Miriam739 » Ut 10.Dec. 2013 19:30

kravske mlieko pre babatko určite nie je vhodné. Dokonca z neho môže mať problémy, aj keď ho piješ ty. Náš malý mal intoleranciu na laktózu ako malé bábo. Prejavovalo sa to kolikovitými bolesťami, neustálym dlhotrvajúcim plačom a kŕčami. Ide o to, že bábätkám sa v prvých mesiacoch života nevytvára dostatočné množstvo enzýmu laktáza, tento enzým trávi laktózu, ktorá sa nachádza aj v materskom mlieku. Potom sa mu nestrávená laktóza hromadí v brušku a spôsobuje kolikovité bolesti. Našťastie som objavila prírodné kvapky Coliprev, ktoré obsahujú enzým laktáza a pomáhajú s trávením mlieka. Malému pomohli.
Miriam739

Založený: Št 15.Aug. 2013 11:41

Odoslaťod petrabenova123 » Pi 07.Nov. 2014 17:03

trpeli sme kolikami... tolko neprespanych noci a dieta vystavene :(
uzivali sme kvapky coliprev a nastastie pomohli
petrabenova123

Založený: Ut 29.Apr. 2014 22:11

Odoslaťod kelbelova » Ut 18.Nov. 2014 15:40

ja kravske mlieko nedavam ani teraz pokial si to dieťa samo nežiada. Kojim malu už 2 roky
kelbelova

Založený: St 27.Feb. 2013 11:38

Odoslaťod Zuzkabm » St 10.Dec. 2014 16:22

moj malinky ma tiez brutalne bolesti. mlieko som uz vysadila, no nevidim ziadne zlepsenie. Vyskusam este tie kvapky. Je potrebne vylucit vsetky mliecne vyrobky?
Obrázok
Zuzkabm
začiatočník

Založený: St 30.Apr. 2014 6:27

Odoslaťod zuzka_1985 » Ut 29.Mar. 2016 17:53

kravské mliečko od narodenia určite NIE, traviaci trakt bábätka nie je na to prispôsobený. preto ak mamička nemôže kojiť, sú tu umelé náhrady mliečok. ja som maličkého popri kojení tiež musela dokrmovať, lebo toho môjho mliečka bolo málo. najprv pil malý nutrilon potom mliečko hipp a teraz amilk. kravské mliečko som malému dávala od cca 1 roka len do varenia a od 2 rokov občas aj neprevarené. ja som radšej opatrnejšia :lol:
zuzka_1985

Založený: Ne 03.Jan. 2016 19:11

Odoslaťod gabona1 » Št 16.Jún. 2016 10:08

Staršia téma, ale reagujem, pretože to akurát riešim s mojou svokrou, ktorá odo mňa chce, aby som malému začala dávať kravské mlieko. V auguste bude ma rôčik a ja teda vôbec nie som za, preto hľadám a čítam...My máme tiež amilk bifido a sme spokojní, ja určite nechcem meniť. Najradšej by som dávala malému toto mliečko do dvoch rokov, pretože môj manžel je alergik, čiže nám hrozí alergia. Kravské mlieko sa nedáva určite hneď od narodenia. Ja by som to teda neurobila v žiadnom prípade.
gabona1

Založený: Št 07.Jan. 2016 11:05

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Výživa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.