krmitko pre vraciky

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

krmitko pre vraciky

Odoslaťod palinka12 » Pi 28.Dec. 2012 8:52

baby, mam taku smiesnu otazku. ako nalakam vtaciky do krmitka? mame ho na okne, kupila som im jedlo,ale ani pocas snehu nechodili :( daju sa nejako nalakat, alebo najdu krmitko sami? mame ho na okne, vacsinu dna doma nie sme...
palinka12

Založený: Ut 02.Okt. 2012 5:33

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: krmitko pre vraciky

Odoslaťod Dot » Pi 28.Dec. 2012 14:40

palinka12 píše:baby, mam taku smiesnu otazku. ako nalakam vtaciky do krmitka? mame ho na okne, kupila som im jedlo,ale ani pocas snehu nechodili :( daju sa nejako nalakat, alebo najdu krmitko sami? mame ho na okne, vacsinu dna doma nie sme...

Pali, ani nam do okna chodit nechcu, mam pocit, ze vnimaju pohyb vnutri a ten ich rusi. Co ich nalakalo, boli lojove gule so semiackami (kupene v BAumaxe) zavesene na strome, tie zbastili raz-dva.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Kalea » Pi 28.Dec. 2012 15:04

Dot píše:
palinka12 píše:baby, mam taku smiesnu otazku. ako nalakam vtaciky do krmitka? mame ho na okne, kupila som im jedlo,ale ani pocas snehu nechodili :( daju sa nejako nalakat, alebo najdu krmitko sami? mame ho na okne, vacsinu dna doma nie sme...

Pali, ani nam do okna chodit nechcu, mam pocit, ze vnimaju pohyb vnutri a ten ich rusi. Co ich nalakalo, boli lojove gule so semiackami (kupene v BAumaxe) zavesene na strome, tie zbastili raz-dva.

Presne tak, ako píše Danka. Oni sa boja. My máme búdku pre vtáčiky asi tak 3 metre od okna zavesenú na strome a tam chodia. Keď nasypeme semienka, hneď to zistia (netuším akým spôsobom) a máme ich tu naraz aj 20, neustále lietajú dnu a von, zobnú si zrniečko, vyletia z búdky, potom nasleduje ďalší vtáčik, a tak sa striedajú donekonečna. Väčšinou sem chodia vrabce :rol8: :rol8: :rol8: . A niekoľko sýkoriek. Akonáhle sa však v kuchyni hýbem alebo približujem k oknu, oni okamžite ten pohyb zaregistrujú a odletia. Ako tak pozerám, aj teraz je ich tam najmenej 10, hoci sedím vedľa okna pri počítači, ale hýbem sa minimálne. Keď sa postavím, uletia. Kým sú v búdke semiačka, nalietavajú tam neustále. Ak zaregistrujem, že už niekoľko minút alebo hodín som tam žiadneho vtáčika nevidela, celkom určite treba dosypať semienka. Dnes som kúpila ďalšie dve balenia.
Včera som manželovi hovorila, že mať takto búdku pre vtáčiky pred oknom je lepšie ako mať doma akvárium :wink: :wink: :wink: . Tiež môžete niekoľko hodín sedieť a pozerať sa, a pozerať... A neprestáva to človeka baviť :wink: .
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod para » So 29.Dec. 2012 10:24

Kamoska ma velke okna na dome, 3 budky blizko okien a sykoriek dokopy hadam 50 vkuse. Ku nam nechodia, krmivo to iste.
Druha kamoska ma tiez kopu vtacikov na dvoch krmitkach, vzdialenost od nas jedna 800m druha 200m. U nas za 3 mesiace su trocha ojedene gule Baumax, krmitko plne krmiva.
V lete mame zahradu plnu skorcov,vyberaju dazdovky zo zeme,ale v zime :no:
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod palinka12 » Ne 30.Dec. 2012 8:15

dakujem baby, ono holuby sa zvykli objavit, mavam nakakane na okne....nechala som krmitko tam, mozno nejaky zabludeny vtacik bude hladny... :)
palinka12

Odoslaťod Kirkuša » Ut 01.Jan. 2013 12:13

Nie som obornik, ale mne sa nezda ze by to bolo (iba vyhradne) strachom z pohybu (zvnutra bytu) kedze Palinka pise ze vacsinou nie su ani doma a aj tak neodbuda krmivo...
Myslim ze zalezi aj jednak ci je v krmitku strava vhodna pre druh vtacikov ktory zvykne okolo vas zit (vrabec nezvykne az tak luskat zavretu slnecnicu alebo visiet na lojovej guli napr.), co jedia spominani holubi netusim, s nimi skusenosti nemam, dalej jeho umiestnenie, ci vtaciky daco nerusi (hluk, poloha pri rusnej ceste kde by citili permanentne ohrozenie, alebo vysoke poschodie panelaku na ktore niektore druhy ani nedolietavaju).
Kym sme byvali na sidlisku chodili vtaciky len z jednej strany bloku hoc boli z mojho pohladu oba rovnako "rusne", neviem cim to bolo, ale ked som to vysledovala, krmitko bolo tam...ale chodili len sykorky, obcas vrabce a aj vsetko celkovo tak len pomalo az sme to nakoniec zrusili, obcas sice boli, ale krmivo casto skor zhnilo z vlhka nez ho vydzobali.
Teraz ako byvame pri lese, mame krmitko na zahrade s vyhradom z obyvackoveho okna cca 1,5m a chodi x druhov, sykoriek 2 druhy, drozdy, hyle, stehliky, datle, sojky, skorce, a este par ktore - moja lenivost ani neviem pomenovat, vsetkych ich ale vyhanaju vevericky, ktore sa tam vysplhaju, cele krmitko zaberu, az ich musime my vyhanat aby aj vtacikom daco zostalo. Nepisem aby som machrovala, ale je to poriadny rozdiel oproti sidlisku, hoc sme od neho na dohlad. Ked pozorujeme toto divadlo mame uplne odhrnute zaclony a nas pohyb ich nerusi, niektore plachejsie druhy uletia ked sa niekto pohne prudsie vnutri, ale len natolko ze caka na najblizsom strome a ked sa to ukludni ide zase...Napr. tie sykorky su medzi tymi nevyrusitelnymi. Tu mame uplny ze vtaci ruch vacsinu dna v zime ked su mrazy, aj ked som vypozorovala ze aj vtaciky maju svoje "vlny" kedy chodia, sykorky napr. maju take obletove okruhy cez siroke okolie, akysi ich "revir" a len cca 2 x denne skusaju ci u nas daco je a ked sa im da mimo tychto casov treba na ne dlhsie cakat. No ked "zacuchaju" ze daco je potom uz su tam stale, a ich pohyb typicky ked jedia a nalietavaju prilaka aj dalsie zo sirsieho okolia,je to presne to co pise aj Kalea, jeden zoberie, odleti, dalsi co uz cakaju dojdu zoberu odletia...kino ako vysite. Ale ked nie su mrazy, casto sa aj par dni vobec neukazu...

Podla mna sa nedaju nalakat, bud ich to prilaka, alebo pre nejaky dovod nie...Povedla by som celkovy ruch, druhova pestrost zelene(drevin) naokolo, potom konkretne revire konkretnych druhov v tom prostredi, a potom aj roky, aj tam to kolise, su z tohto pohladu silnejsie roky a slabsie, cize neznamena ze nedosli tento rok, na buduci uz moze byt situacia ina...
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod palinka12 » Ut 01.Jan. 2013 14:27

dakujem, kirkusa :) my mame za domom skolku a hromadu stromov, takze je tam klud. kupila som im taku zmes pre vtaciky do krmitka, tak uvidim....nieco som nahadzala aj na travnik pod oknom, nech si aspon vyzobu, ak uz k nam nepridu
palinka12

Odoslaťod palinka12 » So 12.Jan. 2013 14:35

huraaaaa, dockali sme sa :) dnes som "nacapala" prve sykorky v krmitku :clap:
palinka12

Odoslaťod Dot » Ne 13.Jan. 2013 22:38

palinka12 píše:huraaaaa, dockali sme sa :) dnes som "nacapala" prve sykorky v krmitku :clap:

:D

Ja stale tlacim na chlapov, nech nejake krmitko z dreva vyrobia, lenivci.
Ja som akurat vystrihla otvor do vymytej krabice od mlieka a zavesila na strom - sykorky tam nalietali, ale kedze to nie je velmi stabilne, zle sa im prichytavalo na okraj, tak tam vzdy vydrzali len par sekund.

Pali, teraz som citala clanok o zimnom krmeni vtakov - ak im budes sypat castejsie, tak je vraj dolezite neprestat - oni to prikrmovanie naozaj potrebuju na prezitie a ak pridu ku prazdnemu krmitku, moze sa stat, ze uz si nestihnu najst dalsie.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Kalea » Ne 13.Jan. 2013 22:51

My sme teraz ešte povešali po stromoch také lojové guličky aj krúžky so semienkami, tak máme v posledných dňoch o dosť viac sýkoriek. Tie guličky tiež nie sú ktovieako stabilné, sýkorky sa na ne zavesia a točia sa dookola ako na kolotoči :) , zdá sa, že im to nevadí.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod palinka12 » Po 14.Jan. 2013 6:09

mama ma doma na zahrade a uz sa stazovala, ze nestiha dosypavat, hromada vtacikov je tam stale....nasi su zatial skromni :) kupujem v chovprodukte taku zmes, zatial chuti
palinka12

Odoslaťod para » Po 14.Jan. 2013 8:16

U nas na zahrade stale nic, krmitko plne, guletrocha viac objedene, akzdopadne sykorku som este nevidela, iba u kamosiek-tm ich je kopa.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.