soja v psenicnom chlebe

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

soja v psenicnom chlebe

Odoslaťod finesse » Po 16.Apr. 2012 11:04

Bola som v Lidl a chcela som kupit vonavy cerstvo upeceny psenicno - razny drevorubacsky chlieb. Uz som ho raz kupila, bol fajn, ale len nahodou som nadabila na vyvesku obsahu, z ktorej som zistila , ze obsahuje soju, a tu obsahuju aj ostatne chleby a pecivo z ponuky Lidl, aj pod oznacenim psenicny. :off Pisu to takymi blchami, ze to treba citat pomaly mikroskopom a v niektorych Lidl maju tu vyvesku s obsahom tak vysoko, ze ju treba dociahnut rebrikom.
A ostatne predajne chleba ich pre istotu neoznacuju. Som zvedava, co vsetko este obsahuje zakladna potravina nas slovensky
chlieb :nuke: :scared:
Ved nie kazdy ma doma pekaren aby alergen - GMO soju eliminoval :scared: zo svojho jedalnicka. :help:
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad
Založený: Št 29.Nov. 2007 0:51

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: soja v psenicnom chlebe

Odoslaťod Elena. » Po 16.Apr. 2012 11:17

Finesse, tak teda mam dost. My ten chlieb takisto obcas kupujeme, vacsinou robievam doma. Nabuduce sa pozriem ci aj ten u nas obsahuje soju, tusim ju uz zanedlho zacnu stopat aj do ovocia :guns:
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Odoslaťod DuPre » Po 16.Apr. 2012 11:25

nemam skusenost s chlebom z lidla, ale vseobecne som si vsimla, ze nazov chleba nie vzdy vystihuje jeho obsah, bezne napr. "razny chlieb" obsahuje len mizive mnozstvo raznej muky. Mne skor vadi, ze sa do chlebov pridava rozomlety stary chlieb. Nechcem si predstavovat, ako ten chlieb vyzera, nakolko kupovany nam vacsinou po 2dnoch zacal plesniviet :crazy:

Kto chce mat dobry chlebik, musi si ho upiect doma - a tu by som poopravila info o pekarnicke - uplne bez problemov sa chlebik sa upiect v beznej elektrickej rure alebo v remoske. Nielej ja, ale viaceri ludia co poznam, pecu chlieb 2-3x v tyzdni a bez pekarnicky. A tiez je mozne piect si doma zemle ci rozky.
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Založený: Št 19.Okt. 2006 10:32

Odoslaťod finesse » Po 16.Apr. 2012 13:18

Ano, pecenie doma je riesenie, ja tiez uz casto doma pekavam, ale moj muz napriklad je rozmaznany a casto ohrna nos nad domacim, co nepochopim asi nikdy :drop: :blink: , takze obcas nieco kupim, lebo v Lidl ten chlieb mal aspon chut, co sa o inych uz ani povedat neda :blink:
Ako som isla v rade na polici v Lidl, tak nielen chlieb, ale aj kolaciky, makovy, trojuholnik plneny, vsetko zaradom, niekde len stopy soje, ale to staci, nestihla som to cele studovat, nabuduce vezmem mikroskop :mrgreen: a pozriem vsetko, ked budem mat viac casu.
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad
Založený: Št 29.Nov. 2007 0:51

Odoslaťod Ovka » Po 16.Apr. 2012 16:48

Ja som tiez parkrat kupila v Lidli pecivo a ta soja to su tam cele tie bobule. Ja so sojou nemam problemy, bezne jem aj tofu, aj sojove natierky, sojove mlieko a pod., takze mne to tam nevadi a zda sa mi to celkom zaujimave, ze to tam dali.
Ale jednoznacne si myslim, ze by mali na to upozornit vecsimi pismenami, lebo je naozaj vela ludi, ktori maju na soju alergiu.
Kazdopadne oznacenia chlebov a peciva su velmi zavadzajuce, napr. rozne nazvy ako viaczrnny, cerealny alebo tmavy chlieb su podla mna len zastieracim manevrom, aby si ludia mysleli, ze chlieb je celozrnny.
Expertna Ovka a jej male jahniatka ;-)

Obrázok
Obrázok používateľa
Ovka
expert

Mood: Happy
Založený: Št 02.Aug. 2007 9:47

Odoslaťod Trencanka » Po 16.Apr. 2012 18:42

Odporucam vyhybat sa pecivu z obchodov velkych retazcov. Vacsinou je robene z mrazeneho peciva alebo z mucnych zmesi, ktore obsahuju vselico. V nasom meste su predajne, kde sa da kupit stary dobry klasicky chlieb. Vozi sa este z rôznych obecnych pekarni, co funguju dlhe desatrocia. Jasne, ani tam nie je istota pouzitych surovin, ale vyzera ako normalny chlieb. Obcas peciem doma chlieb v pekarnicke a v tejto dobe sa opat k tomu vraciam. Napeciem aj zemlicky, pletenky a davam do mrazaku, tak na tyzden aby som mala. Viem z coho peciem, aspon dufam :wink:
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod mmonika » Po 16.Apr. 2012 21:59

finnese ja viem, moja mama ma alergiu na soju a vie presne, kde si moze kupit chleba .,paradoxne jej neskodil lepok ale soja, maju vsade zlozenie vyrobkov ,treba citat , v lidli si nemoze kupit ziadny. Keby si potrebovala opytam sda ,ktore si presne kupuje ,co ozaj nemaju soju, a klasicne rozky tie obycajne urcite nemaju .,tie si kupuje tiez
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod Kirkuša » Ut 17.Apr. 2012 9:18

Trencanka píše:Odporucam vyhybat sa pecivu z obchodov velkych retazcov. Vacsinou je robene z mrazeneho peciva alebo z mucnych zmesi, ktore obsahuju vselico.

tak tak, pod toto sa podpisujem

Velmi dobry pomer cena/kvalita (vselijake predrazene bio chleby asi pre kazdodenne potreby beznej domacnosti nebudu), ma napr. Slatinsky chlieb (u nas ho dostat v Tescu aj Bille). Maju viac druhov, zemiakovy - akoze moc taketo inych znaciek nemusim, ale tento je uplne skvely, pripomina mi chut detstva
Obrázok
....rovnako konzumny alebo celozrnny od nich je skutocne celozrnny, nielen naoko.

Trosku off topic: Ked mam chut si zamlsat, napriek cene, kupim si v Bille Paillase, najradsej mam olivovy. Jest toto este uplne teple a cerstve je nebicko v papulke.
Obrázok
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.