co na silnu bolest hrdla

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod Neytiri » So 04.Feb. 2012 19:23

ahojte, potrebujem poradit, tentokrat pre seba.. strasne ma boli hrdlo, ten typ bolesti ked prehltavate ziletky a bolest vystreluje do usi.. co pomaha konkretne na bolest - okrem analgetik? ficim na c-vitamine, echinacei, cajikoch, zazvore, cesnaku, ovoci, orofare, tantum-verde cukrikoch, kloktani vincentkou.. ale to hrdlo nie a nie prestat boliet.. (zacalo pobolievat vcera okolo obeda a ku veceru sa to prudko zhorsilo a odvtedy to je to furt rovnake..)
kazdej rade budem veeelmi vdacna :flo:
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod Ovka » So 04.Feb. 2012 19:50

kloktat roztokom morskej soli, nikdy by som tomu neverila, ale je to silnejsie ako cokovek ine, ako vsetky tantum verde a podobne cukriky a vody dokopy.
Expertna Ovka a jej male jahniatka ;-)

Obrázok
Obrázok používateľa
Ovka
expert

Mood: Happy
Založený: Št 02.Aug. 2007 9:47

Odoslaťod -dana- » Ne 05.Feb. 2012 3:07

presne ako pise ovka, kloktat solou, ak nemas morsku, aj obycajnou kuchynskou, najlepsie nasyteny roztok (a potom uz nepit, iba vyplachnut usta)
-dana-
začiatočník

Založený: Št 23.Aug. 2007 18:43

Odoslaťod gombicek » Ne 05.Feb. 2012 7:36

mozno uz mas podrazdenu sliznicu z toho vsetko agresivneho,vtedy pomaha calciovy sirup. a cmulat panthenol tablety.

a krk v teple-omotat salom aj doma.

skore uzdravenie. :flo:
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Odoslaťod Elena. » Ne 05.Feb. 2012 9:56

Len pozor, aby to nebola bakteriana infekcia, ak to bude trvat dlhsie ako 4-5 dni, isla by som k lekarovi.
Mam vlastnu skusenost z asi spred siestich rokov, bolelo ma na jednej strane hrdla asi tyzdeñ, ale tak hrozne ako ty pises-ziletky, moj vtedajsi lekar vraj ze tam nic nevidi, ze to je virus atd., mala som len zvysenu teplotu. Bola to ukrutna bolest a po tom tyzdni som sa odhodlala na pohotovost (uz som takmer odpadavala), a tam mi taky starsi lekar okamzite nasadil penicilinove injekcie, za 6 hodin po prvej sa mi velmi ulavilo od bolesti, takze je uplne jasne, co to bolo. Brala som ich par dni. Ten moj obvodny lekar uz tu nastastie nepracuje
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Odoslaťod prasiatko katka » Ne 05.Feb. 2012 10:17

kazde 4h par glgov becherovky (pripadne aj kloktat ale to je trochu skoda) a kazdu 3/4h vycmulat kocku ladu. s liekmi radsej nekombinovat :wink:
Samuel 5/2008 a Mária 4/2011
prasiatko katka
expert

Založený: Po 10.Sep. 2007 11:31

Odoslaťod Trencanka » Ne 05.Feb. 2012 10:34

Nedavno som mala podobnu silnu bolest hrdla bez teplot, nezeberalo ani kloktanie a podobne veci, zacala bolest postupovat nizsie na hlasivky a priedusnicu. Kupila som v lekarni BIO PAROX, je to sprej, bez predpisu a davala som si ho kazdych 8 hodin presne ako atb, to musis dodrzat. Aplikuje sa niekolko dni podla navodu, nesmies prestat pri odzneni prvych priznakov.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod Ovka » Ne 05.Feb. 2012 14:12

Trencanka píše:Nedavno som mala podobnu silnu bolest hrdla bez teplot, nezeberalo ani kloktanie a podobne veci, zacala bolest postupovat nizsie na hlasivky a priedusnicu. Kupila som v lekarni BIO PAROX, je to sprej, bez predpisu a davala som si ho kazdych 8 hodin presne ako atb, to musis dodrzat. Aplikuje sa niekolko dni podla navodu, nesmies prestat pri odzneni prvych priznakov.

Bioparox je lokalne antibiotikum

Obrázok
Obrázok používateľa
Ovka
expert

Odoslaťod Stanili » Ne 05.Feb. 2012 21:25

tak ja uz trpim 2 tyzdne, vcera som zasla k doktorovi a tiez, ze tam nic hrozne nie je, ale zobral mi vyter z hrdla a napisal recpet na ATB, v utorok mi maju zavolat, ci si mam lieky ist vyzdvihnut do lekarne, alebo je to virus, mna uz ide ale tiez porazit, vyskusala som vsetko mozne, okrem tej soli, teraz davam mega davky ginger (zazvor?) cerstveho a skusim este tu sol, mozte napisat pomer ako urobit ten roztok?
diky
Stanili
pokročilý

Založený: Št 02.Okt. 2008 20:42

Odoslaťod Ovka » Po 06.Feb. 2012 8:36

ja som davala tak stvrt cajovej lyzicky do pohara, zaliala som to troskou vriacej vody, aby sa ta sol lepsie rozpustila a potom som to doliala studenou vodou (spolu asi 200 ml), tento roztok som mala v kuchyni a vzdy ked som isla okolo som si vykloktala, a ked som to cele minula, urobila som novy roztok

Obrázok
Obrázok používateľa
Ovka
expert

Odoslaťod akvi » Po 06.Feb. 2012 9:27

Neytiri píše:ahojte, potrebujem poradit, tentokrat pre seba.. strasne ma boli hrdlo, ten typ bolesti ked prehltavate ziletky a bolest vystreluje do usi.. co pomaha konkretne na bolest - okrem analgetik? ficim na c-vitamine, echinacei, cajikoch, zazvore, cesnaku, ovoci, orofare, tantum-verde cukrikoch, kloktani vincentkou.. ale to hrdlo nie a nie prestat boliet.. (zacalo pobolievat vcera okolo obeda a ku veceru sa to prudko zhorsilo a odvtedy to je to furt rovnake..)
kazdej rade budem veeelmi vdacna :flo:

inak mna uplne inak boli hrdlo pri viroze a inak pri bakterialnej infekcii.. To, co opisujes, vyzera na bakterialnu infekciu, co je horsie, lebo sa ti moze stat, ze nic z "babskych" receptov nepomaha a pomozu len ATB. Mne viroza trva tak tri dni, z toho jeden den je dost zly, potom je to uz ok, pricom ta bolest hrdla nie je az taka hrozna a "babske" recepty velmi dobre zaberu - hlavne to kloktanie solou, plus ja si robim este teple mlieko s kurkumou a medom. Hnusne to je, ale zazracne pomaha. Takze ak ti to trva dlhsie ta bolest, tak to vyzera na bakterialnu infekciu. By som skusila ten Bioparox, aj ked je to hnusne svinstvo, ale vzdy lepsie, ako celkove ATB.
akvi

.

expert

Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod Neytiri » Po 06.Feb. 2012 12:33

dievcata, dakujem za rady, vsetko som vyskusala (az na tu becherovku a cmulanie ladu - az taky masochista nie som :mrgreen: ) a nic zial nepomahalo.. vcera som si uz bachla paralen, aby som utisila bolest a vedela prehltat, lebo takmer som nic cez vikend nejedla (aj som schudla :( - aj bez toho som uz dost chuda).. dnes som bola u lekarky ORL, ze mam strasne cervene hrdlo, spravila mi vyter (vysledky o tyzden), krv mi nebrala, dala mi penicilin.. na jednej strane mam nutkanie dat si to, lebo dufam v ulavu vdaka liekom, ale na druhej strane, nemam crp, nemam vysledky z vyteru - co ked to nie je bakterialna infekcia a budem brat zbytocne atb? inac mam doma krpca, ktory sa uz druhy tyzden lieci na streptokokovu anginu, tiez penicilinom ale od neho by som to nemala mat, kedze som ochorela v piatok a to uz krpec bral dva tyzdne atb, cize by uz nemal byt infekcny.. a aj tak som sa s nim nemuckala.. jedine ze by tolko trvala inkubacna doba.. asi si idem predsa dat tie atb..
- tolko moje rozmyslanie nahlas - moju schizu si nevsimajte :mrgreen: -
Neytiri
expert

Odoslaťod Elena. » Po 06.Feb. 2012 13:33

To trva tak dlho, nez budu vysledky?

No ja neviem, ja takisto nie som zastanca atb, ale niekedy ich bohuzial treba.
Ak sa rozhodnes uzivat ich, velmi rychlo zistis, ci to bola bakt.infekcia, ak ta do jedneho dña prejde
bolest, tak j to jasne.

Skore uzdravenie
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Odoslaťod Neytiri » Po 06.Feb. 2012 15:16

Elena. píše:To trva tak dlho, nez budu vysledky?

veru, tak dlho to trva, lebo to posiela do labakov.. maly ma u jeho pediatricky test na streptokoka, kde ho diagnostikuju do par minut - a podla toho vie, ci dat alebo nedat atb.. ale tato ORL take nema..
inak, pytala som sa jej, ci to je teda isto bakt.infekcia, ze ked dostavam atb a ona, ze ista je len smrt a v mojom pripade tu infekciu predpoklada, ze je bakterialna :rolll:

Elena. píše:Ak sa rozhodnes uzivat ich, velmi rychlo zistis, ci to bola bakt.infekcia, ak ta do jedneho dña prejde
bolest, tak j to jasne.

ved jasne, ked to zaberie, tak zistim, ze to bolo ono, ale ked nezaberie, tak som ich zbytocne brala - a to je to, comu sa chcem vyvarovat..
Neytiri
expert

Odoslaťod akvi » Po 06.Feb. 2012 18:45

ze predpoklada :lol: To ja tiez predpokladam, ze to mas bakterialne.. Ale ok, pravdu ukaze az ten vyter.. Ak nechces brat ten penicilin, skus ten Bioparox, podla mna vzdy setrnejsie riesenie, ako hned cpat do seba ATB.
akvi

.

expert

Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod gemini » Po 06.Feb. 2012 20:58

na uzivanie ATB sa neumiera. prepac, musela som to tu napisat. nasad probiotika a ber penicilin, ci co ti predpisala
Obrázok
Obrázok používateľa
gemini

expert

Mood: Tired
Založený: Ut 28.Mar. 2006 20:31

Odoslaťod Neytiri » Ut 07.Feb. 2012 23:37

gemini píše:na uzivanie ATB sa neumiera. prepac, musela som to tu napisat. nasad probiotika a ber penicilin, ci co ti predpisala

rozkaz sefe ;)x
ja viem, na atb sa neumiera, ale taktiez mam dost predpisovania atb bez vyteru, odberu krvi, len na zaklade posudenia klinickeho stavu.. (na zaklade: mas cervene hrdlo, teraz je vela bakt. infekcii, asi ju mas aj ty, nasadime atb a ked pocitis ulavu, bolo to ono - ked nie, tak to bol virus.. super nie?)
asi vsetci vieme, ze SK je na poprednych miestach v predpisovani atb, ci uz dospelym a ajndetom.. potom tu mame rezistenciu na atb, oslabenu imunitu, atd.. ja nie som proti atb, ked ich treba, ale musim si byt ista, ze ich ozaj treba..

inak, nakoniec to bol zrejme predsa bacil, lebo som zacala brat tie atb a ozaj sa mi vyrazne ulavilo..
Neytiri
expert

Odoslaťod Stanili » Št 09.Feb. 2012 5:24

tak super, ze ATB zabrali, mna by normalne potesilo, keby to bol strep.
u mna to nakoniec vyzera na virus, ster bol negativny, no ale aby to nebolo take jednoznacne dcera s rovnakymi priznakmi mala pozitivny na strep. Tak som musela ist do lekarne a hodit rec s lekarnikom, ze co teraz .... nakoniec sme sa rozhodli, ze atb pre dceru nezoberiem, uzavreli sme to, ze po tolkych dnoch boja to uz ani nema vyznam, tie je najlepsie nasadit hned na zaciatku a pravdepodobne tie strep s chorobou ani nesuvisia, kedze ja som ich nemala (niektori ludia ich jednoducho v hrdle maju), no takto nejak sme to uzavreli, recept som si este nechala, ze keby sa to nahodou zhorsilo, nech s nou netrcim zase u lekara, nasa rodinna lekarka robieva len 2x v tyzdni a samozrejme, ked ju potrebujem, tak mi daju termin, ze o tyzden, no co mi je pri akutnom stave na .... takze zvacsa skoncim vo walk-in clinic a cakam niekedy aj 2 hodiny, kym sa dostanem na rad :drop:
takze u nas mame teraz takyto fajnovy virus, zda sa ,ze nie sme ojedinely pripad, uz ma v praci varovali, ze sa mam pripravit na este cca 2 tyzdne sucheho kasla, ktory sa uz podla predpovedi zacal a uz mam paniku, lebo podobny virus som uz mala pred necelym rokom, 5 tyzdnov sucheho kasla, ja som si myslela, ze mam na 100% zapal pluc a doktorka ma zrusila, ze dychanie ciste - urcite virus - dovi dopo, ma to preslo az na dovci pri mori, tak uz zacinam rozmyslat, ze by sa nam v najblizsich tyzdnoch hodila zase nejaka :boat: :adore: - samozrejme z cisto zdravotnych dovodov :yes:
Stanili
pokročilý

Odoslaťod Dot » Št 09.Feb. 2012 9:38

Dievcata, mne minule poradila kamaratka z BBT zuvat viackrat denne cerstvy zazvor a ucinkoval uplne zazracne.
Chce to len odhodlanie, lebo to stipanie je velmi silne.
Stanili, ak si trufnes, vyskusaj a daj vediet :D
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Stanili » Št 09.Feb. 2012 17:41

Dot píše:Dievcata, mne minule poradila kamaratka z BBT zuvat viackrat denne cerstvy zazvor a ucinkoval uplne zazracne.
Chce to len odhodlanie, lebo to stipanie je velmi silne.
Stanili, ak si trufnes, vyskusaj a daj vediet :D

tak tak Dot to je asi najucinnejsie - ja mam sice rada ten nakladany, co ide k sushi, ale surove platky to mi moc neberie :nie: Inak toto iste mi poradil predavac v bio obchode, ze s tym ma najlepsie skusenosti, no ja si robim moju verziu - nastruham zazvor cerstvy zalejem horucou vodou (nie vriacou, aby som tam nahodou nezabila nejake vitaminy, alebo enzymi, do toho vyzmykam polku citronu + pridam 2 lyzicky suroveho nepasterizovaneho medu a mnaaam dobre to chuti, ukludnuje to hrdlo + zazvor je aj antivirusovy + samozrejme vsetky prisady su same o sebe zdraviu prospesne. Ja si zazvorovo citronovy "caj" robievam aj ked sa s prepacenim prezerem, alebo zjem nieco tazsie (vtedy vynechavam med), na zaludok je to super, aj na zalud. nevolnost, ci pri cestovani, alebo tehotenstve.
Ako ale pises, treba to asi viac krat za den, ja sa tak dostanem k jednej salke za den, ked ma bude nabuduce boliet hrdlo skusim tie surove platky a par krat za den, to sa da zobrat aj do prace, no idem googlovat co na suchy kasel :rol8:
Stanili
pokročilý

Odoslaťod para » Št 09.Feb. 2012 18:08

Stanili caj nepomoze, musis cmulat surovy.
Ja som bola anginova, antib. aj 2x do roka, ale odkedy pri najmensom skrabani hrdla, ci pichnuti v uchu dam zazvor, som vyse 2 rokov bez antb. a moj muz detto. K tomu este davam mega davky cesnaku.
tohoto
http://www.allicinmax.sk/
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod Stanili » Št 09.Feb. 2012 18:31

para píše:Stanili caj nepomoze, musis cmulat surovy.
Ja som bola anginova, antib. aj 2x do roka, ale odkedy pri najmensom skrabani hrdla, ci pichnuti v uchu dam zazvor, som vyse 2 rokov bez antb. a moj muz detto. K tomu este davam mega davky cesnaku.
tohoto
http://www.allicinmax.sk/

diky para - dobre vediet, tak si idem teda odrezat :drop: , akurat som kupila v obchode cerstvy ...i ked je uz asi neskoro a treba ako pises dat hned na zaciatku (nabuduce urcite vyskusam)
a idem si hned dat cesnakove capsule, mame doma, drahy sa tym stope, to ma tiez nenapadlo, ze cesnak, aj ked je to klasika, pisu, ze 4215 mcg allicinu, tak dufam, ze to zabije vsetko co mu pride do cesty :whist:
Stanili
pokročilý

Odoslaťod Stanili » Št 09.Feb. 2012 18:50

baby a co hovorite na suvislost stresu a chorob?
u mna suvislost teda pozorujem, byvam malokedy chora a ked uz, tak vzdy ked mi klesne imunita dosledkom stresu napriklad za posledny rok- 1.x som ochorela, hned ako som nastupila do prace a teraz 2x - mala som dolezite interview, takze dost stresujuce a vsimla som si to aj u mojich deti - dcera nebyvala v skolke chora (max 1x do roka) a to chodila od 2 rokov, ale do skolky chodila velmi rada od prveho dna, najradsej by tam isla aj cez vikend, syn sice isiel do skolky az v 3, ale vobec nebol na odlucenie pripraveny a skolku dodnes nema rad, prenho je to total stres, kym do skolky nechodil byval zdravy, az do 3 rokov nebral ziadne antibiotika, od kedy zacal skolku, v kuse chory - ATB mal uz 5x, co dcera (13 rokov) mala tolko v priebehu celeho zivota, mam pocit, ze lapi vsetko, co okolo neho prebehne :no: , darmo ho stopem kadecim na podporu imunity, mam pocit, kym nebude brat skolku ako nutne zlo, tak nic nepomoze ....
mate podobne skusenosti? alebo nebadate ziaden suvis?
Stanili
pokročilý

Odoslaťod Zuzik811 » Ne 12.Feb. 2012 14:09

kloktať šalviový čaj alebo ja odmalička kloktám olej - stačí 1polievková lyžicu oleja vždy večer pred spaním. Samozrejme, snažiť sa neprehltnúť :D
Obrázok
Zuzik811

Založený: Pi 10.Feb. 2012 21:06

Odoslaťod vacanze » Ne 12.Feb. 2012 14:13

Stanili - myslim, ze na toto sa ani netreba pýtat, 90% chorob je zo stresu
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.