Kuchyna - ikea ci stolar?

Kupujeme, meníme, rekonštruujeme, búrame, dostavujeme...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod hannah »

siem-3.jpg
(49.55 KiB) Stiahnutá 10751 krát
AHojte,

pardon ze dnes spamujem, ale konecne sa nas dom dostal do stadia, ze hadam nejake rozhodnutia mozem aj ja robit;-) hrubu stavbu riesil chuap.
Mame kuchynu uzsiu, nez mala byt, takze budem potrebovat urobit aj nejake supliky na mieru, s mensou hlbkou. Priznam sa, ze sa mi paci abstract od ikea a povodne som myslela, ze skoncim pri nom, len teraz ma nahlodava pochybnost, co s takymito dorabkami, ci mi to bude mat kto dorobit, alebo radsej zadat celu kuchynu niekomu inemu, presne na meiru.
len neviem, ci to stolar vie urobit kvalitne? Kvalitnejsie ako ikea?

Ake mate skusenosti?

Pripadne, ak sa vam chce, nedate nejaku fotku kuchyne aj vy vasej?
Ja by som chcela ist do minimalizmu hodne (co je uz asi ulet pre vacsinu;-)))
ale pacia sa mi taketo nejake (len by som to potrebovala zrealizovat v sr rozpocte :drop: )
http://siematic.de/SmartDesign_SC10_SC3 ... iveID=1288
Prílohy
all-white.jpg
takto nejako by som si to predstavovala idealne;-)
(38.21 KiB) Stiahnutá 10637 krát
hannah
pokročilý
 
Príspevky: 613

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod corky »

podla mna DOBRÝ stolár určite urobí kuchynu kvalitnejšia ako IKEA
ale daj si pozor na použité materiály, aby ti tam nenamontoval lacne veci z Polska, poliaci maju nekvalitnu drevotriesku, takže na nabytky, ktoré maju niečo vydržať, sa moc nehodí

a tiež zvažuj podla toho, či chceš kuchynu na cely život, alebo si ten typ, že po par rokoch budeš chcieť aj tak meniť ... vtedy by som do nejakého lacnejšieho sektoru šla...

my mame od stolára, jediná výhrada su dvierka, kupovali sme lacnejšiu variantu ... ale po čase ich aj tak chcem meniť
nam sa sektorová kuchyna nedala vobec namontovať, lebo mame nadstavbu na starom dome, a teda nemáme uplne pravé uhly (jeden rok sa nam zbieha, druhý otvára) a kuchynu som chcela do U-čka. Takže aj sektor by nam bol musel niekto prísť namontovať a upraviť ... a to by žiadny stolár asi nerobil, a ak, tak za riadne prachy... Asi by ste tak dopadli aj vy, ked potrebujete aj atypické skrinky ...

Inak, davaj si pozor na velké kuchynské štúdiá, kde jeden berie objednávku další meria, tretí robí a štvrtý príde namontovať .... našim takto robili kuchynu a ked boli nespokojní, vyhovárali sa jeden na druhého (že ten zle zameral, potom že to tak bolo napísané v objednávke, potom že další zle namontoval...) a reklamacia sa naťakovala do nekonečna. :guns: Lepšie je asi dať to overenému stolárovi, ktorý si stojí za celým vyrobným procesom až do konečnej montáže...
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod slniecko »

Pride na to, aky stolar :rolll: ...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod corky »

slniecko píše:Pride na to, aky stolar :rolll: ...


to je samozrejmé, že v prípade stolára treba zhánať referencie a pozrieť si jeho prácu (nielen na fotkách!)
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod alenka76 »

urcite stolara alebo kuchynske studio.
Neviem ako to je na SK ale niektore pobocky trebars XXLutz robia "akoze"na mieru aj veci z katalogov.
Moznoze su aj v Ikea-nemam sajn.Ale ako take cele katalogove :no:

U nas je to naozaj jednoduche,rychle zozeniem referencie.Ale tiez nemusia znamenat 100% istotu.Nam robili tiez na mieru-tiez mam dost kuchynu uzku,ale to nebol problem ,problem je pri umyvadle obkladova stena ta sa mi zacala po 3 rokoch odtahovat :ZZ: alebo som sa porezala na par uchytkach-take boli ostre....takze asi tak.
alenka76

expert
 
Príspevky: 5477
Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod hannah »

No ja mam tak 90% v klude postavitelnych z ikea
len tam ma vstup do spajze, ktory je naplanovany ako na tych obrazkoch, ze sa bude tvarit ako dvere do skrinky, tym padom by sa mal otvarat v klbe, pohladam niekde fotku, fotila som si to na jednej vystave. A potom su problem dve 80 suplikove skrinky s hlbkou 50 cm. No a barovy pult, ktory by mal byt kvaiz hruba doska, v ktorej budu schovane supliky. Cim dalej viac nad tym rozmyslam, tym sa viac bojim.

Bola som prezriet hanaka, baumax, kiku, ikeu... no v hanakovi som utrela slinku, ale teda velmi ani neratam, ze tam pojdem na nacenenie.
V kike mi povedali, ze navrh je zadarmo, tak hadam by mi to z Nolte ci tej druhej nemeckej aspon nacenili a zrelanili, ci je to mozne.
Ikea mi je jasna, ze tieto veci by som musela dorabat a neviem,c i by vysledok nebol skor na hnev.
Mno, takze teraz skor otazka, dke zohnat dobreho stolara? Mate nejakeho overeneho?
A ako si obstriehnem aby mi tam dal kvalitne dvierka?
Lebo predpokladam, ze kovania aspon vidim, kto vyrobil,ale na drevotrieske si asi nepomozem, alebo?

Zo studii mam take nie moc dobre pocity, co pocuvam skusenosti ludi okolo. Vacsina skoncila pri tej Ikea nakoniec.
uaaaaa;-)
hannah
pokročilý
 
Príspevky: 613

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod slniecko »

No asi najlepsie vidiet. Nam dal stolar kvalitne dvierka, ale tak odlajdacil montaz, ze by som ho...no joj...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod corky »

hannah píše:Mno, takze teraz skor otazka, dke zohnat dobreho stolara? Mate nejakeho overeneho?
A ako si obstriehnem aby mi tam dal kvalitne dvierka?
Lebo predpokladam, ze kovania aspon vidim, kto vyrobil,ale na drevotrieske si asi nepomozem, alebo?


my sme získali kontakt od kamaráta, ktorý robí vstavané skrine na jeho byvalého spolužiaka, ktorý sa zasa špecializuje na kuchyne
okrem toho som sa pýtala kamošiek, odkial maju kuchynu a či su spokojné, pár som si šla aj obzrieť ...

za tým stolárom sme boli v jeho dielni (takže sme si urobili obraz, či to je profesionálne, aké ma stroje, či to nerobí nejako "na kolene" :mrgreen: )
práve tam mal rozrobenú kuchynu, takže som si očkom kukla aj tú

kovania, úchytky a sklá sme si vyberali u neho z katalogov
drevotriesku a dvierka sa pýtal, či chceme kvalitnejšie, alebo polské
dvierka sme si boli tiež objednať s ním priamo v takom velkosklade, takže tam som tiež vedela, čo objednávame

ja som mu povedala len približnu predstavu, on pomeral, urobil návrh ... nie všetko išlo tak urobiť, ako som ja chcela
radšej si nechám poradiť ... ten návrh sme ešte prekonzultovali a upravili, a potom sa vyrábalo

Naše dvierka su kvalitné (nepadajú, nekrútia sa), len my sme si dali lacnejšie fóliované a to už by som druhýkrát nechcela - tam kde totiž sála teplo (rúra, umývačka riadu), začína sa nam to od kraja olupovať, mame kuchynu 6 rokov.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod mmonika »

my sme v starom byte a potom u nasich davali decodom kuchynu a sktrinky aj dvierka su trvacne, maju aj monterov co to namontuju, v nasom terajsom byte sme davali stolarovi,lebo mame atypicky roh /sikminu/ a ako to nakoniec urobil tak lutujem ze sme si tam nedali hornu skrinku sikmo, a nedokoncili sami, lebo tam tiez dal len taku obycajnua tie rohy nevyuzil ,je tam hluchy priestor medziskrinkami /nevidno ho ,ale skoda miesta/ a nepripevnil vstavanu chladnicku spravne do skrinky a pokrutili sa na nej dvierka a potom som sa s nim natahovala ,aby zapaltil vymenu dvierok na chladnicke, lebo zarucny technik to nechcel uznat ako vadu,kedze nebola spravne uchytena :?!?: , takze nabuduce zasa si sama navrhnem /tri kuchyne som zvladla ,lebo clovek najlepsie vie aku skrinku potrebuje na smetny kos a aky odstup polic potrebuje kvoli doze na spagety a podobne/ a opat sa spolahnem na decodom ,popripade ikeu ,ale oni nemaju rohovu diagonalnu skrinku a roh /ak chce clovek sikminu/ riesia otocenim obycajnej 60-tky a nechaju naokolo prazdny priestor, v mensej kuchyni je ta rohova diagonalna skrina na nezaplatenie, ked je bez police zmesti sa do nej aj dospely chlap,taka je priestranna
mmonika

pracujem

expert
 
Príspevky: 15117
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kuchyna - ikea ci stolar?

Odoslaťod katinka »

my mame taky hybrid :) aj ikea aj stolar. chcela som drevenu kuchynu a najlacnejsie vychadzala z ikea. skrinky mi pravil stolar, aj mi to cele kupil a zlozil. to bola vyhoda, lebo ked sa ukazala oproti projektu nezrovnalost par cm, vzdy to vedel vyriesit, vlozil tam dosky v rovnakej farbe, proste podorabal, co bolo treba. s tym by sa asi monteri z ikea nebabrali. takze ja som spokojna. korpus mam a ked budem chciet ine dvierka, kupim v ikea, pretoze rozmery budu stale mat rovnake.
katinka
expert
 
Príspevky: 2216

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ako bývať

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.