vyber mena:(

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

vyber mena:(

Odoslaťod jelisa » Ut 14.Jún. 2011 19:59

Potrebujem to niekde napisat, tak som tu zabludila. Pribudlo nam do rodiny krasne zdrave utesene dietatko. Velmi sa z neho vytesujem, je to moj poklad. Nevedeli sme sa vsak s manzelom dohodnut na mene. Ja som mala niekolko navrhov, on mal niekolko, ale nezhodovalo sa to. Vela som zvazovala, vyberala, rozmyslala az do porodu - rychly, krasny, dietatko nadherne, ked prislo na meno, moje navrhy sa muzovi nezdali, tak som vybrala jedno z jeho zoznamu, bola som stastna, ze je vsetko ok, tak sme sa ani dlho nedohadovali, ze nech ma radost. On sa tesi, ale ja mam trosicku problem sa s tym menom stotoznit. Ja viem, ze je to blbost a som rada, ze ma netrapia ine horsie veci, ale aj tak ma zaujima, ako ste vyber mena pre dieta prezivali vy? Hned ste sa s nim stotoznili obaja? A ako vnimate svoje meno? Ja som sa nad mojim zamyslela az teraz..
jelisa

Založený: St 08.Jún. 2011 20:23

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vyber mena:(

Odoslaťod corky » Ut 14.Jún. 2011 20:12

moje meno sa mi páči a manželove sa mi páčilo skor, ako sme sa zoznámili a som rada, že moj muž ma meno, ktoré sa mi vždy páčilo

dcere sme vyberali meno asi v 30 týždni, ked sme zistili pohlavie ... preberali sme raz večer mená a zrazu som ja povedala meno mojej kamarátky, manželovi sa tak zapáčilo, že iné už ani neprišlo do úvahy. Mne sa páčilo ešte aj iné, takže dcera dostala 2 mená a sme obaja spokojní

druhé dieťa sme pohlavie nevedeli, manžel sa do výberu dievčenskej verzie velmi nestaral - staršej vlastne vybral on a nechal to na mna
z chlapčenských sme mali asi 3 rozne mená, ja som chcela dať po manželovi (však moje oblúbené :adore: ), ale on nechcel
par dní pred porodom moja mama povedala, že "vedty maš take pekne meno, keby si mala chlapca, mohla by si dať po sebe, chlapčenskú verziu" ... a ked sa malý narodil, presne toto mi prišlo na um a syn dostal tieť 2 mená - prvé po mne a druhé po manželovi :D

myslím, že si na meno zvykneš ... alebo nájdeš nejakú "svoju" domácku verziu, prípadne budeš dieťa volať vlastnou prezývkou
tie naše tiež prešli istým vývojom
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod cottoncandy » Ut 14.Jún. 2011 20:14

zaujímavá téma...

My sme ešte len v očakávaní, každým dňom by sa nám mala narodiť dcérka, ale pri výbere mena sme sa zhodli hneď na prvýkrát ešte v časoch, keď sme spolu ešte len chodili a dieťa neplánovali. Bude sa volať Veronika. Meno som navrhla v podstate ja, lebo ja sa volám Viera a vždy som chcela byť Veronikou. Dokonca moji rodičia boli pri výbere môjho mena trochu zmätení, nevedeli sa medzi týmito dvoma menami rozhodnúť a tak mám na krstnej košieľke vyšité meno Veronika a pokrstili ma Viera, vraj s tým kňaz mal problém, ale presvedčili ho :rolll:
Môjmu manželovi sa toto ženské meno páči a hodí sa nám aj k priezvisku, tak nebolo o čom...

Ak budeme mať v budúcnosti syna, bude sa volať Ján...tým nie som nadšená, nie je to veľmi moderné meno, ale tak to chce manžel a ja mu nebudem odporovať, lebo v ich rodine sa to meno dedí z generácie na generáciu a toto by bol už štvrtý alebo piaty Ján...oni si na tom veľmi zakladajú, tak som to schválila a nebudem robiť prieky
Obrázok používateľa
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy
Založený: St 08.Dec. 2010 12:30

Odoslaťod sasa30 » Ut 14.Jún. 2011 20:29

zobrali sme kalendar a za kazdym menom sme nahlas povedali priezvisko... kazdy sme si na papier napisali 5 naj mien, potom sme papiere vymenili a dali body od 1-3 (t.z. ze 2 mena ostali aj bez bodov) a body sme spocitali. vysli 2 s rovankym poctom bodov - hodili sme si mincou :lol: som rada, ze dcera je andrejka, ma velmi pekne meno. ked sme boli na mdd, tak sucasne asi 3 mamy kricali na deti "sofi" :mrgreen: ked som niekoho sposobom vyberu pobavila, som rada :D
Obrázok
Obrázok používateľa
sasa30
pokročilý

Založený: Št 29.Dec. 2005 20:55

Odoslaťod ZuzkaR » Ut 14.Jún. 2011 20:53

U dievcenskeho mena sme sa s manzelom zhodli hned. On navrhol a mne sa tiez pacilo. U chlapcenskeho to bolo zlozitejsie, hladali sme dovtedy, kym sa nepacilo nam obom.
Robin 7.11.2008
Barbora 17.1.2011
Obrázok používateľa
ZuzkaR
expert

Obrázky: 1
Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:25

Odoslaťod rabiva » Ut 14.Jún. 2011 21:04

Pri dcerke vybral meno manzel, mne sa v podstate pacilo tak sme sa zhodli a dodnes nelutujem.
Teraz sme mali vybrate 3 dievcenske, no ja som si "vydupala" ze pri druhom dietati vyberam meno ja, kedze cakame chlapca tak vyberam ja :whist: . Lenze mm moc nesuhlasi a tak "bojujeme", no ja verim ze napokon pristupi na moju verziu... Kebyze sa podvolim a bude jeho vyber, neviem ci by som sa tak skoro stotoznila s vybratym menom :no: je to obdoba jeho mena ale s inym zaciatocnym pismenkom :lol: a verim ze by to casom sklzlo do muzovej prezyvky...

Skus svojmu drobcovi vymysliet nejaku milu prezyvku, ci zdrobneninku, ale to asi vies :wink:
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
rabiva
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:46

Odoslaťod jelisa » St 15.Jún. 2011 7:22

dievcata, dakujem za prispevky:) ved uz si aj zvykam na meno, aj hladam vselijake mile zdrobneninky a tvary...Problem so stotoznenim je asi aj preto, lebo toto meno bolo kedysi moderne, caste, teraz uz velmi neleti, co som aj rada, lebo ako ste uz pisali, nech nie su 4 Sofinky na ihrisku a pod...No a ja som mala a mam niekolko kamosiek s tymto menom a asi preto je to pre mna tazsie, casto si na ne spomeniem, ked malicku oslovujem, aj ked su to vacsinou fajn baby. A este ma zaujíma, co si myslite o vplyve mena na zivot? Vela sa o tom pise, ja si skor myslim, ze je to ako horoskop, nieco sedi, nieco nie.
jelisa

Odoslaťod Effka » St 15.Jún. 2011 8:07

No najprv vplyv mena na osobnost - :glare: no somarina, v skratke. :) poznam 6 Ev a kazda sme ina.
Malej som vybrala meno ja muz suhlasil ( aj ked sme nevedeli co to bude), proste chlapca som nebrala do uvahy, nebude a hotovo, druhe pre dievca mam uz tiez vybrate ( este nemam :) ), brala som ohlad na priezvisko.
Malu som aj tak asi 4roky volala Micika ( od cica-mica, pomadarcene), nikto sa nevzrusoval na ihrisku :) Micikaaaaaaaaa idemeeeee :) asi mysleli ze daka exotika.

Mne sa strasne nepacia take echt slovenske mena: Anna, Jan, pre 40r OK ale pre male decko? anča, anča daj mi z pomaranca.... no nepomozem si :)
Effka
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:16

Odoslaťod akvi » St 15.Jún. 2011 8:09

My sme sa s muzom viac menej zhodli a tak nebol problem vybrat. Tiez sme vzali nejaky zoznam mien z netu, bolo ich tam hruza.. A davali bodky k tym, ktore sa nam pacia, potom si to porovnali a vyslo nam asi 7 spolocnych mien. Z tych sme potom vybrali a veru, ja som sa dala ovplyvnit aj vyznamom mena a jeho vibraciou, pretoze si myslim, ze to vplyv na cloveka urcite ma. :yes: Syn ma tiez dve mena, druhe je po ockovi.
Napr. u nas v rodine sa stalo to, ze moja sestra sa cele detstvo nazyvala inak, ako je jej meno. Sama si to vybrala, ona vobec bola od mala taka prilis svojska osoba. V rodine sme ju tak volali, ale casom akoby prijala aj to svoje meno, co jej dali rodicia. Ja som na tom podobne, mna cele detstvo volali prezykou, cela rodina. Volaju ma tak dodnes a aj ked mam podla mna pekne meno, stotoznila som sa s nim velmi neskoro, v podstate az v dospleosti. U mna je este sranda to, ze na mna plati uplne do bodky charkteristika tohoto mena, ktora v podstate nie je nejak extra pozitivna, ale ked to clovek vezme zo spravnej strany, tak vie aj z toho vytazit to spravne a myslim, ze prave v dospelosti sa mi to celkom dari a preto som s menom konecne stotoznena..

jelisa, mylsim si, ze ak aj ty nie si uplne s tym menom spokojna, uvidis neskor, ked bude tvoje dieta uz vnimat svoje meno, mozno jemu prave sadne. Zatial ho kludne volaj vselijakymi prezyvkami. Mne sa napr. paci pristup niektorych prirodnych kmenov, ktore davaju meno dietatu az ked je vacsie, az ked sa nejako vyprofiluje a to meno ho ma charakterizovat a posilnit jeho dobre stranky..
akvi

.

expert

Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod akvi » St 15.Jún. 2011 8:17

Effka píše:No najprv vplyv mena na osobnost - :glare: no somarina, v skratke. :) poznam 6 Ev a kazda sme ina.
Malej som vybrala meno ja muz suhlasil ( aj ked sme nevedeli co to bude), proste chlapca som nebrala do uvahy, nebude a hotovo, druhe pre dievca mam uz tiez vybrate ( este nemam :) ), brala som ohlad na priezvisko.
Malu som aj tak asi 4roky volala Micika ( od cica-mica, pomadarcene), nikto sa nevzrusoval na ihrisku :) Micikaaaaaaaaa idemeeeee :) asi mysleli ze daka exotika.

Mne sa strasne nepacia take echt slovenske mena: Anna, Jan, pre 40r OK ale pre male decko? anča, anča daj mi z pomaranca.... no nepomozem si :)

Effka, ale ta charakteristika a vibracia mena neznamena to, ze teraz vsetky Evky budu uplne rovnake. To teda vobec nie. Len kazdy dostal s menom urcitu schopnost, ktoru bud vyuzije, abo nie, bud mu v zivote pomoze, alebo naopak..
Netreba to brat povrchne, toto su veci medzi nebom a zemou. A aj ked im neveris, to neznamena, ze nie su.. Uz len cisto z takeho fyzikalneho hladiska - kazde meno ma inu frekvenciu, inak sa "rozvlni" Podla mna je to uzasne a ci to ma nejaky vplyv, dokaz, ci ano, asi neni, ale vsetko ma podla mna nejaky vyznam. Aj ked my ho na prvy pohlad nemusime vnimat.. Resp. sme tak zdegenerovani, ze ho uz vnimat nedokazeme..
akvi

.

expert

Odoslaťod Kirkuša » St 15.Jún. 2011 8:29

Meno urcite ma svoj vyznam, ale neprecenovala by som to.
Je skor pomocneho charakteru.
On ten vyznam ako plati, rovnako ako pri horoskope, nie ze nieco ano a nieco nie, ono vsetko ano, len sa tam zmiesavaju viacere vplyvy ktore je treba brat do uvahy, ked to okreseme jasne ze sa nam zda ze sedi iba nieco, byva to vsak sposobene prave tymto. Napr. horoskop ked vylozi ozaj dobry astrolog berie do uvahy samozrejme aktualne tranzity a vsetky suvislosti to je ina kava, meno ako take moze byt napr. v rozpore s horoskopom a niektoru jeho cast moze prebijat alebo naopak zvyraznovat, je toho dost len treba ist do hlbky.
A hlavne su to iba akesi mantinely, ako sa vramci nich budeme pohybovat je na nas.
Ale ked je vnimavy clovek tak charakter tych mantinelov jasne citi a toto poznanie mu moze pomoct sa pohybovat lahsie.

Verim tomu ze pri mene by mala mat hlavne slovo matka dietata, ze predosvetkym jej by malo prijst ako nejake vnutorne vnuknutie na ktore by mala cakat, ale nie je dobre ked su s otcom v nejakom vaznejsom rozpore, to by som vybrala nieco na dalsich miestach v poradi oblubenosti kde by sme sa stretli.

U nas na synovi sme sa zhodli hned, ale prve slovo som mala ja, ale teda aj muzovi sa hned zapacilo, taka okamzita zhoda, pri dcere mal pravo prveho vyberu muz, ja som mala sice na prvom mieste ine ale kedze to moje jemu vobec nerezonovalo a bol by s nim nespokojny, a to co vybral on bolo v mojej prvej 5ke, v pohode sme ho dali, pretoze jemu sa zase to jeho pacilo tak ze nad vsetky. A ja verim tomu ze prave otec a dcera maju k sebe este blizsie nez dcera a matka, preto som rada "ustupila" a dcere sa meno zatial teda velmi paci a je nanho hrda, takze o to som radsej.
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod keziah » St 15.Jún. 2011 8:37

Mne sa velmi pacia slovanske mena typu Natasa, Branislav a pod.... Ale aj hebrejske (Sara, Jemima, Kezia, Jonatan, Bejnamin -zial tieto su vacsinou prilis neobvykle a preto by som ich dietatu nedala) a latinske....
Ale je pre mna dolezity aj vyznam mena, napr. pacilo sa mi meno Tatiana, kym som nezistila, ze to znamena patriaci do rim. rodu tatiovcov. Mne sa paci, ak ma meno nejaky pekny vyznam. Ohladne vplyvu mena na osobnost- podla mna to sediet moze a nemusi, na mna moje meno neprijemne sedi a preto by som dietatu urcite dala radsej nejake "silnejsie" meno, aby nebolo zakriknute ako ja :ashamed:
Moji dvaja raráškovia, 7/2008 a 12/2011
keziah
expert

Založený: Pi 11.Júl. 2008 14:36

Odoslaťod akvi » St 15.Jún. 2011 8:44

Este som zabudla napisat, ze my sme nase dietatko, ked bolo este v brusku volali Efram. Nevedeli sme , ci to bude chlapec, ci dievca, ale fakt cele tehu sme dieta tak volali.. Ked sa syn narodil, tak nam bolo jasne, ze Efram to nie je.. neviem preco. Mne sa to meno celkom paci :mrgreen:
akvi

.

expert

Odoslaťod jelisa » St 15.Jún. 2011 10:30

ako pise akvi, tie veci medzi nebom a zemou su zaujimave, sama niekedy neviem, ci su to v zivote nahody, alebo nas iste veci v zivote proste cakaju, maju nas istym sposobom nasmerovat, alebo to mame vsetko v rukach my...asi tazka tema

Este ma napadla jedna vec s tymi menami. Teraz som si uvedomila u mna aj u viacerych,ze ked ma doma oslovili krsnym menom, vedela som, ze som urobila nieco zle, za normalnych pozitivnych okolnosti ma volali zdrobneninami. Aj dcery ked som sa pytala na meno spoluziacky, povedala, ze ked je dobra je Naty, ked neposlusna Natalia. Ako oslovujete deti vy? Ak zdrobneninami, nevnimaju potom nezdrobneny tvar mena podobne?
jelisa

Odoslaťod Ninive » St 15.Jún. 2011 12:45

jelisa píše:ako pise akvi, tie veci medzi nebom a zemou su zaujimave, sama niekedy neviem, ci su to v zivote nahody, alebo nas iste veci v zivote proste cakaju, maju nas istym sposobom nasmerovat, alebo to mame vsetko v rukach my...asi tazka tema

Este ma napadla jedna vec s tymi menami. Teraz som si uvedomila u mna aj u viacerych,ze ked ma doma oslovili krsnym menom, vedela som, ze som urobila nieco zle, za normalnych pozitivnych okolnosti ma volali zdrobneninami. Aj dcery ked som sa pytala na meno spoluziacky, povedala, ze ked je dobra je Naty, ked neposlusna Natalia. Ako oslovujete deti vy? Ak zdrobneninami, nevnimaju potom nezdrobneny tvar mena podobne?

Mne sa páčia mená, pri ktorých sa nepoužíva zdrobnenina. Aj prvorodenú zväčša volám len Nina.Ale osobne mám veľký neduh, používam rôzne prezývky. Keď ju začnú používať aj ostatní z rodiny, tak vymyslím iné. Všetci si už na to zvykli a našťastie nemajú poruchy identity (:
Nina 14.8.2005
Zara 19.5.2011
Obrázok používateľa
Ninive
expert

Založený: Ut 21.Nov. 2006 18:24

Odoslaťod rabiva » St 15.Jún. 2011 13:07

existuje knizka cosi ako vplyv mena na zivot a mam z nej par mien od kamosky okopcene a ked mi poslala charakteristiku mena mojho muza, dost to sedelo :lol: ale nie teda uplne vsetko.

Tradicne slovenskym menam su predsa pekne, da sa z nich vybrat, no kazde meno sa da zhovadit ak zlomysleny clovek chce...
To s tou Ancou teda... :crazy: a urcite lepsie znie Anna - Anička, Janko, Janíčko, ako napr. Christopherko :rol8: to uz moze byt rovno Ferko :blink:
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
rabiva
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:46

Odoslaťod richie » St 15.Jún. 2011 20:51

u nas prvemu vyberal meno manzel, druhemu ja. vzdy sme mali pripravene len chlapcenske mena a ani dnes netusim, ako by sa volalo dievcatko.
mena sme vyberaliajpodla toho, aby sa hodilik priezvisku a dobre zneli aj v tom oficialnom aj v zdrobnenine.
mozem sa opytat, ake meno ma malicka?
richie

Založený: Ne 22.Máj. 2011 19:58

Odoslaťod jelisa » Št 16.Jún. 2011 8:03

richie píše:u nas prvemu vyberal meno manzel, druhemu ja. vzdy sme mali pripravene len chlapcenske mena a ani dnes netusim, ako by sa volalo dievcatko.
mena sme vyberaliajpodla toho, aby sa hodilik priezvisku a dobre zneli aj v tom oficialnom aj v zdrobnenine.

Aj pre mna bolo lahsie vyberat mena pre chlapca..
Malicka sa vola Katarinka:)
jelisa

Odoslaťod Effka » Št 16.Jún. 2011 8:26

jelisa píše:
richie píše:u nas prvemu vyberal meno manzel, druhemu ja. vzdy sme mali pripravene len chlapcenske mena a ani dnes netusim, ako by sa volalo dievcatko.

Aj pre mna bolo lahsie vyberat mena pre chlapca..
Malicka sa vola Katarinka:)

Ale ved z Katariny mozes vyrobit X mien , ktore ti budu prijemnejsie, priklady nech si vyberie kazdy podla gusta a regionu :)
Katika, Kačka, Kačenka, Katka, Kety, Kaťuš, Kity a neviem co este, je vela mien ktore su hrozne v oficialnej podobe ( katarina zrovna nie aj ked to nie je moj favorit) a v domackej podobe su pekne, ja mam napr tetu Alojziu :lol: a volame ju Lola.
Effka
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:16

Odoslaťod Laa-Laa » Št 16.Jún. 2011 8:31

Katarína je absolútne nádherné meno. Mne neprešla z istých rodinných dôvodov,tak ju nemáme.
K zdrobneninam, ja často volám syna práve samuel,(ale aj samo,samko,Samulik,Samuli,Samulko) nie len ked niečo vyvedie. Lebo sa mi to meno takto páči.
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod lula » Št 16.Jún. 2011 8:56

velmi sa mi paci meno katarina. a pre male divcatko katarinka :-) my sme sa s manzelom vedeli zhodnut na dievcenskych menach, ale chlapcenske sme nevedeli vobec vymysliet. takze nasi chalani maju mena, ku ktorym pomaly ani netusim ako dosli. a nikdy by som nepovedala, ze prave takto pomenujem deti. ale myslim, ze sa im to hodi :-) akurat najma pri mladsom som si vypocula uz zoparkrat, ci nie je kopec krajsich mien...
Obrázok používateľa
lula
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:58

Odoslaťod jelisa » Št 16.Jún. 2011 9:35

lula píše:velmi sa mi paci meno katarina. a pre male divcatko katarinka :-) my sme sa s manzelom vedeli zhodnut na dievcenskych menach, ale chlapcenske sme nevedeli vobec vymysliet. takze nasi chalani maju mena, ku ktorym pomaly ani netusim ako dosli. a nikdy by som nepovedala, ze prave takto pomenujem deti. ale myslim, ze sa im to hodi :-) akurat najma pri mladsom som si vypocula uz zoparkrat, ci nie je kopec krajsich mien...

Dakujem dievcata:) mne sa to meno paci, nejak ma rusilo to, ze mam niekolko kamosiek s tymto menom a zrazu aj dcerku:) A k tomu hodnoteniu mien, zda sa mi netaktne, ked niekto povie ze su aj krajsie mena, skor su mena, ktore sa mne pacia viac alebo menej.. a asi zalezi aj na asociaciach s danym menom, napr.poznam jednu velmi milu Justinku a odvtedy sa mi to meno paci..
jelisa

Odoslaťod Solange » Št 16.Jún. 2011 9:37

U nas bol vyber mena dost boj :wink: nakolko manzel je cudzinec a chcel pre chlapca meno Diego :rol8: :rol8: :rol8: Ja som mu velmi rychlo vysvetlila, ze toto meno neprichadza do uvahy, ze ked on bude na syna na ulici vykrikovat Diego, nikto sa tomu cudovat nebude, ale v mojom pripade si kazdy pomysli, ze mi sibe z telenoviel :) :D
Nakoniec sme sa zhodli na mene pouzivanom v obidvoch jazykoch a nasmu malemu to meno nakoniec pasuje "ako zadok na serbel":-)
Solange

Založený: Št 11.Feb. 2010 13:44

Odoslaťod Laa-Laa » Št 16.Jún. 2011 9:45

jelisa, inak ja som sa dodnes celkom nestotoznila s menom nasho starsieho syna, ktore ma po muzovi. A bol to moj napad :rol8: mali sme dohodu muz vybera chlapcenske, ja dievcenske. Nevedli sme, co cakame...a tak poporode mi prisli tie mena, co sa pacili mojmu muzovi take hrozne, ze som povedala, nehc sa radsej vola po nom.
Nie je to zle meno, jedine take nebolo v skolke ani v skole :) ale ako malemu babu som mu nevedela najst normalne pomenovanie. Zdrobneniny boli dlhe, alebo infatilne :rol8: cele meno zase prisli dospelacke pre male dieta.... ale zvykla som si a teraz pre pubertaka uz je celkom v pohode...ale stale obcas lutujem, ze som nedala ine :ashamed:
A to pomenovanie sa dost porieislo okolo jeho 2 rokov, ked sa sam zacakl nazyvat skomoleninou svojho mena a dodnes mu ta prezyvka ostala. Ale teraz ho to uz rozculuje, ked ho tak volame :rol8:
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod DuPre » Št 16.Jún. 2011 9:55

jelisa píše:. Ako oslovujete deti vy? Ak zdrobneninami, nevnimaju potom nezdrobneny tvar mena podobne?

pre chlapca som vyberala meno, ktore nepotrebuje skracovat ani zdrobnovat. Vyberali sme len z 2slabicnych. Horucim kandidatom bol Alan, az do chvile, ked som to meno raz napisala s preklepom a zamenila obe spoluhlasky.. potom sa mi znepacilo p: Ale vybrali sme ine kratke a zdrobnujem ho len velmi malokedy.

Na nezdrobnovacich chlapcenskych menach sa mi paci to, ze si s tym menom v pohode viem predstavit aj maleho chlapca aj dospeleho muza. Nikdy by som nedala take tie juzanske mena, co u nas zneju ako zdrobnenina, napr. Radko atd, ved co ak raz z neho bude riaditel nejakeho podniku a bude sa tak musiet predstavovat na rokovaniach :D :D :D
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Založený: Št 19.Okt. 2006 10:32

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.