dovolenka v Chorvátsku-dajte dobrý typ

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

dovolenka v Chorvátsku-dajte dobrý typ

Odoslaťod Katusk » Ut 03.Máj. 2011 22:11

čaute cestovateľky. Rada by som sa nechala inšpirovať, respr. si nechala poradiť, kam s deťmi do Chorvátska na dovolenku? Máte niečo odskúšané???? Hľadáme niečo čo by najviac vyhovovalo deťom - v prvom rade musí byť veľmi pozvolný vstup do mora, chceme ísť vlastným autom, mohla by byť polpenzia....
Vopred Ďakujem za všetky dobré typy a všetky múdre rady z Vašej vlastnejskúsenosti :-)
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Katusk

pokročilý

Založený: Št 12.Apr. 2007 13:11

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: dovolenka v Chorvátsku-dajte dobrý typ

Odoslaťod corky » St 04.Máj. 2011 5:44

http://www.ckvt.sk/chorvatsko/kvarner/o ... hia-baska/

pozri hotel Corinthia v Baške na Krku
je to rodinný hotel, ktorý ponúka 2 deti do 7 rokov zdarma, je tam polpenzia, cely hotel je bezbarierový (takže sa da kludne behať až na izbu s kočíkom), pláž tiež dobrá pre deti, okrem toho maš v cene aj bazeny, vonkajšie aj vnútorné, vždy aj detský bazenik. My sme tam boli v r. 2008 cez SATUR na prelome júna/júla, bolo perfektne.
Ak maš malinké deti, tak potom možno aj ostrov Rab (my sme boli pozrieť v Lopare, ale mne sa tam nepáčilo, to je skor pre neplavcov)
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod akvi » St 04.Máj. 2011 11:21

kukni aj tuto diskusiu, je tu spominane aj Chorvatsko v hojnom pocte :yes:
viewtopic.php?f=58&t=102074
akvi

.

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod nea » St 04.Máj. 2011 12:09

Aj mne mozte dat tip :D

Chceme ist so synom (4,5), plaz by sme uprednostnili skor kamienkovu...a ubytko v studiu alebo apartmanoch, s tym, ze radsej daco kludnejsie, nie hlava na hlave a duc-duc, kam sa clovek pohne...

a este, ak su tu nejake kosicanky, ktore boli autom, akou trasou ste sli?

dik.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Odoslaťod jerguska » St 04.Máj. 2011 12:28

nea píše:Aj mne mozte dat tip :D

Chceme ist so synom (4,5), plaz by sme uprednostnili skor kamienkovu...a ubytko v studiu alebo apartmanoch, s tym, ze radsej daco kludnejsie, nie hlava na hlave a duc-duc, kam sa clovek pohne...

dik.

My chodíme dole na Miskolc - Budapest- Balaton - Letenye-Gorican a v HR stale po dialnici
...
jerguska

.

začiatočník

Založený: So 12.Jún. 2010 14:36

Odoslaťod corky » St 04.Máj. 2011 12:38

dik.

z KE určite na madarskú dialicu a v HR stáááále po dialnici

my ideme tiež zhánať ubytko ešte na pár dní, mame zaplatený hotel v Zadare, tak na mieste pokukáme, čo by kde bolo

ale skús pozrieť Turanj, Sv. Filip a Jakov ... ked sme take šli, pripadalo mi to tam celkom pekné a kludné
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod nea » St 04.Máj. 2011 13:02

Neviem, ci je to pravda, ale docitala som sa, ze v Zadare nebolo more prave najcistejsie. Ano, cez HU pojdeme... malme to najblizsie. Len este stale nevieme, kam.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod Katusk » St 04.Máj. 2011 19:45

corky píše:http://www.ckvt.sk/chorvatsko/kvarner/ostrov-krk-baska/hotel-corinthia-baska/

pozri hotel Corinthia v Baške na Krku
je to rodinný hotel, ktorý ponúka 2 deti do 7 rokov zdarma, je tam polpenzia, cely hotel je bezbarierový (takže sa da kludne behať až na izbu s kočíkom), pláž tiež dobrá pre deti, okrem toho maš v cene aj bazeny, vonkajšie aj vnútorné, vždy aj detský bazenik. My sme tam boli v r. 2008 cez SATUR na prelome júna/júla, bolo perfektne.
Ak maš malinké deti, tak potom možno aj ostrov Rab (my sme boli pozrieť v Lopare, ale mne sa tam nepáčilo, to je skor pre neplavcov)

Corky díík, ten hotel sa mi fakt pozdáva
Tá druhá varianta - to je práve to, nad čím uvažujeme od začiatku. No a presne preto som chcela poradiť, že mne tiež príde, že plavec si neužije, ale zas na druhú stranu - ideme tam kvôli deťom....tak neviem. Ale ten hotel je dobrá voľba - aj vlk sýty aj ovca celá - všetci spokojní a ešte aj keby bolo zlé počasie, môžeme sa čvachtať pri bazéne 8)b
Obrázok používateľa
Katusk

pokročilý

Založený: Št 12.Apr. 2007 13:11

Odoslaťod corky » St 04.Máj. 2011 20:37

Katusk, my sme práve z Bašky išli na 1 den lodou na "rajskú pláž", nazývanú aj San Marino do Loparu na Rabe. Ale to je fakt pre malinké deti, voda po členky. Ale celu dovolenku tam prežiť, to by bolo dosť utrpenie pre našu rodinku. Ale kočky tu už niekde na fore písali, že tam je tiaž viacero pláží, kde sa da aj plávať. My sme vtedy mali deti 16 mes. a 7 rokov.

Len chcem upozorniť, že v Baške je dobre v júli ... v auguste tam vraj býva už dosť veterno. Ale zasa da sa sadnúť do auta a prejsť do Malinskej alebo Njivic a vykupať sa aj tam.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Ninive » St 04.Máj. 2011 22:29

Ja som bola po prvýkrát v Chorvátsku minulý rok. Obľubujem piesočné pláže, takže som chodila zväčša mimo Európy. S malou som nechcela ďaleko a manžel ma ukecal na ostrov Rab. Malá mala 4 roky a bola neskutočne nadšená. Tam sa skôr uchodíš na smrť než si zaplávaš (: , ale pre deti ideálne. Malá ziskala istotu,nebála sa, lebo vedela, že dosiahne. Pre väčšie deti, ktoré si chcú zaplávať, tak asi nie, ale pre také najmenšie super :yes:
Nina 14.8.2005
Zara 19.5.2011
Obrázok používateľa
Ninive
expert

Založený: Ut 21.Nov. 2006 18:24

Odoslaťod jerguska » Pi 06.Máj. 2011 12:30

nea píše:Neviem, ci je to pravda, ale docitala som sa, ze v Zadare nebolo more prave najcistejsie. Ano, cez HU pojdeme... malme to najblizsie. Len este stale nevieme, kam.

Vo väčších mestách môže byť more spinavsie ako inde.Ale o ja som zatial nepocula,žeby v Zadare bolo more špinavé.To je dost premenlivé,stačí,že je niekde búrka a potom more donesie zo sebou všetko možné. Ja som mala tu cest na Makarskej,tam plavalo vo vode vsetko .

A co hladate,kludnu dovolenku alebo aktivnu? ruch alebo ticho?
...
jerguska

.

začiatočník

Odoslaťod zuzkap2 » Ne 08.Máj. 2011 11:25

My ideme zaciatkom jula na Rab-Lopar prave koli detom, ktore plavat este nevedia
zuzkap2

Odoslaťod corky » Ne 08.Máj. 2011 12:25

zuzkap2 píše:My ideme zaciatkom jula na Rab-Lopar prave koli detom, ktore plavat este nevedia

hlavne zober riadny opalovák a plažovú mušlu, slnečník ... na tej pláži San Marino nie je skoro žiadny tieň a stromy su daleko od vody. Inak ten piesok je taký čierny, iný ako v Grécku.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod nea » Ne 08.Máj. 2011 12:33

jerguska píše:
nea píše:Neviem, ci je to pravda, ale docitala som sa, ze v Zadare nebolo more prave najcistejsie. Ano, cez HU pojdeme... malme to najblizsie. Len este stale nevieme, kam.

Vo väčších mestách môže byť more spinavsie ako inde.Ale o ja som zatial nepocula,žeby v Zadare bolo more špinavé.To je dost premenlivé,stačí,že je niekde búrka a potom more donesie zo sebou všetko možné. Ja som mala tu cest na Makarskej,tam plavalo vo vode vsetko .

hm, ako to opisat... no urcite nebazim po stredisku, kde sa chodia vymetat diskoteky. Ja mam rada take, kde je (hoc aj male) historicke centrum plaz tiez nie nejaka placka, kde su ludia hlava na hlave, skor take clenite pobrezie, kde je viac miest v tieni. Syn uz nie je babetko, ma 4,5 a plavat vie na tento vek velmi dobre.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod corky » Ne 08.Máj. 2011 13:19

nea píše:
jerguska píše:

hm, ako to opisat... no urcite nebazim po stredisku, kde sa chodia vymetat diskoteky. Ja mam rada take, kde je (hoc aj male) historicke centrum plaz tiez nie nejaka placka, kde su ludia hlava na hlave, skor take clenite pobrezie, kde je viac miest v tieni. Syn uz nie je babetko, ma 4,5 a plavat vie na tento vek velmi dobre.

skús pozrieť Primošten ... ale nie hotel ZORA
alebo ostrov Čiovo pri Trogire ... ale to skor mimo sezony
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod jerguska » Ne 08.Máj. 2011 13:46

Primošten doporučujem aj ja.
V Zadare sme neboli,ale je tov raj pekne historicke mesto,ale je to taka ta placka a veeeeeľa ľudí,skôr by som hladala niekde v okoli a do Zadaru si vyraziť na vylet.
Ja poškulujem po Torgire,to je krásne historicke mesto,ale uybtovala by som sa ako pise Corky na ostrove Čiovo v časti Okrug Gornji alebo Slatine a najlepsie niekde priamo na pláži :D
My vyhladavame miesta velmi kludne a tiche v dosahu vacsieho strediska.
Tu je pekne vidiet ako je Trogir spojený s ostrovom. Na pravo je ostrov a na lavo Trogir.
Prílohy
448733-Trogir-Trogir.jpg
...
jerguska

.

začiatočník

Odoslaťod nea » Ne 08.Máj. 2011 14:31

ano, Trogir urcite zvazime, kolegyna bola minuly rok a velmi odporucala :yes:
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod rabiva » Ne 08.Máj. 2011 17:09

:clap: :clap: kto ide tento rok na Rab, pozdravujte ho odomna :wink:
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
rabiva
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:46

Odoslaťod corky » Ne 08.Máj. 2011 17:39

jerguska píše:Primošten doporučujem aj ja.
V Zadare sme neboli,ale je tov raj pekne historicke mesto,ale je to taka ta placka a veeeeeľa ľudí,skôr by som hladala niekde v okoli a do Zadaru si vyraziť na vylet.
Ja poškulujem po Torgire,to je krásne historicke mesto,ale uybtovala by som sa ako pise Corky na ostrove Čiovo v časti Okrug Gornji alebo Slatine a najlepsie niekde priamo na pláži :D
My vyhladavame miesta velmi kludne a tiche v dosahu vacsieho strediska.
Tu je pekne vidiet ako je Trogir spojený s ostrovom. Na pravo je ostrov a na lavo Trogir.

my sme boli v Trogire dokonca 2x, prene oproti Čiovu v hoteli Medena (je to skor taky lacny hotel, no pre nas to vtedy stačilo), ja by som tam šla kludne ešte raz.

Len v sezone je to na Čiove cez ten most dosť upchaté. Ale krásne mestečko :)b Z Čiova chodí aj lodný taxík každu polhodinu, je to lacné, takže sa nemusí človek vždy trepať v zápche autom.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod jerguska » Po 09.Máj. 2011 6:26

Corky,lodný taxík ? Pre deti by to bol super zážitok :clap: Takže ja som takmer rozhodnutá,len naši chcú isť toho roku len tu vyššie max. po Zadar :unsure:
...
jerguska

.

začiatočník

Odoslaťod zuzkap2 » Po 09.Máj. 2011 7:53

corky píše:
zuzkap2 píše:My ideme zaciatkom jula na Rab-Lopar prave koli detom, ktore plavat este nevedia

hlavne zober riadny opalovák a plažovú mušlu, slnečník ... na tej pláži San Marino nie je skoro žiadny tieň a stromy su daleko od vody. Inak ten piesok je taký čierny, iný ako v Grécku.

dakujem za radu, opalovak uz mam a tu muslu este pozhanam
zuzkap2

Odoslaťod jerguska » Po 09.Máj. 2011 11:03

zuzkap2 píše:
corky píše:

dakujem za radu, opalovak uz mam a tu muslu este pozhanam

Mušľu majú prave v Lidli :yes:
...
jerguska

.

začiatočník

Odoslaťod DadkaES » Po 09.Máj. 2011 11:21

Kocky, my sa chystame na KRK koncom augusta, ale Corky ma teda nepotesila, ze uz tam byva veterno... :( Mne kamoska doporucila Staru Basku, vraj kludne male rybarske mestecko, vela malickych plazi...poznate to niekto???

Mne sa Trogir pacil, ale Ciovo az tak nie, pekna plaz na Ciove je CAVA beach, je platena ale pekna, voda bola cista...ale z Ciova smerom von boli otrasne zapchy v auguste, takze urcite by som to v auguste nedoporucovala... :no: Sice do Trogiru sa dalo ist aj peso, ale ked sme chceli mimo na vylety, odstali sme si aj hodinu v kilometrovej zapche!!!! :guns: :yawn:
DadkaES
začiatočník

Založený: Pi 07.Nov. 2008 13:49

Odoslaťod jerguska » Po 09.Máj. 2011 11:39

DadkaES píše:Kocky, my sa chystame na KRK koncom augusta, ale Corky ma teda nepotesila, ze uz tam byva veterno... :( Mne kamoska doporucila Staru Basku, vraj kludne male rybarske mestecko, vela malickych plazi...poznate to niekto???

Mne sa Trogir pacil, ale Ciovo az tak nie, pekna plaz na Ciove je CAVA beach, je platena ale pekna, voda bola cista...ale z Ciova smerom von boli otrasne zapchy v auguste, takze urcite by som to v auguste nedoporucovala... :no: Sice do Trogiru sa dalo ist aj peso, ale ked sme chceli mimo na vylety, odstali sme si daj hodinu v kilometrovej zapche!!!d! :guns: :yawn:

Stará Baska,to je ta baska na Krku?

Chorvatsko býva v auguste preplnené viac ako v ine mesiace,pretoze vtedy maju dovolenky Taliani a Nemci.
A zápchy bývajú podvečer všade s tým treba vopred rátať.Napr,minuly rok sme sa presuvali z malej dedinky do Omisu,tak do tej 16-17hod,uplne v pohode,ale neskor uz bol problem a o navrate spät vo večerných hodinách ani nevravím.Ked smesli opacny smer napr.do Bašky,to iste,prisli sme skôr uplna pohodička,parkovisko poloprazdne,vecer sme mali problem vymotat sa z parkoviska nieto z mesta ... :drop:
...
jerguska

.

začiatočník

Odoslaťod kzlatat » Št 12.Máj. 2011 8:03

dik.

my sme boli pred 2 rokmi v Briste - je to síce dosť ďaleko, až na konci Makarskej riviéry, ale je to menšie a veľmi pokojné stredisko, ideálne pre rodiny s deťmi, pláž kamienková, ani ježkov sme tam nestretli - vtedy mali moje deti 2,5 a 6,5 roka
Popri mori je krásna ( večer osvetlená ) promenáda až do susedného strediska Gradac - to je väčšie a rušnejšie, chodili sme tam na nákupy, na rybí trh, ...
Uvažujeme, že aj tento rok sa tam vyberieme, alebo ešte uvažujeme nad Omišom, tam sa nám strašne páčilo
Obrázok používateľa
kzlatat
expert

Založený: Pi 24.Feb. 2006 19:48

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: google feedfetcher, yahoo [bot] a 1 hosť.