Pieskovisko v skolke

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Pieskovisko v skolke

Odoslaťod majkas » St 30.Mar. 2011 6:24

Syn ma v skolke pieskovisko, do ktoreho chodia spinit macky :scared: :scared:

Chcela by som, aby sa v pieskovisku vymenil piesok a aby sa pieskovisko zacalo sa prikryvat.
1. Kam sa obratit so ziadostou o vymenu piesku kto to ma na starosti - miestny urad, .....?
2. Prikryvanie piesku - ako sa da riesit ? Pevny igelit prichyteny o pieskovisko, ....

Dnes je rodicko, tak by som chcela predniest navrh aj s konkretnymi moznostami, takze dakujem za vsetky rady
[ObrázokObrázok
majkas
pokročilý

Založený: St 27.Sep. 2006 14:09

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pieskovisko v skolke

Odoslaťod bina » St 30.Mar. 2011 6:44

No myslim, ze to zavisi od toho, kto je zriadovatel skolky. Ak obec, tak na obci(miestnom urade). Ale ja by som sa najprv porozpravala z riaditelkou, ved aj ta by to mohla zriadit. A na vymenu piesku existuju hygienicke predpisy.
bina
pokročilý

Založený: St 24.Okt. 2007 17:58

Odoslaťod finesse » St 30.Mar. 2011 9:14

bina píše: A na vymenu piesku existuju hygienicke predpisy.

No uz to vidim, ake boje budes musiet zvadzat, aby si presadila vymenu "hygienicky zachodoveho" piesku za hygienicky normovany piesok . (:

(Vo vseobecnosti by mohlo stacit riecny piesok este raz pod dohladom premyt a zakryty- napr. pod sitom alebo geotextiliou najlepsie na slnku presusit.)
Drzim Ti palce. :punk:

Igelit nie je dobry, piesok pod nim moze plesniviet. Najlepsie je prikryvat ho drevenym krytom alebo sitom na drevenej konstrukcii tak, aby sa sito nedotykalo piesku, ale bolo dostatocne vysoko nad pieskom.
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad
Založený: Št 29.Nov. 2007 0:51

Odoslaťod 123magda123 » Ne 12.Mar. 2017 21:14

stym prvym ti asi neporadím ale existujú také rámy ako keby na pieskovisko ktoré môžeš potom večer zatiahnuť a k piesku sa nedostane nič, myslím že to je lepšie než nejaká fólia ktorá sa može jednoducho roztrhnúť.
123magda123

Založený: Ne 12.Mar. 2017 21:02

Odoslaťod niniken » Po 13.Mar. 2017 9:59

Tak by som tam dieta nepustala a celkovo ucitelky by tam deti nemali pustat ked vedia ze to pieskovisko je takto znecistovane
niniken

Založený: Št 02.Feb. 2017 14:12

Odoslaťod bodina45 » St 15.Mar. 2017 10:59

Lenze toto by malo byt v zaujme skolky a nie nejakych rodicov. Oni by mali v prvom rade dbat na to, aby tam mali dobre podmienky a aby sa rodicia nemuseli bat dieta pustit do skolky
Obrázok používateľa
bodina45
začiatočník

Založený: Pi 12.Aug. 2016 7:26

Odoslaťod jaroslavka » St 15.Mar. 2017 15:25

Och toto je otras. Ako to tá škôlka môže dopustiť?
jaroslavka

Založený: Ut 02.Aug. 2016 10:23

Odoslaťod zonalla » St 15.Mar. 2017 19:40

sťažnosť by som okamžite adresovala škôlke ale aj mestu aj nejde o súkromnú škôlku. takto by to mesto malo začať riešiť ihneď alebo ak nie môžeš sa obrátiť aj na hygienu ale to by bolo už asi moc a len by to uškodilo. myslím, že ak by boli rodičia ochotní sa na prístrešok na ihrisko poskladať, bolo by to najjednosuchšie
zonalla

Založený: St 15.Mar. 2017 19:35

Odoslaťod gituschaa » St 22.Mar. 2017 9:55

Tomu teda vôbec nechápem ako to môže škôlka dopustiť. Však je ich povinnosťou si takéto veci ochrániť a zabezpečiť tak, aby sa niečo takéto stávať jednoducho nemohlo
„Vraví sa, že deti, blázni a filozofi hovoria pravdu. Preto sa deti bijú, blázni zatvárajú a filozofi nechápu.“
gituschaa

Mood: Cool
Založený: Št 23.Jún. 2016 7:21

Odoslaťod lukkinka » Po 27.Mar. 2017 13:32

Skolka je povinna pieskovisko ochranit. Neviem co by na to povedala hygiena. Ono skolky sa od takychto veci rady distancuju. Najlepsie je ak rodicia kupia pieskovisko aj piesok a este sa on aj chodia starat. Je to smiesne. Len ako dietatu vysvetlit ze ono jednine sa v skolke hrat na pieskovisku nesmie?! Zas si to odnesieme len my rodicia
mummy yummy
Obrázok používateľa
lukkinka

Založený: Po 27.Mar. 2017 12:32

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot] a 7 hostí.

Používame súbory cookie.