ukrajina- nákupy

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

ukrajina- nákupy

Odoslaťod megyna9 » Št 24.Mar. 2011 17:54

Ahojte,
chodíte niektoré na Ukrajinu nakupovať. Mala by som ísť cez víkend prvýkrát, oplatí sa neoplatí? ak áno, čo zvyknete nakupovať?
megyna9

50% teenagerov vidí svoju buducnosť pozitívne, zvyšok nemá peniaze na drogy :)

začiatočník

Založený: Ut 29.Jan. 2008 14:22

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ukrajina- nákupy

Odoslaťod Monika&D+D » Št 24.Mar. 2011 21:31

práve som dočítala článok k tejto téme v najnovšom Plus 7 dní - no, mne stačilo. My to máme ďaleko, takže nad tým neuvažujem ani vo sne :no: , ale samozrejme každý sa zariadi podľa seba.
Monika&D+D
začiatočník

Založený: St 14.Okt. 2009 22:43

Odoslaťod megyna9 » Št 24.Mar. 2011 23:51

aký článok , idem pozrieť, prípadne pošli ak si to náhodou čítala na nete...
megyna9

začiatočník

Odoslaťod vacanze » Pi 25.Mar. 2011 8:07

Vzdy som bola spokojna, doniesla som si kopec oblecenia pre seba, aj na maleho a sladkosti V:) dokonca aj sošky, tu u nas velka soška Budhu vyjde tak na 30-40 eur a tam ma vysla na cca 8 eur, takze rozdiely znacne, este aj pohare som kupila V:)

niekedy treba cakat dlhsie na hranici, to je akurat take minus, ale kedy ako, raz sme cakali tak dlho, ze sme domov dosli okolo 21tej a inokedy sme boli doma uz o 16tej
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod Monika&D+D » Pi 25.Mar. 2011 11:35

čítala som to v klasickom papierovom vydaní, ale pozri na nete, možno to už zavesia aj tam. V podstate najviac hovorili o "všimnom" ktoré treba vložiť do pasov, ak nechceš mať problémy na colnici ako aj o tom, že ceny sa vyrovnávajú a keď si pripočítaš to všimné tam a späť + benzín a pod. tak to až tak výhodne nevychádza. Samozrejme, to záleží od toho čo chceš kúpiť a ja o ukrajinských trhoch nič neviem (sme zo stred. Slovenska). Okrem toho kvalita oblečenia je údajne viac ako pochybná a spomínali aj to, že pri výpredajoch sa u nás dajú zohnať celkom pekné a kvalitnejšie veci za porovnateľné ceny. Toľko v skratke obsah článku. Ja by som zrejme nemala nervy na to všimné (inak si vraj policajti vymýšľajú pokuty za hocičo, keď nedáš) + v našom prípade tá vzdialenosť.

Ale prajem cestu bez problémov, ak sa rozhodnete tam ísť.
Monika&D+D
začiatočník

Založený: St 14.Okt. 2009 22:43

Odoslaťod gemini » Pi 25.Mar. 2011 15:56

ja som nebola, ale rada by som isla. da sa ist cez velke slemence, ci ako sa ta obec vola. tam sa zaparkuje a prejde sa na UA pesi. je to asi minutka cesty. jednej znamej mama takto chodi a dobre nakupuje.
Obrázok
Obrázok používateľa
gemini

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 28.Mar. 2006 20:31

Odoslaťod -dana- » Pi 25.Mar. 2011 17:58

ja som bola tiez cez velke slemence. zaparkje sa na slovenskej strane a pesi cez hranicu (pre auta je myslim hranica zatvorena). obchodiky zacinaju ihned za hranicou. ziadne vsimne ani nic sme nikomu nedavali, nemali sme ziadne problemy.
-dana-
začiatočník

Založený: Št 23.Aug. 2007 18:43

Odoslaťod Nunu » So 26.Mar. 2011 10:24

my sme boli raz ale nikdy viac... na hranici musis dat do pasu, on si normalne colnik pyta kolko tam mas dat, este ti aj vyda ak nemas drobne.. takze oficialny uplatok. potom ta posle dalej, my sme ale nevedeli ze to bola len pasova a treba aj colnu kontrolu takze v papieriku co nam dali este pred hranicou sme nemali peciatku tak taky chlapik so samopalom co to kontroloval nas poslal naspat, a to uz videl policajt takze auto nabok, pokuta.... moj chlap stres, ale nakoniec to uhral na nejaku dobru sumu pre nas cca 10€... ale tak robia z ludi deb.ilov a to neznasam...
na trhu, no klasika blsak, tie veci tam kvalita jak u cinana abo turka,kus lacnejsie ale sme sa zhodli, ze kvoli tomu sa neoplati absolvovat ten cirkus. teda aspon nam nie :no:
spat cestou ti hladaju hlavne alkohol a cigi, to sme nemali ale tak colnik tiez s nami rozpraval jak s blbmi a ci sme tankovali a ked muz ze nie, tak nas pochvalil :yes: :rol8: :rol8: lebo ze ta ich nafta nic moc a do noveho auta by ju ani on nedal. no ale kuk do auta jak za sociku, to teda vazne nemusim :no: pre tych par e.....
Šimon (25.4.2006)

Obrázok
Obrázok používateľa
Nunu

kompletna rodinka

expert

Založený: Ut 08.Nov. 2005 13:48

Odoslaťod kravka » So 26.Mar. 2011 15:52

Nunu píše:my sme boli raz ale nikdy viac... na hranici musis dat do pasu, on si normalne colnik pyta kolko tam mas dat, este ti aj vyda ak nemas drobne.. takze oficialny uplatok. potom ta posle dalej, my sme ale nevedeli ze to bola len pasova a treba aj colnu kontrolu takze v papieriku co nam dali este pred hranicou sme nemali peciatku tak taky chlapik so samopalom co to kontroloval nas poslal naspat, a to uz videl policajt takze auto nabok, pokuta.... moj chlap stres, ale nakoniec to uhral na nejaku dobru sumu pre nas cca 10€... ale tak robia z ludi deb.ilov a to neznasam...
na trhu, no klasika blsak, tie veci tam kvalita jak u cinana abo turka,kus lacnejsie ale sme sa zhodli, ze kvoli tomu sa neoplati absolvovat ten cirkus. teda aspon nam nie :no:
spat cestou ti hladaju hlavne alkohol a cigi, to sme nemali ale tak colnik tiez s nami rozpraval jak s blbmi a ci sme tankovali a ked muz ze nie, tak nas pochvalil :yes: :rol8: :rol8: lebo ze ta ich nafta nic moc a do noveho auta by ju ani on nedal. no ale kuk do auta jak za sociku, to teda vazne nemusim :no: pre tych par e.....

tak toto sa až zle číta :scared:
Vacanze, ty si bola autobusom?
Obrázok používateľa
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:16

Odoslaťod megyna9 » So 26.Mar. 2011 19:42

No tak som doma, v podstate je to tak ako ste písali. Mám z toho zmiešané pocity. Akože nebolo to na odstrel a až také aby som si povedala ze už nikdy viac...Ved si názor urobte same... Kupila som si sportové veci z rovnakých materiálov ako u nas v predajni (u nás mám vypozerané za 84 eur). Jeden komplet na aerobic leginy +tricko za 15 eur, trička po 6-7 eur bavlnené napodobeniny adidas nike a puma a potom suprava na behanie tie elastanove tepláky+ imigová bunda , čo vidno u nás v predajniach za 22eur- jednu tyrkysovu a jednu lososovu. Obuv nekupujem na trhu. Este Nescafe gold za 4 eura a coca cola je lacná. Výhodou bolo, že sme šli busom ako zájazd. Tak ako piše Nunu autom by som sama nesla. Davalo sa "všimné" aj pasovakom aj colnikom na ukrajinskej strane. Slovenskí colnici nás potom všetkych nahnahnali s vecami dnu a akoze sme to mali ukázať ale sa len pýtali či máme cigarety a alkohol a prešli sa po autobuse. Tiež som rozmýšlala, že čo sú ochotní podstúpiť slováci kvôli fajke na tričku. Ale zase nezanechalo to vo mne nejakú vážnu traumu, kúpila som veci ktoré som mala vypozerané za super ceny a určite by som ich tu na blšáku v takej kvalite nenašla. A tak skoro sa tam nechystám :)
megyna9

začiatočník

Odoslaťod vacanze » So 26.Mar. 2011 20:45

kravka - mikrobusom vzdy, sme isli asi 6-8 stale, vozil nas jeden ukrajinec
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod vacanze » So 26.Mar. 2011 20:47

megyna9 píše:No tak som doma, v podstate je to tak ako ste písali. Mám z toho zmiešané pocity. Akože nebolo to na odstrel a až také aby som si povedala ze už nikdy viac...Ved si názor urobte same... Kupila som si sportové veci z rovnakých materiálov ako u nas v predajni (u nás mám vypozerané za 84 eur). Jeden komplet na aerobic leginy +tricko za 15 eur, trička po 6-7 eur bavlnené napodobeniny adidas nike a puma a potom suprava na behanie tie elastanove tepláky+ imigová bunda , čo vidno u nás v predajniach za 22eur- jednu tyrkysovu a jednu lososovu. Obuv nekupujem na trhu. Este Nescafe gold za 4 eura a coca cola je lacná. Výhodou bolo, že sme šli busom ako zájazd. Tak ako piše Nunu autom by som sama nesla. Davalo sa "všimné" aj pasovakom aj colnikom na ukrajinskej strane. Slovenskí colnici nás potom všetkych nahnahnali s vecami dnu a akoze sme to mali ukázať ale sa len pýtali či máme cigarety a alkohol a prešli sa po autobuse. Tiež som rozmýšlala, že čo sú ochotní podstúpiť slováci kvôli fajke na tričku. Ale zase nezanechalo to vo mne nejakú vážnu traumu, kúpila som veci ktoré som mala vypozerané za super ceny a určite by som ich tu na blšáku v takej kvalite nenašla. A tak skoro sa tam nechystám :)

ja chcem dodat este k tomu originalu, že je to naozaj velmi dobrý material a vravi sa, ze je to original, visacky, stitky, material, sitie ako original a keby nebol nehodim sa o zem, lebo kvalita ozaj dobra a dlho nositelne bez zmeny, mam doma original adidas veci a aj z Ukrajiny a rozdiel ziadny, tie ich materialy su ozaj dobre, nezmolkuju sa, nesperu sa, zateplene zimne nohavice do snehu su uplne uzasne a kupila som ich za skvelu cenu, na znacky si nepotrpim, kupujem si veci, ktore sa mi pacia, nie preto, ze to je od toho a hentoho, takze ja vravim, ze sa oplati
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod klucka » Ne 27.Mar. 2011 18:02

boli sme aj na selmencoch aj na uzhorode.Dobre sme nakupili jedna nevyhoda vedela by som aj viac minut :lol: a nedavali sme ziaden uplatok. isli sme vsak vzdy taky cas ked je menej ludi cez tyzden.A na selmenoch musi clovek len osobne prejst bez auta.Inak ok.
sestrička Karinka 3.11.2004 + braček Šimonko 7.2.2009
Obrázok používateľa
klucka

expert

expert

Mood: Happy
Založený: Pi 21.Okt. 2005 9:00

Odoslaťod jerguska » Ut 29.Mar. 2011 16:43

Ja som bola raz a tiez autobusom,takže žiadne všimne sa nekonalo.
Akurat sme vyražali už o 02.00 v noci a na hranici nas vsetkých šacovali. Uz by som to nezopakovala. Veci na to,že neni su original sa mi zdali drahe. A mozem aj porovnat,napr sustakova suprava Adidas original ma tu stala 2500 sk manzelova na Ukraine 1000sk ,ale moja je stale ako nova,super farby ..mužovi sa zvnutra uplne dotrhali a uz to zacina aj na bunde.
Nosime to zhruba rovnako,takze nemozem povedat ze jeho je nosena viac. Detto tricka,po par vypraniach zmolky.. Nie,ja kvôli fajke na Ukrajinu nepôjdem,to si kupim radsej trebars nieco Cherokee,ked uz na Nike nemám.
Ale napr.,do Polska sa strááásne teším a to na kvetinky-krásne -obrovske a za symbolicke ceny
...
jerguska

.

začiatočník

Založený: So 12.Jún. 2010 14:36

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.