nechce chodit do skolky

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

nechce chodit do skolky

Odoslaťod gmattosova » Ut 18.Jan. 2011 14:05

Poradte mi prosim kto viete:(
Mam dcerku 4 rocnu a chodi do skolky uz pomaly rok. dala som ju tam neskor ako ostatne deti, lebo doma mam sukromne jaslicky a nemala som potrebu ju niekam davat prec odo mna. ALe kedze uz mala nieco vyse 3 rokov a deticky u nas su mensie ako ona dala som ju do skolky aby mi "nezakrpatela". No a vtedy nastal problem. uz sa rok snazime ju nosit do skoky ale ona stale kazde rano place. A to nie je hocijaky plac. Fakt mam problem to predychat lebo mi stale hovori ze v skolke sa jej nepaci. No necudujem sa jej. Myslim ze vacsina z vas vie o com su skolky v BA :(
Takze potrebovala by som pomoc a to u detskeho psychologa ze co s tym. Lenze ja ziadneho nepoznam. Viete mi niekto poradit psychologa pre predskolakov? ale nejakeho dobreho prosim vas?
Vopred dakujem za pomoc
G
gmattosova

Založený: Ut 19.Jan. 2010 22:07

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: nechce chodit do skolky

Odoslaťod corky » Ut 18.Jan. 2011 16:47

podla mna nepotrebujete psychologa
dcera to asi vníma zo svojho pohladu tak, že zatial čo sa ty staráš o cudzie deti doma, ju niekam "odkladáte"
nebolo by v takejto situácii rozumnejšie vziať do minikoletívu aj staršie dieťa (deti) a mať dceru "doma"

prípadne hladať inú školku, kam by mohla chodiť, kedže mam pocit, že ty sama nie si s touto spokojná
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Lia » St 19.Jan. 2011 15:11

Ja si myslim, ze sa jej v skolke nepaci jednoducho preto, lebo je zvyknuta na lepsie. Predpokladam, ze teraz chodi do beznej statnej skolky a to je asi oproti predchadzajucim sukromnym jaslickam (este k tomu s bonusom "maminka pri mne") velky rozdiel. Boli sme na tom rovnako, ked presla dcera z jasliciek "rodinneho typu" do beznej skolky. Tiez sa jej to nepacilo, ze tam "nic nerobia" a "stale na niekoho musia cakat"... To bol jej opis a asi nebola daleko od pravdy, ked porovnala 1 ucitelku na cca 6 deti v jaslach a na 20 deti v skolke. V jaslickach bola zvyknuta na kopec aktivit. Casom sme zmenili skolku na sukromnu, kde je stastna a nikdy nepovedala, ze tam nechce ist. Myslim, ze to by bolo aj riesenie pre vas, ak teda nechces svoje jaslicky rozsirit aj na skolku. Treba asi najst skolku, kde sa jej bude pacit a kde ju zaujmu...
Lia + Matus 10/2000, Linda 10/2004
Lia
začiatočník

Založený: Pi 21.Okt. 2005 16:39

Odoslaťod Janitka » Št 20.Jan. 2011 10:37

Ja myslim na to iste co baby predo mnou.
Obrázok používateľa
Janitka
expert

Založený: Ne 23.Mar. 2008 18:14

Odoslaťod zuza » Ut 25.Jan. 2011 12:46

absolutny suhlas s tym co pise lia.

dcera chodi do sukromnej skolky, lebo sme nedostali miesto v synovej (nemala tri roky v septembri).
je tam par deti v triede a maju podstatne bohatsi program ako v synovej statnej skolke kde je 22 deti v triede. a vidno to aj na ucitelkach ze su vycerpanejsie a aj ked sa snazia, venovat sa 22 detom je tazsie.

skus si obehnut viac skolok, mozno sukromne, pozriet kde by sa dcerke viac pacilo, musi to byt pre teba tazke, zacinat kazde rano s tym ze mala place.
ale este je jedna moznost, skus sa s nou porozpravat, mozno by pomohol argument ze tam ma kamaratov, lebo v tvojich jaslickach su len babetka a nemala by sa s kym hrat, ze by mohla pomoc pani ucitelke, lebo vie ako ma fungovat zariadenie pre deticky, ved to pozna od teba, mozno tam je nakoniec aj nieco co rada robi?
rozpravala si sa s ucitelkou, alebo riaditelkou, co na to hovoria ony, pomahaju ti dajako aby boli tie rana lahsie?, v synovej skolke si riaditelka prituli placuce dietatko a ponukne mu nejaku aktivitu ktoru rado robi, mne tak s malym dva krat velmi pomohla.

a velmi dolezite je aby si ty netrpela. dieta to vyciti.
budem rada ak ti nieco z toho co som napisala pomoze
drzim palce
Obrázok používateľa
zuza

Mood: Happy
Založený: Pi 28.Okt. 2005 14:21

Odoslaťod Monikam » Pi 04.Feb. 2011 13:23

Suhlasim, co napisali kocky pred mnou ...
Co sa tyka tvojej otazky na psychologa... my sme mali tiez problem s placom v skolke. V prvej triede sa aklimatizoval hadam po dvoch mesiacoch, avsak nikdy nebol nadseny. V druhej triede sa to opakovalo, tak sme boli sme u psychologicky, ktora ma poradnu tu na Rodinke ... p. Dibarborova. Bola velmi mila a myslim, ze nam pomohla.
Hlavne urobila synatorovi IQ testy, zistila, ze je prudky nadpriemer a preto je uplne normalne, ze sa nevie zaradit do skolkarskeho prostredia. Odporucila nam preradit syna o triedu vyssie, aby sa nenudil a mohol byt v kontakte so starsimi detmi, zaroven sme sa tak mohli vyhnut p. ucitelke, ktora vyrazne dopomahala k synovej nespokojnosti v skolke. Po dohode so synom sme ho sice v povodnej triede nechali ale v dalsom roku nastupil do skoly do nulteho rocnika. Zaroven sme ho nechavali v skolke len na dopoludnie. Kedze sa nam narodila dcerka, tak to v tom case bolo mozne. V skole je maximalne spokojny. Mozno by ju mohla zaujat p. ucitelka od starsich deti. Predsa robia viac aktivit ... psychologicky posudok k preradeniu vyrazne pomoze. Mne pomohlo ukudnit sa, ze nas syn je uplne v pohode, zaroven ho lepsie chapeme...
Obrázok Obrázok
Monikam
expert

Založený: St 26.Okt. 2005 11:03

Odoslaťod inka2 » Pi 04.Feb. 2011 17:03

Tu veľmi záleží od učiteľa v škôlke.

Aj v štátnych materských školách sú dobré učiteľky. Čo sa týka súkromných materských škôlok - niektoré majú dobré učiteľky, ale aj tam sa nájdu učiteľky, ktoré robia chyby. Aj v súkromných škôlkach vznikajú medzi deťmi konflikty. Takže naozaj je to len o personále v škôlke.

My sme napríklad preraďovali do triedy medzi mladšie deti, lebo tam bola lepšia učiteľka. Pritom medzi väčšími deťmi bolo viac aktivít. Akoby sa sústreďovali už len na tie aktivity a zabúdali na individuálny prístup, na rozvíjanie pekných vzťahov medzi deťmi. / Keď hrozil konflikt medzi deťmi, tak ho neriešili hneď v zárodku, ale nechali ho prepuknúť, deti tam boli už sociálne zrelšie a vedeli si to už riešiť samé.../Pri empatickejšej pani učiteľke sa naše dieťa akoby zázrakom upokojilo a začalo sa tešiť do škôlky.

Väčšinou škôlka s dobrým personálom je preplnená. /Takže zase je tam aj vysoká chorobnosť.Takže detičky by tam aj chceli chodiť, ale často pre chorobu do škôlky nemôžu./

Keď je to takýto dlhodobý problém, tak by som asi zisťovala, či v kolektíve detí nie sú nejaké problémy. Lebo dieťa sa nám inak správa doma v našej neprítomnosti a inak sa správa v detskom kolektíve. Možno by bolo dobré porozprávať sa aj s učiteľkami a opýtať sa ich na správanie dieťaťa v kolektíve.

Inak naše dieťa zapadlo do detského kolektívu až po takom roku. Až keď zapadlo do kolektívu, tak sa naozaj začalo tešiť do škôlky.

Asi detičkám treba dať určitý čas, kým nadobudnú sociálne zručnosti a sociálne dozrejú. A už potom mu bude dobre všade, v každom detskom kolektíve.
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 12:55

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.