choroba v tehotenstve

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

choroba v tehotenstve

Odoslaťod jolla600 » St 15.Dec. 2010 12:25

ahojte tehulky bola z vas niektora chora?ako ste to riesili?ja este len asi zacinam byt ale zajtra pojdem urcite k doktorovi. :bored:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jolla600
začiatočník

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Ut 10.Aug. 2010 18:54

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: choroba v tehotenstve

Odoslaťod Zuz ana » St 15.Dec. 2010 13:15

No podla toho ako si chora? Chripka, nadcha? Vracanie, hnacky? Vysoke teploty?
Obrázok používateľa
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Založený: St 30.Júl. 2008 15:26

Odoslaťod maca p » St 15.Dec. 2010 14:24

hm, akutna tracheobronchitida. ATB, bohuzial, u mna inokudy cesta nevede :no:
Obrázok

Obrázok
maca p

pokročilý

Založený: Pi 01.Jan. 2010 20:48

Odoslaťod prasiatko katka » St 15.Dec. 2010 15:41

bola, zapal prinosovych dutin, zacalo mi to v 21tt, taka protivna nadcha a vlastne nic viac, riesila som to "ukazkovo" - vyse tyzdna som cakala ci to same neprejde, na chvilu sa to zlepsilo, ale potom este viac zhorsilo, tak po 10 dnoch som sla ku lekarke, ta ma po odberoch chcela poslat rovno do nemocnice, to som odmietla, dostala som ATB, po jednej davke sa to zlepsilo, citujem lekarku, "z kritickeho na este stale velmi zle", takze dalsia davka ATB, potom uz nastastie v pohode, celkovo som sa toho zbavila po 3 tyzdnoch a 2 davkach ATB. Na vine bol pneumokok, kmen proti ktoremu sa neockuje, takze teraz po zavedeni ockovania proti niektorym kmenom sa mu uvolnilo miesto, preto sa moze realizovat (a mava horsi priebeh nez tie bezne, ktore sa ockovanim vytlacili). Dakujem nemenovanej farm. firme ktora si vylobovala taketo uzitocne ockovanie ale nastastie vymyslela aj tie skvele ATB co na to zaberaju :G
Samuel 5/2008 a Mária 4/2011
prasiatko katka
expert

Založený: Po 10.Sep. 2007 11:31

Odoslaťod corky » St 15.Dec. 2010 17:05

pri dcere v 6 mesiaci som dostala paradnu angínu, mala som ATB, ale také, čo beru aj male babatká
pri synovi som mala zapálené hrdlo, ale vtedy som to riešila len paralenom a horúcim čajom
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod jolla600 » Št 16.Dec. 2010 18:49

ahojte,ja iba kaslem a som taka slaba tak cely den len lezim a pijem teply cajik.neviem ci mam stym ist ku doktorke. :uh:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jolla600
začiatočník

Odoslaťod Zuz ana » Št 16.Dec. 2010 19:57

jolla600 píše:ahojte,ja iba kaslem a som taka slaba tak cely den len lezim a pijem teply cajik.neviem ci mam stym ist ku doktorke. :uh:

no ja by som s tymto k lekarke nesla. Bohvie co este by som chytila v cakarni. Ale ak potrebujes PN tak jej zavolaj a dohodni si termin. V podstate jedine co ti asi povie, je pit vela caju a lezat.
Obrázok používateľa
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Založený: St 30.Júl. 2008 15:26

Odoslaťod jolla600 » Št 16.Dec. 2010 20:15

Zuz ana píše:
jolla600 píše:ahojte,ja iba kaslem a som taka slaba tak cely den len lezim a pijem teply cajik.neviem ci mam stym ist ku doktorke. :uh:

no ja by som s tymto k lekarke nesla. Bohvie co este by som chytila v cakarni. Ale ak potrebujes PN tak jej zavolaj a dohodni si termin. V podstate jedine co ti asi povie, je pit vela caju a lezat.

ja marodujem takze nepotrebujem,dufam ze kasel makemu nejak neuskodi. :no: inak diiik
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jolla600
začiatočník

Odoslaťod Dot » Št 16.Dec. 2010 22:22

Jola, ja som mala kasel, brala som Hedelix (ten mozu tehotne) a aj Bioparox - to je antibiotikum s lokalnym ucinkom len v oblasti dych. ciest, tiez ho mozu tehotne a predava sa bez predpisu.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Mysenka » Št 16.Dec. 2010 22:44

Dot píše:Jola, ja som mala kasel, brala som Hedelix (ten mozu tehotne) a aj Bioparox - to je antibiotikum s lokalnym ucinkom len v oblasti dych. ciest, tiez ho mozu tehotne a predava sa bez predpisu.

nie nie, Hedelix uz tehotne nemozu. Uz je tam v letaku upozornenie. :wink: Ak na kasel, tak vhodny aj podla vyrobcu je skorocelovy sirup.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod Mysenka » Št 16.Dec. 2010 22:46

pokial nemas horucky tak ja by som v tomto stave lekarke nesla. Este nacapas nieco horsie. Kup si skorocelovy sirup proti kaslu, maju aj s echinaceou. Je vhodny pre tehotne. Celaskon tiez mozes. A oddych.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod Dot » Št 16.Dec. 2010 22:48

Mysenka píše:
Dot píše:Jola, ja som mala kasel, brala som Hedelix (ten mozu tehotne) a aj Bioparox - to je antibiotikum s lokalnym ucinkom len v oblasti dych. ciest, tiez ho mozu tehotne a predava sa bez predpisu.

nie nie, Hedelix uz tehotne nemozu. Uz je tam v letaku upozornenie. :wink: Ak na kasel, tak vhodny aj podla vyrobcu je skorocelovy sirup.

Vidis, mne ho vtedy odporucila lekarnicka. Dokonca tusim dva roky dozadu ho predo mnou takto predavali tehotnej mamicke.
Teraz si citam, ze sa nesmie pouzivat v tehotenstve, lebo nebol dostatocne testovany. Premyslam nad tym, ktory liek sa vlastne "dostatocne" testuje u tehotnych, aby sa dalo dokazat, ze im skodi ci neskodi :whist:
Lebo ucinky u zviera su casto odlisne s ucinkami na ludi.

Prave si pozeram Sinupret, ten by mal byt tiez v poriadku. Aspon v letaku ziadne podobne upozornenie nie je. Je to tiez cisto bylinny vytazok, prvosienka, baza.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Mysenka » Št 16.Dec. 2010 22:55

Dot píše:Vidis, mne ho vtedy odporucila lekarnicka. Dokonca tusim dva roky dozadu ho predo mnou takto predavali tehotnej mamicke.
Teraz si citam, ze sa nesmie pouzivat v tehotenstve, lebo nebol dostatocne testovany. Premyslam nad tym, ktory liek sa vlastne "dostatocne" testuje u tehotnych, aby sa dalo dokazat, ze im skodi ci neskodi :whist:
Lebo ucinky u zviera su casto odlisne s ucinkami na ludi.

no, tiez som myslela, ze sa moze. Ved si pamatam aj reklamu dost castu aky uzasny sirupcek, tak jemny a prirodny, vhodny aj pre buduce mamicky. Tak som bola v tom, ze super zazrak. No a uz to neplati.

Testovane podla mna nie je nic, alebo takmer nic. Na tehotnych urcite cisto z etickeho hladiska. Testy na zvieratach asi nie su dostatocne objektivne co sa vyvoja ludskeho plodu tyka. Akurat vcera som citala zaujimavy clanok o analgetikach ako ibuprofen, paracetamol a acylpyrin v tehotenstve v suvistlosti s nezostupenymi semennikmi u chlapcov. Tieto lieky sposobuju u plodu muzskeho pohlavia reprodukcne poruchy. Ja sa snazim vyhybat v teho takymto veciam pokial to ide. No snad ani nebudem nic take potrebovat.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod schamka » Pi 17.Dec. 2010 11:17

ono to skor vyzera, ze tam pridali klasicku alibisticku formulku
Obrázok používateľa
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired
Založený: Pi 21.Okt. 2005 23:09

Odoslaťod maca p » Pi 17.Dec. 2010 13:41

na konci prveho tehu som hedelix pila na flase :drop: ...

teraz pred mesiacom ako som bola chora, plucna mi ako expectorant poradila ambrobene (vsetky sa plne hradia pacosom). pozerala pre istotu aj v medicinskej prirucke o liekoch, ci ho teho mozu a ze mozu :yes: . a aj zabral. teda + to ATB, co som spomenula vyssie (zinat).
Obrázok

Obrázok
maca p

pokročilý

Založený: Pi 01.Jan. 2010 20:48

Odoslaťod jolla600 » Pi 17.Dec. 2010 15:54

uz ani nepotrebujem uz ma to preslo :))))
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jolla600
začiatočník

Odoslaťod miika2 » St 05.Jan. 2011 6:31

Ahojte,
som par tyzdnov pred porodom a zacala som dost kaslat. Klasika zacalo to soplenim, teraz mi hlieny presli dole a to ma nuti stale kaslat. Citala som ze vraj Ambrobene pomoze, tak si to kupim. Mate este nejaky tip ako sa z toho dostat? Neviem si totiz predstavit, ako mam cvicit dychanie a ako predycham porod ak budem pri tom dostavat zachvaty kasla...
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
miika2

začiatočník

Obrázky: 16
Založený: Št 01.Máj. 2008 17:49

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.