Rectodelt cipky

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Rectodelt cipky

Odoslaťod zlaticko » Pi 19.Nov. 2010 9:45

Prosim vas kto ma skusenosti s uzivanim tychto cipkov prave nam ich predpisali ... su 100 mg dnes jej mam dat rano vecer vzdy po 1 ks v sobotu rano jednu a v nedelu rano jednu
v pondelok ideme na kontrolu...

dcera ma 7.5 roka.. dostali aj s malym virusove ochorenie tu 5. chorobu pricom maly to mal do 36 dni ok.. ona je uz 6 den silno vysypana.. uplne sa jej to zlieva do taky map po celom tele a ma stale teploty.

lekarka nam dala ten Rectodelt.. ale mne to prijde ako moc silny liek a dost vela v kratkom casovom obdobi...

Ake mate skusenosti s tymto liekom... najma nejake negativne reakcie nech viem na co sa pripravit
zlaticko
expert

Založený: Po 21.Nov. 2005 8:18

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Rectodelt cipky

Odoslaťod esem » Pi 19.Nov. 2010 10:11

my sme mali parkrat pri laryngitide, ja by som sa neobavala. ci je to potrebne- usud sama, ci je to coraz horsie, zalezi aj, ci to svrbi, ci sa koza nejak meni. ak nebyvaju moc chory inak-a nedavas casto lieky, tak by som asi dala
esem
začiatočník

Založený: Pi 03.Mar. 2006 18:35

Odoslaťod Eva. » Pi 19.Nov. 2010 10:32

ja napisem to, co nam povedala nasa pediatricka. je to silna davka kortikoidov v jednom cipku, nemal by sa davat cely, aj ked tvoja dcerka ma 7,5 roka a nam to vravela, ked mal syn 2 roky. synovi som dala iba raz cast cipku, mal laryngitidu a liek nemal ziadne vedlajsie ucinky, nic sa vynimocne nedialo. drzim palce
Obrázok používateľa
Eva.

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: St 24.Máj. 2006 8:02

Odoslaťod Andrea » Pi 19.Nov. 2010 10:55

moj stredny to dostal na pohotovosti a znicilo mu to imunitny system - to sa tak priamo vyjadrila imunologicka, bol 2mesiace po pouziti rectodeltu testovany, su to kortikoidy a idu priamo do krvi, vtedy sa prejavuju vedlajsie ucinky ..teda tie negativne.... ja by som to nedala, len pri ohrozeni zivota pri laryngitide al alergickom soku.... syn dostal teraz ATB, na ktore by potencionalne mohol zle reagovat, tak mame doma jeden cipok, ak by sa dusil....

na vyrazky radsej fenistil kvapky, to potlaci svrbivost a na horucky antipyretika, rectodelt napisala asi, ze sa bala vnutorneho vysypu sliznic, ale na to postacia aj antihistaminy bezne a rectodelt mozno pre pripad tazkej alergickej reakcie

pravda je, ze cim je dieta starsie, tym lepsie zvlada, ale toto ozaj by som nedala, keby to nebolo nutne...
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Andrea
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:54

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod zlaticko » Pi 19.Nov. 2010 11:24

dakujem za nazory...

ja ani moja lekarka nedavame zbytocne ATB a ani ine lieky.. skor som naklonena cajikom, medu, ovociu, kyslu kapustu.. atd..

ani teraz nedostala lieky ATB a pod /teda v pondelok/, vtedy uz bola vyhadzana, aj maly.. tomu to preslo v pohode / mali aj teploty, mala bolesti hlavy, klbikov a trochu aj bruska/ prosto typicka viroza... lekarka povedala ze je to 5. choroba
http://www.choredieta.sk/index.php/infe ... ta-choroba

ten obrazok toho dietata na tom nete je taky ake to ma ona tak to ma na tvari, zadku na spodu stehien, ostatok tela nema az tak osypany... berie fenistil kvapky od nedele jej davam, plus od pondelka dithiaden, a teraz je uz vlastne 6 den a jej sa to zhorsuje... ziadne blednutie... ci ustup...
ked dojde muz tak mozem pofotit..

v kazdom pripade som jej uz prvy cipok dala.. a uvidime.. ci to pomoze... hadam hej...
zlaticko
expert

Odoslaťod Andrea » Pi 19.Nov. 2010 11:38

chudak dieta, nech sa drzi a co najskor sa jej ulavi :4:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Andrea
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:54

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod Malvinka » Pi 19.Nov. 2010 12:48

Andrea píše:moj stredny to dostal na pohotovosti a znicilo mu to imunitny system - to sa tak priamo vyjadrila imunologicka, bol 2mesiace po pouziti rectodeltu testovany, su to kortikoidy a idu priamo do krvi, vtedy sa prejavuju vedlajsie ucinky ..teda tie negativne.... ja by som to nedala, len pri ohrozeni zivota pri laryngitide al alergickom soku.... syn dostal teraz ATB, na ktore by potencionalne mohol zle reagovat, tak mame doma jeden cipok, ak by sa dusil....

na vyrazky radsej fenistil kvapky, to potlaci svrbivost a na horucky antipyretika, rectodelt napisala asi, ze sa bala vnutorneho vysypu sliznic, ale na to postacia aj antihistaminy bezne a rectodelt mozno pre pripad tazkej alergickej reakcie

pravda je, ze cim je dieta starsie, tym lepsie zvlada, ale toto ozaj by som nedala, keby to nebolo nutne...

Andrea a už je malému lepšie? reagujem na to, čo si inde písala, že mal ten opuch pod uškom..

Ináč tiež máme doma čípok Prednizon a viem tiež tak, že je to kortikoid, máme to, keby dcérka (6r.) dostala veľmi veľkú alergickú reakciu, že by hrozil šok a vnútorný výsev, aby sa neudusila... takže to by som ja vtedy dala, ale jasné, že ide o extrémny prípad. Ináč sme tu mali v susednom mestečku prípad, že 5r dievčatko zomrelo na anafylaktický šok, neskoro prišla záchranka a mama doma nemala žiaden Prednizon..

No ale dávať ho tri dni v kuse, to neviem, Zlaticko, nie som doktorka, fakt neviem ti poradiť, či dávať abo nie :-?? :(
Na druhej strane, keď má už mapy po tele...
Každopádne držím palce :4:
Obrázok používateľa
Malvinka

:)

expert

Založený: St 23.Nov. 2005 16:56

Odoslaťod zlaticko » Pi 19.Nov. 2010 12:57

no dam vam tu na chvilu foto... dufam ze mi to pojde pridat...
P1010314.JPG

zda sa ze to ustupuje... trochu... takto to ma aj na tvari..vyzera jak marfuska z mrazika... na ostatnom tele to ma tiez ale tam to nie je az take cervene...

fotka je z mobilu
zlaticko
expert

Odoslaťod lula » Pi 19.Nov. 2010 13:50

podla mna pri anafylaktickom soku by samotny prednison nestacil. urcite treba hlavne epinefrin (adrenalin). su na to take pera epipen, co pri silnejsom tlaku vbodnu adrenalin do svalu. picha sa to cez oblecenie, takze to chapem tak, ze ide o sekundy. kazdy, kto ma riziko, ze by mohol dostat anafylakticky sok, mal by to nosit pri sebe. balicek prvej pomoci pri postipani vcelou obsahuje epipen, tabletky medrol (prednison), ampulku kalcia a antihistaminikum.

pri alergickych reakciach (alebo astme) sa zvyknu tieto hormony davat dlhsie, vraj sa nemoze ihned prestat s uzivanim. syn bral prave medrol a povedzme, ze ho bral 3x1/2, po ustupeni priznakov bral 2x1/2 a 1x 1/4, potom 1x1/2 a 2x 1/4 az kym to pomaly vyklesalo na nulu. ale o tom "klesani" by mal rozhodnut lekar. mozno preto to zlatickovej malej takto predpisali.
my tiez mame doma rectodelt resp. mali sme, kym sa nam nepokazila chladnicka, ale nikdy som nedala. hoci raz mi dr. dohovarala, ze som mala. zial, nestudovala som medicinu a neviem posudit, ci sa mi dieta dusi tak, ze potrebuje rectodelt alebo ventolin :?
Obrázok používateľa
lula
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:58

Odoslaťod anonym » So 20.Nov. 2010 13:22

No ako tu citam, tusim mame 5.chorobu aj my. V piatok rano sa 5.rocna dcerka zobudila a bola cela flakata na rukach, nohach a zadku mala uplne cervene mapy. Stazovala sa na bolest hlavicky a bruska, vsetko ju svrbelo a stipalo. Isli sme k doktorke, dostala fenistilove kvapky, locoid-emulziu a kebyze uz bolo najhorsie mame dat aj Rectodelt. Ale to sme boli upozorneni, ze fakt az v nevyhnutnom pripade. Inak mame prikazanu dietu - len ryzu, zemiaky, suchare. Nakolko je dcera alergik a ma znizenu imunitu, doktorka usudila, ze to moze byt z jedla. Ked som to tu tak citala, mne to pride skor ta 5.choroba. Pravdupovediac v poslednej dobe, ako douzivala Bronchovaxom, sa na nu lepi jedna viroza za druhou.
Musim skonzultovat s doktorkou este raz, ci to nie je predsa len ine ako alergia na potraviny.
anonym

Odoslaťod zlaticko » So 20.Nov. 2010 14:06

rybicka.. kludne to moze byt ta 5. choroba....

inak malemu to preslo v pohode... ano dietu vraveli aj nam... ani caj.. len cistu vodu.. nic kysle, cokoladu a ovocie len banan...

my to mame najhorsie na zadku a na licach... nasa je vyhadzana uz od minulej nedele.. a nezlepsuje sa to.. tak dnes ideme k jednej lekarke z kramarov.. ze ju pozrie... a hovorila nam ze je toho po bratislave vela.. ale vacsinou to prejde v pohode do 4 - 5 dni tak ako malemu.. ale ze Ninka je take to male percento co ma dlhsie a komplikovanejsie.. to ... ochorenie...
rectodelt sme nakoniec dali len jeden.. a nezlepsilo sa to ... dostava dithiaden... 3 krat denne
nasa alergie nema ani znizenu imunitu... chodi plavat do plaveckeho klubu, vela sportuje.. atd..

ale my sme prosto exoti na tieto infekcne ochorenia... min. rok sme mali tu prasaciu chripku.. ja som bola v nemocnici s tym, v lete mal maly rubeolu, a teraz zasa toto...

tak sa liecte ... ten rectodelt si necham v ladnicke... pre istotu..
zlaticko
expert

Odoslaťod gombicek » Ne 21.Nov. 2010 7:58

zlaticko prajem skore uzdravenie :4:

moja dcerka to tiey prekonala ale priebeh bol mierny ako u synceka. a vysyp bol tiey voblasti zadocka najviac, ale mala sa ani nestazovala ze ju to boli. po par dnoch to zbedlo a preslo.
drzte sa :punk:
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Odoslaťod LIBERTAS » Ne 21.Nov. 2010 10:08

dostali sme pri laryngitíde...mala som ich podať len pri problémoch s dýchaním, snažili sme sa to predýchať pri otvorenom okne, ale raz mala taký záchvat, keď už úplne chrčala a pískala...tak som jej podala, ale nebolo mi povedané, že to treba doužívať, len podať v nutnom prípade...
Obrázok používateľa
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 13:33

Odoslaťod bina » Ne 21.Nov. 2010 10:39

LIBERTAS píše:dostali sme pri laryngitíde...mala som ich podať len pri problémoch s dýchaním, snažili sme sa to predýchať pri otvorenom okne, ale raz mala taký záchvat, keď už úplne chrčala a pískala...tak som jej podala, ale nebolo mi povedané, že to treba doužívať, len podať v nutnom prípade...

V tomto pripade ich netreba douzivat. Ak pacient berie dlhodobejsie hormonalne(kortikoidy) lieky, tak vtedy sa musia dobrat a vysadzat postupne, nie naraz prestat.
bina
pokročilý

Založený: St 24.Okt. 2007 17:58

Odoslaťod Effka » Ne 21.Nov. 2010 11:25

LIBERTAS píše:dostali sme pri laryngitíde...mala som ich podať len pri problémoch s dýchaním, snažili sme sa to predýchať pri otvorenom okne, ale raz mala taký záchvat, keď už úplne chrčala a pískala...tak som jej podala, ale nebolo mi povedané, že to treba doužívať, len podať v nutnom prípade...

Moja mala tiez mala laryngitidu a skoncili sme v nemocnici, bola som v takom strese ze ani neviem co a kolko jej davali ( nemala ani rok), preto sa chcem opytat, dali nem rectodel na doma ze ked bude zachvat dat jej to. Nastastie nebolo treba a susim ich tam doteraz. Ale co ma zaujima, ked by dostala ten zachvat ako dlho trva nez to zaberie? 5-10min ci dlhsie?
Pytam sa lebo planujem 2.dieta a toto by som si nerada zazit este raz ze kukam ako rura na piskajuce dieta a neviem co robit ( u nas v rodine sme to nikdy nikto nemali a vyzerala som ako z Marsu ked som sa spytala co to je za choroba).
Effka
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:16

Odoslaťod mon » Ne 21.Nov. 2010 14:17

ja to mam doma stale v chladnicke pre tu mladsiu vzdy ked dostane sopliky zacnu jej stekat a hned ju drapne taky kasel ze to jednoducho nejde na prvu noc nepodat jej cipok potom uz netreba iba na prvu noc ked ochorie .zakazdym to ma rovnako.uz necakam vzdy podam aby sme neskoncili zase v nemocnici.takze na taketo zachvaty to je urcite ok podavat.
Obrázok používateľa
mon
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:59

Odoslaťod LIBERTAS » Ne 21.Nov. 2010 18:47

bina píše:

V tomto pripade ich netreba douzivat. Ak pacient berie dlhodobejsie hormonalne(kortikoidy) lieky, tak vtedy sa musia dobrat a vysadzat postupne, nie naraz prestat.

aha, no to som nevedela...
Obrázok používateľa
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Odoslaťod LIBERTAS » Ne 21.Nov. 2010 18:52

Effka píše:

Moja mala tiez mala laryngitidu a skoncili sme v nemocnici, bola som v takom strese ze ani neviem co a kolko jej davali ( nemala ani rok), preto sa chcem opytat, dali nem rectodel na doma ze ked bude zachvat dat jej to. Nastastie nebolo treba a susim ich tam doteraz. Ale co ma zaujima, ked by dostala ten zachvat ako dlho trva nez to zaberie? 5-10min ci dlhsie?
Pytam sa lebo planujem 2.dieta a toto by som si nerada zazit este raz ze kukam ako rura na piskajuce dieta a neviem co robit ( u nas v rodine sme to nikdy nikto nemali a vyzerala som ako z Marsu ked som sa spytala co to je za choroba).

no aj moja mala ten záchvat v takom veku a potom ešte asi raz... ale myslím, že podaný čípok zabral fakt rýchlo...uľavilo sa jej a začala normálne dýchať...zažili sme to asi dvakrát ale bolo to neskutočnéˇ...fakt sme mali dojem, že nám už nedýcha, len chrčí...mala som v zásobe, ale už boli po dátume, takže som ich zlikvidovala...
Obrázok používateľa
LIBERTAS

expert

Odoslaťod Effka » Ne 21.Nov. 2010 19:46

LIBERTAS píše:
Effka píše:

no aj moja mala ten záchvat v takom veku a potom ešte asi raz... ale myslím, že podaný čípok zabral fakt rýchlo...uľavilo sa jej a začala normálne dýchať...zažili sme to asi dvakrát ale bolo to neskutočnéˇ...fakt sme mali dojem, že nám už nedýcha, len chrčí...mala som v zásobe, ale už boli po dátume, takže som ich zlikvidovala...

NO bola som pozriet mam expiraciu 3/2011 tak este podrzim, co ak... Inak mala tak od 4r len tak hnusne kasle, uz nechrci, a lekarka ma naposledy potesila ze uz len tak 2-3roky a sme za vodou a bude uz len kaslat ziadne chrciace zachvaty.Tak cakam.
Effka
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:16

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.