Strattera, ADHD, iné "lieky"

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Strattera, ADHD, iné "lieky"

Odoslaťod daniela » Ne 07.Nov. 2010 22:07

Ahojte, dievčatá, prosím vás, máte niektorá skúsenosti so Stratterou, resp. inými liekmi, ktoré sa podávajú deťom s ADHD? Potešia ma aj iné tipy, ktoré môžu pomôcť... veľmi pekne vám ďakujem... :(
daniela

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:35

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Strattera, ADHD, iné "lieky"

Odoslaťod AlaM » Ne 07.Nov. 2010 22:11

My máme kvapky Tiapridal,zatial mame male davky postupne ak nasa dets.psychiatricka uzna za vhodne postupne budeme zvysovat davku(pocet kvapiek).TRosinku je mala kludnejsia ale nic moc
Obrázok
Obrázok
AlaM

Založený: St 15.Sep. 2010 11:58

Odoslaťod para » Po 08.Nov. 2010 7:55

Mali sme nootrophil, ale po 3 mesiacoch sme ho vysadili. Ucitelka chvalila ze vidno cestu k lepsiemu,ale mne to zato nestalo nicit mu pecen.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod nea » Po 08.Nov. 2010 9:18

Z mojej skusenosti detski psychitri vacsinou teraz hufne ordinuju tu Stratteru alebo klasicky Tiapridal.

Ten sme mali predpisany svojho casu aj my, ale dala som len raz... nastudovala som si a ja svojmu dietatu taketo "lieky" davat nebudem :no:
Strattera pokial viem sa predpisuje az trosku starsim detom - skolakom.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Odoslaťod daniela » Po 08.Nov. 2010 20:49

Syn je školák, má 8... ja som si tiež prečítala príbalový leták a teda otras... ale .... dievčatá, ďakujem vám, ja potrebujem riešiť jeho impulzivitu, vzťahy v triede... máme ťažké obdobie....
daniela

expert

Odoslaťod Dot » Po 08.Nov. 2010 21:26

Stratteru bral kamaratkin syn s ADHD, vraj naozaj vyrazne postupil v schopnosti sustredit sa, zlepsili sa mu vysledky v skole, bol menej impulzivny, ale po par mesiacoch ju vysadili, tiez kvoli moznym nasledkom na pecen...a radsej zmenili skolu, kde na neho maju viac trpezlivosti :D

Pytala som sa na ine moznosti liecenia ADHD kamaratky, psychiatricky, hovorila, ze celkom slusne vysledky dosahuju s biofeedbackom.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod daniela » Po 08.Nov. 2010 22:00

Dot, ďakujem veľmi pekne, uvažujem aj nad neurofeedbackom.
daniela

expert

Odoslaťod nea » Ut 09.Nov. 2010 8:45

Ano, biofeedback ma dobre vysledky, tiez planujeme, ale az trosku neskor, ked bude vacsi.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod Elen33 » Št 02.Dec. 2010 11:53

Caute baby, a nechcete skusit skor omega 3 nenasytene mastne kyseliny? Tie su hlavne v rybach, ale deti ich velmi malo jedia. Moja sestra ma hyperaktivne dieta a chcela mu pomoct nejakou ludovou medicinou. Rybi olej jej vsak mala nezje, tak skusila Omega 3 kid, ktory dostat v lekarni. Je to vlastne rybi olej, ale taky, ktory deti zjedia.
Elen33

Založený: St 01.Dec. 2010 12:56

Odoslaťod nea » Št 02.Dec. 2010 12:56

Elen, a tvoja sestra s tym ma aj nejake pozitivne vysledky? Lebo ja som toto vyskusala tiez a po vyse dvoj mesacnom uzivani nenastal ziaden vyraznejsi efekt.
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod serafinka » Št 02.Dec. 2010 13:02

ja odporúčam prečítať si knihu tu toľko krát spomenutú "Nežiadúci účinok: smrť" a garantujem vám, že Stratteru, ani nič podobné svojmu dieťaťu nedáte. ALebo si stačí kliknúť na youtube a pod. a dozviete sa množstvo prípadov, keď deti spáchali počas užívanie samovraždu a ich rodičia o tom varujú... (efektívne riešenie depresie :mrgreen: prepáčte za čierny humor)
Pomoooc, 3 deti do 30tky :-)
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod Effka » Št 02.Dec. 2010 13:21

no prave som si vyguglila co to je "ADHD" a mam podobyn nazor ako Serafinka, mrkla som na Tu stratteru a neziaduci ucinok unava, nechut do jedla o.i., jasne ze je decko potom menej hyperaktivne ked nevladze zit... Tiez casto kricim na moju malu ze jej nastruham ditiaden do caju alebo jej uvarim makovy caj, ale nemyslim to vazne. Pokial dobre viem hyperaktivita nie je choroba, tak ake lieky? treba sa proste zmierit s tym ze dieta je nervnejsie a ze neobsedi ale stopat ho liekmi?
Effka
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:16

Odoslaťod Dot » Št 02.Dec. 2010 13:30

Effka, mozno ak ti raz ucitelia na viacerych skolach odmietnu tvoje dieta ucit, lebo im narusa ucebny proces a budes ho presuvat z miesta na miesto a vytrhavat od kamaratov, na ktorych si konecne zvyklo a brali ho, budes hladat akekolvek riesenie, ktore by pomohlo...

To je pripad syna kamaratky :(
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

expert

Odoslaťod para » Št 02.Dec. 2010 13:54

ja som lieky synovi vysadila, nevrny nebola-nastastie, ale mam kamosku co jej mala ma tieto prejavy a to ti Effka nezelam mat doma, tie vybuchy zlosti,uteky z triedy, vzdy si poviem ako super to vsetko u nas bolo, syn ma 17 a je s nim teraz uz pohoda. Nie kazde "zivsie" dieta ma hyperaktivitu.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Ninive » Št 02.Dec. 2010 14:39

Medikamentózna liečba (aspoň spočiatku, neskôr sa vysadzuje), relaxácie ( na reguláciu vlastného organizmu, naučiť sa ako oddychovať) a biofeedback na zlepšenie pozornosti a ešte veľmi veľa trpezlivosti+ dodržiavanie pravidiel.
Nina 14.8.2005
Zara 19.5.2011
Obrázok používateľa
Ninive
expert

Založený: Ut 21.Nov. 2006 18:24

Odoslaťod para » Št 02.Dec. 2010 15:05

veru pravidla, ja sa az udujem ako to kamoska dodrzuje, decka obe chodia spat o 20,00 presne aj na dovolenkach a to maju 10 a 12 rkov uz. chodili aj na biofeedback.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod vacanze » Št 02.Dec. 2010 19:00

Dot píše:Effka, mozno ak ti raz ucitelia na viacerych skolach odmietnu tvoje dieta ucit, lebo im narusa ucebny proces a budes ho presuvat z miesta na miesto a vytrhavat od kamaratov, na ktorych si konecne zvyklo a brali ho, budes hladat akekolvek riesenie, ktore by pomohlo...

To je pripad syna kamaratky :(

mama maju na skole taký prípad, dieta je uz nebezpecne doslova medzi detmi, (nieco ako ADHD, ci autizmus neviem presne) ma zvlastne rakcie, obtazuje spoluziacky, vykrikuje cez hodinu, jeho mama je "celebrita" a odmieta lieky, uz ho vela krat chceli zo skoly vyhodit, lebo je nezvladnutelný, takze nie je to len o tom "nedat" lieky, ked je problem v jeho správaní a v skole jednoducho nevie fungovat ako ostatne deti, druha vec je tá, ze su skodlive, neviem ake su vysledky pri liecbe takých detí, co je najspravnejsie, ale asi cakanie na zazrak to nebude, bud sa pristupi na nejaku liecbu, alebo sa bude musiet zvolit "ina" skola
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod Dalia » Št 02.Dec. 2010 20:08

nea píše:Elen, a tvoja sestra s tym ma aj nejake pozitivne vysledky? Lebo ja som toto vyskusala tiez a po vyse dvoj mesacnom uzivani nenastal ziaden vyraznejsi efekt.

nea, obavam sa ze "Elen" ti asi neodpovie, to bol iba jeden z promo prispevkov k reklame ktora bezi hore, na druhy som vzapati natrafila v skolkaroch (vitaminy+probiotika tiez reklamovane hore). Trosku mi taketo hrane prispevky lezu na nervy, ako keby nestacila samotna reklama treba to este skusat takto, ved matky su slepice, nepridu na to :ZZ:
Obrázok používateľa
Dalia

Založený: St 26.Máj. 2010 19:27

Odoslaťod nea » Št 02.Dec. 2010 21:17

Dalia píše:
nea, obavam sa ze "Elen" ti asi neodpovie, to bol iba jeden z promo prispevkov k reklame ktora bezi hore, na druhy som vzapati natrafila v skolkaroch (vitaminy+probiotika tiez reklamovane hore). Trosku mi taketo hrane prispevky lezu na nervy, ako keby nestacila samotna reklama treba to este skusat takto, ved matky su slepice, nepridu na to :ZZ:

fiiiha, no predstav si :D Ono je fakt, ze omega kyseliny a rybi olej je v terapii ADHD doporucovany, je k tomu viac zdrojov aj na nete, ale hovorim, vyskusali sme, u nas bez efektu. Omega kyseliny su urcite prospesne a dietatu nijako neublizia, ale hyperaktivitu neodstrania, ani sa z dietata nestane genius (Hviezdickovia a spol).
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod Dalia » Št 02.Dec. 2010 21:38

ved ja proti samotnemu rybiemu oleju nic nemam :wink: , naopak, mojim detom ho podavam na jesen a v zime (ale v klasickej forme). Dokonca ani reklama mi neprekaza, ak je v priestore na to vymedzenom. Irituje ma len strkanie reklamy do hovadsky nenapadnych prispevkov v diskusiach, ale zase nie az tak aby mi to trhalo zily... :wink:
Obrázok používateľa
Dalia

Založený: St 26.Máj. 2010 19:27

Odoslaťod Dot » Št 02.Dec. 2010 22:15

Nea, niektori lekari zastavaju nazor, ze na ADHD sa podielaju aj alergie na niektore zlozky potravy - dava to zmysel. Ak je traviaca sustava neustale niecim drazdena, co jej skodi, myslim, ze to moze sposobovat aj na tieto vykyvy v spravani a vyrazny neklud. Dat si urobit testy na alergie a skusit vylucit potraviny, ktore z nich vyjdu, je neskodny krok, ktory by mohol situaciu zlepsit.

U kamaratovej dcery s ADHD cca v 6 rokoch zistili celiakiu a naozaj po vyluceni lepku sa velmi, velmi skludnila.
Obrázok používateľa
Dot

expert

Odoslaťod serafinka » Št 02.Dec. 2010 23:40

Dot, mne to vychádza tak, že to dievčatko ADHD ani nemalo.

Neexistuje nič, čo na 100% určí, či ide o túto "poruchu". Mne čím ďalej tým viac príde ako mierne zveličená a zbytočne živená.
Pomoooc, 3 deti do 30tky :-)
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod Dot » Pi 03.Dec. 2010 0:18

serafinka píše:Dot, mne to vychádza tak, že to dievčatko ADHD ani nemalo.

Neexistuje nič, čo na 100% určí, či ide o túto "poruchu". Mne čím ďalej tým viac príde ako mierne zveličená a zbytočne živená.

Serafinka, videla si podobne deti "v akcii"?
Ja ano - vyssie spominany chlapec bol spoluziak mojho syna a najlepsi kamarat. Dokazal sa sustredit par minut, doslova, mozno aj menej. Dostali zadania prikladov, po kratkej chvili sa mrvil, oslovoval vedla sediacu spoluziacku a ked sa ucitelka spytala, kto to ma, automaticky sa hlasil a vyskakoval, hoci nemal ani ciarku. Nedokazal sa venovat rieseniu, trpezlivo sa dopracovat k vysledku, nedokazal sledovat ucitelku...stale bol v pohybe.Na jednej strane nevedel nic riesit, naviac sa nudil, zacal vyrusovat...to som videla len jednu ukazkovu hodinu.
Co bolo zaujimave - absolutny hudobny talent. Ktory nastroj chytil do ruky, na ten hral. Napriek tomu, ze ho to bavilo, sa nevedel sustredit napr na prstokladove cvicenia, ktore po nom ucitelka vyzadovala. Napokon ho nastroje ucil trpezlivy stary otec. Toto bolo asi jedine, co sa dokazal naucit rychlo a bezbolestne.

Alergia moze byt jednym zo spustacov, resp k tomu moze prispievat. Mne osobne pride pokus s vynechanim dokazanych alergenov (u konkretneho cloveka) neskodny a vyskusania hodny.
Obrázok používateľa
Dot

expert

Odoslaťod nea » Pi 03.Dec. 2010 6:38

serafinka píše:Dot, mne to vychádza tak, že to dievčatko ADHD ani nemalo.

Nesuhlasim celkom.
Suhlasim s tym, ze ako z kazdej choroby, aj z ADHD sa stala oblubena nalepka na ospravedlnovanie niektorych veci a podla toho, co mam nastudovane, napr. v USA je trend dost tristny - staci naznak nejakych problemov a uz je decko na medikamentoznej liecbe.
Ono podla mna ADHD deti zacnu mat skutocne problemy az s nastupom do skoly - dovtedy sa to da viac menej brat ako extra zive, aktivne dieta. V skole potom nastane problem, pretoze hlavne deti s tazsou formou sa nevedia prisposobit rezimu, ktory v skole od nich vyzaduju. Dalsia vec, tieto deti zufalo potrebuju individualny pristup, co je v triede na klasickej slovenskej skole veru z kategorie scifi :(

Ale, hovorim, jasom urcite vsetkymi desiatimi za to, aby sa v liecbe ADHD vyskusali najprv ine metody, nie rovno nasadit lieky a vybavene :no:

Dot, o tej spojitosti s potravinovou intoleranciou viem, tiez mame za sebou niektore pokusy. Odhalenie celiakie napr. pomohlo vyrazne zlepsit stav aj mnohym autistom. Moj celiatik nie je, o co sa ale zatial unho pokusam marne, je vylucenie kravskeho mlieka - lebo kakavko klasicke a o inom nechce ani pocut :no: Plus tazko sa snazit, ked nemas pochopenie v rodine a stari rodicia uspesne sabotuju tvoju snahu :rol8:
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

expert

Odoslaťod Džusa » Pi 03.Dec. 2010 8:15

Dot píše:Nea, niektori lekari zastavaju nazor, ze na ADHD sa podielaju aj alergie na niektore zlozky potravy - dava to zmysel. Ak je traviaca sustava neustale niecim drazdena, co jej skodi, myslim, ze to moze sposobovat aj na tieto vykyvy v spravani a vyrazny neklud. Dat si urobit testy na alergie a skusit vylucit potraviny, ktore z nich vyjdu, je neskodny krok, ktory by mohol situaciu zlepsit.

U kamaratovej dcery s ADHD cca v 6 rokoch zistili celiakiu a naozaj po vyluceni lepku sa velmi, velmi skludnila.

ked toto citam, tak ma napadlo, ze asi pred dvoma rokmi sme mali s nasou alergologickou debatu na podobnu temu. obcas ked je cas, tak riesime aj okrajove veci, nakolko sme s muzom alergici a obe deti su v jej starostlivosti. takze sme preberali aj ine okolnosti ohladom deti a hovorila, ze ona ma v ambulancii vela nadanych deti a vela deti s poruchou sustredenia, hyperaktivne a asi aj s ADHD. a spaja dokopy alergiu s problemami hyperaktivity (tie nadane deti som vtedy nepochopila ako s tym vsetkym suvisia, len to spomenula). ze uz mala aj pripady, kedy dietatu sa navonok neprejavovala ziadna alergia, ale vnutorne ano, dieta nevedelo povedat, ze co ho drazdi, ale sposobovalo mu to neklud, nesustredenost, bolo stale nervozne. ze ked sa k nej take dieta dostalo, zistila spravnu diagnozu a nastavila dieta na liecbu, tak sa stav zlepsil. pritom neslo len o potravinove alergie, ale aj nabeh na astmu a pod.
Džusa
pokročilý

Založený: Ne 03.Jún. 2007 11:59

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.