Čo na odhlienenie??

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Čo na odhlienenie??

Odoslaťod Portobello » Pi 22.Okt. 2010 7:59

Ahoj,

syn s tym bojuje uz treti tyzden, ma 7 mesiacov. Pred tyzdnom mal 4 dni horucky, dr mu porobila vsetky mozne testy, vytery, crp, krvny obraz, dokonca rtg pluc, vsetko ok. Vtedy mu sli aj zuby, zaver tedy bol zuby+ nadcha/viroza. Hlieny v nom bublu, cast vykasle, ale malo.. Cibula v izbe, ani na nohach mu velmi neulavila, skusim sinupret? Kojim. Uz byt 3 tyzdne doma :rolll: Pri odsavani ide minimum, len chcem, aby sa tie hlieny uz konecne pustili :|

Dakujem.
Portobello
expert

Založený: So 17.Feb. 2007 14:37

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Čo na odhlienenie??

Odoslaťod palinka » Pi 22.Okt. 2010 8:04

nam nasa dokina dava fenistil kvapky, to mozu aj babatka :) a tusim aj sinupret. ved sa skus spytat v lekarni, oni ti najlepsie poradia :)
Obrázok používateľa
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert

Založený: St 15.Aug. 2007 14:49

Odoslaťod lula » Pi 22.Okt. 2010 8:05

inhalovat vincentku alebo sulinku. to je na rozpustanie hlienov. ale ako, to ti nevim poradit. takisto mozes soluxovat hrud.
sinupret by som sa asi bala... a je dobre zvlhcovat vzduch.

mojim deckam na vykasliavanie dobre zabera ambrobene alebo mucosolvan, neviem, od akeho veku sa moze.
Obrázok používateľa
lula
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:58

Odoslaťod Portobello » Pi 22.Okt. 2010 8:24

No fenistil nechcem, v lekarni mi daju hocico :rolll: a dr mu v podstate ani nic nechcela dat, ze je este maly..kurnik, ale uz 3 tyzdne je vela :uh:

ako ma take babo inhalovat?
Portobello
expert

Odoslaťod Eni :-) » Pi 22.Okt. 2010 10:55

Mozes napustit vanu horucou vodou, pridat do nej napr. morsku sol, alebo hoci aj tu vincentku a zavriet sa s malym do kupelne cca na 15 minut. Mojim to od mala pomaha na vykasliavanie resp. aj na upchate dutiny viac, ako lieky. Len potom ho zober do teplej miestnosti, aby zas nemal teplotny skok z horucej kupelne.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Eni :-)

expert

Založený: So 06.Máj. 2006 16:40

Odoslaťod Andrea » Pi 22.Okt. 2010 11:47

no, hlieny treba rozpustit a vykaslat a dobre je predtym rozsirit dychacie cesty...na dychacie cesty nejaky antihistamin, na vykasliavanie daco na mokry kasel a na rozpustenie hlienov....naparovanie, predychanie.....

nam pomaha kalciovy sirup, sinupret alebo bronchikum a predychavnie flixotidom, predtym trifed, ked sinupret nezaberal...a deti som musela aj poziadat, aby vykasliavali...
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Andrea
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:54

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod archanjela » Pi 22.Okt. 2010 11:54

Vincentku maju aj v spreji aj ako sirup. Ak hlieny zatekaju pouzivam skorocelovy sirup /ale treba si pytat bez alkoholu/
Zvlhcovat vzduch slanou vodou alebo eukalyptovym olejom vo vode.
archanjela

Založený: Po 01.Okt. 2007 8:49

Odoslaťod maca p » Pi 22.Okt. 2010 22:11

Portobello píše:No fenistil nechcem, v lekarni mi daju hocico :rolll: a dr mu v podstate ani nic nechcela dat, ze je este maly..kurnik, ale uz 3 tyzdne je vela :uh:

ako ma take babo inhalovat?

to ho nechas tolko trapit sa? mas nejaky dovod preco nechces podat nejaky sirup? hedelix, halixol, mucosolvan, calcium, stodal - podla veku dietata... a fenistilom kvapkami tiez nic nepokazis. bezne sa podava na detske infekty, dobre znasaju a aj liecba prebieha rychlejsie.
ked cibulak nezabera, urcite by som nasadila sirup.
Obrázok

Obrázok
maca p

pokročilý

Obrázky: 0
Založený: Pi 01.Jan. 2010 20:48

Odoslaťod mon » Pi 22.Okt. 2010 22:39

nasim pomaha v praslkovej forme z pomarancovou prichutou solmucol a to vzdy
Obrázok používateľa
mon
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:59

Odoslaťod finesse » Pi 22.Okt. 2010 22:58

Hllieny mozu byt aj z mliecka. Skus pit skorocelovy caj, slez,ibis,materinu dusku, cast z toho prejde aj do mlieka, tieto caje su vhodne aj pre male deti - ale nie pre 7 mesacne, pravda, riedia hlieny- mama moze,plus dostatok tekutin pre teba. Melemu dvihnut hlavicku aj v spanku aj vo dne do zvysenej polohy.No a plus to naparovanie, ako ti radia baby. Ked sa hlieny zriedia, daju sa lepsie odsat.
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad
Založený: Št 29.Nov. 2007 0:51

Odoslaťod gemini » So 23.Okt. 2010 10:27

nase babulky vypluvaju hlien, nadchu nemaju, nevykasliavaju. neviete, co s tym?
Obrázok
Obrázok používateľa
gemini

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 28.Mar. 2006 20:31

Odoslaťod deniska » Ne 24.Okt. 2010 9:35

a to si s dietatom 3 tyzdne doma? von nechodite, lebo ja by som chodila aj von a vela, ak nie je teplota, tak nevidim dovod ... a urcite mu daj nieco na rozpustanie hlienov, nam na zaseknutu nadchu vyborne pomaha sinupret a ked su hlieny na prieduskach tak solmucol, to sa potom krasne vykasliavaju, dolmucol sa moze aj dlhsie brat, deti s cyst. fibrozou ho bravaju aj dlhodobo ... vyskusaj ...
teraz naposledy mal maly velmi suchy kasel a dr. kazal mucosolvan, kasel zvlhol a krasne vsetko vykaslal a velmi nam pomaha zvlhcovac vzduchu, mame doma vzduch tak akurat, ale ked kaslu, tak v noci pustim zvlhcova a do rana mame v izbe 85 % vlhkost, az sa bojim, ze mi tam aj prsat zacne :ashamed: ale krasne spinkaju :D tak trocha vlhka vydrzime :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
deniska
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 15:10

Odoslaťod deniska » Ne 24.Okt. 2010 9:36

ako pisala Andrea, aj Trifed je vyborny, ale myslim, ze len na predpis
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
deniska
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 15:10

Odoslaťod aanka » Ne 24.Okt. 2010 13:03

Tiež by som to riešila Sinupretom. Určite treba odhlieniť, také dieťatko si ešte nevie samo pomôcť, tak aj odsávať... Fenistil (pokiaľ ja viem) na odhlienenie nie je. Ešte som chcela napísať, že na skorocelový sirup Mucoplant pozor (hlavne pri takom malom dieťati). Poznám dve deti, ktoré naň dostali alergiu.
Obrázok používateľa
aanka
pokročilý

Založený: So 05.Aug. 2006 13:50

Odoslaťod zvedavaMT » So 30.Okt. 2010 12:05

zdravim maminky .
Prosim, nepchajte do deti chemiu za kazdu cenu,lebo vam to potom zrataju rvoznymi alergiami.
tu je jeden vyborny recept:
Lotos nápoj

Na 2 dcl vriacej vody použijeme 1/2 čl prášku z lotosového koreňa / kupite v zdravej vyzive, obch. Planeta food .../. Zamiešame a pijeme 2 až 3 krát denne. Deti pol davky.

Účinky: výrazne odhlieňuje organizmus. Pre lepší účinok ho necháme 1-2 min. povariť. Je vhodný na väčšinu pľúcnych problémov.
Ale hlavne si vyriešte problemove prostredie v rodine,na ktore poukazuje zdravotny stav dietata.
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
zvedavaMT

Mood: Happy
Obrázky: 1
Založený: Pi 16.Dec. 2005 10:07

Odoslaťod Portobello » So 30.Okt. 2010 14:16

Ahojte,

nechcela som davat nic typu sinupret, mucosolvan atd.. len preto, ze je este maly, iny dovod nemam. Chcela som aby si s tym poradil sam, aj ked dlhsie, ale sam. Takze som chcela len nejake uistenie.. :) Jasne, chodili sme von, len ked velmi fukalo a bola zima, tak nie.

Trvalo to fakt vyse 3 tyzdne, ale je to uz ovela lepsie. Teraz v nom este sem- tam buble, hlavne v noci, ked ho nedam odgrgnut, moze to suvisiet aj s tym, hmm? Mal silny reflux, ked bol babatko.

Zvedava MT - to si ako myslela? Ze mal syn virozu lebo som sa na muza nastvala ze mi kupil zlu velkost pulovra? :mrgreen:
Portobello
expert

Odoslaťod daniela » So 30.Okt. 2010 22:54

môjmu synovi pomáhalo naparovanie pod veľkým dáždnikom, ja som tam bola s ním - slaná voda - ale pri 7mesačnom treba dávať veľký pozor, aby sa neobaril...a odsávala som vždy vysávačovou odsávačkou...
daniela

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:35

Odoslaťod zue » Ne 31.Okt. 2010 7:38

U nas je to iste. Nema sa nic davat, len sa zavriet v kupelni, pustit vsade horucu vodu, narobit paru a zostat tam s dietatom. A potom odsavat. Moja doktorka to nazvala syndrom druheho dietata. Syn podonasa zo skolky, on je uz omnoho imunnejsi a mala si to vsetko vzdy odskace.
Tri sviste:
Neal (silny muz) september 2005
Aili (ziarive svetlo) september 2009
Liam (bojovnik so silnou volou) marec 2011
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot], google feedfetcher a 0 hostí.