Objednávanie zo zahraničných stránok, clo

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Objednávanie zo zahraničných stránok, clo

Odoslaťod vacanze » So 09.Okt. 2010 23:24

Baby, ak objednate zo zahranicia nejake veci, zaplatite paypalom a nahodou niektore z veci nie su na sklade, predajca posle peniaze naspat, alebo ako sa to riesi? dakujem V:)

este ma zaujima clo, kedy sa plati, myslim najma objednanie mimo europskych krajin
Naposledy upravil vacanze dňa Ne 10.Okt. 2010 10:46, celkovo upravené 3 krát.
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Objednávanie zo zahraničných stránok

Odoslaťod slniecko » So 09.Okt. 2010 23:38

platievam normalnou kartou...no ale, oni vacsinou maju automatizovany skladovy system, takze ti rovno pri objednavke vyhodi, co je a co uz nie a stiahnu si sumu len za realne uskutocnenu objednavku
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod vacanze » So 09.Okt. 2010 23:54

lebo niekde som si vsimla, ze v diskusii pod fotkou sa ludia pýtali, ci to je na sklade niekde napisali, ze momentalne nie je, alebo, ze pride, preto sa pýtam, ze ako to je ked si napr objednam 5 veci a pridu 2

a este by ma zaujimalo, ako to je, ked su veci uvedene iba v dolaroch, to sa nejako automaticky potom pri prevode prepocita na eura?
Naposledy upravil vacanze dňa Ne 10.Okt. 2010 0:13, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod slniecko » Ne 10.Okt. 2010 0:10

no neviem, ako je to pri paypal-i (tipujem, ze rovnako), ale z karty stiahnu len sumu, za aku poslu, t.j. objednas si 5 veci za 100€, maju a poslu len dve za spolu 20€, z karty stiahnu len tych dvadsat...ale este sa mi nestalo, ze by mi potvrdili objednavku s niecim, co by nebolo...toto si dovolia snad len quelle a neckermann a aj to len na slovensku

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod vacanze » Ne 10.Okt. 2010 0:11

slniecko píše:no neviem, ako je to pri paypal-i (tipujem, ze rovnako), ale z karty stiahnu len sumu, za aku poslu, t.j. objednas si 5 veci za 100€, maju a poslu len dve za spolu 20€, z karty stiahnu len tych dvadsat...ale este sa mi nestalo, ze by mi potvrdili objednavku s niecim, co by nebolo...toto si dovolia snad len quelle a neckermann a aj to len na slovensku

aha, ja som myslela, ze je to automaticke, co zadam a potvrdim, ze sa stahuje hned z uctu, cize oni si to najprv overia, co je a co nie je, teda, že takto by to malo byt

jaj Quelle :rol8:
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod slniecko » Ne 10.Okt. 2010 0:15

vacanze píše:
slniecko píše:no neviem, ako je to pri paypal-i (tipujem, ze rovnako), ale z karty stiahnu len sumu, za aku poslu, t.j. objednas si 5 veci za 100€, maju a poslu len dve za spolu 20€, z karty stiahnu len tych dvadsat...ale este sa mi nestalo, ze by mi potvrdili objednavku s niecim, co by nebolo...toto si dovolia snad len quelle a neckermann a aj to len na slovensku

aha, ja som myslela, ze je to automaticke, co zadam a potvrdim, ze sa stahuje hned z uctu, cize oni si to najprv overia, co je a co nie je, teda, že takto by to malo byt

jaj Quelle :rol8:

:yes:
maju v systeme pocet ks na sklade a s kazdou uskutocnenou objednavkou sa automaticky odrataju, takze ked uz nie je, system to vie a nedovoli objednat, navyse ti pride potvrdenie objednavky
Naposledy upravil slniecko dňa Ne 10.Okt. 2010 0:16, celkovo upravené 1 krát.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod vacanze » Ne 10.Okt. 2010 0:16

slniecko - este som doplnila otazku :D a prepocet na inu menu? ked je stranka v dolarikoch? :D
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod slniecko » Ne 10.Okt. 2010 0:18

prepocet si to urobi samo podla aktualneho kurzu - ako ked zaplatis kartou v zahranici - predpokladam, ze paypal funguje podobne

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod vacanze » Ne 10.Okt. 2010 0:20

slniecko píše:prepocet si to urobi samo podla aktualneho kurzu - ako ked zaplatis kartou v zahranici - predpokladam, ze paypal funguje podobne

super, dakujem za odpovede :4:
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Re: Objednávanie zo zahraničných stránok, clo

Odoslaťod Ina » Ne 10.Okt. 2010 14:39

Vacanse, ja kupujem latky z USA a platim embosovanou kartou. Kazdy e-shop ma nastaveny iny sistem. Jeden mi vyrata hned, co budem platit aj s postovnym v dilaroch, a z karty odide podla kurzu v eurach. Alebo prijmu objednavku, a ked nemaju niaku latku, tak ma informuju, ci si prajem inu, alebo mi poslu objednavku, bez tejto latky. a vzdy odratali rozdel.

Co sa cla tyka, tusim do 150 eur clo neplatis, ale nie som si ista.
Treba nakupovat, dollar klesol :clap:
Obrázok používateľa
Ina
expert

Obrázky: 0
Založený: Ne 13.Nov. 2005 0:26

Odoslaťod vacanze » Ne 10.Okt. 2010 15:22

Ina píše:Vacanse, ja kupujem latky z USA a platim embosovanou kartou. Kazdy e-shop ma nastaveny iny sistem. Jeden mi vyrata hned, co budem platit aj s postovnym v dilaroch, a z karty odide podla kurzu v eurach. Alebo prijmu objednavku, a ked nemaju niaku latku, tak ma informuju, ci si prajem inu, alebo mi poslu objednavku, bez tejto latky. a vzdy odratali rozdel.

Co sa cla tyka, tusim do 150 eur clo neplatis, ale nie som si ista.
Treba nakupovat, dollar klesol :clap:

ano klesol? no tak potom dobre :mrgreen:
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod prasiatko katka » Ne 10.Okt. 2010 16:56

v ramci EU neplatis ani clo, ani dan. pri objednavke z krajin mimo EU platis DPH (19%) vzdy pri objednavke nad nejaku smiesnu sumu (tusim 22E) a nad 150eur platis aj clo. dph platis z celej sumy, aj z postovneho :rolll:
ak to predavajuci oznaci ako darcek, platis podla toho, aku hodnotu si vyhadas - colnici si tipnu nejaku, ty mozes dokazovat ze to ma nizsiu hodnotu a pod., niekedy mozes mat stastie a neplatis vobec, ale oni to rontgenuju, takze akonahle je tam nieco hodnotnejsie tak sa plateniu nevyhnes.
inac funguje to tak, ze zasielka ti pride na vyclievaciu postu, tebe pride doporuceny list ze to tam mas, a ak si pod tych 150E, tak im mozes poslat mailom fakturu za tovar a oni ti to prekontroluju, vyrataju kolko mas platit a balik ti poslu domov na dobierku.
Samuel 5/2008 a Mária 4/2011
prasiatko katka
expert

Založený: Po 10.Sep. 2007 11:31

Odoslaťod vacanze » Ne 10.Okt. 2010 17:32

prasiatko katka píše:v ramci EU neplatis ani clo, ani dan. pri objednavke z krajin mimo EU platis DPH (19%) vzdy pri objednavke nad nejaku smiesnu sumu (tusim 22E) a nad 150eur platis aj clo. dph platis z celej sumy, aj z postovneho :rolll:
ak to predavajuci oznaci ako darcek, platis podla toho, aku hodnotu si vyhadas - colnici si tipnu nejaku, ty mozes dokazovat ze to ma nizsiu hodnotu a pod., niekedy mozes mat stastie a neplatis vobec, ale oni to rontgenuju, takze akonahle je tam nieco hodnotnejsie tak sa plateniu nevyhnes.
inac funguje to tak, ze zasielka ti pride na vyclievaciu postu, tebe pride doporuceny list ze to tam mas, a ak si pod tych 150E, tak im mozes poslat mailom fakturu za tovar a oni ti to prekontroluju, vyrataju kolko mas platit a balik ti poslu domov na dobierku.

hm, nerozumiem tej fakture ako ju budem mat, ked bude prilozena v baliku? cize ak bude objednavka nad 150 eur, nepride mi balik hned domov? :rol8:
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod slniecko » Ne 10.Okt. 2010 19:17

faktura ti pride aj elektronicky, vytlacis, donesies.
Prasiatko Katka, o tej dobierke som netusila, ja sa tam po to vzdy trepem...ako dlho im to zvykne trvat?

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod prasiatko katka » Ne 10.Okt. 2010 21:27

vacanze, fakturu im staci preposlat to co ti pride mailom ako potvrdenie objednavky. funguje to ale len do 150eur, pri vyssich sumach uz treba prist na preclenie. Mne zatial nikdy balik neprisiel domov, aj pod 150 eur som musela posielat tie faktury kvoli dani a az potom mi to poslali, nad 150 eur som bola osobne na colnej poste.
slniecko, ja som mala v tom liste z colnej posty telefonne cislo, tam mi nadiktovali mailovu adresu, oznacila som to cislom balika (alebo take cosi, bolo to uvedene v tom liste) a za par dni prisiel balik na dobierku domov, neviem presne kolko to trvalo ale bolo to menej ako tyzden.
prasiatko katka
expert

Odoslaťod vacanze » Ne 10.Okt. 2010 21:35

prasiatko katka píše:vacanze, fakturu im staci preposlat to co ti pride mailom ako potvrdenie objednavky. funguje to ale len do 150eur, pri vyssich sumach uz treba prist na preclenie. Mne zatial nikdy balik neprisiel domov, aj pod 150 eur som musela posielat tie faktury kvoli dani a az potom mi to poslali, nad 150 eur som bola osobne na colnej poste.
slniecko, ja som mala v tom liste z colnej posty telefonne cislo, tam mi nadiktovali mailovu adresu, oznacila som to cislom balika (alebo take cosi, bolo to uvedene v tom liste) a za par dni prisiel balik na dobierku domov, neviem presne kolko to trvalo ale bolo to menej ako tyzden.

jaj taketo natahovacky, no, ale nejako to zvladnem :D takze mi pride info od nich, ze balik je tu, ja naklusem s fakturkou, oni to tam nejako prehodnotia, kolko si vezmu :twisted: a potom mi daju vediet a poslu balik
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod prasiatko katka » Po 11.Okt. 2010 9:23

uz ked tam osobne nakluses s fakturou, tak ber rovno aj peniaze (asi stvrtinu ceny objednavky) a ked to na mieste zaplatis, odnesies si balik rovno domov.
prasiatko katka
expert

Odoslaťod vacanze » Po 11.Okt. 2010 9:35

prasiatko katka píše:uz ked tam osobne nakluses s fakturou, tak ber rovno aj peniaze (asi stvrtinu ceny objednavky) a ked to na mieste zaplatis, odnesies si balik rovno domov.

:crazy: :crazy: :crazy: stvrtinu ceny objednavky, to je zderstvo!
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Effka » Po 11.Okt. 2010 12:43

vacanze píše:
prasiatko katka píše:uz ked tam osobne nakluses s fakturou, tak ber rovno aj peniaze (asi stvrtinu ceny objednavky) a ked to na mieste zaplatis, odnesies si balik rovno domov.

Nie zderstvo ale zakon :) a nie je to 25% ale 19% DPH, nemam rada nepresnosti a zavadzanie
http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!u ... /7_0_VQ#o2
...2. Do akej hodnoty tovaru posielaného poštou na Slovensko je tento tovar oslobodený od cla?

+ samozrejme ak je to nad tu hodnotu tak podla colneho zaradenia TARIC a krajiny povodu.
http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!u ... 0_A/7_0_OA
Effka
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:16

Odoslaťod slniecko » Po 11.Okt. 2010 15:26

vacanze píše:

ano, je mnoho ludi, ktori si o daniach myslia to iste :lool:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod prasiatko katka » Po 11.Okt. 2010 18:47

Effka píše:Nie zderstvo ale zakon :) a nie je to 25% ale 19% DPH, nemam rada nepresnosti a zavadzanie

zdersky zakon p:
a inac fakt zasadna nepresnost a zavadzanie, ked dph je 19% a clo byva najcastejsie 4-6%, dokopy je to asi strasne mimo tych 25% co som napisala, ze? :lool: kedy plati len dph a v akej vyske tu bolo uvedene o par prispevkov vyssie, snad je schopna sama posudit co z toho sa jej tyka... ak by aj zobrala so sebou 25% sumy a mala objednavku do 150E, takze by mala platit len dph, rozdiel medzi tymi 19% a 25% je menej nez 10eur, to je fakt velky problem ked mas pre istotu o 10E viac... :crazy:
prasiatko katka
expert

Odoslaťod vacanze » Po 11.Okt. 2010 18:49

prasiatko katka píše:
Effka píše:Nie zderstvo ale zakon :) a nie je to 25% ale 19% DPH, nemam rada nepresnosti a zavadzanie

zdersky zakon p:
a inac fakt zasadna nepresnost a zavadzanie, ked dph je 19% a clo byva najcastejsie 4-6%, dokopy je to asi strasne mimo tych 25% co som napisala, ze? :lool: kedy plati len dph a v akej vyske tu bolo uvedene o par prispevkov vyssie, snad je schopna sama posudit co z toho sa jej tyka... ak by aj zobrala so sebou 25% sumy a mala objednavku do 150E, takze by mala platit len dph, rozdiel medzi tymi 19% a 25% je menej nez 10eur, to je fakt velky problem ked mas pre istotu o 10E viac... :crazy:

asi sa prestahujem do Dubaja :twisted: tam tusim nikto nikoho zdierat nepotrebuje :twisted:
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Effka » Po 11.Okt. 2010 18:50

prasiatko katka píše:

zdersky zakon p:

Praveze z jej reakcie som mala dojem, ze vobec nedomyslela dosledky dovozu mimo EU. Vela ludi si proste mysli ze colne zakony su len pre firmy.
Effka
expert

Odoslaťod vacanze » Po 11.Okt. 2010 18:53

effka - ja som si vedoma, ze clo sa plati, preto som aj tu temu zaviedla :D ze vlastne o kolko ma stat este oberie :D aby som vedela, ci sa vobec oplati, ci nie
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Effka » Po 11.Okt. 2010 19:00

vacanze píše:effka - ja som si vedoma, ze clo sa plati, preto som aj tu temu zaviedla :D ze vlastne o kolko ma stat este oberie :D

Ale tu nejde len o clo ale o DPH, ked kupujes v Sk platis DPH, ak kupujes mimo EU mas vsetky ceny bez nej takze sa mozu zdat hypervyhodne, malokto vtedy mysli na to ze si ma k tomu napocitat 19% (nad tych 150e co je dost malo a je to fakt len na prilezitostne nakupy)+ clo podla typu tovaru
Viem ze davnejsie tu kocky riesili ze chceli veci z amazonu (usa) a presne kvoli dovoznym problemom sa potom odklonili na nemecku stranku.Obdobne cavyky boli s kazdym kym sme neboli v EU, takze momentalne myslim ze odpadlo kopec starosti a ked uz dovoz orientovala by som sa na EU predajcov.My osobne kupujeme handry z UK, ceny zadarmo, ked sa tak idem pozriet do nasich obchodov, vacsinu ceny zhltnu obchodnici. :?!?: 10-20% rabat viem pochopit ale 300-400%? p:
Effka
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.